قیمت سپتیک تانک

در این قسمت از سایت ما به تشریح نحوه استعلام قیمت سپتیک تانک اعم از پلی اتیلن، کامپوزیت، بتنی … خواهیم پرداخت.

بدین منظور در ابتدا اطلاعات خلاصه ای از انواع مختلف آن و حجم هایی که برای هر یک از روش های تولید قابل تصور است در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

گندانبار بتنی آماده از ظرفیت 3 مترمکعب آغاز و تا ظرفیت 15 مترمکعب بصورت تولید در کارخانه و انتقال مستقیم به محل پروژه تولید می گردد. برای حجم های بیشتر بطور مثال 100 مترمکعب تعداد چندین دستگاه 10 و 15 مترمکعب کنار هم قرار گرفته و با هم پارالل خواهند شد.

وزن بالای سپتیک تانک بتنی پیش ساخته بزرگترین مانع سر راه تولیدکننده سپتیک تانک بمنظور تولید حجم های بالاتر از 15 مترمکعب در کارخانه می باشد.

از طرفی قیمت نسبتا بالای سپتیک پلی اتیلنی نیز عاملی بازدارنده بمنظور حذف سپتیک های بتنی می باشد لذا این موانع و مشکلات در کنار هم ما را بر ان داشته است تا همه نوع سپتیک تانک را در کارخانه تولید کنیم.

قیمت سپتیک تانک

قیمت سپتیک تانک پارامتری وابسته به جنس متریال استفاده شده در بدنه دستگاه سپتیک، کیفیت مواد اولیه، حجم سپتیک تانک، محدودیت های فضایی که برای نصب با ان مواجه خواهیم بود،عمودی یا افقی بودن گند انبار و نهایتا دفنی یا غیر دفنی بودن سپتیک تانک می باشد.

نمی توان به ضرص قاطع گفت هر چقدر قیمت سیستم سپتیک فاضلاب بالاتر باشد حتما کیفیت تولید دستگاه سپتینگ بالاتر بوده است ولی

می توان گفت دستگاه سپتیک تانک آماده با کیفیت بالا قطعا دارای قیمت بالاتری خواهد بود.

یکی از نکته های حائز اهمیت در قیمت گندانبار ، تکنولوژی تولید می باشد . هر چه تکنولوژی تولید سپتیک تانک بالاتر برود و تامین مقاومت مکانیکی بالاتر با مواد کمتری انجام پذیرد قیمت مخزن سپتیک فاضلاب پایین تر خواهد آمد.

گندانبار پلی اتیلن که امروزه جا افتاده ترین نوع سپتیک بین تمامی کارفرمایان و مشاوران می باشد ازظرفیت 2 مترمکعب تا 144 مترمکعب بصورت یکپارچه در کارخانه تولید و درکوتاه ترین زمان ممکن به محل پروژه منتقل می گردد.

محدودیت اصلی در تولید سپتیک تانک پلی اتیلنی آماده عدم وجود وسیله ترافیکی در تردد جاده ای می باشد که این محدودیت در تمامی تجهیزات وجود دارد لذا بمنظور برخورداری از سپتیک تانک پلی اتیلنی با ظرفیت به فرض مثال 400 مترمکعب می بایست دو دستگاه مخزن سپتیک 144 مترمکعب و یک دستگاه سپتیک 112 مترمکعبی سفارش داد و توسط ماشین ترافیکی به محل پروژه منتقل نمود.قیمت سپتیک تانک

قطر سپتیک تانک 144 مترمکعبی 3.2 متر و طول آن 18.5 متر می باشد که این قطر زیاد بدلیل ضرورت استفاده از متریال بیشتر در تامین مقاومت مکانیکی دستگاه تاثیر بسیاری روی قیمت تمام شده سپتیک تانک آماده میگزارد.

سپتیک تانک فایبرگلاس بدلیل نوع سازه آن که بصورت پنلی تولید می شود در پروژه هایی استفاده می شود که محدودیت انتقال یکپارچه در سپتیک تانک فراهم است یعنی مثلا در طبقه منفی 2 ساختمان که امکان انتقال یکپارچه سپتیک تانک فراهم نیست قرار است مورد استفاده قرارگیرد. دراین حالت سپتیک تانک بصورت مونتاژ درمحل ساخته خواهد شد و می بایست از سپتیک تانک آماده فایبرگلاس استفاده نمود .

تعریف گندانبار آماده : همانطور که می دانید سپتیک تانک دستگاهی است که تمامی جامدات را از پساب خروجی از ساختمان های مسکونی و …. میگیرد و تبدیل به پساب مایع نموده و جهت سرریز به چاه فاضلاب یا اگوی شهری تحویل لوله های انتقال فاضلاب می دهد.

گندانبار می تواند بصورت درجا با مصالح بنایی شامل سنگ و آجر و سیمان ساخته شود و یا اینکه بصورت اماده یا پیش ساخته در کارخانه تولید و به محل پوژه حمل گردد.

قیمت سپتیک تانک

بهای تمام شده سپتیک تانک آماده قطعا در نگاه اول از سپتیک تانک درجا بیشتر بنظر می رسد ولی تجریه نشان داده است مزایای بسیار زیاد سپتیک تانک آماده و اینکه مبلغ کل دستگاه سپتیک در همان ابتدای اخذ تصمیم پرداخت می شود و پیمانکار به افزایش قیمت مواد اولیه شامل میلگرد …. برخورد نمی کند در نهایت باعث میشود قیمت سپتیک تانک آماده بصرفه گردد.

سپتیک تانک آماده مزایای بسیار زیادی دارد ، سرعت تولید و نصب از مهمترین مزایای سپتیک تانک آماده می باشد .

انواع مختلف سپتیک تانک آماده ذیلا توضیح داده خواهد شد. هدف از ارائه این توضیح مقایسه قیمت انواع مختلف سپتیک تانک آماده است.

قیمت سپتیک تانک پلی اتیلن

سپتیک تانک آماده با جنس بدنه پلی اتیلن : این نوع سپتیک تانک آماده یکی از پرکاربردترین انواع مدل های سپتیک تانک آماده می باشد. در ظرفیت های 3 تا 150 مترمکعب بصورت آماده قابل تولید می باشد. قیمت سپتیک تانک آماده پلی اتیلن در حجم های مختلف بشرح زیر است.

قیمت سپتیک تانک آماده از جنس پلی اتیلن = وزن سپتیک تانک پلی اتیلن * قیمت مواد اولیه EX3 در بازار بر حسب کیلو + سود کارخانه تولید کننده سپتیک تانک آماده + هزینه حمل تا مقصد

قیمت سپتیک تانک کامپوزیت

سپتیک تانک آماده با جنس بدنه فایبرگلاس : این نوع سپتیک تانک بصورت پنلی ساخته می شود و در مواقعی که امکان انتقال سپتیک تانک آماده بصورت یکپارچه میسر نیست مورد تقاضا خواهد بود.

قیمت سپتیک تانک آماده با جنس بدنه فایبرگلاس = قیمت هر متر مربع پنل فایبرگلاس * متراژ مورد استفاده در سقف و کف و دیواره ها + هزینه مونتاژ در محل + هزینه حمل تا مقصد + سود کارخانه تولید کننده سپتیک تانک اماده با جنس بدنه فایبرگلاس

قیمت سپتیک تانک

قیمت سپتیک تانک بتنی

سپتیک تانک  آماده با جنس بدنه بتنی : این نوع سپتیک تانک آماده بدلیل قیمت مناسب در پروژه های زیادی مورد تقاضاست هر چند بدلیل معایب بسیاری که دارد بعد از 5 سال می بایست با سپتیک تانک های فوق جایگزین گردد.

قیمت سپتیک تانک آماده با جنس بدنه بتنی = قیمت میلگرد مورد استفاده + قیمت بتن مورد استفاده + قیمت ایزوگام مورد استفاده + هزینه دستمزد تولید + هزینه حمل به محل پروژه

تجربه سال های متمادی تولید انواع مختلف سپتیک تانک به نویسنده این مطلب اجازه میدهد اینگونه بنویسد که استفاده از سپتیک تانک پلی اتیلن علیرغم قیمت بالاتر سپتیک تانک پلی اتیلن در نگاه اول نسبت به قیمت سپتیک تانک بتنی پیش ساخته ، نسبت به سایر انواع مختلف سپتیک تانک های آماده مقرون به صرفه تر است .
ساده ترین دلیل برای این نوشته شاید به سبک بودن و عمر بالای سپتیک تانک پلی اتیلن برگردد چرا که از طرفی هزینه های نصب ، راه اندازی و نگهداری و تعمیرات سپتیک تانک پلی اتیلن نسبت به سایر انواع سپتیک تانک کمتر است و در بلندمدت باعث صرفه جویی های کلانی در استفاده از سپتیک تانک پلی اتیلن می گردد.

در حالت کلی می توان گفت پایین ترین قیمت سپتیک آماده متعلق به مخزن سپتیک بتنی آماده و بالاترین قیمت متعلق به سپتیک فایبرگلاس می باشد.

ولی در جمله ای کامل تر اینطور میتوان گفت مقرون به صرفه ترین سپتیک تانک آماده ، سپتیک پلی اتیلن و پر هزینه ترین سپتیک آماده، سیستم سپتیک بتنی پیش ساخته می باشد.

علت این امر هزینه های بسیار زیادی است که بعد از تولید و نصب دستگاه سپتینگ تانک بتنی به کارفرما تحمیل خواهد شد.

از نظر کارشناسان ما بمنظور کاهش قیمت سپتیک تانک، نکته مهم کارشناسی برآورد حجم سپتیک تانک و انتخاب صحیح جنس بدنه سپتیک تانک می باشد. همیشه نباید سپتیک تانک فایبرگلاس استفاده کرد تا بالاترین مزایای را بدست آورد در برخی پروژه ها می توان با یک سپتیک تانک بتنی کار را تمام کرد و کمترین قیمت را به کارفرما تحمیل نمود.

قیمت سپتیک تانک آماده

با توجه به سوال مکرر و ارزشمند بودن وقت شما کارفرمای عزیز ذیلا قیمت سپتیک تانک های آماده بتنی در سایزهای پر کاربرد بیان میشود :

قیمت سپتیک تانک آماده بتنی

دو متر مکعب قیمت حدودا ۱۵ میلیون ریال
سه مترمکعب قیمت حدودا ۱۶ میلیون ریال
چهارمترمکعب قیمت حدودا ۱۷ میلیون ریال
پنج مترمکعب حدودا ۱۸ میلیون ریال
شش متر مکعب حدودا ۱۹ میلیون ریال
هفت مترمکعب حدودا ۱۹.۵ میلیون ریال و قیمت سپتیک تانک آماده هشت مترمکعب بتنی حدودا ۲۰ میلیون ریال همچنینقیمت سپتیک تانک آماده نه متر مکعب بتنی ۲۲ میلیون ریال و نهایتا قیمت ده مترمکعب معادل ۲۴ میلیون ریال می باشد.
قیمت سپتیک تانک آماده با جنس بدنه سیمان و ظرفیت ۱۲ هزار لیتر در مقطع فعلی ۳۲ میلیون ریال است. وزن این دستگاه ۱۷ تن می باشد.

سپتیک تانک آماده بتنی 15 مترمکعب بدلیل بیش از حد سنگین بودن کمتر مورد درخواست مشتریان می باشد.

قیمت سپتیک تانک آماده پلی اتیلن

در ادامه بصورت حدودی قیمت سپتیک تانک های پلی اتیلنی ناب زیست بیان می شود.

سپتیک 5 مترمکعب محدوده قیمتی 6.5 میلیون تومان تا 14.5 میلیون تومان

سپتیک تانک 10 مترمکعب پلی اتیلنی محدوده قیمتی 10.2 میلیون تومان تا 18.5 میلیون تومان

سپتیک تانک پلی اتیلن 20 مترمکعب محدوده قیمتی 19.5 تا 34 میلیون تومان

سپتیک پلی اتیلنی 50 مترمکعب محدوده قیمتی 32 تا 58 میلیون تومان

برای کسب اطلاعات کامل در این زمینه لطفا با کارشناسان شرکت ناب زیست تماس بگیرید.

قیمت سپتیک تانک آماده کامپوزیت

سپتیک تانک آماده کامپوزیت از 2 مترمکعب تولید و تا 200 مترمکعب بصورت مونتاژ در محل بصورت پنلی تولید می شوند. شکل ظاهری این سپتیک تانک اصولا مکعبی است لذا ضمن اشغال فضای کمتر دارای ظرفیت بیشتری می باشند.

قیمت سپتیک تانک کامپوزیت 5 مترمکعب دارای محدوه ای از 108 میلیون ریال تا 190 میلیون ریال می باشد.

قیمت سپیتک تانک کامپوزیت 10 مترمکعب در محدوده 210 تا 380 میلوین ریال می باشد.

قیمت سپتیک کامپوزیت 20 مترمکعب نیز از 400 میلیون ریال آغاز و تا 690 میلیون ریال ادامه دارد.

قیمت سپتیک کامپوزیتی 50 مترمکعب نیز از 85 میلیون تومان اغاز و تا 130 میلیون تومان قابل افزایش است.

سپتیک تانک تبریز
پکیج تصفیه فاضلاب
تفاوت ایمهاف تانک با سپتیک تانک