Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

ترولی

ترولی

یکی از ابزار و وسایل پر کاربرد در آشپزخانه ، انبار ، واحد آماده سازی ، واحد پخت ، واحد سرو و تحویل و واحد شست و شو ترولی می باشد. به همین منظور گروه صنعتی ناب زیست  از سال 1388 بر آن شد تا با تلاش متخصصان داخلی و با استفاده علم و تکنولوژی روز دنیا اقدام به تولید ترولی حمل غذا استیل و دیگر ترولی های مورد نیاز در صنعت آشپزخانه های صنعتی و رستوران نماید. امروزه با حدود 10 سال تجربه توانایی تولید بسیاری از انواع مدل های ترولی ها در این شرکت امکان پذیر است ولی بعضی از ترولی ها به دلایل مختلفی جزو اقلام وارداتی می باشند و جهت رفاه حال مشتریان انواع مختلف آن را از کشورهای مختلف توسط تیم اقتصادی این شرکت تامین می شود.

ترولی چیست

ترولی به وسیله ای گفته می شود که دارای 4 چرخ بوده که توسط انسان بحرکت درآید و جا به جا می شود و در اصل برای انتقال ابزاو و یا وسایل از آن استفاده می شود. ترولی رستورانی ، ترولی هتلی و ترالی بیمارستانی انواع مختلف ترولی های ساخت شرکت ناب زیست  می باشند.

ترولی حمل جزء تجهیزات رستوران ، تجهیزات فست فود ، تجهیزات کافی شاپ و… مورد استفاده قرار می گیرد . ترولی حمل در انواع مختلف مانند ترولی اکسل ، ترولی نظافتی ، ترولی حمل غذا ، ترولی حمل ظروف کثیف ، ترولی آبچکان و ترولی حمل دیگ ، ترولی حمل بار و … ساخته می شود .

ترولی ها را به طرق مختلفی نام گذاری می کنند که معمولا بر اساس نحوه استفاده ترولی مشهور هستند ولی روشهای دیگری نیز استفاده می شود ، ترولی در اصل منشا بریتانیایی داشته (Trolley) و اولین بار در سال 1780 مورد استفاده قرار گرفت ، ترولی به وسیله ای اطلاق میشود که دارای 2 یا 4 چرخ بوده که توسط انسان بحرکت درآید.

ترولی

ترولی هایی که توسط گروه صنعتی ناب زیست تولید می گردد در دو نوع استیل و فلزی می باشد که با استفاده از پیشرفته ترین تکنولوژی ساخت کشور آلمان و کادری مجرب صورت می گیرد.

تمامی تجهیزات خم استیل و جوش استیل در ساخت ترولی از کشور آلمان وارد شده است و با توجه به تولید پرسی ترولی های  استیل تمامی بخش های ترولی به صورت کاملا یکدست و براق بدون هیچگونه اثری از جوش در بدنه ترولی تولید می گردد و از این لحاظ کشور عزیزمان را در زمره کشورهای تراز اول دنیا در ساخت ترولی استیل قرار داده است.

ورق های استیل به کار رفته در ترولی و بقیه تجهیزات آشپزخانه با توجه به شرایط کاربردی ترولی و یا تجهیزات آشپزخانه صنعتی متفاوت می باشد و با توجه به سفارش مشتری قابلیت تغییر دارد ولی گروه صنعتی ناب به صورت پیش فرض در تولید ترولی از ورق  استینلس استیل (stainless steel) 304 (استیل نگیر ) استفاده می کند که با توجه به وزن ترولی و کاربرد ترولی از ضخامت های متفاوت استفاده می شود.

اجزاء تشکیل دهنده ترولی

طبقات یا سینی

برای ساخت سینی و یا طبقات استیل ترولی از قالب های پرسی جهت تولید استفاده می شود تا ضمن حفظ زیبایی ترولی ، استحکام آن نیز حفظ شود، به این دلیل که در هنگام استفاده از دست در ایجاد این برجستگی ها لایه استیل ضعیف شده و از عمر ترولی کاسته می شود و همچنین استفاده از دستگاه اتوماتیک جهت اتصالات قطعات شاسی پروفیل و ورق ها باعث می گردد تا ترولی بعد از مدتی دچار سر و صدا نگردد.

اجزای ترولی

شاسی یا پایه

برای تحمل وزن و پیوند طبقات ، دستگیره ها و چرخ ها نیاز به شاسی کشی می باشد ، پروفیل به کار رفته در شاسی  ترولی تولید شده معمولا 30 در 30 می باشد ولی این مورد نیز به وزن ترولی و کاربرد ترولی بستگی دارد و می توان برای ساخت ترولی از پروفیل های 20 در20 و یا در ترالی های سنگین تر از پروفیل های 40 در 40 استفاده می شود.

شاسی ترالی

چرخ

یکی از مهمترین بخش های ترولی های تولیدی شرکت ناب بخش چرخ های آن می باشد ، چرخ های تمامی ترولی ها از جنس گالوانیزه با پوشش پلاستیک فشرده عالی درست شده اند تا ضمن نرمی از عمر بالایی برخوردار باشند و همچنین جهت سهولت کنترل چرخ های ترولی دو عدد از چرخ ها، ترمزدار خواهد بود تا کاربران به راحتی بتوانند ترولی را کنترل  و در مواقع لزوم ان را ثابت نمایید .

چرخ ترالی

انواع ترولی

از جمله ترولی های استیل که توسط گروه صنعتی ناب تولید می شوند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. ترولی پلاستیکی

ترولی اکسل با کاربردهای فراوان امروزه دیگر به یک ابزار پرطرفدار در رستوران ها ، فست فودها و هر فضایی که به سرو غذا و نوشیدنی اشتغال دارند ، تبدیل شده است و مورد استفاده ویژه قرار می گیرد.

ترولی اکسل حمل غذا و ظروف دو طبقه و سه طبقه دارای سطل زباله  می باشد. ترولی اکسل در ابعاد  طول ۹۰- عرض ۶۰-ارتفاع ۹۰ می باشد و 2 عدد سطل متحرک در ساخت این ترولی تعبیه شده است. سطل های تعبیه شده در اطراف ترولی اکسل سه طبقه می تواند جایگاه خوبی برای قرار دادن بسته های مواد غذایی مانند نان ، سبزی و… که در زمان سرو باید بر روی میز قرار گیرند باشد. همینطور قاشق، چنگال، کارد، نمک پاش، ظروف و… نیز می توانند در تعداد زیاد در این قسمت ها قرار گرفته و به میزها منتقل شوند و می توانند به عنوان سطل زباله برای حمل زباله نیز مورد استفاده قرار بگیرند. این ترولی های سه طبقه برای استفاده در هتل ها، فروشگاه ها ، رستوران ها ، بیمارستان ها ، هواپیما و … کاربرد دارند .

ترولی پلاستیکی

 1. ترولی آبچکان

بعد از شست شو ظروف و برای خشک شدن آنها نیاز است تا ظرف های شسته شده در سبد هایی برای خشک شدن ظروف قرار بگیرد و به راحتی بتوان آ این نوع ترالی به صورت سه طبقه و چهار طبقه ساخته می شود و طبقات آن به صورت سبد آبچکان می باشد تا بتواند ظروف را به راحتی جا به جا نمود این ترالی دارای چرخ برای جابه جایی می باشد جنس ترولی آبچکان از پروفیل استیل و طبقات آن از سبد استیل و یا مفتول آبکاری شده می باشد. در صورت سفارش ترولی آبچکان با ابعاد موجود تحویل 24 ساعته خواهد بود.

ترالی آب چکان

 1. ترولی حمل غذا

این ترولی دارای چند عدد سینی می باشد که داخل آنها دیس غذا قرار می گیرد و دارای 4 عدد چرخ بود که قابلیت حمل ترولی را ایجاد می کند ، جنس ترولی حمل غذا از پروفیل های استیل و ورق استیل می باشد.

ترولی حمل غذا دارای سه طبقه و بدنه ی آن کاملا از استنلس استیل، ساخت شده است و برای بالاتر بودن کیفیت جنس بدنه آن از استنلس استیل ۳۰۴ و برای بهداشتی تر بودن از گرید های فود گرید ساخته می شوند . کلیه اتصالات این ترولی به وسیله دستگاه تیگ و با گاز آرگون می باشد. در ساخت این ترولی از ۴ عدد چرخ محکم و روان که 2عدد آن دارای ترمز می باشند استفاده شده است که چرخ های این ترولی از جنس پی وی سی و کاملا روان و بی صدا می باشد تا به کاربر حس بهتری را انتقال دهد.

ترولی حمل غذا

این ترولی دارای ۳ طبقه از جنس استنلس استیل می باشد ، به دلیل داشتن بدنه تمام استیل شستشوی این ترولی بسیار راحت بوده و کاملا بهداشتی می باشد ،ابعاداستانداردی که برای ساخت ترولی استیل حمل غذا در صنعت آشپزخانه های صنعتی تعریف شده است (طول.عرض.ارتفاع): ۵۰*۷۰*۹۰ سانتی‎متر می باشد.

ترولی حمل غذا به دلیل این که از جنس استیل می باشد ، بنا به سفارش مشتری می توان آن را در ابعاد و اندازه های مختلف تولید نمود، طبقات ترولی حمل بنا بر سفارش متری قابل تغییر می باشد و همچنین این طبقات به صورت متحرک بوده و قابل جابه جایی می باشد.

 1. ترولی حمل دیگ یا گاری حمل دیگ

در هر آشپزخانه صنعتی و یا هر رستوران و کترینگ ، در شرایطی لازم است گاهی دیگ های پخت غذا برای پخت و پز و یا سرو غذا جا به جا شود در این شرای برای جابه جا کردن دیگ یا مواد غذایی ترولی حمل دیگ طراحی و ساخته شده است و جنس آن نیز عموما از فولاد ضخیم یا استیل ضخیم می باشد  که جنس فولادی آن به صورت کامل با ضد زنگ و رنگ های ضد آب پوشش داده می شود ، این ترالی دارای چرخ های بزرگ و با کیفیتی می باشد که  باید تحمل وزن بالایی داشته باشد که حد اقل میزان تحمل بار ترولی حمل دیگ باید داشته باشد 500 کیلوگرم می باشد.

ترالی حمل دیگ

 1. ترولی فروشگاهی

در بسیاری از فروشگاه‌ها و هایپرمارکت‌ها، برای راحتی هنگام خرید در فروشگاه‌ از ترولی و چرخ فروشگاهی استفاده می‌شود. این محصول علاوه بر هایپرمارکت‌ها و فروشگاه‌های بزرگ، در آپارتمان‌ها و مجتمع‌های مسکونی نیز برای حمل بار و جا به جایی کالا از ماشین تا طبقات، استفاده می‌شود ، ترولی فروشگاهی دارای انواع مختلفی است که با توجه به نوع‌هایی که دارد، دارای چهار چرخ روان برای جابه جایی آسان‌تر کالا می‌باشد. این تجهیزات دارای جنس‌های مختلفی هستند که نوع فلزی و پلاستیکی از انواع آن می‌باشد.

جنس‌های فلزی از مقاومت بالاتری نسبت به نوع پلاستیکی برخوردار هستند. نوع پلاستیکی این محصول از انعطاف پذیری بالایی برخوردار می‌باشد ، استفاده از مواد درجه یک در ساخت این تجهیزات فروشگاهی، از اهمیت بالایی برخوردار است که باید به آن توجه کرد. استفاده از مواد اولیه مرغوب باعث می‌شود در هنگام برخورد با سایر تجهیزات یا در هنگام حمل بار، آسیب نبینند. علاوه بر این موراد باید به روان بودن چرخ‌ها در هنگام جا به جایی، زیبایی، رنگ و قابلیت تحمل وزن نیز توجه ویژه‌ای کرد. روان بودن چرخ‌های ترولی برای تمام مشتریان اهمیت بالایی دارد به همین جهت لازم است محصولاتی که کیفیت بالایی دارند در اختیار مشتریان قرار بگیرد.

ترولی فروشگاهی

 1. ترولی نظافتی

ترولی یک ابزار نظافتی ساده و در عین حال کاربردی است. این ابزار چرخ دار مجهز به بخش‌های مجزا برای نگهداری آب تمیز و آب آلوده بوده و برای رفع مشکل باقی ماندن آب اضافی در سری تی و خیس شدن بیش از حد زمین همراه با آبگیر ارائه می‌شود. اگرچه ویژگی‌های ذکر شده در تمام مدل‌های ترولی نظافتی مشترک است اما کارآمد بودن یک ترولی همانند هر محصول دیگری در گرو کیفیت بالا و طراحی صحیح آن می‌باشد. کیفیت بالای مواد بکار رفته در تولید یک ترولی، مقاومت بالا و وزن سبک آن را تضمین می‌نماید و طراحی صحیح یک ترولی به معنای ظرفیت مناسب، تعادل کامل و حرکت نرم و روان آن است ، کار کردن با آبگیر یک ترولی باکیفیت ساده بوده و عملکرد آبگیر آن بی نقص می‌باشد.

ترالی نظافتی

 1. ترولی حمل ظروف

این ترولی نیز دارای دو یا سه طبقه می باشد و طبقات دارای عمق 5 سانت و متحرک می باشد تا در صورت لزوم سینی ها به راحتی جدا شود و شسته شود ، ترولی حمل ظروف مانند دیگر ترالی ها دارای چرخ بوده و قابلیت جابه جایی دارد . جنس ترولی حمل ظروف از پروفیل استیل و ورق استیل می باشد ، ابعاداستانداردی که برای ساخت ترولی حمل ظروف از نوع استیل در صنعت آشپزخانه های صنعتی تعریف شده است (طول.عرض.ارتفاع): ۵۰*۷۰*۹۰ سانتی‎متر می باشد .

 

 1. ترولی حمل ظروف کثیف استیل

رولی حمل ظروف کثیف یا چرخ رستورانی استیل ساخته شده توسط گروه صنعتی تجهیز گستر به لحاظ زیبایی و مقاومت نظیر ندارد و تنها ترولی حمل ظروف کثیف دارای استاندارد ملی می باشد چرخ رستورانی استیل در ابعاد خاص تولید می شود

این ترولی مجهز به دو طبقه طبقه مجزا و قابل شستشو  می باشد همچنین در ساخت این ترولی از چهار چرخ بسیار مقاوم و روان که دو چرخ آن ترمز دار می باشد استفاده شده است ، وزن ترولی حمل ظروف کثیف استیل حدودا 25 کیلو گرم می باشد و در عین حال که بسیار سبک وزن می باشد قابلیت تحمل 150 کیلو گرم بار را دارد ، این ترولی استیل در ابعاد ۸۹ طول * ۵۵ عرض * ۱۰۰ ارتفاع ( ابعاد به سانتیمتر ) تولید می شود.

ترولی حمل ظروف

 1. ترولی حمل بار

ترولی حمل بار در سه مدل ترولی حمل بار آهنی ، ترولی حمل بار پلی اتیلن و ترولی حمل بار استیل موجود است ، از لحاظ کارآیی این ترالی های حمل بار  یکسان می باشند. ترولی حمل بار علاوه بر مدلهای از پیش ساخته شده قابلیت ساخت سفارشی بسته به نوع بار و حجم بار را نیز دارد.

نحوه طراحی و ساخت ترولی حمل بار با توجه به نمونه خارجی آن می باشد که مدل پیش فرض از چهارچرخ بسیار مقاوم ، یک دسته کاربر پسند جهت حمل و نقل و همچنین یک صفحه جهت قرار دادن بار روی ترولی ساخته شده است که نوع این وسایل و نحوه اتصالات و قرار گیری بر کارآیی و کابرد ترولی حمل بار تاثیر دارد.

ترالی حمل بار

برای طراحی این ترولی که ظاهری بسیار ساده ولی محاسباتی بسیار پیچیده ای دارد از پیشرفته ترین نرم افزارهای امکان سنجی قبل از ساخت برای محاسبه میزان مقاومت و کارآیی دستگاه را بررسی می کنند و در صورت تایید ، اقدام به ساخت ترولی می نمایند. ترولی حمل بار از متریال مختلفی ( استیل ، پلی اتیلن و آهنی ) ساخته می شود که بسته به محیط و نوع کابری متفاوت هستند ، ابعاد استاندارد و تعریف شده این ترولی برای آشپزخانه های صنعتی و رستوران ها ۸۹ طول * ۷۴ عرض * ۲۰ ارتفاع ( ابعاد به سانتیمتر ).

 1. ترالی حمل غذا با گرمخانه

ترالی حمل غذا گرمخانه داری یا نام دیگر آن ، ترولی بیمارستانی حمل غذا شناخته می شود. از این ترالی برای حمل غذا در بیمارستان و مکانهایی که محل سرو غذا و طبخ غذا با یکدیگر فاصله دارد استفاده می شود. این ترالی حمل غذا گرمخانه دار ( ترولی بنماری ) از برق و المنت برای گرم نگه داشتن غذایی که در داخل آن قرار می گیرد استفاده می کند، و بسته به نوع سفارش مشتری در ظرفیت های مختلف و شکل های مختلف توسط کارخانه تولید تجهیزات آشپزخانه صنعتی ناب زیست قابلیت ساخت دارد.

این مدل ترالی در واقع بیشتر در بیمارستان مورد استفاده قرار می گیرد و به این جهت به ترالی بیمارستانی حمل غذا نیز معرف حضور می باشد ، ولی متقاضیانی از دیگر ارگانها همانند ادراه جات ، کارخانه های تولیدی ، فروشگاه های فروش غذای گرم متحرک و … نیز داشته است.

ترالی حمل غذا گرمخانه دار ( ماشین حمل غذای گرم ) از جنس های مختلفی نیز تولید می شود که متاسفانه به دلیل عدم وجود تکنولوژی مدل ترالی حمل غذا گرمخانه دار فایبرگلاس یا پلی اتیلنی آن در ایران تولید نمی شود و از خارج وارد می گردد ولی مدل ترالی حمل غذا گرمخانه دار توسط کارخانه گروه صنعتی ناب زیست در انواع مدل و ظرفیت طراحی و تولید می گردد.

ترولی گرمخانه دار

ویژگی های ترالی های تولید شده در گروه صنعتی ناب زیست

تمامی تجهیزات خم استیل و جوش استیل در ساخت ترولی از کشور آلمان وارد شده است و با توجه به تولید پرسی ترولی های  استیل تمامی بخش های ترولی به صورت کاملا یکدست و براق بدون هیچگونه اثری از جوش در بدنه ترولی تولید می گردد و از این لحاظ کشور عزیزمان را در زمره کشورهای تراز اول دنیا قرار داده است.

ورق های استیل به کار رفته در ترولی و بقیه تجهیزات آشپزخانه با توجه به شرایط کاربردی ترولی و یا تجهیزات آشپزخانه صنعتی متفاوت می باشد و با توجه به سفارش مشتری قابلیت تغییر دارد ولی گروه صنعتی ناب به صورت پیش فرض در تولید ترولی از ورق  استینلس استیل (stainless steel) 304 نگیر استفاده می کند که با توجه به وزن ترولی و کاربرد ترولی از ضخامت های متفاوت استفاده می شود.

از قالب های پرسی جهت تولید طبقات ترولی استفاده می شود تا ضمن حفظ زیبایی ترولی ، استحکام آن نیز حفظ شود، به این دلیل که در هنگام استفاده از دست در ایجاد این برجستگی ها لایه استیل ضعیف شده و از عمر ترولی کاسته می شود و همچنین استفاده از دستگاه اتوماتیک جهت اتصالات قطعات شاسی پروفیل و ورق ها باعث می گردد تا ترولی بعد از مدتی دچار سر و صدا نگردد.

پروفیل به کار رفته در شاسی  ترولی تولید شده معمولا 30 در 30 می باشد ولی این مورد نیز به وزن ترولی و کاربرد ترولی بستگی دارد.

از جمله ترولی های بسیار عالی و با کیفیت تولیدی، ترولی حمل غذای بیمارستانی می باشد که در طراحی و تولید این ترولی سعی در حفظ سبکی آن جهت حمل و نقل بین طبقات و استفاده از چرخ های بسیار مناسب و نسبتا بزرگ تا در جابجایی بین طبقات کاربران را دچار مشکل نکند و البته تمامی اتصالات با استفاده ماشین های اتوماتیک پرسی صوت گرفته و کوچکترین اثری از جوش و .. بر روی آن نمی باشد و کاملا مات و زیبا بدون هیچگونه خش بر روی بدنه ترولی خدمت شما ارائه می گردد.

المنت استفاده شده در این ترولی از برندهای معروف دنیا می باش که تا 12 ماه گارانتی بی قید و شرط را دارا می باشد.

یکی از مهمترین بخش های ترولی های تولیدی شرکت ناب بخش چرخ های آن می باشد ، چرخ های تمامی ترولی ها از جنس گالوانیزه و پلاستیک فشرده عالی درست شده اند تا ضمن نرمی از عمر بالایی برخوردار باشند و همچنین جهت سهولت کنترل چرخ های ترولی دو عدد از چرخ های ترولی، ترمزدار نصب شده است تا کاربران به راحتی بتوانند ترولی را کنترل کنند.

قیمت ترولی / قیمت ترالی استیل

برای تعین قیمت ترولی و یا قیمت انواع مختلف ترولی باید ابتدا به قیمت عوامل تولید ترولی و نوع طراحی و ساخت آن توجه کرد . معمولا قیمت های ترولی استیل نسبت به ترولی های پلاستیکی یا پلی اتیلنی گران تر است ولی با توجه به عمر بالای ترولی ترولی های استیل از نگاه اقتصادی قیمت پایین تری را نسبت به عمر ترولی دارد. قیمت ترولی استیل  بسته به قیمت استیل به کار رفته شده در تولید ، نوع و برند چرخ ها ، نوع شاسی کشی و پروفیل بندی و همچنین نوع طراحی متفاوت آنها و البته از همه مهمتر ابعاد و تعداد طبقات ترولی حمل ظروف کثیف  هستند که قیمت ترولی حمل ظروف کثیف استیل را تعیین میکند و برای اطلاع از قیمت ترولی بهتر است با دادن اطلاعات ترولی مدنظر با کارشناسان شرکت تماس حاصل فرمایید.

مشتریان محترم جهت کسب اطلاعات بیشتر در موردنحوه فروش ترولی حمل غذا ، فروش ترولی حمل ظروف ، فروش ترولی آبچکان و فروش گاری حمل و یا استعلام قیمت ترولی حمل غذا ، قیمت ترولی حمل ظروف ، قیمت ترولی آبچکان و قیمت گاری حمل می توانند با کارشناس فروش تماس بگیرید

لازم به ذکر است که کلیه محصولات و تجهیزات آشپزخانه مجموعه ما دارای حداقل 12 ماه گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش می باشد.

رای کاربران
[امتیاز کلی: 6 میانگین: 5]
2 دیگاه
 1. استفاده از ورق استنلس استیل 304 برای یک وسیله حمل مثل ترولی چه مزایایی میتونه داشته باشه که شما برای ساخت از این استیل تقریبا گرون قیمت استفاده میکنید؟

  • ورق های استیل گرید های متفاوتی دارند که به واسطه درصد خلوص مواد معدنی اون ها تقسیم بندی میشن
   بهترین ویژگی ها بری ضد زنگ بودن استیل رو ورق های استیل با گرید 304 و 316 دارند که بسیار مقاوم در برابر رطوبت و پوسیدگی دارد
   حال با توجه به استفاده از ترولی در شرایط محیطی آشپزخانه صنعتی بسیار در خطر فرسایش و پوسیدگی قرار دارد و از آنجایی که این وسیله بسیار پر کاربرد و حیاطی برای سرعت بخشیدن به امور اجرایی در محیط های مختلف می باشد نیازمند این است که از متریال درجه 1و با کیفیت برای این دستگاه استفاده شود تا به هیچ وجه پوسیده نشود و با دوام و طول عمر خود به اداره هرچه بهتر محیط کاری کمک نماید