سینک صنعتی

سینک صنعتی

گروه صنعتی ناب زیست به عنوان تولید کننده تجهیزات آشپزخانه صنعتی، یکی از تولید کنندگان بزرگ در صنعت پر سود و قابل توجه رستوران، فست فود و… بشمار می آید. یکی از محصولات مهم این هلدینگ، سینک صنعتی می باشد. این محصول در چندین مدل تولید شده و به عنوان یک محصول مهم و پر فروش این مجموعه به شمار میرود.

سینکهای صنعتی تولید شده در این شرکت به وسیله دستگاه‌هایی کاملا اتوماتیک و تا حد امکان بدون دخالت دست و همچنین با استفاده از ورق هایی از جنس استنلس استیل خش دار 304 که محصول وارداتی از شرکت PASCO کره جنوبی با ضخامت 8/0 -2 میلیمتر می باشد. این سینکها در آشپزخانه‌های صنعتی نظیر فست فود، هتل، رستوران، کترینگ و… مورد استفاده قرار می گیرد.

مزایای سینک صنعتی

اسکلت و بخش های خارجی سینک صنعتی گروه صنعتی ناب زیست تماما از ورق و پروفیل استنلس استیل 304 خش دار شرکت PASCO کره جنوبی با ضخامت 0.8 تا 2 میلیمتر می باشد. لگن های استفاده شده در این محصول از نوع پرسی فابریک با رویه پرسی از شرکت ارسوز ترکیه و دیگر تولید کننده‌های معتبر داخلی می باشد.

اتصالات سینک ظرفشویی صنعتی توسط دستگاه CNC با کمترین استفاده از فرآیند جوشکاری، مورد استفاده قرار می گیرد. جوشکاری مورد استفاده در تولید این محصول به روش TIG با گاز آرگون بوده و بدنه داخلی و خارجی توسط برآمدگی هایی تقویت و صداگیری شده است.

این محصول دارای چهار عدد پایه از جنس استنلس استیل بوده که به وسیله پروفیل استیل به هم کلاف شده و این دارای قابلیت تنظیم ارتفاع می­باشند. با توجه به نوع کاربرد آنها، یک طبقه مشبک با پروفیل های فابریک از جنس استنلس استیل در زیر لگن­های آن به طوری که فاصله پل ها از هم دیگر 15 سانتی متر است، طراحی شده است.

سینک های صنعتی دارای لبه‌هایی به اندازه 50 سانتی متر و از جنس رویه به صورت جوش می باشد. این محصول با توجه به نوع سفارش، دارای طبقات استاندارد از جنس استنلس استیل میباشد.

تولید کننده کابینت صنعتی

متریال مورد استفاده در تولید سینک آشپزخانه صنعتی

از ورق استنلس استیل 304 خش دار گرید NO-4 با ضخامت 1 تا 3 میلیمتر در قسمت های مختلف سینک صنعتی استفاده میشود. این مهم باعث می گردد عمر قطعات برای مدت طولانی در حدود 10 سال افزایش یابد و هیچگونه آسیب منجمله زنگ زدگی و پوسیدگی به محصولات وارد نمی گردد.

استنلس استیل نوعی فولاد آلیاژی است که درصد عناصر نیکل و کروم آن نسبت به بقیه عناصر تشکیل دهنده آن بالاتر است. به طور کلی اگر میزان کروم فولاد از 5/10 درصد بیشتر باشد آن را استنلس استیل می نامند. این مقدار کروم باعث می شود که هنگام خوردگی لایه نازکی روی فولاد تشکیل شود. همین لایه باعث جلوگیری از خوردگی های بعدی می شود و عملاً باعث ترمیم خوردگی می شود. ضمناً کربن آن کمتر از 5/1 درصد می باشد.

تفاوت سینک صنعتی با سینک خانگی

سینک ظرفشویی صنعتی با مدل خانگی آن بسیار متفاوت می باشد، تفاوت عمده و اصلی آن، در ابعاد سینک، عمق لگن، مقاومت و کارایی سینک می باشد.

از آنجا که سینک ظرفشویی صنعتی نسبت به مدل خانگی آن بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد و بار و وزن بیشتری بر روی آن اعمال می شود باید حتما از لحاظ ضخامت و مقاومت به مراتب بهتر باشد. بسته به ظرفیت و طراحی خط اتوماسیون شستشو آشپزخانه صنعتی می توان از انواع مختلف سینک صنعتی تک لگن، دولگن و سه لگن استفاده کرد.

نحوه تولید سینک ظرفشویی صنعتی

برای ساخت سینک صنعتی استیل با توجه به عدم تولید لگن پرسی در ایران ابتدا لگن تمام پرسی را از کشور هایی مانند ترکیه و ایتالیا وارد می کنیم و سپس پایه سینک ظرفشویی استیل ساخته می شود.

نمای پوششی سینک را از استنلس استیل 304 به ضخامت 1 تا 1.5 میلیمتر پوشش می دهیم و درقسمت پایه از پروفیل های استنلس استیل 40*40 که توسط پروفیل استنلس استیل 35*25 کلاف شده است، استفاده کرده ایم که این پایه‌ها به وسیله چهار عدد پلاستیک سخت با قابلیت تنظیم ارتفاع مجهز شده است.

در قسمت کناری دیوار دارای لبه ای 5 سانتیمتری از جنس رویه به صورت خم کاری و یک تکه می باشد که باعث می گردد عملکرد سینک ظرفشویی صنعتی و عملیات شستشو بهداشتی تر انجام گردد، یعنی این لبه به ظاهر ساده می تواند از پاشیدن آب بعد از برخورد با ظروف و یا کف سینک به محیط خارج از سینک جلوگیری نماید.

سینک-ظرفشویی-صنعتی

انواع سینک صنعتی

در کارخانه گروه صنعتی ناب زیست از دو مدل رویه استیل متفاوت در تولید سینک ظرفشویی صنعتی استفاده می شود.

سینک ظرفشویی صنعتی با رویه پرسی

از نظر مقاومت و زیبایی دارای شرایط بهتری نسبت به مدل دیگر می باشد ولی در ابعاد به دلیل پرسی بودن محدود می باشد. ابعاد رویه پرسی تنوع زیادی ندارند 50*50 ، 50*70 ، 40*60 و یا عمق های 30 سانتی متر به صورت پرسی تولید می شوند. (تمامی ابعاد به سانتیمتر)

 1. سینک ظرفشویی صنعتی تک لگن
  ابعاد خارجی سینک 80 تک لگن: 80 طول * 65 عرض * 85 ارتفاع
  ابعاد خارجی سینک ظرفشویی 100 تک لگن: 100 طول * 65 عرض * 85 ارتفاع
  ابعاد لگن سینک تک لگن صنعتی: 60 طول * 50 عرض * 28 ارتفاع
 2. سینک ظرفشویی صنعتی دو لگن
  ابعاد خارجی سینک 120 دو لگن: 150 طول * 65 عرض * 85 ارتفاع
  ابعاد لگن سینک ظرفشویی صنعتی 120 دو لگن: 50 طول * 50 عرض * 28 ارتفاع
  ابعاد خارجی سینک ظرفشویی 150 دو لگن: 150 طول * 65 عرض * 85 ارتفاع
  ابعاد لگن سینک صنعتی 150 دو لگن: 60 طول * 50 عرض * 28 ارتفاع
 3. سینک ظرفشویی صنعتی سه لگن
  ابعاد خارجی سینک سه لگن: 200 طول * 65 عرض * 85 ارتفاع
  ابعاد لگن سینک سه لگن صنعتی: 60 طول * 50 عرض * 28 ارتفاع

سینک ظرفشویی صنعتی با رویه جوشی

در ساخت رویه جوشی سینک ظرفشویی صنعتی محدودیتی تعریف نشده است و میتوان برای ساخت سینک با عمق زیاد و یا طول و عرض غیر متعارف از این رویه استفاده کرد. البته باید در نظر داشت که این مدل رویه به دلیل جوشکاری و استفاده از گاز آرگون در مقابل پوسیدگی و زنگ زدگی مقاومت پایین تری را دارا می باشد که این عمر به دلیل از بین رفتن میزان کروم استیل در هنگام جوشکاری می باشد.

پایه‌های سینک ظرفشویی استنلس استیل 304 ضد خش براق می باشد. (البته بسته به انتخاب مشتری از جنس مات نیز می توان استفاده شود.)

مزایا و کاربرد استنلس استیل

استیل 304 حاوی 18% کروم و 8% نیکل است در صورتیکه استیل 316 دارای 16% کروم ، 10% نیکل و 2% مولیبدن است. مولیبدن برای کمک به مقاومت در برابر خوردگی ناشی ا ز کلراید (مثل آب دریا) به آن اضافه می شود.

این نوع ورق، به دلیل مقاومت بالا در برابر خوردگی، یکی از پر کاربردترین ورق های مهندسی بوده که در تولید سینک های ظرف شویی، کابینت ها، یخچال و فریزر، اجاق گاز، مایکروفر، مخزن های صنعتی، لوازم ساختمانی، لوله سازی و غیره کاربرد دارد.

از ویژگی های قابل ملاحظه آن می توان به براقی، زیبایی، سطح صاف و صیقلی، عدم زنگ زدگی یا خوردگی، مقاومت در برابر حرارت، قابل بازیافت، عمر طولانی و مفید در قیاس با هزینه پرداختی اشاره نمود.

سینک آشپزخانه صنعتی گروه ناب زیست دارای گواهی استاندارد و نشان ملی استاندارد ایران می باشد و در زمینه طراحی این محصول از پیشرفته ترین و به روز ترین ماشین آلات تجهیزات آشپزخانه صنعتی می­باشد. یکی از مزایای مهم این مجموعه، گارانتی و خدمات پس از فروش محصولات می باشد به صورتی که این محصول به میزان 2 سال گارانتی تمام عیار بوده و 10 سال گارانتی فرسایشی می­باشد.

سینک صنعتی استیل

قیمت سینک صنعتی

قیمت سینک صنعتی به پارامترهای مختلفی از جمله ابعاد، تعداد طبقات، جنس رویه، پایه‌ها، نوع جوش و نوع ورق استفاده شده در کابینت صنعتی بستگی دارد. به طور کلی فاکتور های تاثیرگذار بر قیمت سینک ظرفشویی صنعتی می توان به موارد زیر اشاره داشت.

نوع رویه (پرسی و جوشی): مشخصا سینک ظرفشویی صنعتی پرسی به دلیل ظرافت، زیبایی و طول عمر بیشتر از قیمت بالاتری نسبت به نمونه‌های جوشی برخوردار می باشد.

ضخامت رویه: ورق استیل به کار رفته شده در قسمت رویه که لگن سینک به ان متصل می باشد باید دارای مقاومت و کیفیت استانداردی باشد زیرا در استفاده از سینک بسیار تاثیر گذار خواهد بود.

ضخامت و نوع پروفیل به کار رفته در پایه‌ها: وزن کل سینک همراه با وزن ظروف و آب موجود در سینک فشار زیادی را به قسمت پایه‌ها اعمال می نماید به طوری که یک سینک ظرفشویی صنعتی سه لگن در صورت مملوء بودن از ظرف و آب میتواند تا 150 کیلو وزن داشته باشد که این فشار نیازمند پایه‌های محکم و قوی می باشد.

روش تولید: هرچه میزان استفاده از جوش و جوشکاری کمتر باشد کیفیت دستگاه‌هایی که با استیل ساخته می شوند نیز بهتر است.

جوشکاری حتی با پیشرفته ترین دستگاه‌های جوش استیل میزان کروم و نیکل استیل را از بین می برد هرچند که بعد از جوشکاری با فرایند پرداخت به وسیله واکس و پولیش در ظاهر به حالت اولیه برخواهد گشت اما قطعا نقطه و یا قسمت جوشکاری شده بیشتر در معرض خرابی قرار دارد.

با توجه به نوع سفارش می­توان با کارشناسان فروش ناب زیست، جهت استعلام قیمت روز این محصول تماس حاصل نمایید.

محصولات مرتبط:

کابینت صنعتی

رای کاربران
[امتیاز کلی: 4 میانگین: 5]
۰۲۱-۸۸۷۲۲۰۲۷ با یک کلیک تماس بگیرید