نوار نقاله

نوار نقاله

ابداع نوار نقاله یک تحول عظیم در صنعت بود که به سرعت در بین صنعت‌ گران جایگاه ویژه ای را به خود اختصاص داده است. به طوریکه که این روزها اکثر صاحبان مشاغل صنعتی یا یکی از آنها را خریداری کرده اند یا قصد خرید نوار نقاله را دارند. ممکن است این دستگاه را با نام کانوایر (Conveyor) نیز در بازار به فروش برسانند که نام انگلیسی آن است. در واقع دستگاه نوار نقاله یا کانوایر یک سیستم اتوماتیک حمل کالا، مواد و حتی افراد از مکانی به مکان دیگر است.

این سیستم انتقال و جابجایی با سایر روش هایی که تاکنون می‌شناخته اید، متفاوت است؛ زیرا در این سیستم حمل و نقل صنعتی از یک تسمه برای انجام حمل و نقل به جای زنجیر، مارپیچ و هیدرولیک استفاده می‌شود. اگر دقیق تر بخواهیم توضیح دهیم، گفتنی است که یک تسمه انعطاف پذیر سیلیکون مانند به کمک یک الکتروموتور به حرکت درآمده و کشیده می‌شود. جنس نواری که برای این دستگاه ها استفاده می‌شود با توجه به ماهیت کالا یا موادی که جابه جا می کند ممکن است متفاوت باشد. اما به طور معمول از جنس پلاستیک یا پلیمر برای ساخت تسمه این محصول استفاده می‌شود.

خرید و استفاده از کانوایر در صنایع گسترده ای رواج پیدا کرده است؛ به دلیل اینکه استفاده از این صفحه متحرک باعث شده سرعت جابجایی در کارخانجات و گارگاه ها دوبرابر و بیشتر شود. در صورتی که به فکر تجهیز کارخانه و محل کسب و کار خود هستید می‌توانید با تماس با کارشناسان ناب زیست از لیست قیمت نوار نقاله و سایر اطلاعات مورد نیاز خود مطلع شوید‌.

انواع نوار نقاله

سیستم تسمه نقاله چگونه کار می کند؟

روش کار سیستم کانوایر ساده است و به هدف اصلی تولید آن، تسهیل حمل و نقل مکانیزه و اتوماتیک کالاها و مواد و غیره است. روش کار اسمه نقاله ممتد و مستمر است و از این روست که توانسته در مدت زمان کوتاهی، حجم بالایی از اشیاء مدنظر را جابجا کند. این سیستم از یک تسمه پهن پلاستیکی بهره می‌برد که با کمک قرقره هایی روی غلتک زیر صفحه نوار به حرکت در می‌آید. همچنین در ساخت این دستگاه بسته به ابعاد و توان آن از موتورهای الکترونیکی استفاده شده است که زمان روشن شدن دستگاه به حرکت دوار و یکسان آن در یک سو کمک می‌کند. در صورتی دستگاه برای مصارف سنگین یا مسافت های طولانی طراحی شود از چند غلطک نیز در طول دستگاه، زیر تسمه تعبیه می کنند که اجسام و دستگاه در حرکت دچار مشکل نشوند. گفتنی است که این دستگاه ها عمدتا در یک مسیر مستقیم و صاف یا مسیری مستقیم شیب دار می توانند عملکرد خوبی از خود به نمایش بگذارند. نمونه کوچک نوارنقاله ها را نی‌توان در فروشگاه های بزرگ مواد غذایی در کنار صندوق ها مشاهده کرد.

قطعات سیستم کانوایر 

در حالی که انواع مختلفی از نوار نقاله ها وجود دارد، همگی با یک هدف مشترک خدمت می‌کنند. برخی از این محصولات ممکن است به سیستمی بدون تسمه نیاز داشته باشند که صرفا از غلطک یا چرخ برای حرکتی انعطاف پذیر استفاده می‌کند. با این وجود، در بیشتر نقاله ها به منظور حمل و نقل کارآمد مواد و محصولات مختلف از یک تسمه با پشتیبانی غلطک ها بهره گرفته شده است. سه مولفه‌ی اصلی که همه نقاله ها از آن بهره می‌برند شامل: پروفیل آلومینیومی، واحد محرکه و واحد خروجی است. اما اجزای سازنده آن ممکن است از دستگاهی به دستگاه دیگر تفاوت هایی داشته باشد که در ادامه به تشریح آن پرداخته ایم.

قاب یا بدنه دستگاه

در اصل همه اجزای سازنده یک نوار نقاله درون شاسی یا قاب بدنه آن قرار دارد. این قاب معمولا از جنس آلومینیوم است و وظیفه آن پوشش دهی تمام قطعات متحرک به منظور حفظ عملکرد ایمن است. همچنین امنیت اپراتور نیز با وجود این قاب پوشش دهنده تا درصد بالایی حفظ می‌شود. این شاسی ها را در مدل های مختلفی طراحی می‌کنند که سه مدل رایج آن پروفیلی، لوله ای و ناودانی است که در صنایع مختلفی به کار گرفته می‌شوند.

شاسی پروفیلی: از این نوع شاسی ها برای حمل و جابه‌جایی مواد سبک وزن مثل پودرها و دانه های سبک در خطوط تولید کارنجات استفاده می‌کنند. این نوع شاسی را عموما در نقاله های سیار می‌توان مشاهده کرد.

نوار نقاله چرخشی

شاسی لوله ای: ویژگی خاص شاسی های لوله ای مقاومت و استحکامی است که دارند. از این رو، در صنعت هایی که نیاز به دستگاهی مستحکم برای حمل مواد سنگین وزن دارند، خرید نوار نقاله لوله ای توصیه می‌شود. در مشاغلی همچون معادن و حفاری های شن و ماسه، زغال سنگ، آهن، سرب و سایر مواد مشابه از این نوع شاسی ها می‌توان استفاده کرد.

شاسی ناودانی: اگر در مشاغل صنعتی سنگین فعالیت دارید و برای حمل مواد سنگین وزن خود در مسافت های طولانی دچار مشکل شده اید، این شاسی ها دقیقا برای رفع مشکل شما طراحی شده اند. ویژگی منحصربفرد شاسی های ناودانی استحکام فوق العاده آنهاست. همین ویژگی نیز باعث شده تا بهترین گزینه برای خریداران نوار نقاله صنعتی باشند.

تسمه کانوایر

یکی از مهمترین و اصلی ترین قطعات در تولید نوار نقاله های صنعتی و نیمه صنعتی تسمه است. بسته به مورد استفاده از نقاله ممکن است متریال تسمه آن متفاوت باشد. تولید کنندگان تنوع بالایی را برای جنس تسمه نقاله ها در نظر گرفته اند که در قیمت آن نیز تاثیر گذار است. از جمله جنس هایی که برای ساخت این قطعه استفاده می‌شود، عبارتند از:

1. فلزی مانند استیل

2. پارچه ای

3. نمدی

4. لاستیکی

5. پلیمری

6. پی وی سی

7. آج دار

8. آج گریپ

9. آج V

نکته اینجاست که هرکدام از مواد نام برده که برای ساخت نوار استفاده می‌شود باید از نظر مقاومت تایید شده باشد. از آنجایی که گستره استفاده از این محصول بسیار بالا است؛ می‌توان گفت که از نوارهای فلزی و لاستیکی در صنایع غذایی و بهداشتی استفاده می‌شود.

گیربکس نقاله 

یکی از قطعات تعیین کننده در بخش محرکه این سیستم ها نوع گیربکسی است که در ساخت دستگاه استفاده شده است. کار گیربکس ها تامین نیروی مورد نیاز برای چرخیدن نوار است.الکترو گیربکس ها با تبدیل انرژی الکتریکی به انرژی مکانیکی به حرکت کردن نوار روی نقاله کمک می‌کند. گیربکس مورد استفاده در دستگاه نقاله سفارشی می‌تواند با توجه به کاربری آن نصب شود تا دستگاه در حین کار کم نیاورد و نیاز مصرف کننده را تامین کند.

رولیک یا غلطک دستگاه

یکی دیگر از قطعاتی که در چنین محصولاتی تعبیه می‌شود رولیک است. این هرزگردها به شکل استوانه هایی در قسمت بالایی و پایین دستگاه قرار می‌گیرند تا وزن موادی که روی تسمه قرار دارد را تحمل کنند. نکته قابل توجهی که در مورد این قطعه باید به آن توجه ویژه ای شود کیفیت آن است. هرچه قطعه مورد استفاده با کیفیت تر باشد؛ تحمل وزن و مقاومت ان در برابر خوردگی نیز بیشتر می‌شود.

قرقره

در دستگاه هایی که برای ایجاد محرکه تسمه از قرقره استفاده شده است‌؛ این قطعه می‌تواند در مکان های استراتژیک قرار داده شوند تا بتواند یک حرکت یکنواختی را برای نوار ایجاد کنند. قرقره ها در اصل نحوه حرکت، سرعت، کشش و چرخش تسمه را تحت کنترل دارند.

سیستم های مورد استفاده در ساخت دستگاه 

سیستم های مختلفی بر روی این محصول قرار گرفته تا در نهایت بتواند عملکرد بی نقصی را رقم بزند. برای مثال یکی از سیستم هایی که روی کانوایر تعبیه شده است، رگراژ است که کشش تسمه را در حد نرمال نگه می‌دارد. یا سیستم گرانش که وظیفه تامین انرژی مورد نیاز برای کشش غلطک ها را بر عهده دارد. از دیگر سیستم هایی که روی نوار نقاله ها فرار دارد، سیستم خود تنظیمی، سیستم تمیز کننده، سیستم باردهی، تخلیه و متحرک انتقال نیرو است که هرکدام از آنها به ترتیب وظیفه ای را بر عهده دارند و در حرکت و انتقال بار نقشی را ایفا می‌کنند.

بررسی مشخصات فنی نوار نقاله

نوار نقاله

دستگاه های کانوایر قابلیت سفارشی سازی دارند و در اندازه ها و ابعاد مختلفی تولید می‌شوند. برخی از این دستگاه ها نیز از پیش ساخته شده و به صورت آماده به فروش می‌رسند که غالبا در مشاغل کوچک تر از این نوع دستگاه ها می‌توان استفاده کرد. برای مشاغل صنعتی و کارخانجات بزرگ مثل کارخانه های بتن سازی یا سیمان معمولا به صورت سفارشی ساخته می‌شوند تا توانایی حمل محصول و مواد را داشته باشند. ما در این بخش به صورت کلی یک سری مشخصه های فنی و استانداردها را ذکر کرده ایم که در بیشتر نقاله ها از این استانداردها تبعیت می‌شود. عرض در نظر گرفته شده برای نوار نقاله ها عموما از 40 سانتیمتر تا 250 سانتیمتر است که با توجه به نیاز پروژه مشخص می‌گردد. طول دستگاه نیز عددی بین یک متر تا دوهزار متر است که در صنایعی که ساختمان کارگاه ها متفاوت است معمولا استفاده می‌شود.

مورد دیگری که در خرید نقاله ها مورد توجه است ظرفیت انتقال آن است که معمولا از 500 متر مکعب تا 5000 مترمکعب می‌باشد. این دستگاه ها قابلیت خوبی که دارند، این است که در شیب های مختلفی می توانند بار حمل کنند بدون اینکه مشکلی به وجود آید. سرعت حرکت  نوار نقاله ها نیز بر اساس ماده ای که حمل می‌کنند، تعیین می‌شود. مثلا برای مواد دانه ای و روان که خاصیت فرسایشی و خورندگی ندارند، 500 تا 1000 فوت در دقیقه در نظر گرفته می‌شود. یا برای مواد خیلی سنگین مثل سنگ های خرد شده و کانسنگ ها سرعت 350 تا 600 فوت در دقیقه مناسب است. حال اگر دستگاه حامل مواد ریز دانه باشد این سرعت روی 400 تا 1000 تنظیم می‌شود.

انواع نوار نقاله کدام‌اند؟

نوار نقاله ها به دلیل اینکه در صنایع زیادی مورد استفاده قرار می‌گیرند و گستره‌ی استفاده وسیعی دارند؛ در مدل های مختلفی نیز تولید می‌شوند. برای اینکه خریدی مناسب با صنعت خود داشته باشید توصیه می‌کنیم ادامه مطلب را از دست ندهید که انواع سیستم انتقال مواد را شرح داده ایم.

 • نوار نقاله گرانشی یا ثقلی  Gravity
 • سیستم انتقال پنوماتیک
 • نقاله غلطکی
 • کانوایر اسلات یا صفحه ای
 • کانوایر تسمه ای
 • کانوایر مارپیچی یا حلزونی
 • کانوایر ارتعاشی یا مغناطیسی
 • کانوایر چرخشی
 • کانوایر زنجیری
 • کانوایر پیاله ای
 • کانوایر مش  wire mesh
 • کانوایر عمودی
 • کانوایر غلطکی زنجیری
 • نقاله هوایی تیرآهنی
 • کانوایر بازویی
 • کانوایر شیب‌دار

خب همانطور که مشاهده می‌کنید؛ می‌توان لیست طویلی برای انواع مدل های مختلف کانوایرها یا نقاله ها نام برد. تنوع طراحی این محصول به دلیل کاربردی بودن آن است که به عنوان یکی از پایه های بیزنس های صنعتی می‌توان ذکر کرد. استفاده از چنین محصولی در خطوط تولید تاثیر بسزایی در رشد آن صنعت و میزان تولیدی آن دارد. این محصول به لحاظ اثرگذاری و تسریع امور حرف اول را در تجهیزات صنعتی می‌زند. به طوریکه ما روزانه انواع مختلف آن را در مشاغل، زندگی شهری و روتین زندگی خود مشاهده می‌کنیم. ساده ترین مثال برای کاربرد کانوایرها در امور شهری پله برقی ها هستند که نوعی از نوار نقاله ها می‌باشند.

نوار نقاله ثقلی یا گرانشی

نوار نقاله چیست

نقاله های ثقلی که به صورت دستی هدایت می‌شوند؛ یکی از انواع کانوایرهای شناخته شده در بازار است. عمده کاربرد این محصول برای انتقال کالاها و مواد نیمه سنگین و یا سبک وزن است که بر مبنای وزن مواد انجام می‌شود. این دستگاه ها معمولا برای جابجایی به یک اپراتور نیاز دارند و یا طراحی آنها به گونه ای است که شیب دار هستند و حمل مواد توسط قرارگرفتن کالاها در سطح شیب دار انجام می‌شود. نکته جالب توجه در مورد این نوع نقاله ها این است که خود دارای زیر مجموعه و مدل های مختلف است.

مثلا کانوایر غلطکی ثقلی یکی از مدل هایی است که در طراحی آن در طول مسیر نوار چند علطک تعبیه شده تا حرکت یکنواخت و یکسانی را برای دستگاه به ارمغان بیاورد. این غلطک ها بایستی در فاصله معینی از همدیگر قرار گیرند تا تعادل در حرکت نوار برقرار شود. نوع دیگری از این محصولات مدل چرخکی آن است که سیستم بسیار سبک و قابل حملی دارد. در واقع این سیستم توسط روان گردهایی به حرکت درمی‌آید و شکل پذیری عالیی دارد. از ویژگی های بی نظیر این محصول این است که مواد روی آن فرم می‌گیرند که در خطوط تولید بسیار مورد استفاده است.

نوع سومی که برای نقاله های ثقلی می‌توان نام برد، انواع تاشوی آن است. فلکسیبلیتی یکی از مواردی است که این نقاله را به یک محصول خاص تبدیل کرده است. این محصول این قابلیت را دارد که به راحتی طول آن را بتوان کم یا زیاد کرد. همچنین می توان مسیر حرکت این نوع نوارنقاله ها را در شیب دلخواه تنظیم کرد. از دیگر مواردی که باعث شده بتوان صفت انعطاف پذیری را به این محصول انتصاب داد تنوع آن در بسترسازی است. کانوایر تاشو ثقلی می‌تواند بر بستر چرخکی یا غلطکی نصب شود. این محصول یک گزینه فوق العاده برای بارگیری کامیون ها و غیره به شکار می‌رود و البته برای ثقل و انتقال مواد سبک مناسب است.

کانوایر پنوماتیک

روش کار نوار نقاله پنوماتیک متفاوت است و از سری لوله هاو کانال‌هایی برای جابجایی و انتقال مواد بهره گرفته است. در واقع خط انتقال این سیستم مواد را به همراه هوا حابجا می‌کند. همانطور که حدس می‌زنید مواد منتقله با این سیستم نیز باید پودری و سبک وزن باشد تا در پروسه انتقال دچار مشکل نشود. موادی که با کانوایر پنوماتیک می‌توان جابجا کرد عبارتند از: سیمان، خاکستر، مواد کاهی و سایر مواد خرد شده ای که قابلیت حمل با هوا را دارند. سرعت انتقال به دلیل خاصیت مواد و جریان هوا سریع است و در زمانی کوتاه مقدار زیادی مواد را منتقل می‌کند. برای ایجاد جریان هوای مناسب در این سیستم، از مکنده ها، دمنده ها و کمپرسورهای صنعتی کمک گرفته می‌شود. انتخاب اینکه از چه طریقی جریان هوا ایجاد شود بر عهده مهندسان سازنده دستگاه است.

کانوایر غلطکی

کانوایرهای غلطکی بر اساس سیستم گرانشی کار می‌کنند. از این سیستم نیز برای حمل کالاهای فله ای و کوچک استفاده می‌شود. این سیستم تشابه زیادی به سیستم نقاله های ثقلی دارد و با کمک غلطک هایی زیر نوار حرکت می‌کند. از این محصول می‌توان برای حمل بار یا کالاهای ریز هم وزن استفاده کرد که در خطوط تولید مواد غذایی زیاد دیده می‌شود. در این سیستم می‌توان از تعداد درام های بیشتری استفاده کرد و باید توجه داشت که برای مسیرهای طولانی از یک درام نمی‌توان کمک گرفت و باید چندین درام در امتداد هم قرار گیرند. درام استفاده شده در این سیستم، معمولا فلزی فلزی بوده و محرک آن موتورهای کاهنده می‌باشد.

سیستم انتقال صفحه‌ای

نوار نقاله صفحه دار Slat Belt Conveyor نوعی سیستم انتقال مواد و کالا است که دارای یک صفحه پلاستیکی یا فلزی است. شکل ظاهری این نقاله ها به این شکل است که لبه های صفحه از هر دو طرف کنی رو به بالا خم است و در دو طرف دستگاه در حال حرکت اند. اگر به دنبال محصولی ایده آل برای حمل و نقل کالاهای سنگین هستید؛ کانوایر صفحه ای مناسب کار شماست. از این سیستم می‌توان برای انتقال مواد سخت استفاده کرد. یکی از ویژگی های خاص این دستگاه قابل تنظیم بودن شیب تا 45 درجه و سرعت آن نیز 60 تا 100 متر بر دقیقه است. همچنین یکی از بهترین محصولات برای حمل موادی با حجم 80 تا 290 تن در ساعت است.

نوار نقاله تسمه‌ای

نقاله های تسمه دار به طور معمول در محیط هایی که دستگاه باید ثابت بماند مورد استفاده قرار می‌گیرد. البته نوع متحرک آن نیز وجود دارد که ارتفاع آن را می‌توان با توجه به نیازی که وحود دارد، تنظیم کرد. این محصول یک گزینه خوب برای مرتب سازی و جدا کردن محصولات نیز می‌باشد. همچنین یک گزینه ایده آل برای انتقال مواد فله یا محصولاتی که بسته بندی شده‌اند، است. بلت کانوایرها را می‌توان در صنایع گوناگونی از قبیل صنایع غذایی، صنعت کشاورزی، محصولات بهداشتی و شیمیایی، تولید مواد معدنی و غیره می‌باشد. کانوایر تسمه ای معمولا برای خطوط تولید، بارگیری ها و خطوط بسته بندی استفاده فراوانی دارد. این سیستم طراحی ساده ای دارد و در سرعت های مختلفی نیز قابل تنظیم است که در بیشتر موارد، تسمه ای پلاستیکی دارد.
نوار نقاله مارپیچی یا حلزونی

قیمت نوار نقاله

نوار نقاله پیچی یا حلزونی جزو مدل های قدیمی تر این دستگاه ها هستند که به منظور جابجایی مواد و کالا مورد استفاده صنعت گران قرار گرفته‌اند. سیستم نقاله های مارپیچی یا حلزونی به این صورت است که یک مارپیچ از جنس فلز نوردیده در اطراف یک شافت قرار گرفته است و پیچ بلند با مارپیچ فلزی را تشکیل دهد. روش کار این دستگاه ها نیز به این صورت است که همزمان با پیچش مارپیچ، کالا یا مواد به سمت جلو هل حرکت می‌کند. نقاله های حلزونی عموما برای حمل و نقل در مسیر مستقیم افقی یا کم شیب کاربرد دارند. همچنین برای ترکیب کردن مواد با یکدیگر و جابجایی مواد چسبنده نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند. این محصول جزو نقاله های خاص است که ویژگی منحصربفردی دارد و بسته به اینکه برای چه منظوری استفاده می‌شود قابلیت افزودن پیچ های بخصوصی به منظور تغییر کاربری را دارد.

کانوایر ارتعاشی

همانطور که از نام این نوار نقاله پیداست، شیوه حرکتی آن با کمک گرفتن از ارتعاشات برای جابجایی مواد است. این نقاله نیز در صنایع کشاورزی به منظور انتقال دانه ها، سبزیجات و سایر مواد جامد کاربرد دارد. خرید نوار نقاله ارتعاشی برای مواقعی مناسب است که قصد انتقال محصولات را در یک مسیر مستقیم و با حرکاتی آرام دارید. البته بد نیست بدانید که این نوع نقاله ها ممکن است در طراحی های متنوعی تولید و ارائه شوند. چرا که قابلیت انطباق پذیری با کاربری های مختلف را دارد. مثلا کانوایر ارتعاشی که برای برداشت از معادن ساخته می‌شود با کانوایر کشاورزی تفاوت های زیادی دارد. با این حال یک مزیت اساسی قابل ذکر برای این محصول عملکرد عالی و بی نظیر آن در شرایط سخت است.

نوار نقاله چرخشی

این نوع نوار نقاله ویژه‌ی صنایع با مواد سنگین است و خاصیت چرخشی دارد. از این دستگاه ها نی‌توان در فضاهای کوچک استفاده کرد؛ چراکه به شکل پیچی یا منحنی طراحی شده اند. همچنین این نقاله ها قابلیت انتقال مواد با حجم بالا را دارند‌. کانوایرهای چرخشی با دیزاین منحنی که دارند می‌توانند با صنایع مختلف سازگار شوند در عین اینکه فضای زیادی را هم اشغال نکنند.

از این رو مورد استقبال بسیاری از صنعت‌ گران قرار گرفته‌اند. این دستگاه به دلیلی ظاهر خاص خود و جمع و جور بودنش در کارگاه های کوچک با حجم کار بالا جوابدهی مناسبی داشته و تنوع نصب و راه اندازی بالایی نیز دارد که یک حسن بزرگ برای چنین محصولی به حساب می‌آید. استفاده از این نوع کانوایرها نقش بسزایی در افزایش بهره ‌وری کارخانجات دارد و محصولات سنگین را نیز بدون مشکل جابجا می‌کنند.

چگونه بهترین نوار نقاله را برای کسب و کار خود انتخاب کنیم؟

طبیعی است که در حین خرید کانوایر این موضوع برای خریداران مطرح شود که در میان اینهمه نقاله کدام را انتخاب کند تا به درد کسب و کار وی بخورد. بهتر است که قبل از اقدام به سفارش و خرید یک سری موارد مهم را بررسی کنید. این نکته را در نظر داشته باشید که این محصول با وجود اینکه مزایای فراوانی دارد و ممکن است کمک بزرگی برای رونق کسب و کار شما باشد؛ می‌تواند مانع انجام برخی کارها نیز بشود.

یکی از نکاتی که باید به آن توجه کنید فضای مناسب جهت قرارگیری نقاله است. از آنجایی که نوار نقاله ها فضای زیادی را لشغال می‌کنند باید قبل از تهیه آن به فکر فضای مناسب باشید. نکته دیگری که باید در نظر داشت نوع کاربری کانوایر است. مثلا اینکه روش بارگیری یا تخلیه دستگاه به چه صورت است. پس از بررسی دقیق موارد ذکر شده و نوع ماده ای که قصد انتقال آن را دارید باید سرعت، حجم و میزان سرمایه خود را نیز آنالیز کرده و تصمیم بگیرید. قیمت نوار نقاله ها به دلیل صنعتی بودن چندان پایین نیست به همین دلیل هم توصیه می‌کنیم دقت لازم را به خرج دهید. در صورت نیاز به مشاوره خرید با کارشناسان فروش ناب زیست از طریق شماره تلفن های داخل همین صفحه تماس بگیرید.

استفاده از نوار نقاله ها چه سودی برای مشاغل دارد؟

فروش نوار نقاله

هرکدام از تجهیزات صنعتی برای افزایش بهره وری و توسعه کسب و کارها به نوعی کمک می‌کنند. نوار نقاله نیز نقش کمکی چشم‌گیری در صنعت دارد. بدون در نظر گرفتن نوع صنعت این دستگاه می‌توانند شما را از استخدام نیروی انسانی و هزینه های ناشی از آن، هزینه های عملیاتی بالا بدور نگه دارد. همچنین مزیت بزرگ استفاده از نوار نقاله در بیزنس ها افزایش سطح ایمنی محصولات و نیروی انسانی می‌باشد که خود به خود به افزایش راندمان و کارایی آن صنعت نیز کمک می‌کند.

اگر طرفدار محیط زیست هستید استفاده از این دستگاه یک عامل کمک کننده است. به سبب اینکه این ابزارها کمترین آلودگی زیست محیطی و صوتی را دارند یک دستگاه دوست دار محیط زیست نیز به حساب می‌آیند. از ویژگی های خوب کانوایرها می‌توان به کم مصرف بودن آنها اشاره کرد. در عین حال این دستگاه ها قابلیت جابجایی مواد در جعت های مختلف را دارند.

لیست قیمت نوار نقاله یا کانوایر

هنانطور که در بخش های پیشین اشاره کردیم و انواع کانوایر را شرح دادیم؛ تنوع بالایی در لیست این محصولات وجود دارد که هر کدام قاب، تسمه و روش کار بخصوصی دارند که آنها را منحصربفرد ساخته است. از این رو نمی‌توان قیمت واحد و مشخصی را به ازای هر نقاله ارائه داد. عواملی مانند حجم، سرعت، نوع نقاله و محرکه آن، نوع صفحه انتقال که چه سیستمی باشد، مواد مورد انتقال و غیره هرکدام تک به تک یک مولفه در محاسبه قیمت این دستگاه ها است.

قیمت نوار نقاله

همچنین نصب و راه اندازی و خدمات پس از فروش نوار نقاله های نیمه صنعتی و صنعتی کاملا منحصر به دستگاه بوده و به صورت اختصاصی توسط تولید کننده ارائه می‌شود که می‌تواند جزو فاکتورهای افزایش یا کاهش قیمت کانوایر باشد. اگر قصد خرید کانوایر یا نوار نقاله را دارید همین الان با مشاوران ما تماس بگیرید.

پیشنهاد به شما :

کلاسیفایر

راکتور استیل

دستگاه عابر آب

اسکروپرس لجن

رای کاربران
[امتیاز کلی: 1 میانگین: 5]
۰۲۱-۸۸۷۲۲۰۲۷ با یک کلیک تماس بگیرید