ویدئو نحوه عملکرد دستگاه ازن ژنراتور

با توجه به اهمیت دستگاه ازن ژنراتور در تصفیه آب، فاضلاب و هوا در این صفحه از سایت ناب زیست با نمایش یک ویدئو سعی خواهیم نمود نحوه تشکیل گاز ازن از اکسیژن را برایتان به تصویر بکشیم.

ازن یک گاز ناپایدار است که بواسطه شکستن پیوند مولکولی بین دو اتم اکسیژن و پیوند جدید یکی از اتمها با مولکول جانبی خود تشکیل می شود. کاربردهای فراوان دستگاه ازن در تصفیه آب پرورش ماهی، تصفیه هوای مرغداری‌ها، تصفیه آب استخرهای شنا، تصفیه فاضلاب خروجی از کارخانجات صنعتی، کارواش‌ها و… موجب افزایش روزافزون تقاضا برای پکیجهای تزریق گاز اوزون شده است.

در این ویدیو قرار است دستگاه ازن ژنراتور شرکت ناب زیست را معرفی و بررسی کنیم. همچنین به بررسی خود گاز ازن بپردازیم. گاز اوزن همانطور که مشاهده کردید از سه اتم اکسیژن تشکیل میشه حالا این چطور اتفاق می‌افتد؟ وقتی اشعه یووی به مولکول‌های اکسیژن دو اتمی تابش می‌کند یک اتم اکسیژن اضافه جدا شده و به مولکول دیگر اکسیژن میچسبد و اوزن را تشکیل میدهد.

در ادامه ما نحوه عملکرد اوزون برای تصفیه آب را مشاهده خواهیم کرد و یک سری مشخصات برای شما قرار است تشریح شود مثل این که چند نوع دستگاه ازن ژنراتور داریم. همانطور که در تصویر مشاهده میکنید دو نوع دستگاه تولید ازن قابل تولید است. اینکه چطور می‌توانیم روشهای تصفیه آب یا اصلا تصفیه کلا به کمک اوزن را بهبود ببخشیم یعنی کارآیی را بیشتر کنیم در ادامه این فیلم تشریح گردیده است.

همچنین در این فیلم مشاهده می‌کنیم که اکسیژن به هر روشی حالا یا تابش فرابنفش یا تخلیه الکتریکی یا کرونا دیسشارژینگ توانسته یک مولکول ازن تشکیل بدهد. ما اگه بخواهیم آب را با ازن ساز تصفیه کنیم آبی که دارای ناخالصی و ناپاکی است با ازن خروجی از دستگاه تزریق ازن ترکیب میشود و این ترکیب اوزن باعث تمیز شدن آب خواهد شد.

حالا چطور این کار را انجام میدهد؟ شما می‌تونید مقاله‌های سایت ناب زیست را کامل مطالعه نمائید. همچنین برای افزایش بازده دستگاه اوزن ژنراتور اطلاعاتی هست که پیشنهاد میکنیم حتما مطالب و مقاله ها را مطالعه بفرمائید.

مکانیزم تصفیه گاز ازن به این نحو است که تمامی ناخالصی‌ها چون گاز اوزون خیلی ناپایدار و خیلی هم قوی است به سمت مولکول های اوزن حرکت نموده و به آن می چسبند و باعث میشود یک سری خرده‌ریز تشکیل شود لذا بایستی آب تصفیه شدن توسط دستگاه اوزون ساز توسط فیلتر شنی فیلتر گردد.

اینکه دستگاه اوزن چرا همیشه برای تصفیه آب و فاضلاب قبل از کلر زن پیشنهاد میشود ناپایداری این گاز و از بین رفتن فوری پس از تاثیرگذاری روی آلودگی‌ها می باشد. لذا ازن بایستی به دلیل ناپایداری در محل توسط دستگاه ازن ژنراتور تولید و تزریق شود.

در انتها پیشنهاد می نمائیم ویدئوی معرفی انواع لوله زهکش را تماشا کنید.

رای کاربران
[امتیاز کلی: 1 میانگین: 5]