پارچه فیلتر پرس , قیمت پارچه فیلتر pp پلی استر

پارچه فیلتر پرس پلی استر

پارچه فیلتر پرس نقش بسیار مهمی در عملکرد این دستگاه دارد. پارچه های فیلتر توسط کارخانجات نساجی تولید می‎شود. نقش این پارچه های فشاری در فرآیند فیلتراسیون است. خواص و پارامترهای پارچه های فیلتراسیون فاضلاب اساسا تعیین می کند که کدام عنصرها صافی شوند.

یعنی این پارچه ها مشخص می‎کند که چه چیزی از صافی رد شود و چه چیزی تبدیل به کیک شود. خرید‍‍‍‍‍‍‍‍ پارچه فیلترپرس برای انجام صحیح فرآیند فیلتراسیون در دستگاه هایی که برای این منظور استفاده می‎شود ضروری است. این محصول به عنوان پوششی دو رو روی صفحات فیلتر فشاری قرار می‎گیرد. کار اصلی این پارچه ها مانع عبور ذرات صافی شده می‏شوند. انتخاب پارچه صحیح در انجام این پروسه پاکسازی فاضلاب اهمیت زیادی در شفافیت خروجی و کوتاه تر کردن فرآیند فیلتراسیون دارد.

از این رو باید دقت بالایی در انتخاب پارچه فیلتر داشت. در رابطه با قیمت این قطعه ها گفتنی است که، بر اساس جنس و مواد به کار رفته در ساختار آنها متغییر است. برای سفارش و دریافت مشاوره رایگان کارشناسان ما در خدمت شما هستند. 

پارچه فیلتر پرس چیست؟

پارچه فیلتر پرس چیست

این نوع پارچه ها تفاوت زیادی با منسوجات معمولی که دائما در بازار می بینیم؛ دارند. اگر بخواهیم تعریف ساده‎ای از پارچه فیلتر فشاری یا پرس داشته باشیم؛ می توان گفت که این منسوجات با توجه به کاربردی که در صنعت تصفیه آب و فاضلاب دارند بر اساس نوع پساب سفارش دهنده با اسیدده‎ی خاصی طراحی و تولید می‏شود. تا اینجا متوجه شدیم که پارچه های مورد استفاده برای انجام فیلتراسیون روی پساب ها با مواد خاصی تولید می‎شوند.

حتما اگر نیاز به اطلاعات راجب خود دستگاه دارید کلیک کنید : فیلتر پرس

این قطعه ها به گونه ای طراحی می‎شوند که صفحات دیسک فیلترپرس را کاور کرده و پیش زمینه انجام فرآیند پاکسازی را برای مهندسان فراهم می‏کند. البته این پارچه در اشکال کیسه‏ ای نیز تولید می‏شوند که بسته به نوع دستگاه مشخص می شود. تولید پارچه فیلتر پرس با استفاده از نخ های مصنوعی BCF و CF انجام می‎شود. نخ های به کار رفته برای تولید این صافیها استحکام بسیار بالایی دارد و در برابر حرارت نیز مقاومت خوبی از خود نشان می‏دهند. از طرف دیگر این نخ ها در برابر سایش، اسید و مواد قلیایی نیز مقاوم هستند. به همین دلیل هم گزینه مناسبی برای انجام جداسازی های جامد از مایع سنگین مثل پساب های فاضلابی مناسب محسوب می‎شوند. 

اساس عملکرد پارچه فیلتر فشاری چیست؟

رول پارچه فیلتر پرس

وظیفه اصلی که پارچه های فیلترپرس برعهده دارند عبور مواد مایع از خود با کمک پمپ های فشار قوی است. البته که این پارچه ها صرفا در حوزه آب و فاضلاب کاربرد ندارد و در صنایع دیگری مثل لبنیات، فیلتراسیون انواع روغن ها، تصفیه سرب و معادن، سنگبری‎ها و سایر پساب های صنعتی قابلیت استفاده ی گسترده ای دارد.

در واقع با استفاده از این نوع منسوجات در صنایع امکان باز استفاده از پساب ها فراهم می‎شود و این بستر برای صاحبان صنایع ایجاد می‎شود که سوپانسیون های خود را مجددا به چرخه تولید برگردانند. همچنین با استفاده از پارچه فیلتر فشاری مواد جامد نیز در بین لایه ها ذخیره می‏شود و به دلیل نچسب بودن پارچه می توان مواد ذخیره شده را به راحتی جدا کرده و برای حالت دهی یا تراش استفاده کرد. 

چرا باید در انتخاب پارچه های فیلتر دقت کرد؟

انتخاب و خرید پارچه فیلتر پرس مناسب مهم است به دلیل اینکه در اصل این پارچه فیلتر است که نتیجه فرایند صافی را تعیین می‏کند. این پارچه ها غالبا در جدا کردن مواد جامد از یک سوپانسیون استفاده می‎شود. کار اصلی پارچه فیلتر این است که مانع عبور مواد جامد شده و مایع عاری از هرگونه ماده جامدی که صافی شده است؛ از آن رد می‎شود. این پارچه ها چندلایه است و مواد فیلتر شده را در لایه های خود ذخیره می‌کند.

پارچه صافی مایعات

در انتخاب یک پارچه فیلتر پرس مناسب، انداره منافذ از فاکتورهای کلیدی است که باید در نظر گرفته شود. به مرور زمان هرچه میزان استفاده از پارچه ها بیشتر شود موجب تشکیل کیک شده و موجب انسداد سوارخ های می‎شود. همچنین با توجه به اندازه ماده جامدی که قصد پاکسازی آن را دارید باید در انتخاب اندازه منافذ پارچه فیلتر توجه داشته باشید که بزرگتر یا خیلی ریز نباشد. 

محصولی که برای شما پیشنهاد میدهیم : فیلتر شنی

انواع پارچه های فیلترپرس

پارچه های فیلترپرس در جنس های مختلفی تولید و به دست مصرف کنندگانی با نیازهای گوناگون می‎رسد. این ابزار بر اساس تنوع نخی که برای تولیدشان مورد استفاده قرار می‏گیرد در انواع پنبه ای ریسیده شده، تک رشته ای و چند رشته ای تولید می‎شوند. همچنین انواع پارچه های مورد استفاده در فیلتراسیون بر اساس نوع آبگیری به شرح زیر می‎باشند.

 • پلی پروپیلن
 • پلی استر
 • نایلونی 
 • وینیلون
 • مونوفیلامنت

در ادامه این بخش انواع آن ها را بر اساس عملکردشان شرح داده ایم و بخش بعدی را به توضیح انواع بر اساس نخ تولیدی اختصاص داده‏ ایم. 

پارچه فیلتر پرس PP

خرید پارچه فیلتر pp

این نوع پارچه pp که همان نوع پروپیلنی است؛ با شاخص نفوذپذیری خیلی خوبی که دارد در بیشتر صنایع مورد استفاده قرار می‎گیرد. pp نوع پارچه برای انواع محلول های اسیدی، بازی و خنثی می توان استفاده کرد. از ویژگی های فوق العاده این نوع پارچه صافی pp این است که قادر است تا دمای 110 درجه سانتی‌گراد مقاومت داشته باشد.

از پارچه صافی پروپیلن می توان برای صافی کردن بیشتر محلول ها استفاده کرد. همچنین خرید پارچه فیلتر پرس پروپیلن به دلیل قابلیت تحمل دمای بالا، طول عمر و صیقلی بودن آن مورد استقبال قرار می‎گیرد. این پارچه به دلیل اینکه پرز ندارد به لحاظ بهداشتی نیز از مقبولیت بالایی برخوردار است و در صنایعی که نیاز به تاییدیه بهداشتی یک الزام است؛ می‎توان از این محصول استفاده کرد. 

اگر دنبال جنسی هستید که بتوانید به راحتی آن را بشویید و کیک حاصل از آن را بدون دردسر جدا کنید؛ این مدل برای شما گزینه خوبی است. نکته ای که در مورد این منسوجات باید مدنظر داشته باشید این است که، منافذ پارچه پ پ درشت است و همچنین جنس سفتی دارد  برای مواقعی که نیاز است محلول جامد در حد زیادی پاکسازی شود، مناسب نیست و بهتر است که پارچه های دیگر را بررسی کنید. 

ویژگی های پارچه PP:

 • براقیت و صیقلی بودن 
 • نظافت و شستشوی آسان 
 • نفوذپذیری بالا
 • عدم جذب رطوبت 
 • عدم چسبندگی و جدا شدن راحت کیک
 • افرایش سرعت فیلتراسیون
 • بدون پرز بودن
 • رسانا بودن
 • تحمل دما تا 110 درجه سانتیگراد
 • مقاومت اسیدی و قلیایی بالا
 • قابلیت بازیافت

پارچه پلی استر PE

پارچه فیلتر پرس

یکی از گزینه هایی که می‏توان در بررسی قیمت پارچه فیلتر پرس و خرید آن مورد بررسی قرار داد؛ پارچه های پلی استری است. این پارچه ها از جنس پلیمری بهره برده اند و به همین دلیل هم برای موارد اسیدی، خنثی و بازی می‎توان از این نوع پارچه صافی pe استفاده کرد. این جنس از نظر ساختار مشابه پارچه های پلی پروپیلن هستند.

با این تفاوت که جنس نرم تری دارند و در عین نرمی، ضخامت‎شان نیز بیشتر است. از این رو می‏توان گفت این محصول آب بندی بهتری دارد. ضمن اینکه تحمل فشار در این پارچه ها بالاست. با توجه به اینکه این محصول در نوع یک لایه و دولایه تولید می شود؛ میزان تحمل فشار نوع دولایه آن 20 اتمسفر تخمین زده شده است. 

پیشنهاد میکنیم حتما از این صفحه بازدید کنید : فیلتر کربن

ویژگی های پارچه پلی استر :

 • مقاومت حرارتی تا 170 درجه سانتی‏گراد
 • استحکام بالای پارچه
 • تحمل فشار 20 اتمسفری در نوع دولایه
 • آب بندی قابل قبول 
 • ضخامت بیشتر 
 • جنس نرم‏تر به نسبت پروپیلن

پارچه نایلونی، پلی آمید

پارچه فیلتر نایلونی از الیاف مونومر پی آمید تولید می‎شود. این پارچه نیز یکی از انواع منسوجاتی است که می تواند برای دستگاه مرتبط مورد استفاده قرار گیرد. از این نوع پارچه بیشتر برای انجام فرآیند فیلتراسیون در صنایع سنگ بری، لاستیک، مواد غذایی و ذوب فلزات استفاده می‏شود.

پارچه pp

مزیت این جنس، مقاومت آن در برابر ساییش و کشش است و بعد از استفاده خیلی زود خشک میشود که در برخی صنایع این موضوع ممکن است اهمیت بالایی داشته باشد. نکته مهم در مورد آن این است که در برابر اسید مقاوت خوبی از خود نشان نداده است ولی اگر دنبال خرید پارچه ای مناسب برای فیلتر موارد بازی هستید، گزینه مناسبی می تواند باشد. 

ویژگی ها جنس نایلونی :

 • تحمل دما تا 120 درجه سانتی‎گراد
 • بازه PH: 2 تا 8
 • قدرت کشش بالا
 • مقاومت در برابر سایش
 • جذب رطوبت پایین
 • قدرت فیلتر ذرات ریز
 • مناسب محلول های قلیایی
 • جنس نرم و آبندی مناسب
 • مقاومت ضعیف در برابر نور 
 • تغییر رنگ آسان

پارچه فیلتر وینیلون

پارچه Vinylon نوعی خاصی است که ویژگی های منحصربفردی هم دارد. از این نوع به عنوان قوی‏ترین پارچه برای محلول های قلیایی یاد می‎شود. پارچه وینیلون یک گزینه مناسب برای فیلتراسیون های سوزاننده است که در صنایع مختلفی که نیاز دارند مواد جامد را مایع جدا کنند به کار برده می‌شود. دمای مناسب برای کار با این پارچه فیلترپرس صافی 60 درجه سانتی‎گراد است که معادل 140 درجه فارنهایت شمرده می‎شود.

فروش پارچه فیلتر

ممکن است نام این پارچه فیلتر پرس را با اصطلاح شیمیایی آن نیز بشنوید که پلی‎وینیل الکل است. از مشخصات فنی این نوع جنس ضعیف بودن خاصیت ارتجاعی در برابر پارچه های پلی استری است. این موضوع نباید خریداران را به اشتباه بیاندازد. درست است که کم بودن خاصیت ارتجاعی در این نوع جزو معایب آن است ولی توان حفظ شکل اولیه خود را دارد. همچنین جزو پارچه هایی است که مقاومت قابل قبولی در برابر سایش دارد. 

ویژگی ها :

 • مقاومت دمایی تا 60 درجه سانتی‎گراد
 • مقاومت در برابر سایش
 • ترکیب راحت با لاستیک
 • مقاومت قلیایی بالا
 • عدم مقاومت در برابر محلول‏های اسیدیته
 • انقباض در دمای پایین 

بررسی پارچه فیلتر مونوفیلامنت

این نوع پارچه های شاخص های کاربردی ویژه‏ای دارند. برای تولید این جنس ها از مواد اولیه الیاف کوتاه یا فیبر بلند تشکیل شده است. اگر پارچه ای را برای فیلتراسیون با دقت بسیار بالا نیاز دارید؛ مونوفیلامنت بهترین گزینه ای است که می توان به آن فکر کرد.

از این پارچه فیلترپرس می توان برای سانتریفیوژ، فیلترهای دیسکی و صفحه ای نیز استفاده کرد. از ویژگی های جالبی که این پارچه را خاص کرده است، قابلیت کششی آن در هر دو جهت است. از این نوع فیلتر برای صنایع شیمیایی از جمله داروسازی نیز می‏توان استفاده کرد. 

انواع پارچه های صافی از نظر متریال

اغلب خریدارانی که می‏خواهند یک نوع صافی مناسب برای کاربری خود انتخاب کنند؛ نیاز دارند که اطلاعات کاملی از این منسوجات داشته باشند و کسب آگاهی کامل اقدام به خرید کنند. اگر کنجکاو هستید که بررسی پارچه فیلتر فشاری از نظر جنس را مطالعه کنید، ادامه مطلب را مطالعه کنید. همانطور که در بالا اشاره کردیم انواع پارچه فیلتر پرس از نظر تار و پود نیز در سه دسته قرار می‏گیرد. 

از این صفحه هم بازدید کنید : اسمز معکوس چیست

پارچه های تک رشته‌ای

تقریبا می‎توان از اسم این پارچه به ساختار آن پی برد. پارچه تک رشته‎ای با استفاده از یک نوع نخ با جنس رزین تولید می‌شود. این نوع نخ برای تولید پارچه ای که قابلیت آزادسازی کیک خوبی داشته باشد، بهترین گزینه است. این مدل مزیت های قابل توجهی دارد که مصرف کنندگان را به خرید ترغیب کند.

پارچه تک رشته فیلترپرس

از مزیت های پارچه های تک رشته‏ای مقاومت به کور شدن منافذ است در عین اینکه توانایی چشمگیری در جمع آوری ذرات جامد دارد. پارچه های فیلتر نایلونی و پلی آمید را می‎توان در این گروه قرار داد. 

پارچه صافی چند رشته‎ای

 برای بافت این نوع پارچه از نخ های تک رشته ای استفاده می‏شود. در واقع نخ های یک رشته ای به هم می پیچند و نخ مورد استفاده برای تولید پارچه چند رشته‏ای را تشکیل می‏دهند. پارچه های برای تولدشان از نخ های چند لایه استفاده می‎شود معمولا سطح صاف تری دارند و در برابر کشش مقاومت بالایی از خود نشان می‏دهند.

همچنین از پارچه فیلتر پرسی که از نخ چند لایه تشکیل شده است، انتظار می‌رود که ذرات را بهتر جمع آوری کند و در مقابل آزادسازی بیشتری هم داشته باشد. طبق توضیحات درج شده مایعی که از این پارچه صافی عبور می‌کند باید شفافیت بالایی به نسبت سایر پارچه ها داشته باشد. این مشخصه اصلی‏ترین ویژگی این نوع جنسها است. 

حتما از این صفحه بازدید کنید : ژئوتکستایل

پارچه فیلتر پنبه‎ای

از مهمترین مشخصه پارچه های پنبه‌ای این است که در فشارهای پایین مورد استفاده قرار می‎گیرد. این نوع پارچه نهایتا تا 5 اتمسفر را می‎تواند تحمل کند. به همین دلیل هم در شرایطی که نیاز است فشار بالایی اعمال شود خرید این پارچه صافی توصیه نمی‏شود. این منسوجات با نخ قلاب ریسیده شده تولید می‎شود که این ویژگی باعث شده است استحکام کششی کم و سطح تماس بزرگی داشته باشد.

با اینکه توانایی کششی پایینی دارند اما در مقابل توانایی حفظ ذرات در آنها بالا است. هر پارچه ای که برای فیلتر پرس استفاده می‌شود؛ ویژگی ها و مزایای منحصر به خود را دارد که در شرایط بخصوصی خرید آنها را برای صنعت‏گران ضروری می‎سازد. پارچه تولید شده از نخ قلاب نیز همینطور است. اگر فکر می‎کنید که این قطعه دستگاه فیلتر مناسب کار شما است؛ به این نکته توجه داشته باشید که فرآیند جداسای کیک در این پارچه کمی مشکل‌تر از سایرین است. 

قیمت پارچه فیلتر پرس

قیمت پارچه فیلتر پرس

قیمت و هزینه خرید پارچه فیلترپرس با توجه به این که چه نوع نخی و چه نوع پارچه ای را انتخاب کنید کاملا متفاوت خواهد بود. از طرفی عامل تاثیرگذار اجتناب ناپذیر در قیمت پارچه های مورد استفاده در فیلتراسیون، جابجایی قیمت ارز است. اگر فیلتری که برای کار شما مناسب است پارچه وارداتی داشته باشد؛ دور از انتظار نیست که گرانتر از پارچه هایی باشد که در داخل کشور تولید می‌شود.

قیمت پارچه فیلترپرس

عامل کلیدی دیگری که می تواند هزینه خرید شما کاهش یا افزایش دهد سایز مورد نیاز شما است. در هر صورت اگر می‎خواهید ذهنیت کلی از رنج قیمت به دست آورید؛ پارچه های پنبه‎ای ارزان‏ترین قیمت را در بازار دارند و پارچه های مونوفیلامنت گران‏ترین جنس موجود است. توصیه می‏کنیم برای استعلام قیمت دقیق انواع مدل ها با کارشناسان فروش ناب زیست در ارتباط باشید. 

فروش پارچه فیلتر پرس در تهران

برای تأمین نیازهای صنعتی خود به دنبال یک شرکت مطمئن و موثر هستید؟ گروه صنعتی ناب زیست در تهران تامین کننده انواع پارچه های فیلتر پرس می‎باشد که محصولی با کیفیت عالی و قیمت مناسب برای شما عزیزان ارائه می‏دهد. پارچه های فیلتر تامین شده توسط ناب زیست، از متریال با کیفیت و بادوام تهیه شده اند که نیاز به تعویض پارچه را کاهش می‏دهد.

فروش پارچه فیلتر پرس در تهران

مطالب مرتبط : آب شیرین کن صنعتی

شما می‎توانید برای سفارش پارچه فیلتر فشار مدنظر خود در هر متریال و سایزی با کارشناسان ما تماس بگیرید. همچنین اگر در رابطه با انتخاب فیلتر مناسب برای کسب و کار خود دچار سردرگمی شده اید و نیاز به راهنمایی دارید می توانید از مشاوره رایگان خرید ما بهره‎مند شوید. ما آماده خدمت به شما هستیم. 

نحوه تمیز کردن پارچه فیلتر چگونه است؟

به توصیه متخصصان، حداقل زمانی که بهتر است پارچه های فیلتر تمیز شوند هفته ای یک بار است. برای تمیز کردن از آب فرآیندی استفاده کنید تا به طور موثری تمیز شود. در فرآیند شستشو باید دقت کنید که محدوده آب بندی به طور کامل تمیز شود. البته ممکن است که فرآیند تمیزکاری در انواع پارچه ها متفاوت باشد.

مثلا در فیلتراسیون های شدید لازم است که بعد از هربار انجام فرآیند، پارچه های صافی تمیز شوند تا پروسه فیلتر دچار مشکل نشود. نکته قابل توجه در مورد نظافت پارچه های فیلتر این است که بعد از خشک شدن مواد روی پارچه های فیلتر، تمیز کردن آنها سخت‎تر خواهد شد. اگر قصد دارید که برای بازه ای از دستگاه استفاده نکنید حتما پارچه را شستشو دهید تا پروسه سایش آن به تعویق افتد. 

چه زمانی باید پارچه‏های فیلتر پرس را عوض کرد؟

طبیعی است که پارچه های فیلتر فشار هم یک عمری داشته باشند و پس از گذشتن دوره ای کارایی سابق را نداشته باشند. یکی از راه‏ های پیشنهادی برای افزایش بهره وری و طول عمر فیلترها تمیز کردن دوره‎ای آنها است. با رعایت همه اصول نگهداری باز هم نمی‎توان از فرسودگی این پارچه ها جلوگیری کرد. احتمالا می‎دانید که فرسودگی فیلترها خطر سوراخ شدن یا انسداد کامل سوراخ‏ های مش را به همراه دارد.

پارچه فیلتر پرس ناب زیست

بررسی دوره‎ای پارچه های فیلتر پرس راهی است که از سوراخ شدن و نتایج آن پیشگیری کرد. بهترین زمان برای بررسی منظم پارچه های صافی هر یک هفته یکبار است که سوراخ شدن و چین خوردگی های پارچه به طور کامل چک شود. خبر خوب اینکه این پارچه ها قابلیت تعمیر هم دارند و اگر با سوراخ و آسیب در فیلترها مواجه شدید، می توانید آن را تعمیر کنید. زمان مناسب تعویض پارچه های فیلتر بین 2 تا 6 ماه است. به طور کلی، هر زمان که نکات ذیل را مشاهده کردید بهتر است که پارچه فیلتر را عوض کنید.

 1. مشاهده سوراخ و خوردگی پارچه
 2. مایع فیلتر شده همراه با ناخالصی 
 3. مشاهده کیک با میزان رطوبت زیاد
رای کاربران
[امتیاز کلی: 1 میانگین: 1]
۰۲۱-۸۸۷۲۲۰۲۷ با یک کلیک تماس بگیرید