دستگاه کباب زن صنعتی اتوماتیک

کباب زن صنعتی اتوماتیک

امروزه با پیشرفت فناوری و تکنولوژی در بسیاری از زمینه های فعالیت انسان، استفاده از ابزار های نو و صنعتی به شکل گسترده ای کاربرد دارد. ابزار آلات صنعتی، ابزار هایی هستند که با استفاده از آن ها می توان روند یک فعالیت خاص را تسهیل کرد و دقت کار را افزایش داد.

آشپزی از جمله جنبه های زندگی انسان است و با افزایش جمعیت جهان، افزایش سرعت پخت غذا در عین حفظ کیفیت آن، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. کباب زن صنعتی، از جمله دستگاه های نوینی است که برای تولید غذا به ویژه در ایران مورد استفاده قرار می گیرد. در صورت تمایل به آشنایی بیشتر با دستگاه کباب زن صنعتی، در ادامه این مطلب همراه ما باشید.

کباب زن صنعتی چیست؟

کباب زن صنعتی، دستگاهی است که در بسیاری از آشپزخانه های بزرگ امروزی قابل مشاهده است و بسیار کاربردی است. این دستگاه، توانایی سیخ گرفتن کباب را در اندازه های گوناگون دارد و کیفیت کار انجام شده توسط آن بسیار بالا است. کباب زن صنعتی در مدل ها و انواع گوناگونی تولید می شود که هر کدام از آن ها، برای حجم کار های متفاوتی کاربرد دارند.

دستگاه کباب زن صنعتی

جمعیت بسیار بالا، سبب افزایش تقاضا برای غذا می شود و رستوران ها و مراکز مختلف برای این که بتوانند هر چه سریع تر نیاز های غذایی موجود را برطرف کنند، از کباب زن صنعتی استفاده می کنند. لازم به ذکر است که شیوه کار کباب زن های صنعتی با یکدیگر یکسان است.

نحوه کار دستگاه کباب زن صنعتی

دستگاه کباب زن صنعتی، بر پایه تزریق گوشت در قالب های مخصوص کباب فعالیت می کند. این دستگاه معمولا دارای یک سیلندر است که با استفاده از آن، گوشت را به محل های تزریق پمپ می کند. برای ادامه این روند توسط دستگاه، قیفی در بالای دستگاه قرار گرفته است که آشپز می تواند در هر زمان که نیاز باشد، گوشت آماده و چرخ شده را درون آن بریزد تا به مخزن گوشت دستگاه افزوده گردد. کباب زن صنعتی، دارای هیتر های برقی است که سطوح تماس دستگاه با گوشت را گرم می کنند. گرم بودن گوشت برای کارکرد صحیح کباب زن صنعتی ضروری است.

هنگامی که گوشت با استفاده از سیلندر مخصوص دستگاه، به قالب گوشت تزریق می شود، گوشت گرم شده تمام فضای غالب را پر خواهد کرد و بر روی سیخ می چسبد. نیاز است که سیخ ها، از قبل داخل دستگاه کباب زن صنعتی قرار گرفته باشند تا گوشت تزریق شده بر روی آن ها بچسبد. کباب زن صنعتی می تواند گوشت را به بهترین شکل بر روی سیخ بچسباند و علت این موضوع، همان پدیده گرم شدن گوشت در این دستگاه است. هر چه که دمای گوشت بالا تر باشد، راحت تر بر روی سطح سیخ می چسبد و نخواهد ریخت. 

انواع کباب زن صنعتی

خرید کباب زن اتوماتیک

همانطور که کمی قبل تر به آن اشاره شد، دستگاه های کباب زن صنعتی انواع گوناگونی دارند و بسته به نیاز آشپزخانه های مختلف، انتخاب می شوند. آشپزخانه ها بر اساس حجم غذایی که می توانند در واحد زمان تولید کنند، باید دستگاه کباب زن مناسبی را برای روند سیخ کردن کباب به کار ببرند. به عنوان مثال، استفاده از دستگاه های کباب زن صنعتی کوچک در آشپزخانه های بسیار بزرگ امری غیر ممکن است، زیرا این دستگاه ها نمی توانند با سرعت مناسبی برای رستوران های بسیار بزرگ، سیخ کباب فراهم کنند. در ادامه، به معرفی برخی از پرکاربرد ترین انواع کباب زن صنعتی که در انواع آشپزخانه ها و رستوران ها استفاده می شوند، خواهیم پرداخت.

کباب زن صنعتی اتوماتیک

اتوماتیک بودن این مدل معمولا برای آشپزخانه ها و مراکز تأمین غذای بسیار بزرگ مورد استفاده قرار می گیرند و می توانند سیخ های کباب بسیار زیادی را در واحد های زمانی محدود تولید کنند. کباب زن های اتوماتیک، نسبت به کباب زن های دستی بسیار سریع تر کار می کنند و می توانند با مصرف انرژی کمتر، سیخ های کباب بیشتری را در واحد زمان آماده کنند. این دستگاه ها در بسیاری از مراکز نظیر آشپزخانه های بیمارستان ها، خوابگاه ها، مراکز نظامی و… مورد استفاده قرار می گیرند. سیخ هایی که معمولا در کباب زن های صنعتی اتوماتیک استفاده می شوند، حدود 2 الی 3 سانتی متر پهنا دارند تا گوشت سیخ شده به خوبی روی آن ها بچسبد.

دستگاه کباب زن اتوماتیک

اتوماتیک بودن این مدل مزایا بسیاری دارد از جمله آنها میتوان به سرعت بالا ، دقت بالا ، هزینه پایین تر با کاهش میزان هدر رفت و یکنواخت زدن کباب ، اشاره کرد. کباب زن صنعتی اتوماتیک توسط گروه صنعتی ناب زیست طراحی و تولید میشود که برای سفارش این مدل کافیست با شرکت ما تماس بگیرید .

پیشنهاد میکنیم از این صفحه دیدن کنید : تجهیزات آشپزخانه صنعتی – برای مشاهده محصولات بیشتر

قیمت کباب زن اتوماتیک قطعا با مدل های دستی تفاوت دارد و گرانتر می باشد اما قطعا خرید مدل اتوماتیک در بلند مدت به صرفه تر از مدل های دیگر خواهد بود چرا که با مزایایی که در پارگراف قبلی اشاره کردیم به تدریج با کاهش هزینه ها میتوان برایتان سود ده باشد . علاوه بر این مورد دستگاه کباب زن اتوماتیک سرعت بیشتری دارد نیاز به اپراتور کمتری دارد و کار شما راحتر است هم چنین تعداد مشتری زیادی را نسبت به بازه زمانی مشخص خواهید داشت در مقایسه با مدل های دستی . پس قطعا شرکت ناب زیست مدل اتوماتیک را برایتان پیشنهاد میکند .

دستگاه کباب زن صنعتی

کباب زن صنعتی رومیزی

یکی از پرکاربرد ترین دستگاه های کباب زن صنعتی که در بسیاری از رستوران های به نسبت کوچک مورد استفاده قرار می گیرد، کباب زن صنعتی رومیزی است. همانطور که از نام این محصول مشخص است، ابعاد این کباب زن به اندازه ای است که می توان آن را به راحتی روی یک میز قرار داد. مشخص است که کباب زن صنعتی رومیزی، نمی تواند در حجم های بسیار بالا سیخ کباب بزند، اما لازم به ذکر است که استفاده از آن نسبت به روش های سنتی و با استفاده از دست، علاوه بر سرعت بالا تر، مزایای بسیار بیشتری نیز دارد که به این مزایا نیز اشاره خواهیم کرد. 

مزایای استفاده از کباب زن صنعتی

برخی از افراد تصور می کنند که استفاده از دستگاه های کباب زن صنعتی، تنها از این جهت بهتر است که می تواند سرعت کار را افزایش دهد، اما نکته مهم این است که دستگاه کباب زن صنعتی بسیار کاربردی است و به سبب مزایای بسیاری که دارد، در بسیاری از آشپزخانه های صنعتی مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع از کباب زن ها، حجم تولید غذا را به شکل قابل توجهی افزایش داده اند و نیاز است که در مقابل این تغییر، کیفیت غذای ارائه شده توسط رستوران ها نیز حفظ شود. در ادامه، به معرفی و بررسی برخی از مهم ترین مزایای استفاده از این محصول ی می پردازیم.

افزایش سرعت کباب زدن در واحد زمان

دستگاه کباب زن صنعتی، می تواند به صورت همزمان چندین سیخ را آغشته به گوشت کند. این امر، سبب می شود که استفاده از این دستگاه ها سرعت پخت غذا را به شکلی قابل توجه افزایش دهد. کباب زن های صنعتی کوچک، معمولا می توانند به اندازه چندین نیروی کار سرعت داشته باشند و به صورت مرتب سیخ کباب تحویل دهند. دستگاه های کباب زن صنعتی بزرگ تر، می توانند تعداد بیشتری سیخ کباب را در واحد زمان تحویل دهند و سرعت کار را افزایش دهند. لازم به ذکر است که این افزایش قابل توجه سرعت، در مقابل سبب افت کیفیت نخواهد شد و کیفیت کباب های سیخ شده قابل قبول است.

کباب زن

کاهش نیروی انسانی

در گذشته برای سیخ کردن کباب ها از جمله کباب کوبیده، به نیرو های مجربی نیاز بود که می توانستند با سرعت به نسبت بالایی، در هر بار یک سیخ را کباب کنند. این در حالی است که کباب زن های صنعتی به راحتی مورد استفاده قرار می گیرند و می توانند به راحتی جای چندین نفر که کباب را به شکل صحیح به سیخ می چسبانند، پر کنند. از این رو، استفاده از کباب زن های صنعتی می تواند نیروی انسانی مورد نیاز در آشپزخانه های بزرگ را کاهش دهد و این کاهش، باعث افت کیفیت و یا هدر رفتن زمان نیز نخواهد شد. 

از دیگر تجهیزات آشپزخانه صنعتی : یخچال صنعتی

استفاده از انرژی الکتریکی

انرژی الکتریکی، از جمله انرژی های نو و جدید محسوب می شود که استفاده از آن روز به روز در حال گسترش است و می توان کاربرد این انرژی را در هر جای زندگی مشاهده کرد. انرژی الکتریکی از جمله انرژی هایی است که با استفاده از منابع پاک نیز در دسترس است و این منابع پاک در طول زمان، نقش بیشتری در تولید این انرژی داشته اند. کباب زن های صنعتی، همه با استفاده از انرژی الکتریکی فعالیت می کنند و تمام فرآیند هایی که در آن ها رخ می دهد، به انرژی الکتریکی نیاز دارد. کباب زن های صنعتی ردپای سنگینی بر روی محیط زیست نمی گذارند و الزاماً نیازی به استفاده از سوخت های فسیلی که محیط را آلوده می کنند ندارند. 

افزایش کیفیت غذا

دستگاه های کباب زن صنعتی، طوری طراحی شده اند که در کنار فعالیت سریع، با کیفیت بالایی روی سیخ ها کباب بزنند. استفاده از دستگاه های کباب زن صنعتی، به شکل چشمگیری کیفیت غذا را افزایش خواهد داد و حتی در ظاهر منظم و زیبای گوشت کباب شده نیز بسیار مؤثر است. سیلندر های تزریق کننده گوشت به غالب کباب، همواره وزن یکسانی از گوشت را وارد غالب می کنند و این امر سبب یکنواختی سیخ ها با یکدیگر و افزایش کیفیت پخت آن ها خواهد شد. از سوی دیگر، غالب های کباب زن صنعتی به صورت کاملا دقیق و با ابعاد یکسان طراحی شده اند. گرمایی که بر سطح تماس گوشت در کباب زن های صنعتی تولید می شود، باعث چسبیدن هر چه بهتر گوشت به سیخ و در نتیجه، جلوگیری از جدا شدن آن از سیخ خواهد شد.

قیمت کباب زن صنعتی

افزایش سطح بهداشت

در دوران گذشته، کباب زدن بر روی سیخ ها توسط افراد بسیار با تجربه در زمینه آشپزی و با استفاده از دست انجام می شد. سطح بهداشت در این روش سنتی، بسیار پایین است و دخالت مستقیم دست می تواند سبب ورود باکتری به گوشت کبابی شود. با توجه به این که رعایت بهداشت در طبخ غذا و سرو کردن آن یک امر بسیار مهم و ضروری است، استفاده از کباب زن های صنعتی می تواند سطح بهداشت را تا حد قابل توجهی افزایش دهد و از ورود باکتری ها و عوامل بیماری زا به بدن جلوگیری نماید. عدم دخالت دست در فرآیند سیخ زدن کباب، سبب می شود که عوامل بهداشتی به شکلی مؤثر اعمال شوند. برای حفظ این سطح از بهداشت بهتر است که اجزای مختلف کباب زن صنعتی به صورت دوره ای تمیز شوند.

توانایی کباب زدن در ابعاد و وزن گوناگون

بسیاری از دستگاه های کباب زن صنعتی می توانند سیخ های کباب را در وزن های گوناگون بزنند و به آشپز ها تحویل دهند. این ویژگی، سبب می شود که بتوان انواع گوناگون کباب را با استفاده از این دستگاه های کباب زن صنعتی تهیه کرد. قالب ها و برنامه های گوناگونی برای این دستگاه ها تهیه شده اند که با استفاده از آن ها، وزن سیخ کباب قابل تنظیم است. قالب های مختلفی برای سیخ های کباب تولید می شوند و کباب زن های صنعتی با استفاده از این قالب ها، شکل و وزن گوشت موجود بر روی هر سیخ را تعیین خواهند کرد. کباب زن های صنعتی بزرگ، می توانند از 50 گرم و 200 گرم گوشت یا حتی وزن های بیشتر را روی سیخ ها بزنند. 

معایب کباب زن صنعتی

با وجود تمام مزایایی که برای دستگاه های کباب زن صنعتی، در برخی از مواقع ممکن است با معایبی نیز مواجه شوید. به طور کلی، مزایای بسیار زیاد کباب زن های صنعتی سبب کاربرد گسترده آن ها در آشپزخانه ها و مراکز توزیع غذای بزرگ شده است. البته لازم به ذکر است که در شرایطی خاص، ممکن است که کباب زن های صنعتی نیز بهترین و مناسب ترین گزینه به حساب نیایند و محدودیت هایی را برای کاربران دستگاه ایجاد کنند. در ادامه، برخی از معایب انواع دستگاه های کباب زن صنعتی را معرفی و آن ها رو توضیح خواهیم داد. 

از محصولات مورد استفاده در رستوران : ترولی

نیاز به انرژی الکتریکی

استفاده از انرژی الکتریکی، از یک سمت به عنوان یک مزیت برای کباب زن صنعتی به حساب می آید. این در حالی است که از سمت دیگر، ممکن است در برخی مناطق، دسترسی به انرژی الکتریکی دشوار باشد و یا اصلا امکان دسترسی به انرژی الکتریکی وجود نداشته باشد. در چنین حالتی، استفاده از دستگاه کباب زن صنعتی ممکن نیست، زیرا برای کارکرد این دستگاه ها، نیاز به انرژی الکتریکی است. این امر، سبب می شود که استفاده از کباب زن صنعتی در تمام مناطق ممکن نباشد. البته لازم به ذکر است که برای حل این مشکل، می توان از ژنراتور های برق مناسب استفاده کرد. 

وزن سنگین و ابعاد بزرگ

انواع گوناگونی از دستگاه کباب زن صنعتی در آشپزخانه ها وجود دارند، اما بیشتر این دستگاه ها سنگین هستند و ابعاد آن ها بزرگ است. این امر، سبب می شود که جابجا کردن کباب زن صنعتی با مشکلاتی مواجه شود و نتوان در هر مکانی از آشپزخانه، این دستگاه ها را قرار داد. وزن سنگین دستگاه کباب زن صنعتی، به علت جنس و مواد به کار رفته در آن است. ابعاد بزرگ کباب زن صنعتی باعث می شود که فضای بزرگی را اشغال کند و رفت و آمد در آشپزخانه، مقداری سخت تر خواهد شد. از این رو، استفاده از کباب زن صنعتی بزرگ در آشپزخانه های کوچک توصیه نمی شود.

کباب زن صنعتی

کباب زن صنعتی در چه مکان هایی استفاده می شود؟

استفاده از کباب زن های صنعتی در مکان های مختلفی مشاهده می شود. به طور کلی، این دستگاه ها در مراکز توزیع غذای بزرگ استفاده می شوند، زیرا در این مراکز باید غذا در حجم های بالا تولید شود و در کنار آن، کیفیت غذا نیز حفظ شود. روش های سنتی کباب زدن در چنین مکان هایی نمی تواند پاسخگوی نیاز و تقاضای افراد باشد. در نتیجه، استفاده از دستگاه های کباب زن صنعتی در این مکان ها بسیار مهم است؛ به عبارتی دیگر، عدم وجود کباب زن صنعتی سبب توقف فرآیند پخت غذا می شود و طبخ غذا هایی از قبیل انواع کباب، بدون این کباب زن ها ممکن نخواهد بود. در ادامه، برخی از مهم ترین مکان هایی که در آن ها از کباب زن صنعتی استفاده می شود را معرفی می کنیم.

رستوران های بزرگ

رستوران های بزرگ، نیاز دارند که غذا را در حجم های بالا تهیه کنند و از این رو، کباب زن های صنعتی می توانند بسیار در افزایش سرعت تهیه غذا مؤثر باشند. تهیه غذا تنها به صورت دستی در رستوران های بزرگ، سبب کاهش سرعت یا کاهش کیفیت غذای طبخ شده می شود. صرفه جویی در زمان در این رستوران های زنجیره ای با مشتریان زیاد، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. امکانات موجود در رستوران های بزرگ و همچنین فضای وسیعی که در آشپزخانه آن ها وجود دارد، استفاده از کباب زن های صنعتی را در این مکان ها ممکن می کند. 

از محصولات کاربردی در آشپزخانه های صنعتی : دیگ خورشت پز صنعتی

ارگان های شبانه روزی

ارگان های شبانه روزی، مجموعه ای از ادارات و یا مراکزی هستند که به صورت 24 ساعته فعال هستند و به همین دلیل، نیاز است که همواره غذای کارکنان خود را در سریع ترین زمان ممکن تأمین کنند. از جمله این ارگان ها، بیمارستان ها هستند که نه تنها پرسنل آن، بلکه بیمارانی که در آن بستری می شوند نیز به غذا نیاز دارند. کباب، از جمله پرطرفدار ترین غذا ها در منوی هر مرکز تأمین غذا به ویژه در ایران است. دستگاه های کباب زن صنعتی بزرگ، روند طبخ غذا را به شکل قابل توجهی سریع می کنند و می توانند زمانی کوتاه، هزاران کباب را سیخ بزنند. 

کباب زن صنعتی، از جمله مهم ترین وسایلی است که در صنعت غذا و پخت و پز تولید شده است. همانطور که در این مطلب به آن اشاره شد، کباب زن های صنعتی انواع گوناگونی دارند و بسته به نیاز، می توان نوع مناسب و مطلوب با شرایط را انتخاب و از آن استفاده کرد. برخی از افراد به اشتباه تصور می کنند که روش های سنتی سیخ زدن کباب نسبت به روش های صنعتی بهتر هستند و کیفیت کباب طبخ شده بالا تر است. این در حالی است که کباب زن صنعتی، استاندارد های مهمی را در سیخ زدن کباب رعایت می کنند و سبب افزایش کیفیت غذای طبخ شده می شوند.

سایر محصولات مرتبط با آشپزخانه های صنعتی :

اجاق پلوپز صنعتی

میز کار صنعتی

دستگاه یخ ساز صنعتی

رای کاربران
[امتیاز کلی: 1 میانگین: 5]
۰۲۱-۸۸۷۲۲۰۲۷ با یک کلیک تماس بگیرید