یخساز پولکی

یخساز پولکی

امروزه دستگاه یخساز پولکی در ابعاد و مدلهای مختلف در تمامی دنیا طراحی و تولید می شوند. هر کدام از آنها دارای ویژگی خاصی می باشند. بسته به اینکه یخساز دارای چه ظرفیتی باشد نوع کارکرد نیز متفاوت می گردد.

در یخسازهای زیر 1 تن در 24 ساعت تیغه دستگاه ثابت و درام می چرخد ولی در نمونه‌های صنعتی تر که از ظرفیت 1 تن به بالا تا 100 تن ساخته می شوند دستگاه دارای درام ثابت و تیغه دوار می باشد. گروه صنعتی ناب زیست تنها تولیدکننده یخ ساز پولکی صنعتی درام ثابت در کشور می باشد که با همت مهندسین پر تلاش خود توانسته به عنوان تنها تولیدکننده این محصول در خاورمیانه نام خود را در بازار جهانی ثبت نماید.

یخ پولکی معمولاً از قطعات بزرگ، مسطح و نازک تشکیل شده است و بیشتر در صنایع ماهیگیری و خنک کننده بتن استفاده می شود. دستگاه‌های یخساز پولکی برای کاربردهای تجاری و صنعتی ساخته شده اند و برای تولید یخ پولکی به صورت روان و تمیز طراحی شده اند.

محدوده خنک کنندگی یخ تولید شده توسط دستگاه‌های یخ پولکی ناب زیست 5- تا منفی 9 درجه سانتیگراد است. به دلیل انباشته شدن انرژی بالا، دوره نگهداری یخهای پولکی بسیار بیشتر از سایر انواع یخهای مورد استفاده است. علاوه بر این، این مدل یخ به سرعت محصول را با سطح وسیعی که دارد خنک می کند. ضخامت یخ حدود 2 میلی متر است.

یخساز پولکی درام گردان و تیغه ثابت

دستگاه یخساز پولکی درام گردان نمونه اولیه این سیستمهای یخساز است که در ظرفیتهای پایین به دلیل فضای کمی که اشغال می کند و صدای بسیار پایینی که هنگام تولید یخ ایجاد می کند بسیار پر طرفدار می باشد. قطعات در تماس با آب و یخ دستگاه درام ثابت تماما از استنلس استیل 304 گرید غذایی ساخته می شوند و کاملا مورد تایید نهادهای نظارتی بهداشت می باشد. در بعضی موارد از این نوع یخساز برای فریز کردن خامه نیز استفاده می شود که تحت عنوان خامه خشک کن در بازار شناخته می شوند.

یخساز پولکیگاز مبرد دستگاه یخ ساز پولکی درام گردان از خانواده گازهای R یا همان فریون می باشد زیرا در حجمهای پایین استفاده از کمپرسورهای فریونی توجیه اقتصادی بیشتری دارد. گروه صنعتی ناب زیست در تولید یخساز درام گردان از با کیفیت ترین کمپرسورهای هرمتیک موجود در بازار استفاده می نماید؛ که از جمله آن می توان به کمپرسور برندهای خوشنامی مانند DANFOSS ،COPELAND ،TCUMSEH اشاره نمود.

گروه صنعتی ناب زیست اعتبار و کیفیت محصولات تولیدی خود را هیچ وقت فدای دریافت سود بیشتر نکرده و در ساخت محصولات تولیدی خود از بهترین متریال ممکن استفاده می نماید. این شرکت کندانسورهای این محصول را از تولیدات شرکت معتبر صابکول تهیه می نماید و تمامی شیرهای مکانیکی سیکل تبرید نیز محصولات شرکت دانفوس می باشند.

با همه ی این اوصاف یخساز پولکی درام گردان دارای یک عیب اساسی می باشد که آن هم استهلاک بالای این دستگاه به دلیل گردان بودن درام آن و همچنین نشت گاز مبرد پس از گذشت زمان است.

یخساز پولکی درام ثابت با تیغه گردان

یخساز پولکی درام ثابت با تیغه گردان نمونه بهینه شده دستگاه قدیمی است و ایراد اصلی این دستگاه که همان استهلاک بالای درام و نشت گاز مبرد بود در این نمونه کاملا برطرف شده است. از طرفی این دستگاه برای استفاده در محیطهای صنعتی با تناژ بالا ساخته شده و توانایی تولید یخ تا ظرفیت 100 تن در 24 ساعت را دارد. مدل یخساز درام ثابت تولیدی گروه صنعتی ناب زیست الگوبرداری شده از دستگاه‌های KTI آلمان می باشد که در حال حاضر بیشترین تعداد این سیستمها در جهان را تولید می نماید.

این دستگاه از یک درام دو جداره که در بین جداره‌های آن با طراح خاصی گاز بصورت یکنواخت جریان دارد تشکیل شده است. جداره داخلی دستگاه که در ارتباط مستقیم با آب و یخ می باشد از استنلس استیل 304 با گرید غذایی می باشد تا یخ تولید کاملا بهداشتی به مصرف کننده ارائه نماید. لازم به ذکر است که ضخامت جداره داخلی 12 میل می باشد که پس از تراش ضخامت آن به حدود 10.6 میل کاهش می یابد همین امر باعث اطمینان خاطر خریداران از عمر دستگاه تولیدی ما می باشد.

تیغه دستگاه یخساز پولکی تولید گروه ناب زیست از یک شفت استنلس استیل 304 یکپارچه ساخته می شود که با ظرافت خاصی تراش می خورد. ساخت این تیغه بسیار زمان بر می باشد و باید در حدود 48 ساعت زیر دستگاه تراش قرار بگیرد.این تیغه مطابق با آخرین تکنولوژی روز دنیا ساخته شده که به موجب آن زاویه تیغه طوری طراحی شده است که بر اثر برخورد با یخ تیز می شود و نیاز به تیز شدن مجدد ندارد.

گروه ناب زیست در ساخت این دستگاه از کمپرسورهای سمی هرمتیک یا اپن‌تایپ بیتزر، دی وی ام، سابرو و… استفاده می کند که همگی از برندهای نام آشنای اروپایی هستند. در ظرفیتهای پایین تر از 20 تن در 24 ساعت کمپرسورهای فریونی به کار برده می شوند و در ظرفیتهای بالاتر 20 تن از کمپرسورهای اپن‌تایپ آمونیاک بهره گرفته می شود. این نکته را هرگز فراموش نکنید که انتخاب یک کمپرسور مناسب با ظرفیت به عوامل بسیار زیادی بستگی دارد که از جمله آن می توان به دمای محیط، ارتفاع از سطح دریا و… اشاره نمود.

مهندسین گروه صنعتی ناب زیست آمادگی مشاوره و طراحی انواع پکیجهای این مدل از دستگاه یخ ساز در ظرفیت ها و تناژهای مختلف را برای صنعت کاران عزیزمان دارند. گروه صنعتی ناب زیست در ساخت یخسازهای صنعتی پولکی با درام ثابت از کندانسورهای بسیار با کیفیت نیک استفاده می کند تا رضایت مشتریان خود را از هر نظر جلب نماید.

چرا یخ پولکی؟

یخ پولکی به دلیل پوشش دهی طیف عظیمی از نیازهای مصرف کنندگان یکی از پر مصرف ترین اشکال یخ در دنیا می باشد. ویژگیهای مهم یخ پولکی بصورت اجمالی در ادامه توضیح داده خواهد شد.

ضخامت کم یخ پولکی: در آبمیوه فروشیهای بزرگ برای خنک نمودن آبمیوه از یخ پولکی استفاده می شود زیرا به دلیل نازک بودن، این نو ع یخ آسیبی به تیغه‌های بلندر وارد نمی کند.

دمای پایین تولید: یخ پولکی بصورت آنی ساخته می شود یعنی آب در لحظه یخ می زند که بدین منظور سرمای بیشتری نسبت به سایر مدلهای یخ داریم. یخ پولکی خروجی از دستگاه یخساز سکه ای در دمای منفی 7 درجه تولید می شود و به همین دلیل دارای شوک سرمای سه برابری نسبت به سایر یخ ها می باشد. این شوک سرما در کشتارگاه‌های مرغ بسیار کارآمد بوده و در پایین آوردن دمای مرغ پس از کشتار بسیار مفید می باشد.

 سطح تماس بالا: یخ پولکی دارای بالاترین سطح تماس در بین یخ ها می باشد به طوری که این نوع یخ در تناژ برابر دارای سطح تماس 1.5 برابری نسبت یخ مکعبی می باشد. همین ویژگی باعث شده که برای جلوگیری از فساد مواد پرتئینی مانند گوشت، ماهی و مرغ در محلهای عرضه و کشتار یا صید بسیار پر کاربرد باشد.

ظرفیت تولید بالا: وقتی در صنعت بحث تامین یخ پیش می آید در واقع حجم بسیار زیادی از یخ مد نظر خریداران است یخساز پولکی به دلیل ساز و کار خاص تولید یخی که دارد دارای بالاترین ظرفیت تولید یخ در میان دیگر یخسازها می باشد.

دیگر ویژگیهای یخسازهای پولکی

استفاده از پمپ آب کف کش برای تخلیه درام

با توجه به اهمیت صرفه جویی در صنایع وابسته به آب مخصوصا در کشورهایی که با مشکل خشک سالی مواجه هستند یک پمپ آب کف کش دائم الکار در سیستم یخساز تعبیه گردیده است. در نتیجه آبی که در درام تبدیل به یخ نگردیده است را دوباره به مدار باز می گرداند و چون آب خروجی از درام دارای دمای بسیار پایینی است در نتیجه در افزایش راندمان دستگاه بسیار موثر است.
پمپ یخ‌ساز پولکی

قطعات کنترلی و لوازم جانبی سیستم تبرید

شیر آلات کنترلی فشار بالا (high pressure) و فشار پایین (low pressure) مورد استفاده در ساخت یخسازهای سکه ای ناب زیست از برند دانفوس اصل (محصول کشور لهستان) است که با کیفیت ترین برند قطعات تبرید می باشد. پایپینگ بین پکیج و دستگاه همگی با لوله‌های مسی با ضخامت 2 میل انجام می گردد و جوشکاری ها توسط گاز ازت با فشار بالا کاملا چک می گردد تا هیچگونه نشتی در سیستم وجود نداشته باشد.

فروش یخساز پولکی

مزایای یخساز پولکی ایرانی نسبت به یخ ساز چینی

ساخت تیغه در دستگاه‌های ما بوسیله تراشکاری یک شفت از جنس استنلس استیل یا استیل کربن وابسته به نوع سفارش مشتری ساخته می شود. در نتیجه بصورت کاملا یک تکه و پایدار می باشد که امکان ایجاد قوس و خارج شدن از بالانس دینامیکی و استاتیکی در آن به صفر می رسد. در حالی که همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید در دستگاه‌های چینی تیغه‌ها به صورت جوشی بوده و امکان خارج شدن از بالانس در آن ها بسیار زیاد است.

قیمت یخساز پولکی

در تصویر سمت راست شفتی که تیغه از آن ساخته می شود قابل مشاهده می باشد که توسط دستگاه‌های تراش به تیغه تبدیل می گردد. در تصویر کاملا مشخص است که این تیغه کاملا بصورت یکپارچه بوده و هیچگونه جوشی در ساخت آن استفاده نگردیده است. البته لازم به ذکر است که تصویر فوق گرید B شرکت می باشد که در واقع از جنس استیل کربن است.

یخ ساز پولکی

در این تصویر، تیغه یک دستگاه یخ ساز پولکی چینی قابل مشاهده می باشد که تمامی جوش ها کاملا مشخص است و تمام پره‌ها یا همان بلیدهای تیغه با جوشکاری به شفت اصلی جوش داده شده اند و جنس تیغه نیز آبکاری بوده که بعد از گذشت زمان زنگ زدگی‌هایی در آن مشاهده می شود. بدنه بیرونی درامهای چینی یک پوسته کاملا یک تکه می باشد که به هیچ وجه پایداری استاتیکی ندارد مخصوصا در ظرفیتهای بالا.

ولی ما در تولیدات خود با طراحی حلقه‌هایی بصورت رینگی و ساخته پوسته خارجی بصورت چند تکه و جوشکاری بدنه بیرونی به رینگ ها، یک درام بسیار پایدار و مستحکم را طراحی کرده ایم تا بتوانیم ایرادات یخسازهای چینی را برطرف کنیم.

البته ناگفته نماند که این رینگ ها به دور بدنه درام در قسمت برودت دستگاه هم تغییراتی را ایجاد می کند که موجب گردش سریعتر گاز مبرد و در نتیجه قدرت یخسازی بیشتر در یخسازهای پولکی تولیدی گروه صنعتی ناب زیست می گردد.

تصویر سمت راست درام فریزر چینی می باشد و تصویر سمت چپ درام تولیدی گروه ناب زیست.

درام دستگاه یخساز پولکی

اغلب یخسازهای پولکی در مناطق گرمسیر و همچنین در مناطق حاشیه دریا استفاده می گردند که در این مناطق هوا و آب دارای خورندگی بالایی می باشند و فلزات را به سرعت اکسید می نماید و دچار زنگ زدگی می گردند.

به همین دلیل است که مقاومت شاسی و کفشک ها در برابر خوردگی بسیار اهمیت دارد. کفشک ها و شاسی دستگاه‌های ما آبکاری گرم شده و سپس با رنگ الکترو استاتیک رنگ می شود. البته می توان در صورت درخواست مشتری شاسی را با استنلس استیل 304 ساخت (نمونه‌های صادراتی).

در دستگاه‌های یخساز پولکی خارجی به دلیل آگاه نبودن طراحهای این شرکت ها از شرایط آب و هوایی کشورمان به این نکات دقت نشده است که موجب خرابیهای بسیار زیادی در این دستگاه‌ها گردیده است.

درام یخ ساز

تصویر سمت راست کفشکهای دستگاه چینی و تصویر سمت چپ کفشکهای دستگاه ایرانی می باشد.

قطعات پکیج یخ ساز پولکی

 1. موتور
 2. رانر مبرد
 3. ورودی آب
 4. سیستم تنظیم سرعت تیغه
 5. تیغه استنلس استیل خورد کن یخ
 6. تشت توزیع آب
 7. محور اصلی
 8. آب پاش
 9. لوله برگشت آب
 10. سطح انجماد یخ از استیل 304
 11. لایه عایق
 12. خروجی یخ
 13. ناودانی جمع اوری و هدایت آب مازاد
 14. ورق لفاف خارجی استنلس استیل 304

قطعات پکیج یخ‌ساز پولکی

نحوه عملکرد سیستم یخساز پولکی

دستگاه‌های یخساز پولکی مانند سایر دستگاه‌های یخ سازی صنعتی عمل می کنند، اما به جای ورقه ای از محفظه‌هایی که به آرامی آب یخ زده را جمع آوری می کند، آب را از طریق یک صفحه تبخیر کننده استوانه ای عبور می دهند. سپس یک تیغه قطعات نازک آب یخ زده را برداشت می کند و آنها را به ته درام انتقال می دهد. گرمای اضافی از طریق کمپرسور خارج می شود که می تواند با سیستم هوا خنک، آب خنک یا از طریق سیستم راه دور خنک شود.

مانند انواع دستگاه‌های یخ ساز صنعتی دیگر، دستگاه‌های یخ‌ساز پولکی در هر فروشگاهی که نیاز به عرضه محصولاتی که همواره باید سرد نگه داشته شوند، باشد مفید هستند.

بسیاری از صنایع مختلف برای کاهش دمای محصولات خود از دستگاه‌های یخ پولکی برای عرضه ماهی استفاده می‌کنند، زیرا یخ پولکی به خوبی در اطراف محصول می‌نشیند تا هم از نظر زیبایی‌شناسی جلوه ای دلپذیر داشته باشد و هم دمای ماهی ها را بصورت یکنواخت در تمام سطوح بدن ماهی پایین نگه داشته تا ماهی ها تازه بمانند.

انواع یخساز سکه ای بر اساس نوع کندانسور

یخساز پولکی دارای کمپرسور خنک شونده با هوا رایج ترین مدل هستند و گرما را به اتمسفر منتقل می کنند. یخ سازهای پولکی هوا خنک برای اکثر اپراتورها انتخاب مطلوبی است.

کمپرسور خنک‌کننده با آب بیشترین هزینه را در مصرف آب و برق دارند، زیرا آب در جذب گرمای اضافی کارایی کمتری دارد. فقط در صورتی که یک سیستم آب مستقل برای عملیات خود دارید، یک دستگاه یخسار پولکی آب خنک بخرید.

کمپرسور خنک‌کننده از راه دور، دارای کندانسور مجزا و دور از دستگاه یخ‌ساز سکه ای هستند که باعث کاهش صدای کلی در محل کار شما می‌شود. نصب این مدل یخسازها دشوارتر است و اغلب نیاز به خرید یک کمپرسور جداگانه دارد، اما اگر آرامش محیط و نویز مهم باشد، بهترین انتخاب هستند.

یخ سازهای پولکی نیز با سه سبک مختلف کمپرسور عرضه می شوند: هوا خنک، آب خنک و خنک کننده از راه دور، شما به سبک متفاوتی از کمپرسور یخ ساز پولکی بسته به نوع محل کار خود نیاز دارید.

استفاده از یخ ساز پولکی در صنعت ساخت بتن

در ساختن سدهای بزرگ، نیروگاه‌های برق آبی، نیروگاه‌های انرژی هسته ای، راه آهنهای پرسرعت و پایه‌های ساختمانهای مرتفع و بزرگ از بتن با ویژگیهای خاص استفاده می شود. ریختن بتن فونداسیون یا دیواره‌ها با حجم زیاد به بتنی با دمای کنترل شده نیاز دارد. در حین عمل آوری بتن، گرمای هیدراتاسیون، دمای بتن را 25 درجه سانتیگراد افزایش می دهد و در نتیجه حجم بتن افزایش می یابد.

پس از عمل آوری دمای بتن کاهش می یابد و حجم آن کاهش می یابد که معمولاً باعث ایجاد ترک در دیواره و یا عمق قالب می شود. بنابراین، باید دمای ساخت، حمل و تخلیه بتن مربوطه را با توجه به درجات مختلف بتن کنترل کند تا اطمینان حاصل شود که حداکثر دمای بتن در طول عمل آوری نمی تواند از دمای حد واحد طراحی تجاوز کند.

در ساخت سدهای بزرگ و پی ساختمانهای بلند، استفاده از بتن کنترل شده با دما برای ریختن حجمهای زیاد الزامی است. کشورهای مختلف و مکانهای ساخت و ساز مختلف، شرایط متفاوتی برای دمای ریختن بتن دارند که از 7 درجه سانتیگراد تا حداکثر 30 درجه سانتیگراد متغیر است.

دستگاه یخساز بچینگ

اما هر پروژه ای به یک سیستم تبرید بتن با پیکربندی مناسب نیاز دارد. در این میان، یخ پولکی تولید شده توسط دستگاه یخساز بچینگ مؤثرترین روش پیش سرد کردن است. هر 10 کیلوگرم یخ پولکی می تواند دمای یک متر مکعب بتن را حدود 12 تا 14 درجه سانتیگراد کاهش دهد.

پس از فرآیند اختلاط آب و سیمان با دیگر ترکیبات ساخت بتن به واسطه تبخیر زود رس آب در شرایط آب و هوایی گرم می تواند منجر به سخت شدن زودرس بتن شود. این موضوع در نهایت می تواند به کاهش مقاومت بتن تولید شده برسد و در اتمام پروژه و در زمان بهره وری میتواند اثرات جبران نا پذیری مانند پوک شدن بتن داشته باشد.

علیرغم تمهیداتی که بمنظور کاهش دمای سنگدانه‌ها بکار می رود که البته نقش اساسی در کاهش دمای بتن تازه دارد، تعبیه سیستم تولید آب سرد و یخ از ملزومات اصلی اجرای سازه‌های بتنی می باشد.

سازه‌های بتنی قول پیکر و شرکتهای تولید بتن که برای پوژه‌های عمرانی بتنهای آماده تولید می نمایند، برای حفظ کیفیت بتن تولید شده نیاز به حفظ رطوبت و دمای بتن دارند که این نیاز در فصلهای گرمتر سال و یا در مناطق گرمتر بیشتر احساس می شود.

با استفاده از دستگاه تولید یخ پولکی (دستگاه یخساز بچینگ) و کانتینر ذخیره سازی آن با راندمان 50 الی 90 درصدی کل ظرفیت سیستم (بستگی به دمای آب ورودی)، یخ پولکی با دمای زیر صفر را تولید کرده و جایگزین قسمتی از آب مصرفی بتن خواهد شد که از طریق تجهیزات لازمه مانند ریل و… به دیگ بچینگ وارد می شود.

عملکرد سیستم یخ ساز به نوعی می باشد که می بایستی آب با دمای 4+ سانتیگراد وارد دستگاه شود تا بتوان حداکثر از 90 درصد توان اسمی دستگاه استفاده کند. در غیر اینصورت با بالاتر رفتن دمای آب تا مثلا 20 درجه بازده دستگاه به 50 درصد ظرفیت نامی خود خواهد رسید.

برای رفع این باگ سیستمی می توان از دستگاه‌های با ظرفیت بالاتر استفاده کرد و یا در صورت افزایش هزینه و یا کمبود فضا می بایستی دستگاه چیلر با با ظرفیت اسمی متناسب برای تامین آب سرد لازم با دمای 4 درجه سانتیگراد را برا ی ساخت بتن تامین نماید.

چنانچه دوست دارید مقاله ای کامل در مورد نقش یخساز پولکی در ماشین بچینگ مطالعه کنید، اینجا کلیک کنید.

بررسی مقدار یخ مورد نیاز در دستگاه بچینگ

برسی میزان یخ مصرفی در ساخت بتن نیاز به محاسبات دقیق دارد و ما در گروه صنعتی ناب زیست با توجه به دانش مهندسان این شرکت توانایی محاسبات و مشاوره برای تامین مقدار یخ مورد نیاز برای ساختن بتن استاندارد را داریم.

برای سهولت در توضیح مقدار یخ مصرفی، محاسبات میزان یخ مصرفی در یک پروژه سد سازی در منطقه گرمسیری کشور را مورد برسی قرار می دهیم تا با فرمولاسیون و نحوه محاسبات این سیستم بیشتر آشنا شویم. پس از تکمیل تحلیل حرارتی بتن در شرایط و مکانهای مختلف، مقادیر مجاز برای دمای بتن تازه برای فصول مختلف ارائه خواهد شد.

فرمول دمای بتن تازه

که در آن:

 • T = دماي مخلوط بتن به درجه سلسيوس
 • Tw , Tc , Ta و Twa = به ترتيب دماي سنگدانه، سيمان، آب مخلوط و آب مخلوط شده در سنگدانه به درجه سلسيوس
 • Ma , Mc , Mw و Mwa = به ترتيب جرم سنگدانه، سيمان، آب مخلوط و آب مخلوط شده در سنگدانه، بر حسب كيلوگرم می باشند.

در جدول زیر میزان آب سرد و یخ و تاثیر آن بر دمای بتن با عیار 140 کیلوگرم، محاسبه گردیده است. البته با تکمیل گزارش آنالیز حرارتی، جزئیات محاسبه دمای بتن تازه و شرح کاملتر تمهیدات مربوطه ارائه خواهد گردید.

“طرح اختلاط در نظرگرفته شده برای بتن RCC”

طرح اختلاط در نظرگرفته شده برای بتن RCC

همچنین با توجه به وضعیت آب و هوایی منطقه در فصول گرم سال، نرم بتن ریزی برای عملیات بتن ریزی به شرح ذیل در نظر گرفته شده است:

100RCC بتن ریزی ≈ (m³/hr)x 16 (hr) ≈ 1600 m³ ≈ 400 m³ بتن ریزی CVC

“جدول بررسی مقدار یخ مورد نیاز”

جدول بررسی مقدار یخ مورد نیاز در بتن ریزی

از آنجائیکه مشخصات فنی دمای حداکثر بتن را به 20 درجه سانتیگراد محدود نموده است و با توجه به اینکه اطلاعات آنالیز حرارتی فعلا وجود ندارد طبق جدول بررسی مقدار یخ بطور میانگین در شرایط فرض شده برای دمای مصالح در سه حالت نیاز به 80 کیلوگرم یخ جهت تامین دمای مورد نیاز می باشد که در این حالت داریم:

Ice Volume: (80kg) Ice x 1600 (m3/day) concret = 128000 (kg/day) Ice x 1.20 ≈ 153000 (kg)Ice

مقدار 1.2 بعنوان پرت یخ و همچنین جبران افت توان دستگاه در نظر گرفته شده است که در مجموع 150 تن یخ بایستی در شبانه روز فقط برای تولید بتن غلطکی تولید شود که بدین منظور بایستی 3 دستگاه یخساز پولکی با توان 50 تن تامین گردد.

همچنین با توجه به مقدار یخ مورد نیاز جهت تولید بتن CVC به میزان 100 کیلوگرم برای هر متر مکعب بتن و پیش‌بینی بتن ریزی 400 متر مکعب در روز مقدار 40 تن یخ نیز جهت تولید این نوع بتن نیاز داریم که بدین منظور بایستی یک دستگاه یخساز پولکی به ظرفیت 50 تن برای دستگاه بچینگ در نظر گرفته شود.

رای کاربران
[امتیاز کلی: 4 میانگین: 5]
۰۲۱-۸۸۷۲۲۰۲۷ با یک کلیک تماس بگیرید