پکیج تزریق مواد شیمیایی

پکیج تزریق مواد شیمیایی

پکیج تزریق مواد شیمیایی دستگاهی است که بواسطه استفاده از این سیستم، ماده ای شیمیایی با دوز خاص از حالت جامد به مایع تبدیل شده و به محلول یا سیال مورد نظر تزریق می شود. در این فرآیند و آب استاندارد و  بهمراه پمپ تزریق مواد شیمیایی، برای کنترل دقیق تزریق مواد مورد نظر به آب و نظارت استفاده می شود. دستگاه‌های تزریق مواد شیمیایی همچنین شامل یک خط اندازه گیری و کنترل جهت اطمینان از عملکرد ایمن و مطمئن اپراتور می باشند.

این دستگاه‌ها به طور معمول شامل چندین سرویس شیمیایی با مخازن ذخیره شده منفرد یا چند محفظه یا مخازن تحت فشار هستند. مواد شیمیایی از طریق پمپهای تزریق شیمیایی از مخزن به محل تزریق منتقل می شوند، در حالی که می توان میزان جریان را به صورت حضور در محل یا از راه دور تنظیم کرد تا از ورود صحیح مواد شیمیایی اطمینان حاصل شود.

سیستمهای دوزینگ مواد شیمیایی در صنایع غذایی

پکیج تزریق مواد شیمیایی

سیستمهای دوزینگ در صنایع غذایی امکان تزریق دوز دقیق و قابل اعتماد و محیط کاری تمیز و بهداشتی را فراهم می کند. مواد شیمیایی و بعضا خطرناک که کار با آنها دشوار است را می توان به طور قابل اعتماد و دقیق با سیستمهای تزریق مواد شیمیایی تزریق کرد. سیستمهای دوزینگ مدرن شرکت ناب زیست به مشتریان ما کمک می کند تا محصولات نهایی را با کیفیت بهتر و یکنواخت تر ارائه دهند و به لطف تزریق سریع و دقیق، می توان ظرفیت تولید را نیز افزایش داد.

ناب زیست سیستمهای تزریق مواد شیمیایی خود را برای انواع مواد شیمیایی و در همه اندازه‌ها ارائه می دهد. پلیمرهای مایع، سیستم‌های تزریق پودری و پمپ‌های تزریق برای مواد شیمیایی منعقد کننده، شیمیایی و رسوب فلزات سنگین.

برای به دست آوردن اثر کامل پلیمرهای مورد استفاده در فرآیند تصفیه آب، باید از مقدار و نسبت صحیح استفاده شود. پلیمرها برای زهکشی لجن، تقویت لجن و ته نشینی در تاسیسات صنعتی و عمومی استفاده می شود.

سیستم تزریق مواد شیمیایی

مزایای پکیج تزریق مواد شیمیایی

در ادامه مزایای پکیج‌های تزریق مواد شیمیایی ساخت ناب زیست را بصورت تیتروار بر خواهیم شمرد.

 • عملکرد قوی
 • نصب آسان روی شاسی
 • طراحی فشرده
 • سیستمهای دوزینگ در همه اندازه‌ها
 • کارکرد آسان
 • تنظیم و مدیریت: نسبت وقت، زمان ماند، انرژی اختلاط برای نوع پلیمر
 • نصب کامل سیستم و پشتیبانی توسط کارشناسان
 • راه حل سفارشی متناسب با نیاز شما

فرایند تزریق

پکیج تزریق مواد شیمیایی به دو روش در فرآیند تصفیه به ما کمک می نماید. در برخی موارد این دستگاه با غلیظ نمودن پساب باعث آبگیری از لجن می شود و در برخی موارد شرایط را برای انعقاد و لخته سازی پساب‌های چرب فراهم می نماید. در حقیقت با فراهم نمودن شرایط برای چسبیدن مولکول‌های ریزتر و تبدیل آنها به کلونی‌های درشت تر، باعث سنگینی و نهایتا ته نشین شدن آنها به ته مخزن می شود.

 • غلیظ شدن و آبگیری لجن

در بسیاری از تصفیه خانه‌های بیولوژیکی فاضلاب، لجن پس از تصفیه بیولوژیکی، قبل از ورود به‌هاضم برای تولید بیوگاز، تحت فرآیند غلیظ شدن قرار می گیرد. در فرآیند غلیظ شدن، هدف حذف آب و افزایش میزان ماده خشک در لجن تا حد مطلوبی برای هاضم است. اغلب این به معنای افزایش ماده خشک به 5-7٪ است، جایی که لجن هنوز قابل پمپاژ است، اما همچنان حاوی مقدار زیادی مواد جامد برای هضم است.

ضخیم شدن با افزودن مواد شیمیایی آبگیری، اغلب پلیمری، به لجن انجام می شود که جامدات را لخته می کند و آب را جدا می کند. از تجهیزات آبگیری برای جداسازی فاز آب آزاد شده از لجن استفاده می شود. تجهیزات مورد استفاده می تواند فیلترپرس، سانتریفیوژ یا موارد دیگر باشد.

در تصفیه خانه‌های شیمیایی، اگر لجن حاصل از فرآیند لخته سازی خیلی رقیق باشد (محتوای ماده خشک خیلی کم)، برای تغذیه مستقیم به تجهیزات آبگیری، ممکن است غلیظ شدن لجن لحاظ شود.

آبگیری لجن آخرین مرحله قبل از دفع لجن است (مگر اینکه مرحله خشک کردن لجن اضافه شود)، بنابراین هدف این است که تا حد امکان آب حذف شود و مقدار ماده خشک بالایی باقی بماند. در این فرآیند یک پلیمر برای ایجاد لخته‌های قوی اضافه می‌شود که می‌تواند در برابر نیروهای برشی مورد نیاز برای فشار حداکثری آب از مواد جامد در لجن مقاومت کند.

پکیج مواد شیمیایی

بسته به ماهیت لجن و تجهیزات آبگیری، انواع مختلفی از پلیمرها ممکن است استفاده شود. انتخاب پلیمر مناسب و بهینه سازی تنظیمات تجهیزات تاثیر زیادی بر نتیجه فرآیند و در نتیجه هزینه دفع خواهد داشت.

 • انعقاد

انعقاد یک فرآیند شیمیایی شامل خنثی سازی بار است که باعث تجمع ذرات کلوئیدی در میکروفلوک ها می شود

. منعقد کننده‌ها به عنوان اولین بخش از فرآیند ته نشینی استفاده می شوند. آنها با مواد محلول و معلق واکنش نشان می دهند و این میکروفلوک ها را تشکیل می دهند. با استفاده از فلوکولانت ها (پلیمرها) می توان میکروفلوک ها را به صورت لخته‌های بزرگ جمع آوری کرد که می توان آنها را از فاز آب جدا کرد و آبگیری کرد.

منعقد کننده‌ها به دو گروه اصلی منعقد کننده‌های آلی و غیر آلی تقسیم می شوند.

منعقد کننده‌های غیر آلی

در منعقد کننده‌های غیر آلی، عمدتاً نمکهای فلزی، برای تصفیه فاضلاب و آب آشامیدنی در سراسر جهان استفاده می شوند. رایج ترین منعقد کننده‌های مورد استفاده در تصفیه فاضلاب عبارتند از کلرید آهن و کلرید پلی آلومینیوم، اما آلومینات سدیم (NaAIO2) نیز به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرد. برای آب آشامیدنی، منعقد کننده‌های مبتنی بر آلومینیوم بیشترین استفاده را دارند.

Norfloc NF1،AluSAL،AluACH و AluPAC انتخابهای اصلی منعقد کننده‌ها برای رسوب جامدات معلق و حذف فسفر هستند. یکنواختی محصولات، نتیجه عالی را در فرآیند شناورسازی یا ته نشینی تضمین می کند و خلوص بالای آب را تضمین می کند.

محصولات

 • نورفولک NF1
 • پلی آلومینیوم کلرید (AluPAC)
 • آلومینات‌های سدیم (AliSAL)
 • AluACH آلومینیوم کلروهیدرات (ACH)

منعقد کننده‌های آلی

منعقد کننده‌های آلی شامل محصولاتی هستند که می توانند بر پایه آمین ها، پلی DADMAC یا تانن ها باشند. آمین ها و polyDADMAC بیشترین استفاده را دارند. آنها به طور گسترده در صنعت و تصفیه آب آشامیدنی استفاده می شوند، جایی که منعقد کننده‌های معدنی نتیجه یکسانی را ایجاد نمی کنند.

محصولات مبتنی بر تانن کاربرد محدودتری دارند اما به دلیل رنگ سبزشان جایگزین جذابی هستند. امروزه به ویژه در صنعت ماهیگیری از آنها استفاده می شود.

پلیمرهای طبیعی

پلیمرهای طبیعی بر پایه نشاسته هستند و می توانند در جداسازی آب از جامدات زمانی که مواد خام تجدیدپذیر و زیستی ترجیح داده می شوند، استفاده شوند. پلیمرهای طبیعی فاقد آکریل آمید هستند و بنابراین بهترین راه حل طبیعی برای تصفیه آب است.

مخلوطهای خاص

با افزایش تقاضا برای تصفیه آب و فاضلاب، ترکیبات ویژه منعقد کننده‌های آلی و معدنی در حال افزایش است. این مخلوط ها اغلب نتیجه بسیار بهتری نسبت به منعقد کننده‌ها به طور جداگانه ایجاد می کنند.

دوزینگ پمپ تزریق مواد شیمیایی

تجهیزات دوزینگ را می توان به چندین زیر سیستم تقسیم کرد:

 • تزریق کربوهیدرازید
 • تزریق فسفات
 • تزریق آمونیاک
 • تزریق مهار کننده خوردگی
 • تزریق هیپوکلریت
 • تزریق Biodispersante
 • تزریق اسید سولفوریک
 • تزریق ضد رسوب
 • تزریق Biocide
دستگاه تزریق مواد شیمیایی

کاربردهای دستگاه تزریق مواد شیمیایی

سیستمهای تزریق مواد شیمیایی مناسب برای استفاده در پکیجهای تصفیه آب و فاضلاب هستند. شهرداریهایی که آب قابل شرب به اماکن مسکونی و تجاری می دهند نیاز به تصفیه چاه یا منبع آب سطحی مورد استفاده آنها دارند.

آب چاه و آبهای سطحی نیاز به ضد عفونی شدن دارند و ممکن است نیاز به رفع مشکلاتی در مورد آب مانند سطح بیش از حد آهن، منگنز و سولفید هیدروژن باشد که می تواند باعث بو و لکه‌های ناخوشایند شود.

پمپهای تزریق مواد شیمیایی شرکت ناب برای تزریق هیپوکلریت سدیم (کلر) و سایر ضد عفونی کننده‌های مرتبط استفاده می شوند. همچنین از این پمپ ها برای اندازه گیری محلول ها برای اکسیداسیون آهن، منگنز و سولفید هیدروژن استفاده می شود تا از زنگ زدن و لکه دار شدن  و بویی مانند تخم مرغ جلوگیری شود.

پکیج تزریق

برخی دیگر از کاربردهای اضافی دستگاه تزریق مواد شیمیایی شامل تزریق کربنات سدیم یا هیدروکسید سدیم برای کنترل pH، زاج سفید یا کلرید آهن برای انعقاد، پلی فسفاتها برای کنترل خوردگی و فلوراید برای جلوگیری از پوسیدگی دندان است.

سیستم تزریق مواد شیمیایی چیست؟

یک سیستم تزریق شیمیایی یک مرکز برای تزریق خودکار مواد به شبکه آب و فاضلاب است. این سیستم‌ها معمولاً در دستگاههای آب شیرین کن برای تزریق به آب و  ایستگاه‌های پمپاژ، منهول‌های فاضلاب و خطوط اصلی بالارونده استفاده می‌شوند. با این حال، آنها را می توان در هر مکانی که نیاز به مهار بوی فاضلاب دارد نصب کرد.

سیستم‌های دوز شیمیایی فاضلاب ها معمولاً از یکی از پیکربندی‌های زیر استفاده می‌کنند:

 • واحدهای تزریق آهنی
 • واحدهای تزریق هیدروکسید منیزیم
 • واحدهای تزریق نیترات کلسیم

نحوه عملکرد واحدهای دوز آهنی

در فاضلاب، واکنشهای زیستی به طور منظم رخ می دهد. این واکنش ها سولفید هیدروژن H2S  تولید می کند. این گازی است که معمولاً با بوی بد تخم مرغ شناخته می شود. واحدهای دوز آهنی تاثیر بوهای H2S را با شروع یک واکنش شیمیایی جایگزین کاهش می دهند. آنها از کلرید آهن برای اتصال با سولفیدهای موجود در فاضلاب برای تشکیل یک رسوب پایدار و نامحلول استفاده می کنند.

به این ترتیب آنها می توانند تشکیل بوهای H2S  را از بین ببرند.

مزایای کلیدی سیستم تزریق آهنی

 • انتشار گاز H2S را تا 95 درصد کاهش می دهد.
 • کاهش خوردگی تاسیسات سیستم فاضلاب توسط گاز H2S
 • انطباق با مقررات ایمنی بهداشت کار (WHS) را تضمین می کند.

نحوه عملکرد واحدهای تزریق هیدروکسید منیزیم

واکنش شیمیایی که باعث انتشار H2S  می شود در سطوح اسیدیته بین 6.8 و 7.2 بهترین عملکرد را دارد. واحدهای تزریق دوز منیزیم با بالا بردن سطح pH فاضلاب به سطح 8 یا بالاتر کار می کنند و از آنجا که این شرایط را از محدوده سطح اسیدیته 6.8 تا 7.2 خارج می کند، گاز بدبوی کمتری تولید می شود.

مزایای کلیدی سیستم تزریق هیدروکسید منیزیم

 • سطح H2S در پایین دست از نقطه تزریق تنظیم می شود
 • انتشار گاز H2S  را تا 80 درصد کاهش می دهد.
 • انطباق با مقررات ایمنی بهداشت کار  (WHS) را تضمین می کند

نحوه عملکرد واحدهای تزریق هیدروکسید منیزیم

نحوه عملکرد واحدهای دوز نیترات کلسیم

در فاضلاب تصفیه نشده، باکتری ها یک فرآیند بیولوژیکی را آغاز می کنند که سولفیدهای آزاد را تولید می کند و این سولفیدها با مولکولهای هیدروژن پیوند می خورند و گاز H2S  بسیار سمی تشکیل می دهند.

افزودن نیترات به فاضلاب یک منبع اکسیژن جایگزین را ارائه می دهد و این یک مسیر واکنش جدید برای کاهش تولید H2S  ایجاد می کند و کاهش تولید H2S در نتیجه وجود بوها را کاهش می دهد.

مزایای کلیدی سیستم تزریق نیترات کلسیم

مزیایا این سیستم دقیقا مطابق پکیج تزریق هیدروکشید منیزیم می باشد. یعنی:

 • انتشار گاز H2S را تا 90 درصد کاهش می دهد.
 • کاهش خوردگی تاسیسات سیستم فاضلاب توسط گاز H2S
 • انطباق با مقررات ایمنی بهداشت کار (WHS) را تضمین می کند.

نحوه عملکرد واحدهای تزریق نیترات کلسیم

سود سوزآور NAOH چیست؟

سود سوزآور محلول آبی هیدروکسید سدیم است (با هیپوکلریت سدیم اشتباه نشود!). خاصیت بازی دارد. این خاصیت باعث می شود که اغلب برای اصلاح pH زمانی که محلول خیلی اسیدی است استفاده شود.

هنگام کار با سود سوزآور، رعایت اقدامات ایمنی مناسب بسیار مهم است. دستکش و عینک ایمنی یا محافظ صورت حداقل نیاز است!

پکیج تزریق سود سوز آور

همانطور که بیان شد، هیدروکسید سدیم اغلب برای اصلاح pH محلول زمانی که خیلی پایین است استفاده می شود. اسید کلریدریک اغلب برای اصلاح زمانی که PH بیش از حد بالا است استفاده می شود.

اغلب برای تنظیم دوز سود سوزآور از دوزینگ پمپ استفاده می شود. این دوزینگ پمپ اغلب به طور مستقیم یا غیر مستقیم توسط یک سنسور pH کنترل می شود. این راحت است، زیرا تصحیح pH سپس به صورت خودکار انجام می شود.

از آنجایی که هیدروکسید سدیم یک مایع تهاجمی است، مهم است که پمپ تزریق انتخابی از مواد مناسب ساخته شود. سود سوزآور اگر غلظت آن بیش از 2 درصد باشد خورنده در نظر گرفته می شود. این یک نکته مهم است، زیرا معمولاً در 30٪ موارد برای اصلاح pH استفاده می شود. متریال سازگار و مناسب برای استفاده بمنظور ذخیره و حمل سود سوزآور عبارتند از تفلون یعنی EPDM، PTFE و PP یعنی پلی پروپیلن

چنانچه علاقمند به آشنایی با منابع ذخیره مواد شیمیایی هستید، اینجا کلیک کنید.

مزایای پکیج تزریق آنتی اسکالانت (Antiscalants) و آنتی فولانت (Antifoulants)

 • کنترل میزان سیلیس، کربنات کلسیم، سولفات کلسیم، سولفات باریم و سولفات استرانسیم.
 • سازگار با غشاهای اسمز معکوس (RO) و نانوفیلتراسیون (NF)
 • حفظ تمیزی سطوح ممبران با پراکنده ساختن  مواد foulant
 • سیستمهای RO با سرعت بازیابی بالاتری قابل اجرا هستند که این امر به معنی کاهش هزینه‌های عملیاتی است.
 • محصولات موجود دارای مجوزهای متعدد می باشند.
 • موثر برای طیف وسیعی از pH
 • نصب آسان و سریع و امکانات سفارشی سازی بیشتر.
دستگاه تزریق مواد شیمیایی

عملکرد پکیج تزریق کلر

در صنعت تصفیه آب و واحدهای صنعتی و نیروگاهها، محلولهای شیمیایی متنوعی برای ضدعفونی کردن آب، رسوبات و عوامل ضد آلودگی و منعقد کننده‌ها و تنظیم PH وجود دارد که برای تزریق، به  دستگاه تزریق کلر نیاز است.

این سیستم به گونه ای عمل می کند که مواد شیمیایی محلول با مقدار مشخصی از مخزن توسط دستگاه پمپ تزریق (دوزینگ پمپ) با یک نوع دیافراگم و نازل خاص به محل مورد نظر تزریق می شوند.

کاربردهای پکیج تزریق مواد شیمیایی و کلر

 

از سیستمهای تزریق مواد شیمیایی به عنوان یک افزودنی یا برای نگهداری بویلر و برج خنک کننده با pH مناسب، اکسیژن و وضعیت رسانایی و برای جلوگیری از رسوب استفاده می شود. مواردی از استفاده از افزودن مواد شیمیایی در ذیل آورده شده است:

 

 • تزریق برای تصفیه آب در دیگ بخار
 • تزریق به چرخه بخار آب
 • تزریق به برجهای خنک کننده
 • میکس پودر پرکلرین و تزریق محلول بدون رسوب آن جهت تصفیه آب آشامیدنی.
 • تنظیم میزان کلر آزاد در مخازن آب آشامیدنی و پساب تصفیه خانه فاضلاب به منظور حذف میکروارگانیزمها، باکتری ها و جلبک ها وعدم تشکیل رسوب بیولوژیکی بر روی ممبران ها.
 • تزریق مواد آنتی اسکالانت و ضد رسوب و کنترل غلظت آنتی اسکالانت ها در آب مصرفی دیگهای بخار، برجهای خنک کننده، مبدلهای حرارتی، کندانسورها و تغلیظ کننده‌ها.
 • تزریق محلول آنتی فوم (ضد کف) جهت از بین بردن و شکستن کف تولیدی.
 • تزریق اسانس ها در فرایند تولید مواد غذایی.
 • پکیج تزریق مواد منعقد کننده و کمک منعقد کننده از قبیل سولفات آلومینیوم، کلروفریک، سولفات فرو، سولفات فریک، پلی آلومینیوم (PAC) و… به منظور افزایش راندمان ته نشینی و فیلتراسیون در فرایندهای سختی گیری و حذف کدورت در تصفیه آب و افزایش راندمان آبگیری لجن در تصفیه فاضلاب.
 • تزریق انواع اسید و باز جهت کنترل pH
 • تزریق متابیسولفید سدیم (SMBS) جهت حذف کلر آزاد آب آشامیدنی.
 • تزریق آب ژاول (هیپوکلریت سدیم NAOCL) برای مصارف ضدعفونی و تصفیه.
 • تزریق آنتی اسکالانت Anti Scalant جهت باز نگه داشتن ممبران و افزایش طول عمر مفید آن.
 • در بخش نفت و گاز پکیج تزریق مواد شیمیایی معمولا برای محافظت تاسیسات در مقابل خوردگی و پوسیدگی و گندزدایی آب  و همچنین تزریق مواد شیمیایی به فرایند استفاده می شود.
 • محلول هیپوکلریت برای از بین بردن میکروارگانیسم ها، باکتری ها، جلبکهای آب آشامیدنی و فاضلاب صنعتی
 • تزریق مواد ضد رسوب به بویلرها، برجهای خنک کننده، مبدلهای حرارتی و کندانسورها.
 • تزریق شیمیایی در خطوط تولید کارخانه‌های مواد شیمیایی و مواد غذایی
 • تزریق منعقد کننده‌ها از جمله کلروفیل در کارخانه‌های تصفیه آب و فاضلاب
قیمت پکیج تزریق مواد شیمیایی

پکیج تزریق مواد شیمیایی چگونه کار می کند؟

پکیجهای تزریق مواد شیمیایی به طور مداوم میزان پمپاژ، سرعت جریان رقیق شدن آب و استحکام مواد شیمیایی مورد استفاده را رصد می کنند. برای نمایش این اطلاعات و ایجاد تنظیمات اساسی در فرآیند تزریق از سیستمهای آنلاین استفاده می شود. پاین سیستمها در تصفیه آب، با تزریق دوز دقیق محلولهای مایع برای ضد عفونی، تنظیم PH، حذف لکه آهن، بهداشت حیوانات، خوردگی و کنترل مقیاس قابل استفاده است.

منابع تصفیه آب می توانند با سرعت متغیر تنظیم شوند تا از سالم بودن آب تصفیه شما اطمینان حاصل شود. شرکت ناب برای تصفیه آب و تزریق مواد شیمیایی گزینه‌های زیادی دارد، برای مشاوره و انتخاب بهترین گزینه برای نیازهای شما، با متخصصین تصفیه آب این شرکت تماس بگیرید.

سازنده پکیج تزریق مواد شیمیایی

فنآوری پیشرفته سیستم تزریق مواد شیمیایی ناب زیست

ناب زیست، تجهیزات و قطعات اصلی و فرعی مورد استفاده در ساخت این دستگاه‌ها را با بالاترین استانداردهای صنعت طراحی، تولید و تامین می نماید. پکیج تزریق مواد شیمیایی ناب زیست روی قاب‌های استیل ضد زنگ یا کربن استیل مونتاژ می شوند و همراه با قطره چکان مخصوص خود هستند.

تمام تجهیزات تزریق ما برای اطمینان از حداکثر کیفیت، کارآیی و قابلیت اطمینان، دارای طراحی دقیق هستند. ما با دقت بهترین مواد ممکن را برای تولید مخازن ذخیره برای طیف وسیعی از مواد شیمیایی مختلف مورد استفاده در تصفیه آب و فرآوری پتروشیمی انتخاب می کنیم.  ناب زیست تضمین می کند که تجهیزات زودتر از زمان مقرر و موعد یا عمر مفید خود از بین نمی روند.

اجزای پکیج تزریق مواد شیمیایی

لیست زیر بطور خلاصه در مورد هر یک از مؤلفه‌های اصلی دستگاه‌های تزریق مواد شیمیایی معمولی بحث خواهد کرد. بسته به هدف و موقعیت فیزیکی آنها، سیستمهای تزریق شیمیایی مختلف ممکن است متفاوت باشند. با این حال، اکثر موارد زیر را به نوعی به کار می گیرند.

مخازن

مخازن به دلیل نیاز به ذخیره مواد شیمیایی مورد نیاز برای تزریق یکی از اساسی ترین قطعات هر سیستم تزریق مواد شیمیایی هستند. اندازه و ساختار مخزن ممکن است متفاوت باشد، اما به طور معمول آنها افقی و استوانه ای خواهند بود. آنها ممكن است دارای یك کف صاف، مخروطی یا ضخیم و سر صاف یا ضخیم باشند.

مخازن دستگاه تزریق مواد شیمیایی

پمپ ها

پمپ‌ها یکی دیگر از اصلی ترین قطعات در دستگاه‌های تزریق مواد شیمیایی هستند. زیرا منبع تولید فشار مورد نیاز برای دستیابی به هدف سیستم را فراهم می کنند. پمپ ها ممکن است از نوع دیافراگم یا پلانگر (plunger) باشند و ممکن است تعدادی از منابع مختلف انرژی از جمله موتور الکتریکی، موتور هوا، موتور برق خورشیدی یا موتور محرک سلونوئید را در خود جای دهند.

پمپ تزریق مواد

سوپاپ ها و ابزار دقیق

شیرها و ابزار دقیق برای اندازه گیری و نظارت بر آنچه در درون پکیج تزریق مواد شیمیایی اتفاق می افتد مورد نیاز است.

به عنوان مثال:

 • آنها اغلب سطح مایع را درون مخزن کنترل می کنند
 • کالیبراسیون سرعت جریان را امکان پذیر می کنند
 • فشار را در داخل سیستم نظارت می کنند و تنظیم می­کنند
 • آلارم ها را برای اطمینان از ایمنی و عملکرد مناسب تنظیم می کنند.
 • اندازه گیری و شیرهای خاص بسته به هدف دقیق سیستم تزریق شیمیایی و مجموعه و نیازهای منحصر به فرد مشتری ممکن است متفاوت باشد.

برق

سیستم الکتریکی راهی برای شروع یا متوقف شدن سیستم بصورت محلی یا از راه دور فراهم می کند. به طور معمول برای سهولت در استفاده و عملکرد، کنترل ها و عملکردهای مختلف به یک صفحه کنترل هدایت می شوند.

شاسی

هر پکیج تزریق مواد شیمیایی به عنوان بخشی از اجزای اساسی آن دارای یک شاسی است که اجزای دیگر روی آن سوار میشوند. شاسی به گونه­ ای طراحی شده است که ضمن حفظ قسمتهای مختلف سیستم، از آن محافظت می کند. شاسی معمولاً سازه ای استیل است که به طور مداوم جوش داده شده است. غالباً یک کفه چکه ای نیز برای جمع آوری مواد شیمیایی زهکشی شده طراحی می شود.

رای کاربران
[امتیاز کلی: 7 میانگین: 5]
۰۲۱-۸۸۷۲۲۰۲۷ با یک کلیک تماس بگیرید