آب شیرین کن صنعتی

طراحی مشخصات دستگاه آب شیرین کن صنعتی ( نمک زدایی ) توسط کارشناسان متخصص با استفاده از نرم افزار ROSA یا WAVE تولید شده توسط کمپانی DOW، انجام میشود. برای جستجوی تولید کننده های دستگاه آب شیرین کن صنعتی ، باید با شرکت های متخصص تولید کننده با رزومه کاری قوی و تخصص کافی وارد مذاکره شد. بازدید از کارخانه تولید دستگاه و همچنین بازدید از کیفیت دستگاه های آب شیرین کن صنعتی تولید شده در حال کار توسط شرکت های مجرب، یکی از فاکتورهای اصلی انتخاب تولید کننده مناسب می باشد. همچنین مطالعه با دقت پروپوزال ارائه شده توسط شرکت تولید کننده و استفاده از متریال اروپایی در طرح، می تواند نشانگر کیفیت بالای ساخت و تولید این دستگاه ها باشد .


نصب و راه اندازی آب شیرین کن صنعتی

نصب و راه اندازی دقیق و با کیفیت دستگاه های اب شیرین کن صنعتی، یکی از مهم ترین فاکتورها در بهره برداری از دستگاه آب شیرین کن صنعتی می باشد که با تبحر و تخصص و مجرب بودن شرکت تولید کننده و دانش فنی کارشناسان آن، رابطه مستقیم دارد. دستورالعمل بهره برداری و آموزش به اوپراتور بهره بردار و همچنین پر کردن مداوم چک لیست نگهداری دستگاه توسط خریدار و ارائه آن به صورت مداوم و منظم به شرکت تولید کننده دستگاه جهت چکاب دوره ای دستگاه، از نکات مهم در بهره برداری و افزایش دوام و عمر مفید دستگاه آب شیرین کن صنعتی می باشد .

آب شیرین کن


حجم و ظرفیت دستگاه آب شیرین کن صنعتی

دستگاه های آب شیرین کن صنعتی به طور معمول از ظرفیت 5 مترمکعب در شبانه روز شروع می شوند. ظرفیت ممبران های صنعتی به طور معمول 5 مترمکعب در شبانه روز و 25 مترمکعب در شبانه روز می باشند . غالبا برای دستگاه های بالای 25 مترمکعب (50، 75، 100، 200 و …) از ممبران ها با ظرفیت 25 مترمکعب در شبانه روز استفاده میشود . ظرفیت تولید این دستگاه ها تا بالاتر از 2000 مترمکعب در شبانه روز نیز بوده و در ظرفیت های بسیار بالاتر، مدولار شده و در رنج کارخانه آب شیرین کن صنعتی قرار می گیرند .


زمان تعویض فیلترهای دستگاه آب شیرین کن صنعتی

دستگاه های آب شیرین کن صنعتی دارای دو نوع فیلتر می باشند :

– فیلتر حذف املاح معلق (فیلتر شنی، کربنی و کارتریجی) : این فیلترها، قبل از ورود آب به فیلترهای ممبران (فیلترهای اصلی) قرار دارند و وظیفه حذف املاح معلق آب را دارند . علت استفاده از این فیلترها این است که املاح معلق موجود در آب قبل از ورود آّب به ممبران حذف شود تا فشار مازاد به ممبران ها وارد نشود . بهتر است کربن و سیلیس های موجود در فیلترهای شنی و کربنی به صورت سالیانه ، تعویض شوند . هرچند که با استفاده از بکواش (شستشو) دوره ای، به عمر مفید این مواد افزوده می شود . درباره فیلترهای کارتریجی نیز زمانی که رنگ فیلترهای داخلی، از سفید به قهوه ای روشن و در نهایت قهوه ای کدر، تغییر رنگ پیدا کرد، باید این فیلترها تعویض شود. زمان معمول این تعویض ماهیانه می باشد که بسته به کدورت آب، این زمان کاهش یا افزایش می یابد.

– فیلترهای ممبران : این فیلترها ، فیلترهای اصلی سیستم می باشند که در حکم غشای نیمه تراوا جهت انجام پدیده اسمز معکوس عمل می کنند. عمر مفید این غشاها 2 الی 3 سال می باشد که با نگهداری درست (استفاده از آنتی اسکالانت و تعویض به موقع فیلترهای حذف املاح معلق) و شرایط بهره برداری مناسب (طراحی درست دستگاه و نصب صحیح آن) و همچنین شستشو اسید شویی ممبران (استفاده ازCIP در طرح) در زمان های تعیین شده و به صورت درست، به عمر مفید آنها افزوده می شود .

نحوه خرید و سفارش دستگاه آب شیرین کن صنعتی

برای اینکار یعنی خرید و سفارش آب شیرین کن صنعتی با کارشناسان ما تماس بگیرید مشاوره کنید و محصول خودتون رو سفارش دهید . محصول شما تولید و آماده و برایتان ارسال میشود . در خصوص نحوه تسویه حساب نیز طی تماس شما و ارتباط با بخش مالی شرکت ، مراحل مالی نیز برای شما توضیح داده خواهد شد . با تشکر

پکیج تصفیه فاضلاب
سپتیک تانک
اجزای دیزل ژنراتور