ماشین ظرفشویی صنعتی

ماشین ظرفشویی صنعتی 1200 تکه

ماشین ظرفشویی صنعتی دستگاهی است که بمنظور شستشوی سریع و بهداشتی ظروف در همه مکانهایی یافت می‌شود که از ظروف شیشه‌ای و ظروف سرو غذای غیر یکبار مصرف استفاده می‌کنند. مانند رستوران‌ها، کافه‌ها، بیمارستان‌ها، خانه‌های سالمندان، هتل‌ها، سلف سرویس دانشگاه‌ها، کارخانجات صنعتی، پالایشگاه‌ها، پتروشیمی‌ها و هر جایی که غذا با سرعت زیاد تهیه و سرو می شود.

همواره مسئله رعایت بهداشت در محیط آشپزخانه صنعتی جزء اولویتهای این اماکن میباشد. به همین منظور در مسئله شستشو با بکارگیری ابتکارات مختلف سعی در بهداشتی نمودن محیط آشپزخانه صنعتی در کنار افزایش بهره وری شده است. یکی از ابتکارات در بخش شستشو و رعایت بهداشت آشپزخانه صنعتی اختراع و استفاده از ماشین ظرفشویی صنعتی است.

شست و شوی ظرف‌ها در دمای حدود ۹۰ درجه سانتیگراد منجر به پاکیزگی کامل ظروف میشود. تحمل این میزان حرارت با دست غیر ممکن می باشد و ماندن بقایای شوینده‌ها و یا ذرات ریز غذا در شست و شوی با دست محتمل است. آبکشی با این دما نه تنها ظروف را از نظر بهداشتی کاملا پاک و سالم می کند بلکه باعث شفافیت و درخشندگی انواع ظروف می شود.

موسسه بین المللی NSF کشف کرده است، بیش از ۷۵ درصد از اسکاچ ها و سیم های ظرفشویی، حاوی باکتری های بیماری زا هستند و استفاده مداوم از این اسکاچ ها باعث انتشار این باکتری ها می شود؛ با استفاده از ماشین ظرفشویی صنعتی دیگر نیازی به استفاده از اسفج و یا اسکاج نیست و درصد بالایی از آلودگی ها به ظروف دیگر انتقال داده نمی شود.

ماشین ظرفشویی صنعتی

ماشین ظرفشویی صنعتی چیست؟

ماشین ظرفشویی صنعتی بر خلاف مدلهای خانگی باعث افزایش سرعت و همانند مدلهای خانگی باعث افزایش بهداشت محیط آشپزخانه می گردد. این نوع ماشین ها در مدل های مختلفی در طول تاریخ بشری تولید و به کاربرده شده است که عمده تغییرات در ماشین ظرفشویی صنعتی، میزان ظرفیت و افزایش سرعت و دقت در شستشو می باشد.

دستگاه‌های ظرفشویی صنعتی با توجه به کیفیت شستشو و مصرف کم حامل های انرژی (آب و برق) ابزاری کارآمد برای مدیریت رستورانها، هتلها، فودکرت ها و آشپزخانه‌های صنعتی میباشند. گروه صنعتی ناب زیست یک سیستم ظرفشویی کارآمد، برای تمام نیازهای روزانه آشپزخانه صنعتی شما طراحی و تولید کرده است.

این دستگاه‌ها امکان شستشوی کامل ظروف استیل، چینی، آرکوپال، لیوان، فنجان، قاشق، چنگال، انواع کاردهای کوچک و بزرگ را به شما میدهد. در خانواده ماشین های ظرفشویی صنعتی دو نوع ماشین ظرفشویی جدید، قابل اطمینان، ایمن، ساده و همچنین با کمترین مصرف آب و انرژی با بالاترین سطح بهداشت برای استفاده طراحی و تولید شده است.کاربرد دستگاه ظرفشویی صنعتی

مزایای ماشین ظرفشویی صنعتی

برای شستن یک سرویس ۱۴۴ پارچه با دست، بیش از ۸۰ لیتر آب مصرف می شود. در صورتی که همین تعداد از ظروف در ماشینهای ظرفشویی کمتر از ۲۰ لیتر آب مصرف می کند. حتی در برخی از مدلها با ۵/۸ لیتر آب می توان این تعداد ظروف را شست. مزایای ماشین‌های ظرفشویی تجازی بیشمار است اما مهمترین آنها در زیر لیست می شود:

 1. این دستگاه باعث بالا رفتن سرعت شستشوی ظروف کثیف می شود.
 2. بالا رفتن سرعت سرویس دهی در ساعات پیک مراجعه مشتریان از دیگر مزایای ماشین‌های ظرفشویی صنعتی می باشد.
 3. به دلیل عدم استفاده از اسکاج و سیمهای ظرفشویی، بهداشت آشپزخانه صنعتی بالا می رود.
 4. ماشین ظرفشویی صنعتی به آشپزخانه رستوران‌ها نظم خاصی میدهد.
 5. کاهش نیروی انسانی مورد استفاده در رستوران یکی دیگر از مزایای ماشین ظرفشویی تجاری می باشد.
 6. با ظرفشویی صنعتی پودر و مایع کمتری مصرف میکنید.
 7. ماشین ظرفشویی صنعتی باعث کاهش مصرف انرژی شامل آب و برق می شود.
 8. همچنین بدلیل عدم دخالت انسان در شستشو، ظروف شیشه ای تا حد زیادی کمتر می شکنند.
 9. در ماشین ظرفشویی صنعتی خشک کن دار شما با سرعت می‌توانید شوک حاصل از مراجعه وسیع پرسنل بدلیل تغییر شیف کاری و یا مشتریان را جبران نمائید.
 10. بدلیل امکان استفاده از دمای نزدیک به ۱۰۰ درجه سانتیگراد، ظروف ثیف به صورت کامل ضدعفونی می شوند.

مزایای ماشین ظرفشویی صنعتی

انواع ماشین ظرفشویی صنعتی

گروه صنعتی ناب زیست به عنوان سازنده انواع تجهیزات آشپزخانه صنعتی همواره سعی در ارائه بهترین و بروز ترین تکنولوژی تجهیزات صنعتی داشته و به عنوان تنها تولید کننده ماشین ظرفشویی صنعتی دارای نشان استاندارد ملی این ماشین ها را در سه مدل زیر کانتری، نیمه اتومات و اتومات کامل ارائه می کند.

از آنجا که دستگاه‌های ظرف شویی صنعتی (ماشین ظرفشویی تجاری) در برندهای مختلف و مدل های مختلف در بازار وجود دارند ممکن است وقت زیادی را صرف انتخاب یک دستگاه کارآمد نمایید. ما در اینجا با بررسی مواردی جهت انتخاب سریع تر دیش واشر صنعتی شما را کمک خواهیم نمود. به صورت کلی این دستگاه در مدلهای زیر تولید میشود:

 • زیر کانتری
 • نیمه اتوماتیک
 • تمام اتوماتیک
 • ماشین ظرفشویی تمام اتوماتیک خشک کن دار

در دسته بندی دیگری ماشین‌های ظرفشویی صنعتی به انواع ۵۴۰، ۱۲۰۰ و ۲۰۰۰ قطعه (به این مدل ریلی یا تونلی) نیز گفته می شود، تقسیم بندی می شود.

راهنمای انتخاب ماشین ظرفشویی صنعتی

پارامتر های موثر در ماشین ظرفشویی

مسلماَ پارامترهای متعددی را میتوان در امر انتخاب ماشین ظرفشویی صنعتی در نظر داشت. اما شاخص‌ترین آنها عبارتند از:

 1. قیمت ماشین ظرفشویی صنعتی: همواره هزینه تمام‌شده‌ی هریک از محصولات صنعتی، یکی از مهمترین ملاکهای انتخاب برای کارفرمایان بشمار میرود. قیمت این تجهیزات بیش از هرچیز، به «ظرفیت شستشو» و «مدل و مکانیزم دستگاه» وابسته خواهد بود.
 1. راحتی کاربری: ماشینهای ظرفشور اتوماتیک، دارای فرآیندی خودکار هستند که دخالت دست در آن به حداقل می‌‌رسد. ضمن اینکه عمده این تجهیزات، به راحتی تنظیم میشوند، به سادگی پر و تخلیه میشوند؛ و پس از انجام کار، سیگنالهای هوشمند ارائه میدهند.
 1. مصرف برق: به برچسب انرژی و میزان مصرف برق دستگاه‌ها در هنگام انتخاب ماشین ظرفشویی صنعتی دقت نمایید. چراکه انتخاب یک سیستم گرید A، میتواند هزینه‌های هنگفت مربوط به قبض‌های برقتان را کاهش دهد!
 1. مصرف آب: مصرف آب نیز یکی دیگر از شاخصه‌های مهم برای «انتخاب ماشینهای صنعتی شستشوی ظروف» بشمار می‌رود. بنابراین مستقیماَ به سراغ کاتالوگ مشخصات فنی دستگاه رفته و پیش از خرید نهایی، میزان مصرف آب آن را بررسی کنید. بطورکلی میزان اتلاف آب هر دستگاه به «ظرفیت و مکانیزم ماشین»، «چرخه آب گرم/سرد شستشو» و «مدت شستشو» بستگی دارد.
 1. کیفیت ساخت: کیفیت ساخت را شاید بتوان بعنوان مهمترین ملاک انتخاب یک ماشین ظرفشور صنعتی محسوب نمود. زیرا انواع پارامترهایی نظیر:
 • بدنه ضدزنگ،
 • جداره‌های داخلی مقاوم،
 • جوشکاری قدرتمند،
 • میزان کنترل پذیری،
 • کارکرد خودکار دستگاه و ده‌ها فاکتور دیگر،

همه و همه در قالب مبحث «کیفیت ساخت ماشینهای صنعتی شستشوی ظروف» مورد بررسی قرار میگیرند.

قطعات ماشین ظرفشویی صنعتی

ظرفشویی صنعتی

 • مخزن آب: دارای یک مخزن ۳۰ لیتری از استنلس استیل ۳۱۶ گرید NO-4 به همراه ۳ عدد المنت ۲ کیلو وات تمام استیل برای استفاده طولانی مدت و عمر بالای دستگاه طراحی و نصب گریده است. در داخل مخزن یک عدد ترموستات برای کنترل هرچه بهتر دمای آب و یک عدد فلوتر برای تنظیم حجم آب داخل مخزن جانمایی شده است که آب داخل مخزن را با دقت بالا کنترل مینماید.
 • پمپ شستشو: دارای یک عدد الکترو پمپ از بهترین و بنام‌ترین تولید کننده‌های الکترو پمپ ایرانی و خارجی با سایز ۲ اینچ و قدرت ۱٫۱ کیلووات برای بالاتر بردن قدرت شستشو.
 • سبد ظروف: دارای سه عدد سبد از جنس پلی اتیلن فشرده گرید HDPE 100 به تفکیک دیس – بشقاب – لیوان و قاشق و چنگال که به اپراتور در تنوع نوع شستشو این کمک را خواهد نمود.
 • بازو های آب پاش: دارای ۳۲ عدد نازل در ۲ ردیف از جنس برنج آبکاری شده با قابلیت بازشو راحت برای نظافت – تعمیر و تعویض آسان.
 • نمایشگر دیجیتال (برد الکتریکی): یک عدد برد الکتریکی همراه با یک نمایشگر دیجیتال و ۳ چراغ ال ای دی برای نشان دادن حالت ماشین ظرفشویی میباشد. چراق سبز نشان دهنده روشن شدن دستگاه میباشد. دو عدد چراق قرمز برای نشان دادن پایین آمدن سطح آب و اختلال در عملکرد پمپ میباشد. نوع اشکال‌های احتمالی که ممکن هست در حین کار با دستگاه به نمایش درآید که با دستور العمل نصب شده در دستگاه میتوان آن را رفع نمود.
 • بازوی درب آسانسوری: یک عدد بازوی مکانیکی تمام استیل تعبیه شده است که اپراتور در حین باز شدن و بسته شدن دستگاه کمک میکند.
 • استیل به کارگرفته شده در جنس بدنه: بدنه کلی دستگاه ظرفشویی صنعتی دیگر عامل تاثیر گذار بر روی کیفیت و قیمت ماشین ظرفشویی صنعتی میباشد. استفاده از استنلس استیل مرغوب و با کیفیت در عملکرد و طول عمر دستگاه تاثیر گذار خواهد بود. استینلس استیل ۳۰۴ به دلیل داشتن حدودا ۱۸ گرم کروم بهترین کیفیت استیل را در بین دیگر استیل ها دارا میباشد.

ماشین ظرفشویی تونلی

ماشین ظرفشویی تونلی گروه صنعتی ناب زیست با قابلیت شستشوی ۱۰۰ سبد در ساعت به یک ماشین کارآمد در نگاه کاربران برای استفاده در آشپزخانه‌های صنعتی، تالار پذیرایی، هتل ها و… با مقیاس بزرگ تبدیل شده است. این سیستم ظرفشویی با توجه به داشتن سیستم شستشو و آبکشی جداگانه سرعت قابل توجهی برای فرایند شستشو به اپراتور ارائه میدهد.

این ماشین شستشوی ظروف به نام های تمام اتوماتیک و ریلی نیز شناخته میشود. این دستگاه ظرفشویی صنعتی بسیار کارآمد با یک عدد میز ورود و یک عدد میز خروج ظروف همراه میباشد که سهولت استفاده را برای اپراتور فراهم می آورد که در نهایت باعث بالا تر رفتن سرعت فرایند شستشو میشود.

ماشین ظرفشویی صنعتی تونلی با ابعاد ۱۵۲ سانتیمتر طول ۷۵ سانتی متر عرض و ۱۶۲ سانتی متر ارتفاع به گونه ای طراحی شده است که در گوشه ای از محیط آشپزخانه قرار میگیرد و فضای کمتری را نسبت به مدل های مشابه خود اشغال میکند.

اجزای ماشین ظرفشویی صنعتی

 1. ورود ظروف (کثیف)
 2. پمپ کف پاش با آب گرم
 3. شستشو با آب کف
 4. شستشو ترکیبی
 5. شستشو چرخشی
 6. آبکشی
 7. تهویه بخار و رطوبت به جا مانده بر روی ظروف
 8. خشک کن (سفارشی)
 9. خروج ظروف (تمیز)
 10. گیربکس جلو برنده ریل

تجهیزات ماشین ظرفشویی ریلی

 • یک عدد گیربکس همراه با یک بازوی مکانیکی برای به حرکت درآوردن ریل جلو برنده.
 • یک عدد پمپ آبکشی با قدرت ۱٫۵ اسب برای آبکشی و از بین بردن آثار شستشو از روی ظروف که از آب گرم شهری تغذیه میشود.
 • یک عدد پمپ شستشو با قدرت ۱ اسب برای شستشوی ظروف که آب ترکیبی با مواد شوینده را بر روی ظروف انتقال میدهد.
 • گیربکس ها و پمپ هایی که در این سیستم ساخت گروه صنعتی ناب زیست استفاده شده است، تماما از بهترین برند های اروپایی (مانند لورا، روسی و…) استفاده میشود.
 • برای قطعات الکتریکی استفاده شده در ماشین ظرفشویی تمام اتوماتیک ساخت گروه صنعتی ناب زیست از برندهای به نام کره ای و اجناس صادراتی ایرانی استفاده میشود.
 • نوع استیل به کار رفته در مخزن ترکیب مواد شستشو و آب از جنس استنلس استیل ۳۰۶ با ضخامت ۱٫۵ میلیمتر استفاده شده است که عمر مفید قابل توجهی را دارا میباشد.
 • دارای ۶ عدد المت حرارتی با مصرف انرژی ۲ کیلو وات که ظرف مدت کوتاهی آب داخل مخزن را به ۹۰ درجه سانتی گراد میرساند.
 • مجهز به یک عدد ترموستات برای کنترل دما و کنترل مصرف انرژی.
 • برای بدنه ماشین ظرفشویی ریلی گروه صنعتی ناب زیست از استنلس استیل ۳۰۴ خش دار با گرید NO-4 با ضخامت بین ۰٫۸ تا ۱٫۵ میلیمتر استفاده شده است.
 • لوازم برقی از قبیل کنتاکتورها و بی متال و فیوز مینیاتوری و تایمر برند داخلی دارای استاندارد.
 • دارای سیستم کنترل شستشو در هنگام آبکشی ظروف برای پایین آمدن مصرف آب.
 • دارای سنسور قطع و وصل آب هنگام عبور سبدها جهت صرفه جویی در مصرف آب.
 • درجه حفاظت در برابر آب: PX1
 • درجه حفاظت در برابر برق گرفتگی: Class 1
 • مجهز به کلید محافظ جان و کنترل فاز.
 • دارای کابل ۵ رشته ایی با روکش پلاستیکی بسیار مقاوم در برابر خوردگی و سایش.
 • عدم اشتعال کلیه قسمت های نگهدارنده برقرار در دمای ۶۵۰ درجه سانتیگراد.
 • دارای عایق های نگهدارنده اتصالات حامل جریان.
 • دارای نشان ملی ۱۵۶۲-۱ (الزامات عمومی وسایل برقی) و ۱۵۶۲-۲-۵۸ (استاندارد ویژه ماشین های ظرفشویی برقی تجاری) 

تولید کننده ماشین ظرفشویی صنعتی

میزان مصرف آب برای ماشین ظرفشویی صنعتی از نکته‌های بسیار با اهمیت برای انتخاب این محصول میباشد. دستگاه شستشوی ظروف اتوماتیک ساخت گروه صنعتی ناب زیست با میزان مصرف ۱۲ لیتر آب در دقیقه جزو کم مصرف ترین ماشین های ظرفشویی اتوماتیک موجود در بازار ایران و جهان می باشد.

ماشین ظرفشویی صنعتی ۱۲۰۰ قطعه

دستگاه ظرف شویی ایستاده ۱۲۰۰ قطعه صنعتی نیمه اتومات دارای ویژگی های الکتریکی ۴۰۰ ولت، ۳ فاز ۵۰ هرتز قابل تبدیل به تک فاز می باشد. کارایی بالا با عملکرد شستشو توسط یک پمپ شستشو قدرتمند ۱/۱ کیلو واتی و بازوهای آبکشی استیلی ضد زنگ واقع در بالا و پایین تضمین شده است. موارد کاربرد آن به شرح زیر است:

 • آشپزخانه‌های صنعتی
 • فست فودها
 • رستوران ها
 • هتل ها

ماشین ظرفشویی صنعتی

مشخصات فنی ظرفشویی صنعتی ۱۲۰۰ قطعه

ظرفشویی صنعتی ۱۲۰۰ قطعه نیمه اتوماتیک دارای مزایا و ویژگیهای زیر می باشد:

 • دارای مصرف آب بسیار مناسب که مصرف انرژی، شوینده‌ها و جلا دهنده‌ها را تضمین میکند. تنظیم دما تا مقدار ۹۰ درجه سانتیگراد.
 • دارای ۵۰ سبد یا ۱۲۰۰ قطعه
 • بدنه داخلی از جنس استیل و ضد زنگ
 • اتصال برقی سه فاز، قابل تغییر به تک فاز در محل
 • شستشو از بالا و پایین مخزن
 • دارای پاکسازی و تخلیه کن خودکار
 • ماشین های ظرف شویی صنعتی نیمه اتومات از اسکلت و بخش های داخلی تماما از ورق و پروفیل استنلس استیل ۳۰۴ نگیر خش دار (کلاف با ورق ۱٫۵ میلیمتر و بدنه با ورق ۱ میلیمتر) و جوشکاری به روش TIG و با گاز آرگون.
 • بدنه داخلی و خارجی ماشین توسط برآمدگی‌هایی تقویت و صداگیری شده است.
 • کلیه لوله‌ها و اتصالات خارجی از جنس استنلس استیل و اتصالات خارج از مخزن آب دستگاه‌ها از جنس گالوانیزه درست شده است.
 • استفاده از ترموستات جهت کنترل دمای آب
 • استفاده از فلوتر برقی استیل جهت کنترل و تنظیم سطح آب
 • دارای ترمومتر دیجیتالی نشان دهنده دمای آب تانک شستشو
 • محافظت از المنت در برابر آتش و کم آبی
 • دارای عایق های نگهدارنده اتصالات حامل جریان
 • قدرت المنت حرارتی گرمکن: ۹ کیلو وات
 • قدرت المنت مخزن بالا: ۶ کیلو وات
 • فیوز مجاز بهره برداری (سفارشی): ۳۲ آمپر
 • استقامت الکتریکی در اعمال ولتاژ: ۱۰۰۰ ولت
 • توان پمپ شستشو و بارشی: ۱/۱ کیلو وات
 • دمای آب: ۹۰ درجه سانتیگراد
 • فشار آب ورودی: ۵/۰ – ۷ بار
 • مصرف آب: ۸ لیتر در هر دقیقه
 • اندازه پمپ قسمت آبکشی: ۱ اینچ
 • اندازه شیر برقی مخصوص آب گرم: ۴/۳ اینچ
 • ظرفیت مخزن: ۳۰ لیتر
 • تعداد چرخه: ۳
 • مدت چرخه بهره وری بالا: ۴۵، ۸۴ و ۱۵۰ ثانیه
 • دمای آبکشی: ۴۵ – ۵۵ درجه سانتیگراد
 • اندازه بسته بندی: ۶۱*۸۱*۱۵۰ سانتیمتر
 • سطح نویز (صدا): ۶۸ دسی بل
 • وزن خالص: ۲۲۰ کیلوگرم
 • دارای گواهینامه و نشان ملی استاندارد ایران
 • دارای گارانتی و خدمات پس از فروش

ماشین ظرفشویی صنعتی ۵۴۰ قطعه

دستگاه ظرف شویی ایستاده ۵۴۰ قطعه اتومات دارای ویژگیهای الکتریکی ۳۷۵ولت، ۳ فاز ۵۰ هرتز قابل تبدیل به تک فاز می باشد. کارایی بالا با عملکرد شستشو توسط یک پمپ قدرتمند و بازوهای آبکشی استیلی ضد زنگ واقع در بالا و پایین تضمین شده است.

ماشین-ظرفشویی صنعتی 540 تکه

مشخصات فنی دستگاه ماشین ظرفشویی ۵۴۰ تکه اتومات

 • توانایی شست و شوی ۶۵ قفسه ظرف در هر ساعت با آبگرم
 • بخار با درجه دمای ۳۸۷ درجه فارنهایت جهت شستوشوی هر چه تمیز تر ظروف
 • مصرف آب ۳ لیتر آب برای هر قفسه ظرف
 • استفاده از تکنولوژی Energy Star برای مصرف هرچه کمتر انرژی
 • استفاده از ورق استنلس استیل از نوع S677 برای درب ماشین و پانل رویی دستگاه جهت افزایش عمر مفید دستگاه
 • استفاده از پمپ auto prime جهت تزریق هوشمندانه مواد شوینده
 • قدرت پمپ شستشو برابر Kw 7360
 • جلوگیری از لرزش اضافی و گرفتگی با استفاده از دو بازو در بالا و پایین مخزن ماشین
 • مجهز به پمپ آب اتوماتیک برای پر کردن و تخلیه
 • درب دستگاه ۳۰ اینچی
 • شامل دو نوع قفسه: فشرده و ترکیبی.
 • ۵۶۷ ولت تک فاز
 • ولتاژ: ۳۵۷
 • آمپراژ: ۵۲ آمپر
 • دارای دو عدد المنت ۵ و ۶ کیلو وات در قسمت شستشو و داخل بویلر جهت گرم کردن آب
 • فرکانس: ۲۷ هرتز
 • ابعاد: ۳۷۳۲ * ۳۶۳۲ * ۸۶۳۲ 
 • وزن ۳۲۷ کیلوگرم
 • کاملا هوشمند
 • لوله‌های کلکتور شسشتو و آبکشی LS کره جنوبی
 • قابلیت رسوب زدایی لوله‌های کلکتور
 • دارای دو مرحله فیلتراسیون جهت صرفه جویی ۷۰% در مصرف آب
 • درجه حفاظت در برابر آب: IPX 3
 • درجه حفاظت در برابر برق گرفتگی: Class 3
 • دارای چرخه دو زمانه ۶۷۳ و ۳۲۷ ثانیه (با توجه به انتخاب اپراتور)
 • طراحی شده برای شست و شوی لیوان و ظروف متعارف
 • خدمات پس از فروش

قیمت ماشین ظرفشویی صنعتی

قیمت ماشین ظرفشویی صنعتی

بسته به نوع مکانیزم و تعداد سبد و بشقاب قابل شستشو، هزینه نهایی این دستگاه‌ها تعیین میگردد. بعنوان مثال بایستی بدانید که:

قیمت ماشین ظرفشویی صنعتی تونلی ۲۱۰ سبد (شستشوی ۳۳۵۰ تا ۳۷۵۰ بشقاب) معادل ۳۳۶ میلیون تومان می‌باشد. همچنین قیمت ماشین ظرفشویی تونلی ۲۵۰ سبد (حدود ۴۳۰۰ تا ۴۴۰۰ بشقاب) در حدود ۴۳۰ میلیون تومان برآورد میشود. ظرفیت شستشوی ۱۰۰ سبد مدلهای تونلی نیز (۲۰۰۰ تکه) با قیمت ۱۲۵ میلیون تومان عرضه میشوند.

مدلهای فلایت تایپ تونلی ۱۵۰۰ بشقاب نیز در حدود ۱۷۴٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان قیمتگذاری میشوند. البته هزینه نهایی مدلهای کوچکتر ظرفشویی‌های زیرکانتری، کمتر خواهد بود. بطوریکه انواع ماشین ظرفشویی زیرکانتری ۵۴۰ تکه الکترولوکس، در حدود ۱۱۴٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان می‌باشد.

انواع تجهیزات ظرفشور ریلی نیز بسیار کارآمد و پرتقاضا هستند. چنانکه قیمت انواع ماشین ظرفشویی ریلی ۲۰۰۰ بشقاب گازی و برقی، به ترتیب ۳۴۰٫۰۰۰٫۰۰۰ و ۲۸۰٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان برآورد خواهند شد. عدد نهایی محاسبه شده برای قیمت ماشین ظرفشویی صنعتی ریلی ۲۵۰۰ بشقاب برقی نیز معادل ۳۱۲٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان می‌باشد. (البته به برند و دیگر امکانات دستگاه نیز بستگی دارد)

نهایتاَ نوبت به مدلهای هودتایپ یا ماشین ظرفشویی ایستاده میرسد که در ظرفیت شستشوی ۱۲۰۰ بشقاب، معادل ۱۸۰٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان عرضه میگردد. البته عوامل متعدد دیگری نیز بر قیمتگذاری این تجهیزات تأثیرگذار می‌باشند که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

عوامل موثر بر قیمت ماشین ظرفشور صنعتی

عوامل موثر بر قیمت ماشین ظرفشور صنعتی

چنانچه در ارتباط با چگونگی تعیین قیمت انواع ماشین ظرفشویی صنعتی کنجکاو باشید، میتوان پارامترهای زیر را برشمرد:

 • مکانیزم عملکردی دستگاه. (انواع ظرفشورهای صنعتی ریلی، تونلی، ایستاده (هودتایپ) یا زیرکانتری)
 • منبع تغذیه گازی یا برقی. (عمدتاَ مدلهای گازی گرانتر هستند)
 • ظرفیت شستشو (۵۴۰، ۱۲۰۰، ۱۵۰۰، ۲۰۰۰، ۲۵۰۰ یا ۳۰۰۰ بشقاب)
 • سرعت شستشوی هر سبد. (مدلهای تونلی و ریلی، سرعت شستشوی بیشتری دارند. بعنوان مثال ظرفشویی‌های زیرکانتری با صرف زمان بیشتر، هر سبد را بین ۲-۳ دقیقه، شستشو و آبکشی میکنند)
 • میزان مصرف انرژی و آب
 • جنس بدنه، کیفیت طراحی و تولید قطعات الکتریکی و مکانیکی ماشین ظرفشور صنعتی.
 • عملکرد خودکار یا نیمه-اتومات دستگاه
 • نوع طراحی بر اساس چرخه‌ی شستشوی آب گرم یا سرد
 • رابط کاربری آسان و حد برنامه پذیری نیز عاملی موثر در تعیین قیمت ماشین ظرفشویی صنعتی بشمار میرود.
 • امکان تنظیم دمای شستشو
 • ضخامت ورق بکاررفته در بدنه داخلی/بیرونی ماشینهای ظرفشور تجاری
 • سایز دستگاه. (مسلماَ با بزرگترشدن ابعاد، به قیمت این تجهیزات افزوده میشود. زیرا نیاز به استفاده از ورقهای بیشتر و با ضخامت، کلاف و شاسی قدرتمندتری خواهد بود)
 • نوع جوش بدنه، عایقها و عوامل تقویت کننده‌ی صداگیری
 • جنس لوله‌ها و فیتینگهای اتصالی. (عمدتاَ از جنس استیل و گالوانیزه‌گرم؛ لوله‌های استیل گرانتر خواهند بود)
 • نوع و توان پمپ شستشو. (سیستمهای تجهیزشده به پمپهای شستشوی آب خودکار پر و تخلیه، کارآمدتر هستند)
 • برند دستگاه و داخلی/خارجی بودن ساخت و واردات ماشینهای ظرفشور تجاری.

با تمام پارامترهای عنوان‌شده، پیشنهاد میشود بمنظور دریافت کاتالوگ هر یک از انواع این تجهیزات همچون یخساز صنعتی و اطلاع از قیمت بروز آنها، با کارشناسان فنی گروه صنعتی ناب زیست تماس برقرار نمایید.

راهنمای خرید ماشین ظرفشویی صنعتی

راهنمای خرید ماشین ظرفشویی صنعتی

انواع ماشینهای ظرفشور تجاری، بعنوان یکی از گرانقیمت ترین تجهیزات آشپزخانه صنعتی شناخته میشوند. لذا فرآیند انتخاب آنها بایستی به‌دور از هرگونه هیجان و با بهره‌گیری از راهنمای خرید ماشین ظرفشویی صنعتی صورت پذیرد. به‌همین منظور نکات زیر را در اختیارتان قرار داده‌ایم:

 1. برچسب انرژی و میزان مصرف انرژی این تجهیزات را مورد بررسی قرار دهید. مقدار مصرف آب دستگاه نیز در بلندمدت میتواند صرفه‌جویی‌های مالی را برای صاحبان رستورانها در پی داشته باشد)
 2. بسته به فضای دراختیارتان، مدل مورد نظر را انتخاب کنید. مثلاَ ماشین ظرفشویی هودتایپ ایستاده، برای رستورانهایی که با کمبود فضای عرضی مواجهند، بهترین گزینه خواهد بود. یا چنانچه فضای زیر پیشخوان خالی دارید، میتوانید از ظرفشورهای زیرکانتری استفاده نمایید.
 3. معمولاَ کمی بیشتر از میزان ظرفیت شستشوی فعلی‌تان، به انتخاب ظرفیت مناسب دستگاه اقدام نمایید. (برای توسعه‌های آتی)
 4. دستگاهی را انتخاب کنید که اجزای آن به راحتی قابل شستشو باشند.
 5. توجه داشته باشید که تمامی اجزای در ارتباط با آب، باید از متریالهای ضدآب ساخته شوند. (بدنه استیل، لوله‌های گالوانیزه روکشدار یا سبدهای پلیمری ضدآب و…)
 6. سیستمهایی که از بخار گرم بهره می‌گیرند، شستشوی مناسبتری را به ارمغان می‌آورند.
 7. بدنبال انتخاب و خرید انواع ماشین ظرفشویی صنعتی باشید که دارای سیستم تزریق خودکار مواد شوینده باشند. (هم به‌جهت راحتی کار و صرفه‌جویی در استفاده از مواد شوینده)
 8. مشخصات فنی اجزای دستگاه را مورد آنالیز قرار دهید. (اعم از ولتاژ، آمپراژ، المنتها، توان پمپ و…)
 9. چنانچه قصد انتقال ماشین ظرفشویی صنعتی را به طبقات بالای رستورانها دارید، به وزن دستگاه توجه نمایید.
 10. ایمنی کارکنان، موضوعی بسیار مهم محسوب میشود. بنابراین ایمنی کابلها/ قطعات الکترونیکی و درجه‌های حفاظت در برابر آب و برق‌گرفتگی را مدنظر قرار دهید.
 11. برخی از سیستمها دارای کلکتورهای ضدرسوب هستند. لذا آنها را در اولویت انتخاب و خرید خود بگذارید.
 12. حتی‌الامکان به سراغ خرید ظرفشورهای صنعتی دست دوم نروید. بخصوص از فروشندگان غیرمعتبر!
 13. فاکتور زیبایی را نیز نهایتاَ میتوانید ملاکی برای خرید ماشین ظرفشویی قرار دهید.

بیاد داشته باشید که پس از خرید، بایستی سرویس دوره‌ای این تجهیزات را نیز به‌خوبی برنامه ریزی نمایید.

محصولات مرتبط: مخزن استیل

رای کاربران
[امتیاز کلی: 9 میانگین: 5]
7 دیگاه
 1. avatar محمد

  تولید ملی باعث افتخار هر ایرانی است
  ممنونیم از گروه صنعتی ناب زیست با تولید ماشین ظرفشویی با کیفیتش که باعث افتخار تولیدات ایرانی توی صنعت آشپزخانه صنعتی هست.

 2. avatar احمدزاده

  سلام. ماشین ظرفشویی تونلی ۲۰۰۰ تکه قیمتش چنده الان؟
  واسه پالایشگاه مبین میخام احمدزاده هستم.

  • avatar ناب زیست.م

   چشم. می فرستم رو ایمیل براتون مشخصات فنی و قیمت رو . دقت کنید این دستگاه ها وارداتی هستن با قیمت دلار بالا و پایین میشن قیمت شون.

 3. avatar زاهدی

  سلام
  مدت زمان شستشوی ظروف در دستگاه ۲۰۰۰ تکه چند دقیقه است؟

  • avatar ناب زیست.م

   سلام . یک ساعت

 4. avatar جباری

  سلام وقت به خیر
  بی زحمت قیمت ظرفشویی استیل چهار خانه دانشجویی چند است

  • avatar ناب زیست.م

   سلام. بنظرم ماشین ظرفشویی خانگی برای این کار مناسب باشد.