Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

سپتیک تانک پلی اتیلن

سپتیک تانک پلی اتیلن

سپتیک تانک پلی اتیلن مخزنی است حداقل دو قسمته یا دو انباره از جنس پلاستیکی دوجداره (HDPE) با عنوان حوضچه آرامش یا گندانبار که فاضلاب را تصفیه می کند و زمینه فعالیت باکتریهای بی هوازی را درون خود فراهم می کند.

این سیستم وظیفه دارد با نگه داشتن گرمای حاصل از خودخوری باکتریهای بی هوازی در محیطی نسبتا گرم زمینه زاد و ولد آنها را فراهم نماید تا این موجودات بتوانند تمامی جامدات خروجی از ساختمان ها را به مایع تبدیل نمایند . در حقیقت وظیفه سپتیک تانک پلی اتیلن تصفیه فاضلاب و حل مشکل گرفتگی چاه های فاضلاب می باشد چرا که وقتی جامدی وارد چاه جذبی نگردد قطعا گرفتگی وجود نخواهد داشت.

سپتیک تانک پلی اتیلن

این مخزن از جنس EX3-HDPE100 پلی اتیلن ساخته شده است و به عنوان جایگزینی برای مخازن بتنی با هزینه کمتر می باشد. مخازن سپتیک پلی اتیلنی توسط مواد شیمیایی، خاک و گازهای موجود در فاضلاب تحت تأثیر قرار نمی گیرند و در نتیجه دچار خوردگی نمی شوند و در دو نوع تک جداره و دوجداره در دسترس می باشند.

ساختمان سپتیک تانک پلی اتیلن

سپتیک تانک پلی اتیلن دارای ساختمان ساده ای است . اجزاء مورد استفاده در ساخت آن که در 95 درصد موارد بصورت افقی تولید می شود همچون سایر انواع مختلف انباره های تعفن می باشد. منظور از سپتیک پلی اتیلنی همانطور که در بالا ذکر شد نوع دوجداره آن است و مدل تکجداره (مخازن سفید پلی اتیلنی) به هیچ عنوان قابلیت استفاده بعنوان سپتیک یا انباره تعفن را ندارند.

هر دستگاه سپتیک تانک پلی اتیلن از اجزای مختلفی تشکیل شده است. در ادامه به معرفی مختصر هر بخش پرداخته ایم.

 • فلنچ ورودی: به عنوان اولین بخش اصلی سپتیک تانک پلی اتیلنی می باشد و شامل لوله ورودی به سپتیک است.
 • مخزن اولیه: این قسمت از مخزن سپتیک به عنوان فعال ترین قسمت این مخزن به شمار می رود که با استفاده از بافل از قسمت دوم مخزن جدا شده است. این بخش بیشترین حجم مربوط به دستگاه را به خود اختصاص می دهد که بصورت تقریبی حدود ۶۰ الی ۷۰ درصد حجم کل آن را شامل می شود.
 • دیوارۀ جدا کننده داخلی: این قسمت به جهت جلوگیری از ورود چربی، روغن شناور شده و معلق و همچنین لجن موجود به مخزن دوم یعنی مخزن زلال ساز طراحی و ساخته میشود.
 • مخزن زلال ساز فاضلاب: تعبیه این مخزن برای ذخیره و نگه داری آب زلال شده و عاری از فاضلاب و لجن شناور می باشد که تقریباً حدود ۳۰ درصد از حجم مخزن سپتیک تانک را شامل میشود.
 • قسمت مربوط به تهویه هوا: ساخت این بخش برای ایجاد فضای مناسب برای تبادل گازهای تولید شده ( گازهایی که از فرآیند های بی هوازی فاضلاب به دست می آید ) به بیرون از مخزن در نظر گرفته می شود. گاز موجود در این قسمت معمولا گاز متان و گاز سولفید هیدروژن است که باید از مخزن خارج شود.
 • قسمت خروجی فاضلاب: این قسمت تشکیل شده از بافل و لوله خروجی مربوط به سپتیک تانک فاضلاب پلی اتیلنی می باشد.
 • سیفون ورودی که بصورت زانویی 90 درجه و شترگلویی در ادامه لوله ورودی به سپتیک تانک پلی اتیلن نصب می گردد و باعث جلوگیری از برگشت بوی بد گاز متان ، حشرات و موجودات موذی به درون سرویس های بهداشتی در زمان هایی می شود که بدلیل عدم استفاده طولانی مدت سیفون کاسه توالت خشک شده است و فاقد اب می باشد
 • سیفون خروجی که بصورت یک زانویی 90 درجه به سمت پایین درون آب در قسمت دوم سپتیک تانک پلی اتیلنی در ابتدای لوله خروجی نصب می گردد و وظیفه دارد از خروج چربی ها و فاضلاب های سبک که توسط صعود حباب های گاز متان به سطح مخزن آمده اند جلوگیری می نماید.
 • عدسی اولیه و ثانویه که می توانند تخت یا بصورت محدب تولید شوند . زمانی که سپتیک پلی اتیلنی دفن می گردد وجود یا عدم وجود عدسی محدب بهیچ عنوان تاثیری در امنیت انباره تعفن ندارد لیکن بهنگامی که مخزن سپتیک پلاستیکی قرار است بصورت غیر دفنی و بعنوان ایستگاه پمپاژ یا متعادل ساز فاضلاب مورد استفاده قرار گیرد عدسی محدب باعث تقویت سازه و جلوگیری از صدمه خوردن به ساختمان سپتیک تانک پلی اتیلن در اثر نیروی حاصل از گشتاوری سطح دوم خواهد شد.
 • پایه هایی که با لوله کاروگیت با قطر 315 میلیمتر در دو طرف دستگاه جوشکاری می گردد و وظیفه جلوگیری از غلطیدن مخزن بهنگام جابجایی و نصب روی فنداسیون را بر عهده دارند.

اجزای سپتیک پلی اتیلن

کاتالوگ سپتیک پلی اتیلن

توصیه میشود ابتدا نسبت به مطالعه صفحه مربوط به سپتیک تانک یا گند انبار ، ایمهاف تانک ، چربی گیر ، مکانیزم عملکرد، انواع و … اقدام نمایید. لذا از تشریح مجدد آنها پرهیز نموده و با بیان مشخصات فنی، فرمول محاسبه ظرفیت و مزیت های سپتیک تانک پلی اتیلن بعنوان یکی از انواع مدلهای انباره های تعفن که امروزه تقاضای بسیار زیادی دارد، در ادامه به معرفی کامل تر این محصول می پردازیم. بمنظور کسب اطاعات بیشتر در خصوص نحوه تولید و اجزای داخلی آن می توانید کاتالوگ سپتیک تانک پلی اتیلن را از لینک زیر دریافت نمائید. در کاتالوگ مربوطه مواردی همچون نحوه محاسبه حجم سپتیک بر اساس تعداد نفراتی که در یک مجتمع زندگی میکنند، ظرفیت های مختلف تولیدی و ابعاد مخزن را می توانید بیابید.

 

مکانیزم کارکرد سپتیک تانک پلی اتیلن

در مرحله اول فاضلاب از طریق لوله ورودی وارد اولین بخش سپتیک می شود. این قسمت با استفاده از  یک دیواره جدا کننده از بخش دوم مخزن تفکیک شده است. میزان حجم آن تقریبا برابر با دو سوم از کل حجم مخزن میباشد. با وارد شدن فاضلاب به این قسمت، مواد معلق و ذرات خارجی موجود در آن به دلیل وزن بیشتر به سمت پایین مخزن حرکت میکنند و در آنجا ته نشین می شوند. انواع روغن و چربی ها هم که دارای وزن کمتری هستند، به سمت بالا حرکت میکنند و بر روی سطح شناور می شوند. رسوب  و  ته نشین شدن مواد سنگینتر در کف مخزن باعث میشود حجمی  از لجن ایجاد شود. میکروارگانیسم ها و باکتری ها در این لجن تکثیر میشوند و رشد میکنند . واکنش های بیولوژیکی که در جریان تکثیر و رشد آنها اتفاق می افتد باعث تجزیه شدن مواد آلی آلاینده و تصفیه فاضلاب میشود. علاوه بر این، انجام این واکنش ها باعث میشود حجم زیادی از لجن به بیوگاز تبدیل شده حجم لجن نیز کاهش پیدا کند. در انتهای این فرآیند بیوگاز تولید شده، که بیشتر آن گاز متان است، بوسیله لوله خروج بیوگاز از سپتیک تانک پلی اتیلن خارج می شود. شماتیک سپتیک پلی اتیلن در ادامه فرآیند فاضلاب موجود در بخش اول مخزن از مسیر طراحی شده در دیواره جداکننده، وارد بخش دوم سپتیک می شود. در این مرحله اگر ذرات بسیار ریز چربی و روغنی همچنان در پساب موجود باشد، بر روی سطح شناور می شود. در انتها پسابی که اکنون بسیار زلال تر شده از طریق لوله خروجی از مخزن سپتیک خارج می شود.

باید متذکر شد لجنی که در مخزن سپتیک جمع و انباشه میشود تقریبا هر دو سال  یکبار نیاز دارد که تخلیه و پاکسازی شود. همچنین توصیه میشود در زمان تخلیه مقدار کمی از لجن در آن باقی بماند. دلیل این کار این است که این لجن حاوی میکروارگانیسم ها و باکتری های موثر در تصفیه فاضلاب است. تخلیه کامل آنها باعث خواهد شد زمان راه اندازی مجدد بخش بیولوژیکی سپتیک تانک پلی اتیلن طولانی تر شود.

کاربرد سپتیک تانک پلی اتیلن

مهمترین کاربرد سپتیک تانک پلی اتیلن، تصفیه مقدماتی فاضلاب های انسانی و خانگی می باشد. این مخزن در حالت کلی دارای یک بدنه از جنس لوله کاروگیت پلی اتیلن، لوله اسپیرال دوجداره و یا لوله پلی اتیلن کورتیوب می باشد. جوش عدسی به بدنه در این دستگاه از اهمیت زیادی برخوردار است. نوع موادی که در تولید مخزن دوجداره استفاده می شود می تواند از مواد اولیه تهیه شده از پتروشیمی مارون ، جم ، امیرکبیر ، شازند اراک و پتروشیمی ایلام باشد.

سپتیک تانک

سپتیک تانک پلی اتیلن سازه ای افقی در 95 درصد و عمودی در 5 درصد موارد و یکی از انواع مختلف انباره های تعفن یا مخازن نگهداری و تصفیه فاضلاب است. این مخزن توانایی دارد جامدات خروجی از سیستم فاضلاب ساختمان ها را گرفته و تبدیل به مایعی کدر و بدبو نماید که البته بدلیل عاری از جامدات بودن پساب خروجی به راحتی قابل جذب توسط چاه های جذبی می باشد.

سپتیک تانک پلی اتیلن در کجا قابل استفاده است؟

بدلیل افزایش روز افزودن جمعیت جهان و در راستای دسترسی به آب بهداشتی و حداکثر استفاده از آب باید تصفیه فاضلا جدی گرفته شود. در هر مکانی که فاضلاب تولید می شود و بدون تصفیه وارد خاک ، آب ، رودخانه ، اگوی شهری می شود بدون شک باید از انواع سپتیک تانک مخصوصا سپتیک تانک پلی اتیلن استفاده نمود.

برخی از مکان هایی که سپتیک پیش ساخته پلی اتیلنی در آنها کاربرد دارد به شرح ذیل می باشند: رستوران ها ، فاضلاب خانگی ، مخزن سپتیک فاضلاب های صنعتی ، مخزن سپتیک فاضلاب کارخانجات ، ساختمانهای مسکونی و اداری.

تولید کننده سپتیک تانک پلی اتیلن

تصفیه فاضلاب کمپ های کارگری ، پالایشگاه ها ،  مجتمع های ورزشی ،گاوداری ها ، هتل ها ، جهت ساخت ایستگاه پمپاژ فاضلاب ، در تصفیه فاضلاب صنایع لبنی، تصفیه پساب خروجی از ویلاهای شخصی. پایانه های مسافربری ، سرویس های بهداشتی عمومی ، جهت پیش تصفیه و کمک به اگوی شهری ، به عنوان مخزن ذخیره و تخلیه با ماشین های تخلیه فاضلاب از دیگر استفاده کنندگان مخازن سپتینگ پلی اتیلنی هستند.

استفاده از سپتیک تانک پلی اتیلن در شهرک های صنعتی ، تصفیه فاضلاب شهرکهای مسکونی ، مسکن مهر ، در کمپ های کارگری ، جایگاههای نفتی ، کافی شاپ ها ، فود کورتها  و پاساژهای تجاری نیز بسیار پرکاربرد است. برای نمونه سپتیک 60 مترمکعب پلی اتیلنی در حال بارگیری برای شرکت سایپای کاشان در تصویر زیر نمایش داده شده است.

مزایای سپتیک تانک پلی اتیلن

فواید زیاد پلی اتیلن باعث گردیده است که استفاده از مخازن سپتیک با جنس بدنه پلاستیک فشرده روز به روز افزایش یابد. از جمله ویژگی های سپتیک تانک پلی اتیلن میتوان به موارد ذیل اشاره کرد:

 • سرعت بالا و سهولت ساخت و نصب مخازن .
 • دارای رنگ و ابعاد استاندارد و سفارشی.
 • مقاومت در برابر ترک خوردن، خوردگی و شرایط محیطی.
 • پوشش ضد اشعه ماوراء بنفش.
 • سیلینگ کامل و عدم انتشار هرگونه آلودگی در خارج از آن.
 • جدار بسیار مقاوم در برابر فشارهای خاک اطراف .
 • برای مخزن سپتیک پلی اتیلن نیازی به حفره های بزرگ نیست. حفر یک حفره کوچکتر به معنای زمان کمتر برای حفر خاکی ، زمان کمتری برای پوشاندن ، نصب سریعتر و صرفه جویی در هزینه است.
 • از آنجا که این مخزن متخلخل نیست ، ریشه های درخت از بین دیواره ها به داخل مخزن نفوذ نمی­کنند. این مخازن کاملاً در برابر آسیب ریشه درخت مصون نیستند ، اما احتمال بروز چنین صدماتی به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.
 • این مخزن ها در اثر قرار گرفتن طولانی مدت در معرض فاضلاب ها آسیب نمی بینند.
 • برخلاف اتصالات با ملات ، که نیاز به زمان خشک شدن طولانی دارند ، اتصالات داخل و خارج مخزن در عرض چند دقیقه خشک می شوند ، بنابراین زمان نصب کوتاه تر می شود.
 • بهره برداری آسان و کارایی بالا بعد از راه اندازی.
 • مقاومت بسیار بالا در برابر خوردگی اسیدها و مواد شیمیایی و تحمل شرایط نامناسب محیطی.
 • آب بندی کامل در زیر زمین و عدم انتشار آلودگی به فضای اطراف در صورت استفاده از متریال مناسب در هنگام تولید.
 • جداره بیرونی و درونی بسیار مقاوم در برابر فشارهای وارده از سوی خاک اطراف بدون استفاده از سازه نگهبان.
 • سرعت بسیار بالا در ساخت نسبت به انباره تعفن بتنی پیش ساخته، و نصب و راه اندازی آسان.
 • امکان دفن در زیر زمین تا عمق های بسیار زیاد با هدف انتقال ثقلی فاضلاب به سپتیک تانک پلی اتیلنی و جلوگیری از اشغال فضاهای مفید درون پروژه.
 • سبکی وزن و سهولت در حمل و نقل و نصب دستگاه.
 • امکان جابجایی سپتیک پلی اتیلنی چندین سال پس از نصب و راه اندازی اولیه و انتقال به پروژه های در دست اجرای دیگر کارفرما.
 • سهولت تخلیه لجن از محزن به سبب دارا بودن دریچه های بازدید و تخلیه لجن
 • دارا بودن پوشش ضد اشعه ماورا بنفش Anti UV
 • ایزولاسیون کامل و بدون بو درون خاک.
 • مقاومت مکانیکی بالا در مقابل نیروهای وارده حاصل از فشار آب زیر زمینی در مناطقی همچون مناطق شمالی کشور و شهرهای ساحلی.

تولید سپتیک تانک فاضلاب پلی اتیلن

فیلم زیر نحوه تولید بدنه این محصول را نشان می دهد. تولید سپتیک تانک پلی اتیلنی در کارخانه به این صورت است که لوله های تکجداره پلی اتیلنی با شکلی که قالب پروفیل به آن میدهد به صورت دورانی به دور مندریل می چرخد تونلی با قطر مخزن مورد نظر را می سازد. در این هنگام دو عدد دستگاه جوش اکستروژن از درون و بیرون بین این لوله های تکجداره را به صورت همزمان جوش می زنند . این موضوع انقدر ادامه پیدا میکند تا طول مخزن مورد استفاده در تولید بدنه سپتیک مورد نظر تامین گردد و در این لحظه با خاموش کردن خط و یا قطع و وصل کردن سیستم نسبت به تولید بدنه سپتیک پلی اتیلن بعدی اقدام می گردد.  

قیمت سپتیک تانک پلی اتیلن

سپتیک تانک آماده پلی اتیلن یکی از پرکاربردترین انواع مدل های مخازن سپتیک آماده می باشد. این مدل حوضچه آرامش در ظرفیت های 3 تا 150 مترمکعب بصورت آماده قابل تولید می باشد. قیمت سپتیک تانک پلی اتیلن یکی از مهم ترین فاکتور ها در انتخاب این دستگاه توسط کارفرمایان می باشد. با توجه به محدوده وسیع ظرفیت مخازن و همچنین جنس متفاوت بدنه سپتیک ها که نتیجه آن متمایز بودن قیمت بین تولیدکنندگان مختلف می باشد، داشتن دید مناسب نسبت به نحوه تعیین قیمت حائز اهمیت می باشد.

در حالت کلی در بین انواع سپتیک فاضلاب خانگی این قاعده در خصوص مقایسه قیمت حکمفرما می باشد. قیمت سپتیک تانک بتنی پیش ساخته < قیمت سپتیک تانک فایبرگلاس < قیمت سپتیک تانک پلی اتیلنی. قیمت سپتیک تانک پیش ساخته پلی اتیلن و آماده از جنس پلاستیک فشرده با فرمول زیر محاسبه میشود.

وزن سپتیک پلاستیکی * قیمت مواد اولیه EX3 در بازار بر حسب کیلو + سود کارخانه تولید کننده سپتیک تانک آماده + هزینه حمل تا مقصد.

قیمت سپتیک تانک پلی اتیلن

با توجه به نصب بسیار راحت سپتیک تانک‌های آماده اصولا در بهای تمام شده این هزینه را مد نظر قرار نمی دهند. لیکن هزینه های خاکبرداری ، رگلاژ و خاکریزی اطراف سپتیک می تواند توسط پیمانکار مورد ارزیابی قرار گیرد. لیست قیمت سپتیک تانک پلی اتیلن با جنس بدنه پلاستیک فشرده یا صلب را در جدول زیر قابل مشاهده است.

این جدول با توجه به میزان مقاومت مکانیکی لوله مورد استفاده در ساخت بدنه مخزن ایجاد شده است. اینکه شما به چه ظرفیتی از سپتیک نیاز دارید و کدام مقاومت مکانیکی به کار شما خواهد آمد را با همکاران ما در میان بگذارید. سپس میتوانید بهترین نوع مدل دوجداره نمودن بدنه دستگاه اعم از کورتیوب، کاروگیت، اسپیرال و یا اسپیرال کاروگیت را انتخاب کنید. در نهایت بهترین قیمت را انتخاب و نسبت به خرید اقدام نمائید. قیمت مخزن سپتیک آماده

در ادامه لیست قیمت مخازن سپتیک دوجداره پلی اتیلنی که در ساخت بدنه آن از لوله اسپیرال استفاده شده است نمایش داده می شود. به جرات می توان گفت بهترین نوع سازه مورد استفاده در ساخت مخزن فاضلاب همین سازه های اسپیرال هستند. آنها هم به لحاظ قیمت مقرون به صرفه هستند و هم دارای استحکام بسیار بالا می باشند.

لیست قیمت مخزن سپتیک قیمت سپتیک تانک کاروگیت

عوامل مؤثر در تعیین قیمت سپتیک تانک پلی اتیلن

• ظرفیت

• ابعاد دستگاه

• جنس بدنه

• مقاومت مورد نیاز بدنه

• نوع، سایز و تعداد ورودی و خروجی.

برای تولید بدنه سپتیک تانک پلی اتیلن می توان از روش هایی همچون استفاده از لوله کاروگیت، لوله اسپیرال و یا لوله کورتیوب بهره جست. استفاده از هرکدام از روش های فوق در قیمت تمام شده این محصول تاثیر خواهند داشت. قیمت سپتیک اسپیرال تا اندازه ای از قیمت نوع کاروگیت و کورتیوب بیشتر است. علت این موضوع مواد بیشتری است که در بدنه مدل اسپیرال استفاده شده است.

از آنجایی که در تولید لوله های ساختمان اصلی منبع سپتیک ، قطر لوله و مقاومت حلقوی در تعیین قیمت حائز اهمیت است، در نتیجه ابعاد طراحی عاملی تاثیر گذار در قیمت نهایی خواهد بود. برای مثال برای تولید یک مخزن دوجداره 5 متر مکعبی میتوان از لوله کاروگیت با قطرهای 1.2 ، 1.4 و یا 1.6 متر استفاده نمود که هر کدام دارای قیمت تمام شده منحصر بفردی خواهد بود.

لازم به ذکر است قیمت سپتیک تانک پلی اتیلن در یک جمع بندی در حدود 90 درصد وابسته است به بدنه مخزن و دو عدسی ابتدایی و انتهایی. سایر مشخصات فنی ارائه شده توسط خریدار شامل تعداد ورودی و خروجی ، قطر ولوهای ابتدایی و انتهایی و … تنها 10 درصد در قیمت دستگاه تاثیر گذار خواهند بود.

مزایای سپتیک تانک پلی اتیلن نسبت به سپتیک بتنی

مخزن سپتیک پلی اتیلن مزایای بسیاری نسبت به سپتیک تانک بتنی فاضلاب دارد. هزینه پایین و نصب بسیار آسانتر و کم هزینه تر از جمله مزایایی است که با مخازن سپتیک پلاستیکی حاصل می شود. به جای استفاده از یک بالابر گرانقیمت که به طور معمول برای بتن مورد نیاز است، مدل پلی اتیلنی توسط چند نفر بلند شده و به قسمت نصب منتقل می شود.

مزایای بسیاری برای نصب سپتیک تانک پلی اتیلن وجود دارد. چه شما صاحب زمین باشید و چه نصب کننده ، پلی اتیلن انتخاب برتر برای نصب آسان ، طول عمر و عمر مفید بدون حادثه است. همچنین ، مزایای مخزن با جنس پلی اتیلن همیشه به نسبت ، مقرون به صرفه تر خواهد بود. بنابراین همواره توصیه می شود که در صورت نیاز به سپتیک تانک ، نوع پلی اتیلن آن را خریداری و نصب کنید. مخزن سپتیک پلی اتیلنی

مواد اولیه منبع سپتیک پلی اتیلن (Polyethylene Septic Tank) می تواند دارای گرید 100 یا 80 باشد که با آرم تجاری EX3 – HDPE100 و یا EX3 -HDPE80 نشان داده می شود . مشخصات فنی مواد اولیه مصرفی در تولید این محصول در جدول زیر آورده شده است.

سازنده سپتیک تانک پلی اتیلن

خط تولید سپتیک تانک پلی اتیلن

خط تولید سپتیک تانک پلی اتیلن کارخانه ناب زیست از نوع اسپیرال پیوسته است. تصاویر فوق و ادامه به شما کمک میکند تا حد زیادی بتوانید موارد مهم در تولید این محصول را درک کنید. برای تولید سپتیک تانک پلی اتیلن ابتدا باید مواد اولیه را درون اکسترودرها ریخت تا به دمای 200 درجه سانتی گراد رسیده و ذوب گردد. در ادامه با چرخیدن مندریل لوله ای تکجداره به دور آن می چرخد و تونلی پلی اتیلنی تولید می شود که دستگاه جوش این لوله های تکجداره رو به هم جوش می دهد.

این تونل در حقیقت همان بدنه سپتیک خواهد بود که می بایست توسط دو عدسی سر و ته آن بسته شود تا بصورت مخزن افقی در آید. در ادامه با اخذ نقشه دستگاه از مشتری شروع به سوراخ کاری ورودی و خروجی و دریچه های بازدید می نماییم.  نصب دیواره درون تانک کار دشواری است که حتما می باید توسط دستگاه خاص بنام سی ان سی انجام پذیرد. این دستگاه را می توان از کشور لهستان و آلمان وارد نمود و قیمت این دستگاه حدودا 120 هزار دلار می باشد.

نصب پایه ها و پله و ونت و … روی سپتیک تانک پلی اتیلنی کار سختی نیست ولی تعداد و سایز هر یک از این پارامترها باعث تغییر در قیمت نهایی محصول تولید شده در کارخانه سپتیک تانک پلی اتیلن خواهد شد.

خواص شیمیایی پلی اتیلن سنگین (HDPE100 - EX3)

EX3 پلی اتیلنی با چگالی بالا به همراه 1- بوتن (Butene -1 ) بعنوان کومنومر آن معرفی می شود. این ماده بصورت PE 100 و PE 80 طبقه بندی می شود و از خصوصیات مقاومت در برابر رشد ترک (ESCR) مناسبی برخوردار بوده که با استحکام ضربه­ ای خوبی همراه شده است.  

خصوصیات پلی اتیلن سنگینواحدمعیارروش آزمون
نرخ جریان مذاب (در دمای 190 درجه سانتیگراد توسط وزنه 5 کیلوگرمی)گرم بر 10 دقیقه0.45±0.05ISO 1133
نرخ جریان مذاب در دمای 190 درجه سانتیگراد توسط وزنه 21.6 کیلوگرمی)12 ± 3ISO 1133
چگالیg/cm30.945 ± 0.002ISO 1133
خصوصیات مکانیکی پلی اتیلن سنگین
حداقل استحکام موردنیازمگاپاسکال10ISO/TR9080
مقاومت هیدرواستاتیکی (اعمال نیروی 5 نیوتن بر میلیمتر مربع در دمای 80 درجه سانتیگراد)ساعت>1000ISO 1167, DIN8074, DIN8075
مدول کششی (با سرعت یک میلیمتر بر دقیقه در دمای 23 درجه سانتیگراد)مگاپاسکال850ISO 527-1,2type 5A
تنش تسلیم (سرعت انجام آزمایش 50 میلیمتر بر دقیقه در دمای 23 درجه سانتیگراد)مگاپاسکال>22ISO 527-1,2type 5A
افزایش طول در نقطه تسلیم (سرعت انجام آزمایش 50 میلیمتر بر دقیقه در دمای 23 درجه سانتیگراد)درصد>8ISO 527-1,2type 5A
تنش شکست (سرعت انجام آزمایش 50 میلیمتر بر دقیقه در دمای 23 درجه سانتیگراد)مگاپاسکال>35ISO 527-1,2type 5A
میزان افزایش طول در نقطه ی شکست (سرعت انجام آزمایش 50 میلیمتر بر دقیقه در دمای 23 درجه سانتیگراد)درصد850ISO 527-1,2type 5A
استحکام ضربه ای (به روش شیار چارپی) در دمای 23 درجه سانتیگرادمیلی ژول بر میلیمتر مربع>12ISO 179/1eA
سختی (به روش آزمون Shore D)—–>60ISO 868
ویژگی های حرارتی پلی اتیلن دوجداره (RIGID PE)
دمای نرم شدگی ویکاتسانتیگراد>67ISO 306/B50
زمان القا اکسایش (در دمای 210) درجه سانتیگراد)دقیقه>20EN 728
نقطه ذوبسانتیگراد129DIN 53765-06

شرایط فرآیندی پلی اتیلن صلب (Rigid Polyethylene)

 • دمای ذوب پیشنهادی : 190 تا 220 درجه سانتیگراد
 • اکسترودر برایی تولید لوله : Dr.Collin E 45 M
 • دمای مذاب چرخشی درون اکسترودر : 180 – 200 – 200
 • دمای هد (کلگی) اکسترودر : 200 – 200
 • دمای دهانه خروجی : 200 – 210
 • سرعت چرخش ماردون از 60 تا 80 دور بر دقیقه
 • پروفیل خروجی از اکسترودر با آب با دمای 35 تا 45 درجه با سیستم (Cooling Water Supply/ CWS ) و (Cooling Water Return/CWR ) سرد شود.

استفاده از مواد اولیه درجه یک کمک شایانی به عمر طولانی مدت سپتیک تانک پلی اتیلن دو قسمته خواهد نمود. همانطور که همه ما میدانیم گندانبار ماهیتا زیر خاک دفن می شود. از این رو خرید سیستمی که بتواند سال های متمادی بدون هیچگونه دردسری درون خاک مدفون گردد مطمئنا بزرگترین خواسته ی هر کارفرمایی خواهد بود. در این راستا بازدید از خط تولید این محصول می تواند تا حد زیادی دغدغه های شما را در کاهش ریسک خرید آن کاهش دهد .

قیمت سپتیک تانک پلی اتیلن

سپتیک تانک پلی اتیلن تولیدی ناب زیست

سیستم سپتیک پلی اتیلنی ناب زیست در ظرفیت های 3 تا 145 مترمکعب در قطر های 1.2 متر تا 3.5 متر و طول 2 متر تا 18.5 متر تولید و جهت اجرا به پروژه های پیمانکاران در سراسر کشور ارسال می گردد. این سیستم بدلیل کاربرد زیاد در پروژه های عمرانی امروزه مورد توجه بسیاری از کارفرمایان قرار گرفته است.

قیمت پایین این مخازن در سازه کورتیوب و کاروگیت امکان پذیرتر از نوع اسپیرال می باشد. ولی در بحث دو جداره بودن گند انبار پلی اتیلن می توان به وضوح گفت مدل اسپیرال تولید شده از مواد اولیه پتروشیمی امیر کبیر EX3 و HDPE 100 در تمامی سطوح دوجداره می باشد ولی بدنه اصلی سپتیک کورتیوب و نوع کاروگیت پلی اتیلن بین شیارها دوجداره نیست . ذیلا بمنظور درک مطلب فوق دو برش از سطح مقطع سپتیک پکورتیوب و اسپیرال آورده خواهد شد.

الف – برش بدنه سازه اسپیرال مورد استفاده در ساخت مخزن سپتیک پلی اتیلن :

همانطور که مشاهده می فرمائید در سراسر بدنه دوجداره می باشد. این سازه در حقیقت تونلی است از یک لوله پلی اتیلن تحت فشار که بصورت خرطومی به دور خود پیچیده است و بوسیله دستگاه جوش اکستروژن بین این لوله ها جوش خورده است. سازه اسپیرال مورد استفاده در ساخت بدنه و عدسی سپتیک تانک پلی اتیلنی همانطور که ملاحظه می کنید در سراسر سطح دستگاه دوجداره است و حتی در صورتی که لایه یا جداره بیرون دچار سوراخ شدگی بوسیله اشیا و سنگ های نوک تیز گردد هیچ مشکلی در عملکرد سیستم بوجود نخواهد آمد و نشتی دیده نخواهد شد.

همچنین در صورت استفاده از سازه اسپیرال در ساخت بدنه مخازن سپتیک در صورت ترد شدن جداره داخل بدلیل وجود فاضلاب های اسیدی بدلیل عدم دسترسی انسان و سنگ های اطراف به جداره داخل نگرانی از بابت تخریب سپتیک تانک پلی اتیلن وجود نخواهد داشت.

برش لوله اسپیرال پلی اتیلنی

ب – برشی از سطح مقطع یک لوله پلی اتیلن با سازه کورتیوب و کاروگیت :

کاملا مشهود است که مقاومت مکانیکی تامین شده در بدنه دستگاه در این حالت بدلیل استفاده از لوله های شیاردار دور بدنه می باشد و سازه لوله در تمامی بدنه مخزن دوجداره نیست. در حقیقت این سپتیک کورتیوب بواسطه علم مهندسی صرفا به منظور بالا بردن مقاومت مکانیکی مخازن سپتیک پلی اتیلن در مقابل بارهای مرده وارده از سطح خاک اختراع شده اند. عملکرد این نوع از سپتیک ها در 90 درصد موارد فاقد هیچگونه مشکلی خواهد بود ولی در حالت کلی این دستگاه دوجداره در تمامی سطح بیرون محسوب نمی شود .

ایراد بزرگ دیگر سپتیک تانک پلی اتیلن کورتیوب عدم تولید این نوه سازه بیشتر از 6 متر بصورت یکپارچه است و در صورت نیاز به بدنه مخزنی با قطر به فرض مثال 2.5 و طول 8 متر می بایست یک لوله 6 متری و یک لوله 2 متری به هم جوش بخورند تا تا بتوان سازه ای 8 متری در اختیار داشت و مخزنی پلی اتیلنی با ظرفیت 40 مترمکعب تولید نمود.

برش مقطعی لوله کورتیوب پلی اتیلنی

 

 شرکت ناب زیست بواسطه وجود نرم افزار محاسبه میزان مقاومت مکانیکی مورد نیاز در بدنه مخزن سپتیک – خریداری شده از شرکت وهولیت لهستان – با فرض دانستن میزان خاک روی سطح دستگاه، سطح آب زیر زمینی و ظرفیت سپتیک تانک پلی اتیلنی ، آمادگی خود را برای تولید انوع مخازن سپتیک اعلام می نماید. 

طراحی سپتیک پلی اتیلنی

ابعاد سپتیک تانک پلی اتیلن

برخی از ظرفیت ها و ابعاد در سپتیک پلی اتیلن بسیار پر کاربرد هستند . شرکت ناب زیست این ظرفیت ها را سعی میکند بصورت آماده همواره در کارخانه داشته باشد . مهمترین ظرفیت های پرکاربرد این سیستم عبارتند از :

 • سپتیک تانک پلی اتیلنی 5 مترمکعب : با قطر 1.4 و طول 3.5 متر – یک دیواره میانی از جنس پلی اتیلن دوجداره با فاصله 2.5 متر از عدسی ورودی. از این دستگاه برای تصفیه فاضلاب واحدهای ویلایی با زیربنای 200 متر به بالا ، مجتمع های مسکونی دارای حداکثر 5 واحد قابل استفاده خواهد بود. در صورت درخواست می توان ابعاد دیفالت این مخازن را تغییر داد و به صورت اختصاصی متناسب با ابعاد و فضای موجود در محل پروژه کارفرما ان را طراحی و تولید نمود.
 • مخزن سپتیک پلی اتیلن 10 مترمکعب : با قطر 1.6 و طول 5 متر – دو عدسی در دو طرف دستگاه و یک بافل میانی با فاصله 3.5 متر از عدسی ورودی ، میزان خاکبرداری برای نصب سپتیک 10 مترمکعب در طول 6 متر و در عرض 2 متر می باشد. ارتفاع خاکی که روی آن خواهد امد در وحله اول بستگی به لول (سطح) خروجی از ساختمان دارد و در وحله دوم نوع دیزاین که در بدنه گندانبار انجام میگیرد.
 • سپتیک تانک پلی اتیلن 15 مترمکعب : با قطر 1.6 متر ، 1.8 متر و 2 متر و در شرایطی که فضای کافی برای نصب وجود نداشته باشد با قطر 2.2 متر تولید می گردد. در این صورت طول مخزن 15 مترمکعب معادل خواهد بود با 7.5 متر ، 5.9 متر ، 4.77 متر و یا نهایتا 4 متر .
 • سپتیک تانک پلی اتیلنی 20 مترمکعب که در حالت طراحی اکونومی دارای قطر 2 متر و طول 6.36 متر می باشد. وجود 4 پایه در اطراف مخزن، دو دریچه بازدید با قطر 600 میلیمتر در تاج دستگاه ، لوله ورودی و خروجی 6 اینچ در دو سر مخزن و یک ونت با قطر 3 اینچ از پیش فرضهای شرکت ناب زیست در تولید سپتیک تانک پلی اتیلنی 20 مترمکعب می باشد. در صورت نیاز به تغییرات در طول، قطر، تعداد دریچه های بازدید، سایز لوله های ورودی و خروجی و … می توان به راحتی با ارائه نقشه نسبت به این موضوع اقدام نمود. این دستگاه برای ساختمانی با تعداد 25 واحد مسکونی تا حداکثر 30 واحد نرمال و قابل استفاده می باشد. چنانچه از این سیستم در تصفیه فاضلاب واحدهای تجاری استفاده کنید می تواند پساب تعداد 40 تا 50 مغازه با 5 سرویس بهداشتی را تصفیه و تحویل اگوی شهری و یا چاه جذبی دهد.
 • مخزن سپتیک پلی اتیلن 30 مترمکعب : که برای تصفیه فاضلاب تا 60 واحد مسکونی بصورت ناقص با قدرت تصفیه تا 63 درصد کفایت میکند. مهمترین مشخصه های این دستگاه ضخامت بدنه 10 سانتی متر ، ضخامت عدسی 6 سانتی متر و قدرت تحمل خاک تا عمق 75 سانتیمتر بدون سازه نگهبان می باشد. وجود دو عدسی در دو طرف و یک بافل میانی ، یک ورودی با قطر 160 و یک خروجی با همین سایز بصورت رینگ و فلنج و ونت هوا با قطر دهانه 63 میلیمتر ، دیگر ویژگی های سپتیک پلی اتیلنی 30 مترمکعب می باشند.
 • سپتیک تانک پلی اتیلن 40 مترمکعب : از این دستگاه برای تصفیه فاضلاب خانگی حداکثر 80 واحد مسکونی با میانگین هر واحد 4 نفر و سرانه مصرف آب هر نفر 150 لیتر می توان استفاده نمود. قطر این دستگاه در حالت اقتصادی یعنی ابعاد اکونومی یا دیفالت 2.5 متر در طول 8.2 متر می باشد. مقاومت مکانیکی لوله کاروگیت پلی اتیلنی مورد استفاده در این دستگاه حداقل 12 کیلو نیوتن خواهد بود و حتما می بایست بصورت سپتیک دو قسمته ساخته شود. چنانچه از این دستگاه در تصفیه فاضلاب رستوران و یا مجتمع های بین راهی استفاده می شود باید دقت نمود با کنترل کردن قبض آب دوره ای نباید دبی روزانه بیش از 35 مترمکعب مصرف داشته باشید. در غیر اینصورت بدلیل عملکرد ناقص سپتیک تانک 40 مترمکعب سوراخهای چاه جذبی شما قطعا کور خواهد شد هر چند تا اندازه ای با تاخیر.

ابعاد سپتیک تانک پلی اتیلن ناب زیست

معایب مخزن سپتیک پلی اتیلن

سپتیک تانک پلی اتیلن بدلیل استفاده روز افزون دارای حاشیه های زیادی است. برخی از تخریب آن توسط جوندگان صحبت می کنند و برخی عدم مقاومت آن در مقابل پساب های اسیدی را مطرح می کنند. ولی واقعیت به شکل دیگری است. چنانچه شما در تولید گند انبار پلی اتیلنی از HDPE 100 – EX3 استفاده نمائید مطمئنا هیچ یک از مواردی که در بالا به آن اشاره شد شما را تهدید نخواهد نمود .

بافت های هیدروژن و کربن درون پلی اتیلن صلب آنقدر محکم است که تنها عاملی همچون دمای بالاتر از 80 درجه قادر خواهد بود باعث کاهش مقاومت آن شود. در هر صورت تقاضای ما بر این است بمنظور جلوگیری از اتفاقات احتمالی موارد زیر بهنگام استفاده از حوضچه آرامش پلی اتیلنی رعایت گردد . حتما در هنگام نصب تمامی شرایط قبل از نصب مخزن سپتیک پلی اتیلن از جمله تراکم بالای خاک زیر دستگاه ، تراکم بالای خاک اطراف مخزن ، آب ریختن همزمان با خاکریزی اطراف آن و … رعایت گردد. 

دقت نمائید در حد امکان از تردد وسائط نقلیه روی سیستم ممانعت بعمل آورید. در صورت ضرورت بر قرار گرفتن مخزن زیر محل تردد ماشین های سنگین رعایت دستورالعمل نصب سپتیک در زیر معابر عمومی الزامی است . تولید کننده محصول باید دقت نماید در حد امکان در این مواقع مقاومت مکانیکی دستگاه را بالا ببرد تا در هنگام وارد شدن نیروهای نقطه ای باعث دفرمه شدن مخزن نگردد .

تولید کننده سپتیک تانک پلی اتیلن رقیب اصلی این مخازن، سپتیک تانک فایبرگلاس می باشد که بدلیل قیمت بالاتر و کارایی تقریبا مشابه سازه پلی اتیلنی، ما هیچ مزیتی برای استفاده از آن را به شما پیشنهاد نمی کنیم. لیکن در برخی موارد که شما مجبور به اجرای سپتیک بصورت مونتاژ در محل هستید به اجبار نیاز خواهد شد با سازه حوضچه آرامش فایبرگلاس یا گند انبار کامپوزیت آشنا شوید. ناب زیست در زمینه تکنولوژی تولید و بهینه کردن قیمت سپتیک تانک فایبرگلاس جزء پیشرفته ترین کارخانه های کشور می باشد.

اجرا و نصب سپتیک تانک پلی اتیلنی

در هنگام انتخاب محل نصب باید از مراقبت ویژه ای اطمینان حاصل شود. برای شروع نصب در محل ، یک گام مهم بررسی سایت محل نصب سپتیک تانک پلی اتیلن است. نصب کننده باید سایت پیشنهادی را با توجه به شرایط محیطی – زمین شناسی موجود ، قبل از استفاده از زمین ، دامنه ها ، جاهای گود و مرطوب ، تالاب ها ، مناطق بالقوه سیل ، چشم انداز ، پوشش گیاهی ، ریشه ها ، چاه های آب ، خطوط آب و برق سایت سپتیک تانک پلی اتیلنی ارزیابی کند.

سپتیک تانک های پلی اتیلنی تولیدی گروه صنعتی ناب زیست امکان نصب به حالت دفنی و غیر دفنی را دارند. در این قسمت به نحوه اجرای سپتیک فاضلاب خانگی پلاستیکی البته از نوع پلی اتیلن فشرده می پردازیم. نصب سپتیک تانک پلی اتیلن   شکل 1: نصب بصورت دفنی ( 1- زیراساس (خاکریز زیرین) 2- خاکریز اصلی 3- خاکریز بالایی 4- خاک روباره 5- خاک دست نخورده (بکر) )   اجرای سپتیک پلی اتیلنشکل 2: نصب بصورت نیمه دفنی ( 1- زیراساس 2- خاکریز اصلی 5- خاک دست نخورده (بکر) ) با توجه به جدول زیر که خاک­ها را در 6 گروه طبقه بندی می­کند ، خاک­های متعلق به گروه 1 تا 3 را می توان برای زیر اساس ، خاکریز و روباره بکار برد. استفاده از خاک­های گروه 4 تا 6 (خاک­های چسبنده و خاک­های آلی) برای ناحیه­ ی خاکریز توصیه نمی شوند. در مواردی که خاک دست نخورده (موجود در محل) متعلق به یکی از گروه­های 4 تا 6 باشد، برای خاکریزی، این خاک باید با یکی از خاک­های گروه 1 تا 3 تعویض گردد.

جدول 1: طبقه­ بندی خاک

نوع خاکگروهنمونه خاک
سست (نامتراکم)1شن با فضای خالی میان دانه­ ها – شن­های ساحلی و دره­ای
سست (نامتراکم)2ماسه با فضای خالی میان دانه ­ها – ماسه های بادی – ماسه های توده ­ای – ماسه­ های دره ­ای
سست (نامتراکم)3ماسه رسی – ترکیب ماسه و رس با فضای خالی میان دانه­ ها – ماسه های خیس
چسبنده4خاک کشاورزی غیرآلی – ماسه­ های ریزدانه – گردهای سنگ – رسهای بشدت پلاستیکی
آلی5خاک­های نامتراکم چند بخشی به همراه گیاه خاک (خاک دارای مواد گیاهی و حیوانی پوسیده)
آلی6خاک نباتی و دیگر خاک­های بشدت آلی

نصب سپتیک تانک پلی اتیلن در خاک­های با توان نگهداری کم (خاک­های گروه 4 تا 6) بعد از اینکه خاک جایگزین می­شود، خاک جدید باید در مقابل ریزیش یا جابجایی دانه­ های خاک دست نخورده محل به داخل آن محافظت گردد. بطور مثال می توان خاک را بوسیله­ حصیرهای ژئوتکستایل (زمین پارچه) تقویت کرد. اگر آب زیرزمینی در جریان و یا راکد وجود داشته باشد، در زمان نصب باید سطح آب زیرزمینی با استفاده از چاه­های پمپاژ و لوله­ های زهکشی پایین آورده شود.

نمونه­ هایی از راه­ حل­های تقویتی برای خاک با توان نگهداری کم

جایگذاری سپتیک پلاستیکی درون بتنشکل 3: کاهش سطح ناهموار پی ( 1- ژئوتکستایل 2- ناحیه خاکریزی 3 – ناحیه خاک روباره ) شکل 4: نگهداری ترکیبی شامل زیراساس، قالب بتن و خاک نقویت شده ( 1- ژئوتکستایل 2- ناحیه خاکریزی 3 – ناحیه خاک روباره ) چیدمان خاک اطراف مخزن سپتیک پلی اتیلنیشکل 5 : حفاظت در مقابل ریزش بخش های ریزدانه خاک ( 1- ژئوتکستایل 2- ناحیه خاکریزی 3 – ناحیه خاک روباره )

تراکم خاک

خاک پی (فنداسیون) سپتیک تانک پلی اتیلن باید بنحوی در لایه­ هایی به ضخامت 15 تا 20 سانتیمتر متراکم شود که به کلاس w برسد. که این بستگی به نوع خاک مورد استفاده برای زون خاکریز دارد (جدول 2). چگالی خاک باید در محدوده ­ی 93 تا 100 درصد در روش اندازه گیری چگالی پروکتور استاندارد (SPD) باشد. جدول 2: طبقه بندی تراکم بر اساس روش چگالی پروکتور استاندارد در شهر Wysoka لهستان

طبقه چگالی1 SPD (%) 2 SPD (%)3 SPD (%)
W (Wysoka)98-10096-10093-96

عمق پی (فونداسیون) سپتیک تانک پلی اتیلنی

اگر آب زیرزمینی وجود نداشته باشد (خاک خشک) هیچ محدودیت خاصی برای عمق پی مخزن سپتیک وجود ندارد ( تا 6 متر پوشش امکان­پذیر می­باشد). در مکان­هایی که سطح آب زیر زمینی بیش از دو متر از تاج دستگاه باشد عمق و روش اجرای پی مخزن باید مطابق با نظر مهندس طراح باشد. عمق پی سپتیک پلی اتیلن فاضلاب در زیر 6 متر خاک عمق پی سپتیک تانک پلی اتیلنی شکل 6 : زمین در معرض آب زیر زمینی (شکل سمت راست) – زمین خشک (بدون آب زیرزمینی)

نصب مخزن در حالت وجود آب زیرزمینی

برای اینکه عملیات نصب بتواند در شرایط خشک انجام گیرد، آب زیرزمینی باید به بیرون پمپ شود. بمنظور پایداری، مخزن سپتیک پلی اتیلنی باید همزمان با پیشرفت کار بصورت پیوسته با آب پر شود تا از بالا آمدن آن حین متراکم سازی خاک جلوگیری شود. علاوه براین می توان مقداری سیمان بصورت افزودنی برای پایداری خاک اطراف مخزن دوجداره استفاده کرد. اگر آب زیر زمینی تا سطح ¾ ارتفاع مخزن رسیده باشد باید از بارهای اضافی بمنظور مهار مخزن استفاده گردد. نمونه ­هایی از بارهای اضافی در زیر آمده ­است. در پروژه­ های با جزئیات بیشتر در ارتباط با بار اضافی برای مهار مخزن باید با مهندس طراح مشورت شود. نصب سپتیک تانک پلی اتیلن در حالت وجود آب زیرزمینی   شکل 7 : نمای طولی از یک مخزن که با لنگراندازی نصب شده است. مخزن با استفاده از قطعات (دال) بتنی تقویت شده مهار شده است. ( 1 – دال بتنی تقویت شده 2- کمربند پلی اتیلنی یا استیل 3- جداکننده لاستیکی)   لنگراندازی جهت غلبه بر نیروی لیفت آپ شکل 8 : بار اضافی دو مخزن که بصورت موازی نصب شده ­اند. میزان b به عرض لنگر (مهار) و شرایط تراکم خاک بستگی دارد. ( 1 – دال بتنی تقویت شده 2- کمربند پلی اتیلنی یا استیل 3- جداکننده لاستیکی)

محافظت از سپتیک پلی اتیلن در مقابل بار ترافیکی

زمانی که سپتیک تانک پلی اتیلن در زیر معابر نصب می­گردد ( میادین، پارکینگ ها و انبارهای محلی، تقاطع­ ها) بار ناشی از ترافیک باید کاسته شود. لازم است برای تعین قطعه­ ی بتنی و اندازه­ ­آن از نظر مهندس طراح استفاده گردد. شکل زیر نمونه ­ای از کاهنده بار که قطعه ­ی بتنی تقویت شده می­باشد را نشان می­دهد. اجرای دال بتنی روی سپتیک آماده پلاستیکیشکل 9 : حفاظت از مخزن در مقابل بار ترافیکی با استفاده از قطعات بتنی. همانطور که بالاتر ذکر شد در مقایسه بین سپتیک ها بدلیل معایب بیش از حدی که وجود دارد سپتیک تانک بتنی فاضلاب  کم کاربردترین مدل می باشد. مهمترین عیب آن نیز به وزن بسیار سنگین و نیز به تجهیزات و ماشین آلان فوق سنگین برای جایگذاری آن می باشد.

از سوی دیگر چنانچه شما تقاضای سپتیک بتنی 50 مترمکعب داشته باشید بدلیل عدم توانایی تولید این نوع سپتیک در ظرفیت های بیشتر از 10 مترمکعب، و ضرورت اجرای سری دستگاه ها بهمراه استفاده از منهول توزیع فاضلاب، قطعا در چند سال آینده می بایست 5 دستگاه سپتیک بتنی را از درون خاک بیرون کشیده و به جای آنها از یک سپتیک پلی اتیلنی 50 متر مکعب استفاده نمائید.

خرید سپتیک تانک پلی اتیلن

پروسه احساس نیاز تا خرید دستگاهی به منظور تصفیه فاضلاب در هر یک از مکان هایی که در بالا به آنها اشاره شد موضوعی تخصصی و نیازمند تجربه فراوان می باشد. بدین منظور پیشنهاد ما مشاوره با کارشناسان ناب زیست جهت خرید سپتیک تانک پلی اتیلن می باشد. برای راهنمایی شما در این قسمت به بیان تجربیات خود در این زمینه می پردازیم.

در ابتدای پروسه خرید سپتیک پلی اتیلن باید ظرفیت دستگاه تشخیص داده شود. در ادامه میزان بودجه ای که برای این کار در نظر گرفته شده است مورد بحث قرار گیرد. چرا که نمونه بتنی بدلیل قیمت پایین در صورت وجود بودجه کم می بایست مورد انتخاب شما جهت خرید باشد. هر چند ایرادات بسیاری هم دارد. در ادامه این روند بعد از استعلام قیمت از کارخانه های تولید کننده و تامین کنندگان در شهرهای مختلف ایران نسبت به پایین ترین قیمت در مقابل بالاترین کیفیت مطمئن شد . خرید سپتیک تانک پلی اتیلن

اطمینان از کیفیت را لطفا در سرلوحه انتخاب خود جهت خرید سپتیک تانک پلی اتیلن قرار دهید. چرا که این دستگاه قرار است زیر زمین دفن گردد و چنانچه بعد از مثلا یک سال استفاده بهنگام تردد یک انسان یا وسیله نقیه از محل دفن سپتیک  اتفاقی برای آن بیفتد و تخریب گردد، قطعا باعث بروز خطرات جدی خواهد شد. بمنظور حصول اطمینان از کیفیت تولید سپتیک پلی اتیلنی آماده ما پیشنهاد میکنیم حتما از کارخانه تولید کننده بازدید کنید. پس از بازدید از تمامی کارخانه های تولید کننده شما قطعا براحتی می توانید در خصوص خرید آن از کارخانه یا فروشنده یا تامین کننده تصمیم بگیرید.

رای کاربران
[امتیاز کلی: 2 میانگین: 5]
2 دیگاه
 1. سپتیک های پلی اتیلنی شما با سپتیک های پلاستیکی طبرستان فرقش چیه ؟
  چرا واسه شما این همه گرونه ؟ میشه اینها رو داخل خاک دفن کرد بدون اینکه براش سازه محافظ درست کنیم ؟
  بخام قیمت سپتیک پلی اتیلنی بگیرم با چه چیزهایی رو در اختیار کارشناس شما بزارم ؟

  • سلام تماس می گیرن خدمت شما همکاران ولی این رو میدونم سپتیک های شرکت ما نیاز به سازه محافط نداره .