لوله کاروگیت

لوله کاروگیت

لوله کاروگیت پرکاربردترین لوله مورد استفاده در انتقال پساب و فاضلاب شهری؛ لوله‌ای دوجداره از جنس پلی اتیلن است که ظاهری شیادار و سطخ داخلی صاف دارد. شاخه‌های لوله کاروگیت در طولهای ۶ و ۱۲ متری به همراه اتصالاتی بنام کوپلر و واشر با مقاومت ۱۶ تا ۱۲۸ کیلونیوتن بر مترمربع تولید میشوند. لوله‌های کاروگیت به استثناء مدلهای تقویت شده با فلز دارای ۵۰ سال گارانتی فرسایش می باشند.

لوله‌های دوجداره فاضلابی دارای جداره بیرونی با شکل ظاهری آکاردئونی یا کنگره دار، جهت استحکام لوله در برابر خاکهای بالاسری و تحمل بارهای وارده از روی سطح زمین است. از این لوله ها برای انتقال سیالات فاضلابی، اسیدی، قلیایی و پسابهای صنعتی و حتی انتقال آب دریا و رودخانه‌ها بصورت ثقلی استفاده میشود.

لوله کاروگیت چیست؟

لوله کاروگیت لوله‌ای است دوجداره از جنس پلی اتیلن با دانسیته بالا با جداره بیرون خرطومی شکل و سیاه رنگ و جداره داخل صاف و زرد رنگ. کاربرد اصلی این لوله‌ها برای جمع آوری و انتقال آب یا فاضلاب میباشد. لوله دوجداره کاروگیت که به لوله پلی اتیلن فاضلابی هم معروف است، از مواد اولیه پلی اتیلنی با گرید EX3 – HDPE80 or HDPE100، از سایز ۱۱۰ میلیمتر تا ۳۰۰۰ میلیمتر تولید میشوند.

لوله کاروگیت چیست

جداره بیرونی لوله فاضلابی دوجداره کاروگیت با استفاده از مواد آنتی UV در برابر اشعه‌های فرابنفش محافظت میشود. این محصول تحمل فشار اتمسفری را ندارد، لذا جریان انتقال سیالات درون لوله فقط به حالت ثقلی میباشد و فشار بیشتر از ۱ بار را تحمل نمیکند.

مشخصات اصلی و ویژگیهای لوله‌های کاروگیت عبارتند از:

 1. انعطاف پذیری بالا: این لوله ها به دلیل انعطاف پذیری بالا، در کاربردهایی مانند زهکشی که نیاز به انعطاف پذیری دارند، استفاده می شوند.
 2. دوام و استحکام: لوله های کاروگیت دوجداره دارای دوام و استحکام بالایی هستند و در برابر مواد شیمیایی و گاز های خورنده کاملاً مقاوم هستند.
 3. وزن کم: لوله های کاروگیت پلی اتیلنی دارای وزن کمی هستند که باعث می شود حمل و نقل آنها آسان تر باشد.
 4. طول عمر بسیار بالا: این لوله ها دارای طول عمر بالایی هستند و در برابر عوامل مختلف مانند نور خورشید، رطوبت و حرارت مقاومت خوبی دارند.
 5. مقاومت فشاری بالا: لوله های کاروگیت دو جداره دارای مقاومت فشاری بالایی هستند و می توانند در فشارهای بالا به خوبی عمل کنند.
 6. قیمت مناسب: این لوله ها دارای قیمت مناسبی هستند و در مقایسه با لوله های دیگر، قیمت کمتری دارند.
 7. حمل و نقل آسان و نصب آسان: به دلیل وزن کم و انعطاف پذیری بالایی که دارند، لوله های کاروگیت حمل و نقل آسانی دارند و نصب آنها نیز بسیار آسان است.

مشخصات لوله کاروگیت دو جداره

استانداردهای تولید لوله کاروگیت

شرکت ناب زیست با استاندارد شماره DIN16961-2 برای کنترل ابعاد و مقاومت حلقوی لوله و استاندارد EN13476 برای سایر آزمونهای مربوط به مشخصات کیفیت لوله کاروگیت محصولات تولیدی خود را کنترل میکند. استاندارد DIN16961-2 برای تعیین حداقل مقاومت حلقوی و به عبارتی RING STIFFNESS انجام میپذیرد. برای تعیین نوع و کیفیت اتصالات باید مطابق با مشخصات ارائه شده در استاندارد لوله کاروگیت DIN16961-2 , EN13476 , ASTM-849 عمل کنیم.

شرکت ناب زیست توانایی دارد اتصالات خود را تا قطر ۳ متر بصورت دوراهی، سه راهی، چهار راهی در زاویه‌های ۴۵، ۹۰، ۱۳۵، ۲۷۰ و در حالت اختصاصی در هر زاویه‌ای که مشتری درخواست داشته باشد تولید و در اختیار ایشان قرار دهد. اتصال انشعابات به خط اصلی تا سایز ۱۰۰۰ میلیمتر میتواند بصورت کوپلر و واشر (نر و مادگی) انجام شود و در سایزهای بالاتر این اتصال قاعدتا بایست از طریق جوش اکستروژن و یا الکتروفیوژن انجام شود.

کاربرد لوله کاروگیت

از انواع لوله کاروگیت میتوان در ساخت شوتینگ زباله، منهولهای پلی اتیلنی، هندهول، لندفیل، سپتیک تانک کاروگیت، لوله‌های زهکشی، مقاوم سازی دیواره چاه، ساخت مخازن نگهداری اسید و تولید تانکرهای حمل و ذخیره مواد شیمیایی و همچنین مخازن انبار غلات و… استفاده کرد.

لوله‌های کاروگیت دو جداره از دسته‌ لوله‌های پلیمری هستند که دو لایه پلیمری دارند و بین این دو لایه یک لایه‌ زبر (کاروگیت) قرار دارد. این طراحی ساختاری باعث افزایش مقاومت و سختی لوله‌ها می‌شود. کاربردهای لوله کاروگیت دو جداره به شرح زیر است:

 • سیستم‌های جمع‌آوری فاضلاب: لوله‌های کاروگیت دو جداره برای جمع‌ آوری و انتقال فاضلاب در شهرها، روستاها و صنایع استفاده می‌شوند. این لوله‌ها به دلیل مقاومت بالا در برابر فشار و خرابی‌ها و ضد خوردگی، مناسب برای محیط‌های پر خطر هستند.
 • سیستم‌های دفن زباله: لوله‌های کاروگیت دو جداره به عنوان لوله‌های دفن زباله استفاده می‌شوند. این لوله‌ها می‌توانند فاضلاب و چاه‌های نفتی را به طور ایمن انتقال دهند.
 • تهویه فاضلاب: در برخی از کاربردها، لوله‌های کاروگیت دو جداره برای تهویه فاضلاب استفاده می‌شوند تا فشار را کنترل کرده و خطر خرابی‌ها را کاهش دهند.
 • تأسیسات آب و فاضلاب محلی: این لوله‌ها در مناطقی که به تأسیسات مرکزی آب و فاضلاب دسترسی ندارند، برای ساخت تأسیسات آب و فاضلاب محلی استفاده می‌شوند.
 • حفاظت از کابل‌ها: لوله‌های کاروگیت دو جداره می‌توانند برای حفاظت و کشش کابل‌ها در پروژه‌های مخابراتی و الکتریکی مورد استفاده قرار بگیرند.

کاربرد لوله کاروگیت

این لوله‌ها به علت ساختار دو لایه و طراحی شیاردار، به تنهایی یا با استفاده از اتصالات خاص، به سادگی مونتاژ می‌شوند و می‌توانند به دلیل مقاومت بالا و کاهش خطر نشتی به عنوان جایگزین مناسبی برای لوله‌های فلزی یا بتنی در برخی از کاربردها مطرح شوند.

لوله دو جداره کاروگیت به عنوان پرکاربردترین لوله جهت جمع‌آوری و انتقال فاضلاب در ایران و سایر نقاط جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد. امروزه کاربرد این نوع خاص لوله به اندازه ای زیاد شده است که به جرات میتوان گفت تمامی کارخانه‌های تولیدی این صنف بصورت ۲۴ ساعته در حال تولید و پاسخگویی به نیاز مشتریان هستند. ولی همچنان صفهای طویلی برای خرید سایزهای مختلف لوله دوجداره فاضلابی وجود دارد.

کشورهای اصلی تولیدکننده خط و تجهیزات تولید این محصول عبارتند از آمریکا، آلمان (سینسیناتی، اشنباخ و بااوکو)، چین و لهستان. تجهیزاتی که شرکت ناب زیست در تولید لوله کاروگیت فاضلابی پلی اتیلن از آنها استفاده می نماید اکثرا از کشور آلمان وارد شده اند. لذا کیفیت بالا در کنار وزن پایین امکان رقابت را به ما داده است تا حتی در جمع برترین صادر کنندگان این محصول در سایزهای مختلف باشیم.

لوله کاروگیت فاضلاب

قیمت لوله کاروگیت

قیمت لوله کاروگیت با توجه به فاکتورهای مختلف مشخص میشود. از مهمترین عوامل مؤثر در تعیین قیمت این محصول میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • طول، قطر و ابعاد لوله
 • نوع کاربری
 • ضخامت دیواره و نوع مواد اولیه پلی اتیلن که در ساخت استفاده شده است.

قیمت لوله کاروگیت بر حسب واحد وزن لوله تعیین میگردد. طول شاخه لوله، قطر و وزن در قیمت این محصول نقش اساسی دارد. هرچه لوله کاروگیت از مواد مرغوب تر و تحت شرایط استانداردتری تولید شده باشد، قیمت آن نیز بیشتر خواهد بود. همچنین برای مشخص شدن قیمت باید نوع کاربری و محل نصب کاملا مشخص شود. نقشه کامل از طرح اجرایی برای این لوله‌ها میتواند در این زمینه بسیار مفید باشد.

لوله کاروگیت بر اساس مقدار فشاری که باید به صورت ثقلی تحمل کند، اندازه یا قطر دهنه و متراژی که توسط خریدار سفارش گذاشته میشود میتواند دارای قیمت‌های متفاوتی باشد. برای مثال قیمت لوله کاروگیت سایز ۱۰۰۰ با سایز ۳۰۰ یا ۲۵۰ بسیار متفاوت خواهد بود. همچنین در محاسبه قیمت لوله‌های فاضلابی کاروگیت هزینه حمل و نقل و باربری را نیز باید در نظر بگیرید. در حالت کلی قیمت این لوله‌ها از ۷۰٫۵ هزار تومان در هر متر آغاز و تا ۳۲٫۴۰۰٫۰۰۰ تومان تا سایز ۳۰۰۰ میلی متر با مقاومت مکانیکی ۶۴ کیلونیوتن بر مترمربع میتواند متغیر باشد.

قیمت لوله کاروگیت

در سایزهای کوچک لوله فاضلابی دوجداره تا ۴۰۰ میلیمتر هزینه سرانه حمل برای هر متر معادل ۳ هزار تومان خواهد بود ولی در سایزهای بالاتر می‌بایست قیمت لوله را هزینه حمل تجمیع نموده و تقسیم بر مقدار لوله‌ای که درون ماشین بارگیری شده است نمود.

کارخانه ناب زیست ضمن تولید لوله‌های دوجداره فاضلابی استاندارد با مقاومت بالا که برای اجرای شبکه‌های فاضلاب مورد استفاده قرار می گیرند؛ آمادگی لازم برای ارائه لیست قیمت بروز لوله کاروگیت ارزان را دارد. در ادامه لیست قیمت لوله کاروگیت ارائه گردیده است و در ابتدای هر ماه بروزرسانی میشود.

جدول لیست قیمت لوله کاروگیت

(بدلیل نوسان بیش از حد مواد اولیه مصرفی و سهمیه بندی عرضه پتروشیمی‌ها، امکان بروزرسانی روزانه قیمتها میسر نیست. لطفا برای دریافت لیست قیمت بروز با شماره ۰۹۱۰۱۷۱۷۵۵۴ تماس بگیرید.)

قطر داخلیحداقل قیمت به ریالحداکثر قیمت به ریال
۱۲۵ میلیمتر۷۲۰٫۰۰۰۸۴۵٫۰۰۰
۱۶۰ میلیمتر۸۷۰٫۰۰۰۱٫۰۶۰٫۰۰۰
۲۰۰ میلیمتر۹۷۰٫۰۰۰۱٫۴۰۵٫۰۰۰
۲۵۰ میلیمتر۱٫۴۶۰٫۰۰۰۲٫۰۱۵٫۰۰۰
۳۱۵ میلیمتر۲٫۴۲۵٫۰۰۰۳٫۱۶۸٫۰۰۰
۴۰۰ میلیمتر۳٫۳۶۵٫۰۰۰۴٫۹۶۰٫۰۰۰
۵۰۰ میلیمتر۵٫۷۶۵٫۰۰۰۱۳٫۲۲۰٫۰۰۰
۶۰۰ میلیمتر۸٫۱۶۵٫۰۰۰۱۹٫۸۱۰٫۰۰۰
۷۰۰ میلیمتر۱۱٫۰۵۰٫۰۰۰۲۳٫۱۵۰٫۰۰۰
۸۰۰ میلیمتر۱۳٫۵۰۰٫۰۰۰۳۰٫۰۰۰٫۰۰۰
۹۰۰ میلیمتر (سفارش بالای ۱۰۰ متر)۱۸٫۳۰۰٫۰۰۰۳۴٫۷۰۰٫۰۰۰
۱۰۰۰ میلیمتر۲۰٫۸۰۰٫۰۰۰۴۶٫۹۰۰٫۰۰۰
۱۲۰۰ میلیمتر۳۲٫۴۵۰٫۰۰۰۶۶٫۸۰۰٫۰۰۰
۱۴۰۰ میلیمتر۳۹٫۸۵۰٫۰۰۰۸۸٫۸۰۰٫۰۰۰
۱۵۰۰ میلیمتر۴۲٫۱۰۰٫۰۰۰۹۳٫۷۵۰٫۰۰۰
۱۶۰۰ میلیمتر۴۴٫۳۰۰٫۰۰۰۱۱۰٫۵۰۰٫۰۰۰
۱۸۰۰ میلیمتر۶۲٫۲۰۰٫۰۰۰۱۵۵٫۰۰۰٫۰۰۰
۲۰۰۰ میلیمتر۷۷٫۹۰۰٫۰۰۰۱۹۲٫۷۰۰٫۰۰۰
۲۲۰۰ میلیمتر۱۰۸٫۲۰۰٫۰۰۰۲۳۱٫۳۰۰٫۰۰۰
۲۴۰۰ میلیمتر۱۲۷٫۱۰۰٫۰۰۰۲۷۰٫۲۵۰٫۰۰۰
۲۵۰۰ میلیمتر۱۶۱٫۳۰۰٫۰۰۰۲۹۳٫۴۰۰٫۰۰۰
۳۰۰۰ میلیمتر۱۹۶٫۸۰۰٫۰۰۰۳۲۴٫۹۰۰٫۰۰۰

گروه صنعتی ناب زیست انواع لوله کاروگیت و اتصالات مربوطه را با بهترین کیفیت در اختیار کارفرمایان گرامی قرار میدهد. تمام انواع لوله‌های فاضلابی ما مطابق با استانداردهای جهانی تولید میشوند. مشتریانی که تمایل به اجرای شبکه انتقال فاضلاب را دارند با اطمینان خاطر از کیفیت لوله‌ها میتوانند این محصولات را با قیمت مناسب از این شرکت خرید نمایند.

با توجه به اینکه قیمت مواد اولیه‌ای که بمنظور تولید لوله کاروگیت مورد استفاده قرار میگیرد در تابلو بورس اوراق بهادار قیمت می‌خورد و بصورت هفته‌ای این قیمتها تغییر میکند. در نتیجه همچون قیمت طلا، قیمت لوله‌ها نیز بصورت لحظه‌ای تغییر میکند. لذا بعد از فروش محصول بلافاصله می‌بایست مواد اولیه‌ای که از انبار خارج میشود تامین گردد تا کارخانه تولیدکننده با کسری مواد اولیه مواجه نگردد.

سایزبندی لوله کاروگیت

سایز بندی لوله کاروگیت بر حسب میلیمتر و برخی موارد اینچ بوده و بترتیب زیر است. دقت فرمائید این ابعاد قطر داخلی لوله‌ها می‌باشد. برای محاسبه عدد دقیق قطر بیرونی در هر سایز ضروری است مقاومت مکانیکی لوله کاروگیت از طریق میزان ترافیک وارده و خاکی که روی لوله‌ها خواهد آمد مورد محاسبه دقیق قرار گیرد.

۱۱۰، ۱۲۵، ۱۶۰، ۲۰۰، ۲۵۰، ۳۰۰، ۳۱۵، ۳۵۰، ۴۰۰، ۴۵۰، ۵۰۰، ۶۰۰، ۷۰۰، ۸۰۰، ۹۰۰، ۱۰۰۰، ۱۲۰۰، ۱۴۰۰، ۱۶۰۰، ۱۸۰۰، ۲۰۰۰، ۲۲۰۰، ۲۴۰۰، ۲۵۰۰، ۳۰۰۰

دقیقا همین سایزبندی در لوله زهکش نیز قابل تولید خواهد بود، چرا که بمنظور تولید لوله زهکش دوجداره پلی اتیلن ابتدا لوله تولید و در ادامه بوسیله دستگاه سی ان سی سوراخکاری انجام می گیرد.

سایز بندی لوله کاروگیت

لوله کاروگیت ۱۱۰

لوله کاروگیت ۱۱۰ کاربرد خیلی کمتری دارد چرا که جریان فاضلاب دارای منحنی سینوسی می‌باشد و در برخی از مقاطع هیچگونه فاضلابی وارد لوله نمیگردد. لذا خشک شدن فاضلاب درون لوله‌ها و جریان مجدد باعث گرفتگی لوله‌های فاضلاب میگردد.

در برخی موارد نیز این حجم به قدری بالاست که بدلیل وجود جامدات سنگین میتواند براحتی باعث گرفتگی خط لوله گردد. لوله پلی اتیلن فاضلابی سایز ۱۱۰ میلیمتر یا ۴ اینچ، فقط در یک مقاومت مکانیکی قابل تولید است: ۳۱٫۵ کیلوتن بر متر مربع. شاخه‌های این سایز لوله ۶ متری هستند.

وزن هر متر این لوله معادل ۱ کیلو بوده و در هر تریلی ترانزیت حدودا ۴۸۰۰ متر خواهد بود و وزن بار تریلی زمانی که این مقدرا لوله کاروگیت ۱۱۰ بارگیری کرده است حداکثر ۵ تن خواهد بود.

لوله کاروگیت ۱۲۵

شاخه‌های لوله کاروگیت ۵ اینچ اصولا بصورت ۶ متری بوده و در صورت استفاده برای قالب یا رایزر شیرها و فلکه‌های آب میتواند در سایزهای ۷۰ سانت تا یک متری نیز تولید شود.
مقاومت مکانیکی لوله پلی اتیلن فاضلابی دوجداره ۱۲۵ میلیمتر نیز صرفا ۳۱٫۵ می‌باشد. در جمع آوری فاضلاب از خانه‌های تک و دو واحده در کوچه‌های ۸ متری از لوله دوجداره فاضلابی سایز ۱۲۵ استفاده میشود.

یکی دیگر از استفاده‌های سایز ۱۲۵ میل برای جمع آوری آب جویهای آب باران است. در این صورت باید بخشی از سطح لوله بریده شود و با درب فلزی پوشانده شود تا هنگام ضرورت استفاده از پاروی تمیزکاری مشکلی پیش نیاید.

لوله کاروگیت ۱۶۰

در کوچه‌های ده متری از لوله دوجداره پلی اتیلن فاضلابی ۱۶۰ میلیمتر استفاده میشود. مشخصات فنی این مدل شامل مقاومت مکانیکی کوتاه مدت و بلند مدت، قطر داخلی، ضخامت و قطر بیرونی لوله کاروگیت ۱۶۰ م.م تولیدی شرکت ناب زیست در لینک زیر برای دانلود و مطالعه قرار داده شده است.

مقدار بارگیری لوله کاروگیت ۱۶۰ در هر تریلی معادل ۱۸۰۰ متر می باشد که وزن بار تریلی در این حالت حداکثر معادل ۴ تن خواهد بود. این موضوع نشان می دهد که چرا پیدا کردن تولید کننده نزدیک به محل پروژه در دست اجرا در خرید لوله‌های اهمیت دارد.

دانلود مشخصات فنی لوله کاروگیت ۱۶۰

لوله کاروگیت ۲۰۰

لوله کاروگیت ۲۰۰ میلیمتر معادل ۸ اینچ یکی از پر کاربردترین سایزها می‌باشد. کارخانه‌های قدر و قدیر با وجود داشتن ۴ خط تولید، همواره دو خط تولیدشان درگیر تولید سایز ۲۰۰ و ۲۵۰ می‌باشد. ورن این سایز از لوله بین ۲ تا ۲٫۸ کیلو متغیر خواهد بود.

لوله کاروگیت ۲۰۰ با SN4 لوله‌ای است با قطر داخلی ۲۰ سانت و قطر خارجی ۲۳۰ میلیمتر و بیشتر بمنظور جمع آوری فاضلاب در ابتدای خطوط انتقال استفاده میشود. در حقیقت بمنظور جمع اوری پساب خروجی از واحدهای مسکونی و انتقال تا منهول کاروگیت در کوچه‌های ۸ متری از این سایز لوله استفاده میشود. SR در این لوله معادل ۱۶ خواهد بود.

sn و sr تاثیر زیادی در قیمت این محصول دارد. قیمت لوله فاضلابی پلی اتیلن کاروگیت سایز ۲۰۰ در مقطع فعلی که هر تن مواد ۴۵۰ میلیون تومان است. بر حسب نوع بازرسی اعمال شده بهنگام تولید و مقاومت مکانیکی بلند و کوتاه مدت از ۱۲۰۰۰۰ تا ۱۸۰۰۰۰ تومان به ازای هر متر با اتصالات می‌باشد.

چنانچه لوله با قطر ۲۰۰ میلیمتر مورد درخواست باشد و مشتری قصد خرید محصولی با مقاومت مکانیکی ۳۱٫۵ کیلو نیوتن را داشته باشد، جمع ارتفاع پروفیل و تیکنس بدنه لوله معادل ۲۴۰ میلیمتر خواهد بود.

 دانلود مشخصات فنی لوله کاروگیت ۲۰۰

لوله کاروگیت ۲۵۰

وزن لوله کاروگیت ۲۵۰ میلیمتر در حالت سبک معادل ۳٫۱ کیلو و در حالت سنگین دارای وزن ۳٫۸ کیلو می باشد. چنانچه قیمت مواد اولیه پلی اتیلنی را ۶۰ هزار تومان در نظر بگیریم قیمت هر متر آن در حالت سبک معادل ۱۸۶۰۰۰ و در حالت استاندارد یا سنگین معادل ۲۲۸۰۰۰ تومان خواهد بود. قطر داخلی این سایز همواره ۲۵۰ میلیمتر و قطر بیرونی در حالت سبک ۲۸۶ و در حالت استاندارد ۲۹۵ میلیمتر می باشد.

مقدار بارگیری در هر تریلی صادراتی در هر دو حالت سبک و سنگین معادل ۱۲۸ شاخه ۶ متری معادل ۷۶۸ متر می باشد و این متراژ تا ۸۵۲ متر قابل افزایش است.

دانلود مشخصات فنی لوله کاروگیت ۲۵۰

انبار لوله کاروگیت پلی اتیلن دو جداره

لوله کاروگیت ۳۱۵

این سایز لوله دارای قطر داخلی ۳۱۵ میلی متر و قطر خارجی ۳۶۷ میلیمتر می‌باشد. تقریبا به جرات میتوان گفت لوله کاروگیت ۳۱۵ یکی از پرکاربردترین لوله‌های دوجداره پلی اتیلنی می‌باشد.

وزن این سایز از ۵ کیلو در هر متر با کوپلر و واشر آغاز و تا ۵٫۹ کیلو در هر متر ادامه دارد. نرو مادگی یکی از اجزای چسبیده به این لوله‌های می‌باشد لذا دقت کنید به هیچ عنوان بابت خرید کوپلر و واشر لوله کاروگیت بصورت مجزا فروشنده از شما پول اضافی دریافت ننماید.

بیشترین مصرف لوله کاروگیت ۳۱۵ در جمع آوری و انتقال فاضلاب در خیابانهای با عرض ۲۰ متر می‌باشد. در صورت تولید این لوله در شرایط استاندارد بدون نگرانی میتوان لوله کاروگیت ۳۱۵ را تا عمق ۷ متر دفن نمود. در صورت نیاز به دفن لوله در عمقی بیشتر از ۷ متر و یا استفاده بصورت زهکش بدلیل پایین آمدن مقاومت مکانیکی باید لوله با مقاومت ۶۴ کیلو نیوتن بر متر مربع تولید و در اختیار خریدار قرار داد.

مقدار لوله ۳۱۵ کاروگیتی که در هر تریلی حداکثر میتوان بارگیری نمود ۵۰۴ متر می‌باشد که بدین منظور نیاز به پایه‌های مخصوصی است که در برخی از کارخانه‌ها این شرایط فراهم می‌باشد.

دانلود مشخصات فنی لوله کاروگیت ۳۱۵

لوله کاروگیت ۴۰۰

این سایز از لوله‌های فاضلابی دارای قطر داخل به داخل ۴۰ سانتی متر و قطر بیرون به بیرون (تاج به تاج) ۴۵۹ میلیمتر می‌باشد. حداکثر متراژی که توسط یک تریلی ترانزیت میتوان لوله کاروگیت ۴۰۰ بارگیری نمود معادل ۳۶۰ متر می‌باشد.

لوله کاروگیت ۴۰۰ در دو تیپ سبک و سنگین تولید میشود که وزن این لوله‌ها با کوپلر و واشر از ۷ تا ۹٫۸ کیلو ادامه دارد. قیمت لوله مذکور از ۴۰۰۰۰۰ هزار تومان در هر متر آغاز و تا ۵۹۰۰۰۰ تومان؛ بسته به مقاومت لوله‌ها، سبکی یا سنگینی لوله و نهایتا نوع استفاده اعم از ساخت منهول، هندهول، لندفیل، آشغالگیر، استفاده بصورت جوی آب روی زمین، شوتینگ زباله، غلاف لوله‌های آب و سیمهای برق و مخابرات و شیرهای برقی و… و همچین وابسته به مقدار سفارش لوله کاروگیت ۴۰۰ متغیر خواهد بود.

دانلود مشخصات فنی لوله کاروگیت ۴۰۰

لوله کاروگیت ۵۰۰

این سایز لوله‌های دوجداره پلی اتیلنی دارای قطر داخلی ۲۰ اینچ و در حالت استاندارد قطر خارجی ۲۲ اینچ می‌باشد. مهمترین کابرد این لوله‌ها استفاده درون اگوی شهری بوده و در لوله‌های ۶ و ۱۲ متری بصورت کوپلر سرخود و بدون کوپلر و واشر در مقاومتهای ۱۶ و ۳۱٫۵ کیلونیوتن معادل sn4 و sn8 تولید میشود.

قیمت لوله کاروگیت ۵۰۰ بسته به وزن آن که از ۱۱ تا ۱۸ کیلو بسته به رینگ استیفنس و نوع دستگاه که میتواند چینی، آلمانی و یا آمریکایی باشد تغییر میکند و در دامنه ۶۸۰ تا ۹۹۰٫۰۰۰ تومان می تواند متغیر باشد.

لوله کاروگیت ۶۰۰

لوله کاروگیت ۶۰۰ با قطر داخلی ۶۰ سانتیمتر و قطر بیرونی ۷۰۸ میلیمتر به صورت شاخه‌های ۶ متری و در صورت سفارش ۱۲ متری با مقاومتهای مکانیکی ۱۶، ۳۱٫۵ و ۶۴ کیلونیوتن تولید می شود. از لوله کاروگیت سایز ۶۰۰ میلیمتر بیشتر برای استفاده در شبکه جمع آوری فاضلاب، انتقال آبهای سطحی، تولید منهول و هندهولهای پلی اتیلن، و بیشترین استفاده از این لوله جهت آدم رو برای مخازن سپتیک تانک نصب میگردد.

بارگیری لوله کاروگیت ۶۰۰ در هر ترانزیت متراژ ۱۴۴ متر معادل ۲۴ شاخه ۶ متری، بارگیری در ماشین جفت ۶۶ متر معادل ۱۱ شاخه و در خاور ۵۴ متر معادل ۹ شاخه میتوان بارگیری کرد.

دانلود مشخصات فنی لوله کاروگیت ۶۰۰

لوله کاروگیت ۷۰۰

لوله کاروگیت ۷۰۰ یکی از کم کاربردترین نوع این لوله‌ها در جهان می‌باشد. علت این موضوع ملاحظات طراحی توسط شرکتهای مهندسین مشاور می‌باشد که ترجیح می‌دهند به جای لوله ۷۰۰ از سایز ۸۰۰ استفاده کنند. قطر داخلی لوله ۷۰۰ معادل ۲۸ اینچ می‌باشد و قطر خارجی آن بستگی به مقاومت و نوع کاربری آن که در چه سطحی از زمین قرار گیرد، و وجود یا عدم وجود ترافیک از ۷۴۵ میلیمتر آغاز و تا ۸۱۲ میلیمتر ادامه دارد. مهمترین کاربرد لوله کاروگیت ۷۰۰، جمع آوری فاضلاب در خیابانهای با عرض ۳۰ متر، منهولهای فاضلابی، شبکه‌های جمع آوری و انتقال فاضلاب درون شهرکهای صنعتی و محوطه کارخانجات می‌باشد.

در ایران تنها کارخانه ناب زیست و آذرآوند بهمراه شرکت قدر توانایی تولید لوله کاروگیت ۷۰۰ را دارند. شاخه‌های این سایز لوله در ۹۵ درصد موارد ۶ متری می‌باشد مگر در زمانهایی که سفارش بیش از ۵۰۰ متر توسط متقاضی برای کارخانه ارسال گردد. کوپلر و واشر نیز از انتخابهای خریدار می‌باشد که میتواند بصورت جوشی نیز این سایز لوله را نصب نماید.

قیمت لوله کاروگیت ۷۰۰ از ۲۸۰ هزار تومان در پایین‌ترین کیفیت آغاز و تا ۴۴۰ هزار تومان در بازرسی سطح یک، دارای کوپلر سرخود بهمراه واشر و مقاومت ۶۴ کیلونیوتن ادامه دارد. کارخانه ناب زیست بدلیل تولید محصولات در قزوین نسبت به کارخانه‌های تبریز برای مشتریان شرق کشور از مزیت نسبی در بهای تمام شده برخوردار است.

لوله‌های کاروگیت سایز بزرگ

علت اینکه لوله کاروگیت سایز ۸۰۰ تا ۳۲۰۰ ملیمتر را در سایز بندی جدا نمودیم این است که روش تولید در سایز ۸۰۰ میلیمتر به بالا از حالت کروگیتی به حالت اسپیرال کاروگیت و در سایز ۲۵۰۰ به بالا به حالت کورتیوب و یا اسپیرال رو صاف، تو صاف تغییر میکند.

در ادامه ما بدلیل پرکاربرد بودن اصطلاح لوله کاروگیت برای لوله‌های پلی اتیلن فاضلابی از ذکر کلمه اسپیرال کاروگیت خودداری نموده و تمامی سایزها را تحت عنوان لوله فاضلاب کاروگیتی یاد می‌نمائیم.

لوله کاروگیت دو جداره پلی اتیلن

لوله کاروگیت ۸۰۰

لوله فاضلاب کاروگیت ۸۰۰ میلی متر معادل ۸۰ سانتی متر دهانه داخلی دارد. ضخامت بیرونی این سایز بستگی به مقاومت مکانیکی لوله از ۸۴۵ میلیمتر تا ۹۳۳ میلیمتر متغیر است. کاربرد اصلی سایز ۸۰۰ بمنظور جمع آوری و انتقال فاضلاب در خیابانهای اصلی تا خیابانهای با عرض ۲۰ متر شهرهاست.

حمل و نقل این سایز از لوله‌ها بسیار دشوار است و شرکتهایی که تجربه ترانزیت و صادرات این محصول را دارند با داشتن پایه‌هایی که در اختیار رانندگان قرار میدهند امکان بارگیری تا ۷۲ متر لوله در یک ترانزیت را فراهم میکنند.

ممکن است دو کارخانه تولیدکننده ۸۰۰ میلیمتری قیمتی مساوی در پیش فاکتور خود ارائه نمایند. لیکن یک کارخانه نسبت به حمل ۷۲ متر و دیگری ۴۸ متر در یک تریلی اقدام نمایند. بهنگام پرداخت هزینه باربری متوجه خواهید شد کارخانه‌ای که با یک تریلی مقدار بیشتری فرستاده است حداقل ۵ درصد در قیمت محصول به کاهش هزینه شما کمک نموده است.

دانلود مشخصات فنی لوله کاروگیت ۸۰۰

لوله کاروگیت ۱۲۰۰

لوله کاروگیت ۱۲۰۰ میلیمتر در مقاومتهای ۸ تا ۶۴ کیلو نیوتن قابل تولید می‌باشد. در صورت تولید لوله با سایز ۱۲۰۰ بصورت مسلح امکان بالا بردن مقاومت تا ۱۲۸ کیلونیوتن بر متر مربع نیز میسر خواهد بود. بیشتر کاربرد این سایز در شبکه‌های جمع آوری فاضلاب در معابر شهری و خیابانهای با عرض ۳۰ متر می‌باشد.

همچنین در مواقعی که در جاده‌ها کارفرما قصد ساختن پل را دارد میتوان از لوله کاروگیت ارزان با سایز ۱۲۰۰ استفاده کرد. در این حالت نیاز به بالا بردن مقاومت تا حتی ۱۶ کیلونیوتن هم نخواهد بود و میتوان با سایز ۱۲۰۰ با مقاومت ۴ کیلونیوتن این موضوع رو به سرانجام رساند. چرا که در این حالت لوله مذکور نقش قالب بتن را بازی خواهد نمود.

لوله اسپیرال کاروگیت ۱۴۰۰

این سایز لوله در پل سازی بسیار استفاده میشود. در صورت تولید این سایز لوله در مقاومت مکانیکی ۳۱٫۵ کیلونیوتن بر متر مربع میتوان براحتی لوله کاروگیت ۱۴۰۰ میلیمتر را تا عمق ۱۳ متر زیر خاک بدون سازه نگهبان دفن نمود. در این صورت زیر جاده‌ها میتوان از این سایز لوله استفاده نمود و قالب بندی و بتن ریزی زیر جاده‌های آسفالته را از عملیات عمرانی حذف نمود.

لوله کاروگیت اسپیرال

لوله کاروگیت ۱۶۰۰

یکی از پرکاربردترین سایز این محصول در جهان اندازه ۱۶۰۰ میلیمتر (۶۳ اینچ) می‌باشد. این سایز در شبکه‌های جمع آوری فاضلاب از مهمترین لوله‌ها می‌باشد. چرا که سطح مقطع دو متر مربعی ایجاد شده در دهانه آن امکان انتقال دبی فاضلاب تا ۱۶۰ مترمکعب در ساعت را فراهم می‌نماید.

در حقیقت لوله کاروگیت ۱۶۰۰ میلیمتر قابلیت دارد پساب فاضلاب ده هزار نفر را که بصورت همزمان در حال استفاده از سرویسهای بهداشتی و حمام هستند به سمت تصفیه خانه فاضلاب هدایت نماید. یکی دیگر از کاربردهای لوله پلی اتیلن فاضلابی ۱۶۰۰ میلیمتر استفاده بمنظور ساخت مخازن سپتیک و پکیج تصفیه فاضلاب می‌باشد.

مقاومت مکانیکی کاروگیت ۱۶۰۰ میلی متر در مقاومت حلقوی ۴ تا ۶۴ کیلو نیوتن، بدون نیاز به مسلح نمودن و بعد از این مقاومت مکانیکی تا ۱۲۸ کیلو نیوتن بر متر مربع با لوله‌های مسلح قابل تامین می‌باشد. استاندارد رینگ استیفنس سایز لوله فاضلابی ۱۶۰۰ معادل ۳۱٫۵ کیلو نیوتن بر متر مربع است که در صورت رعایت این موضوع قطر بیرونی لوله مزبور معادل ۱۹۰۰ میلیمتر خواهد شد.

لوله کاروگیت ۱۸۰۰

این سایز از لوله پلی اتیلن فاضلابی بعنوان خطوط اصلی انتقال فاضلاب در شهرهای با جمعیت کمتر از ۱٫۵ میلیون نفر و بیشتر از ۹۰۰٫۰۰۰ نفر در معابر اصلی مورد استفاده قرار میگیرد. قطر داخلی آنها ۱٫۸ متر و قطر بیرونی آن بسته به مقاومت ۱۶ تا ۶۴ کیلونیوتن از ۲۰۰۰ میلیمتر تا ۲۱۲۰ میلیمتر تغییر میکند.

ارتفاع پروفیل در لوله کاروگیت استاندارد سایز ۱۸۰۰ میلیمتر حدودا ۱۰ سانتی متر می‌باشد، لذا عرض ترانشه محل دفن را می‌بایست بر اساس استانداردهای نصب که ذیلا به آن اشاره شده است خاکبرداری نمود.

قیمت فروش لوله کارگیت سایز ۱۸۰۰ میلیمتر از حاصلضرب قیمت مواد اولیه در وزن هر متر این محصول که در مقاومت‌های ۱۶، ۳۱٫۵ و ۶۴ بترتیب برابر ۱۷۰، ۲۳۹ و ۳۲۰ کیلو می‌باشد بدست خواهد آمد.

لوله کاروگیت ۲۰۰۰

لوله کاروگیت اسپیرال با قطر داخلی ۲۰۰۰ میلیمتر و قطر خارجی ۲۲۴۰ میلیمتر تولید و در مقاومت های ۸ و ۱۶ و ۳۱٫۵ کیلونیوتن و طول شاخه های ۳ و ۶ و ۱۲ متر عرضه میگردد. از لوله کاروگیت ۲۰۰۰ میلیمتر میتوان در کاربردهایی نظیر انتقال فاضلاب های صنعتی کارخانجات، پتروشیمی ها، پالایشگاه های نفت و گاز و شهرک های صنعتی استفاده کرد.

همچنین در مصارفی مانند ساخت منهول، سپتیک تانک و چربیگیر پلی اتیلن و ایستگاه پمپاژ از آن بهره گرفت. همچنین داخل تونل، غلاف دور لوله های گاز و آب برای بتن ریزی و زیر جاده ها برای گذر آب و داخل کانال ها لوله اسپیرال-کاروگیت قطر ۲ متر میتوان استفاده کرد.

لوله کاروگیت اسپیرال

لوله کاروگیت ۲۲۰۰

لوله کاروگیت اسپیرال ۲۲۰۰ میلیمتر یکی از لوله‌های بزرگ صنعتی است که برای انتقال مایعات، گازها و مواد جامد در صنایع نفت، گاز، پتروشیمی و سایر صنایع مورد استفاده قرار می‌گیرد. این لوله‌ها با روش جوشکاری از دو لبه تولید می‌شوند. طول هر شاخه تولید شده ۶ متر خواهد بود اما با توجه به ابعاد بسیار بزرگ این لوله ها، برای حمل و نقل به قطعات کوچک‌تر تقسیم می‌شوند.

با توجه به امکان انتقال حجم بالایی از مایعات و گازها توسط لوله کاروگیت اسپیرال ۲۲۰۰ میلیمتر، از آن به عنوان جایگزینی برای لوله‌های فولادی با قطر کوچکتر در بسیاری از پروژه‌های صنعتی استفاده میشود.

لوله کاروگیت ۲۴۰۰

لوله کاروگیت اسپیرال با قطر داخلی ۲۴۰۰ و قطر خارجی ۲۵۸۵ میلیمتر در مقاومتهای ۸ تا ۶۴ کیلونیوتن بر متر مربع، وزن هر متر حداقل ۱۵۰ کیلو و حداکثر ۴۵۰ کیلو و قیمت کمینه ۹٫۰۰۰٫۰۰۰ تا قیمت بیشینه ۲۷٫۰۰۰۰٫۰۰۰ تومان قابل تولید می باشد. این لوله‌ها با روش پخت اکستروژن، روش اتصال جوش لب به لب و الکتروفیوژنی تولید میشود. کاربردهای این سایز لوله کاروگیت هم مانند سایز ۲۲۰۰ میلیمتر میباشد.

لوله کاروگیت ۲۵۰۰

لوله کاروگیت ۲۵۰۰ میلیمتر و قطر خارجی ۲۷۸۰ میلیمتر میباشد و در مقاومت های ۸ و ۱۶ و ۳۱٫۵ کیلو نیوتن با طول ۳ و ۶ و ۱۲ متر تولید میشود. لوله اسپیرال کاروگیت ۲۵۰۰ میلیمتر در تولید مخزن سیالات، مخزن اسید، مخزن آب آشامیدنی، مخزن آب آتشنشانی و سپتیک تانک پلی اتیلن بصورت یکپارچه تا طول ۱۶ متر و… میتواند استفاده شود.

وزن سبک ترین شاخه لوله کاروگیت با قطر ۲٫۵ متر معادل ۱ تن و در بیشترین حالت ۳ تن و قیمت هر شاخه در کمترین حالت ۶۰٫۰۰۰٫۰۰۰ و در بیشترین حالت ۱۸۰٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان می باشد.

لوله کاروگیت ۳۰۰۰

این لوله از مقاومت مکانیکی ۴ تا ۶۴ کیلونیوتن بر متربع قابل تولید است. مقاومتهای پایین برای ساخت مخزن و مقاومتهای بالا برای اجرای مگا پروژه‌های انتقال آب و فاضلاب در اصلی‌ترین خط فاضلاب و انتقال پساب از ایستگاه‌های پمپاژ تا تصفیه خانه فاضلاب شهری مورد استفاده قرار می گیرند. وزن هر متر از آن در کمترین مقاومت ۱۹۰ کیلو و در بالاترین حالا ۷۶۰ کیلو و قیمت آن بین ۱۲٫۰۰۰٫۰۰۰ تا ۵۰٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان می باشد.

نصب لوله کاروگیت

نصب لوله کاروگیت مجموعه اقداماتی را در بر میگیرد که پیمانکار می بایست با انجام آنها ضمن رعایت دستورالعمل‌های مربوطه، کیفیت کارایی آنها را تا حداقل ۵۰ سال بدون عیب و ایراد بنماید.

طیف گسترده‌ای از لوله با جنسهای مختلف وجود دارد که بصورت دفنی برای انتقال یا ذخیره سازی فاضلاب استفاده میشود. تمامی لوله‌ها به دو گروه اصلی لوله‌های صلب و انعطاف پذیر تقسیم میشوند. در حالیکه لوله‌های صلب و انعطاف پذیر رفتارهای کاملا متفاوتی در شرایط نصب از خود نشان میدهند، اما روش نصب و کیفیت آن برای هر دو گروه از اهمیت یکسانی برای عملکرد موفقیت آمیز در بلند مدت برخودار است.

زمانی که لوله‌ها با جنسهای مختلف را بررسی میکنیم، استحکام سیستم به خود لوله و خاک دربرگیرنده آن بعنوان دو مولفه‌ای که با یکدیگر در کنش هستند وابسته است. به اصطلاح تحت عنوان سیستم خاک-لوله تعریف میشوند که در آن و خاک و لوله جمعا باهم بارهای وارده را تحمل میکنند.

توصیه‌های موجود در این دستورالعمل نصب بر پایه استاندارد ASTM D2321 “روش استاندارد برای نصب و کارگذاری دفنی لوله‌های ترموپلاستیک برای مصارف فاضلابی و سایر کاربردهای ثقلی” می‌باشد. در بخش بعدی درباره جابجایی و حمل در محل نصب (کارگاه)، حفر ترانشه، انتخاب خاکریز و جایگذاری و همچنین چند جنبه دیگر از مشخصات فنی نصب لوله کاروگیت بحث میکنیم. برای دانلود فایل پی دی اف دستورالعمل کامل نصب لوله‌های کاروگیت روی لینک زیر کلیک کنید.

دستورالعمل نصب لوله‌های کاروگیت بر پایه استاندارد STM D2321

نصب لوله کاروگیت

تولید کننده لوله کاروگیت

بمنظور خرید این محصول در مقدار وسیع ما پیشنهاد مینمائیم حتما خریدتان را از تولید کننده انجام دهید. ولی در صورتی که مقدار خرید اندک باشد میتوانید از تامین کننده‌های جزء تهیه نمائید. ناب زیست بعنوان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان لوله کاروگیت فاضلاب در ایران همچون کارخانه قدر و کارخانه گاز لوله، طیف وسیعی از سایزهای این محصول را تولید و با مقاومت مکانیکی ۴ کیلو نیوتن تا ۱۲۸ کیلو نیوتن در اختیار کارفرمایان قرار میدهد.

لوله‌های دو جداره فاضلابی بدلیل اینکه حجم زیادی دارند ولی در عوض وزن زیادی ندارند، هزینه حمل و نقل بالایی را شامل میشوند. لذا خرید آن بطور مثال برای شهر مشهد از تولیدکننده‌ای در شهر تبریز با قیمتی کمتر در صورتی که هزینه حمل را در آن لحاظ ننمائید کاری اشتباه خواهد بود.

موضوع قیمت تمام شده و تامین یک شاخه از این محصول علاوه بر ضرورت بر تاکید کیفیت بالای مواد اولیه مصرفی در تولید دوجداره حتما باید دربرگیرنده قیمت پایین و تعداد بالای شاخه‌های بارگیری شده درون یک تریلی معیاری مناسب برای خریدی بصرفه باشد.

کارخانه لوله کاروگیت

مراحل تولید لوله کاروگیت

برای تولید لوله کاروگیت ابتدا مواد اولیه تحت فرآیند اکستروژن، در اکسترودر و تحت حرارت بالا ذوب میشود. در این مرحله تنظیم دمایی بسیار اهمیت دارد زیرا در نواحی دمایی مختلف، نوع لوله و نوع پلی اتیلن متفاوت خواهد بود. سپس پلی اتیلن حاصل، از داخل محفظه‌ای تحت عنوان قالب عبور میکند و به شکل مخزن کاروگیت در می‌آید.

برای ایجاد حلقه در سطح خارجی لوله (به اصطلاح کاروگیت نمودن لوله)، این فرآیند تحت خلأ و به وسیله قالبهای دوار و پیوسته انجام میگیرد. در این مرحله هم تنظیم دما بسیار مهم است. در پایان خط تولید، نازلهای آب قرار دارد تا بتواند لوله کاروگیت خروجی را خنک کند. مراحل کنترل کیفیت لوله‌های تولیدی در آزمایشگاه کارخانه انجام میشود.

تولید لوله کاروگیت دو جداره

کنترل کیفیت

آزمایشگاه کنترل کیفیت از بخش‌های اصلی و حیاتی هر کارخانه تولید لوله کاروگیت پلی اتیلن می‌باشد که تجهیزات آزمایشگاهی باید همیشه مورد بازنگری قرار گیرند و آزمایشگاه باید گواهینامه NACI 17025 را دارا باشد. این محصولات از دو جنبه مورد بازرسی و کنترل قرار می‌گیرند. در مرحله اول محصول تولیدی شرکت ناب زیست توسط پرسنل واحد کنترل کیفیت از لحاظ طول، قطر، شکل پروفیل، زبری داخل لوله و وزن هر متر لوله مورد بازرسی ظاهری قرار می‌گیرد.

سپس برای بررسی بیشتر به واحد آزمایشگاه کنترل کیفیت مجهز به تجهیزات پیشرفته آزمایشگاهی ارسال می‌گردد. واحد کنترل کیفیت با انجام آزمایشهای دقیق بر روی تولیدات خود بر اساس استانداردهای داخلی و خارجی توانسته است محصولات خود را با کیفیت بالا به بازار داخلی و خارجی عرضه نماید. اداره استاندارد جهانی تولید این لوله‌ها با مقاومت مکانیکی بین ۱۶ تا ۳۱٫۵ کیلو نیوتن بر متر مربع را تاکید می‌کند. برای دریافت فایل استاندارد تولید، بازرسی، بارگیری و انبارش لوله‌های کاروگیت روی عبارت دانلود کلیک کنید.

لوله کاروگیت فاضلابی در ایران حتما باید ۳۱٫۵ کیلو نیوتن بر متر مربع مقاومت مکانیکی داشته باشد. تمامی بازرسان تاکید دارند مقاومت مکانیکی تولیدی هر شرکتی در مرحله اول باید دارای مقاومت مکانیکی ۳۱٫۵ کیلو نیوتن بر متر مربع باشد.

تست رینگ استیفنس

تست رینگ استیفنس یکی از آزمون‌های کنترل کیفیت لوله‌های دوجداره پلی اتیلنی است. با استفاده از آن می‌توان سفتی حلقوی کوتاه مدت و بلند مدت را برای لوله کاروگیت مشخص کرد. از آنجا که این لوله‌ها در اعماق مختلف زمین دفن می‌شوند و با توجه به این که محل دفن آن‌ها می‌تواند محل عبور وسایل نقلیه باشد. لوله‌های کاروگیت از نظر میزان بار خارجی که می‌توانند تحمل کنند، به کلاس‌های مختلفی تقسیم بندی می‌شوند.

 • Class A: 31.5 KN
 • Class B: 64 KN
 • Class C: 125 KN

برای دانلود فایل راهنمای انجام تست رینگ استیفنس می توانید اینجا کلیک کنید.

لوله کاروگیت زهکشی

فارغ از سایزهای مختلف لوله کاروگیت دوجداره پلی اتیلنی، براساس نوع کاربرد این لوله‌ها میتوان آنها را به انواع زیر دسته بندی کرد. هر کدام از این مدلها بر حسب سایز و میزان مقاومت و مواد اولیه برای تولید آنها میتواند در کاربرد خاصی بکار گرفته شود.

انواع لوله کاروگیت

لوله کاروگیت زهکش به لوله پلی اتیلنی دوجداره گفته میشود که جهت جمع آوری آب در مناطق با فشار آب زیرزمینی بالا مورد استفاده قرار می‌گیرد. با توجه به آنکه از لوله‌های کاروگیت دار جهت تولید و ساخت لوله پلی اتیلن زهکش استفاده میشود، سایزهای آن دقیقا مطابق بر سایز لوله‌های اصلی بوده و از سایز ۱۱۰ میلیمتر تا ۴۱۰۰ میلیمتر در کارخانه ناب زیست تولید میگردد.

این محصول بصورت زهکش در زیر فونداسیون ساختمانها و زمینهای چمن ورزشگاه‌ها بمنظور زهکشی آب و انتقال آن به خطوط اصلی، و همچنین انتقال آب مناطقی که سطح آب آنها در مقطعی از سال بالا می آید مورد استفاده قرار می گیرد.

قیمت لوله کاروگیت سوراخدار در حدود ۲۵ تا ۷۰% گرانتر است. لوله زهکش پی وی سی از سایز ۱۱۰ تا ۲۰۰ تولید میشود و سوراخهای آن بصورت شیار زنی انجام میشود و نه سوراخ‌های مته‌ای.

لوله کاروگیت زهکش

الیاف دور لوله کاروگیت زهکش که به آنها ژئوتکستایل گفته میشود تا سایز ۲۰۰ در نوع پی وی سی بصورت آماده موجود می‌باشد. در سایزهای بالا شما قطعا باید به سراغ لوله کاروگیت زهکش بروید و دور لوله‌ها را ژئوتکستایل بپیچید و یا با گونی دور آن را محصور نمایید.

قسمت پایین لوله زهکش اصولا نباید سوراخکاری شود تا بتواند آب وارد شده به درون لوله از قسمت فوقانی را به سمت ایستگاه پمپاژ منتقل نماید. نحوه شیارزنی و یا سوراخکاری و همچنین قطر سوراخها و فاصله آنها بسته به سایز لوله و میزان آب موجود در زیر زمین قابل تغییر می‌باشد.

لوله کاروگیت مخابراتی

فیبرهای نوری و کابلهای مخابراتی نیاز دارند درون غلافی قرار گیرند تا ضمن جلوگیری از پوسیدگی، در معرض خرابکاری جوندگان قرار نگیرند. از لوله کاروگیت مخابراتی که اصولا دارای قطر ۱۱۰ میلیمتر می‌باشد برای دستیابی به این هدف استفاده کرد.

قبل از اینکه لوله پلیکا بدلیل بالا رفتن قیمت افزودنی‌های آن دچار افزایش قیمت گردد، اصولا از لوله‌های پلیکا برای غلاف کابلهای مخابرات استفاده میشد. لیکن در حال حاضر قیمت لوله کاروگیت مخابراتی بدلیل اینکه تمامی مواد اولیه توسط شرکتهای پتروشیمی در ایران تامین میشود از قیمت لوله پلیکای مخابراتی مناسب تر می‌باشد.

لوله کاروگیت مخابراتی

انواع اتصالات لوله کاروگیت

لوله‌های پلی اتیلن به طور کلی امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده اند و جایگزین سایر لوله‌ها از جمله پی وی سی، فولادی و چدنی شده اند. لوله‌های پلی اتیلن مزایای زیادی دارند که از جمله آنها سبک بودن و طول عمر بالای این محصولات است و به دو دسته کلی تکجداره و دوجداره تقسیم بندی می‌شوند که لوله کاروگیت از نوع دوجداره است.

اتصالات در لوله‌کشی دارای اهمیت بسیار زیادی هستند و چه بسیار مواقعی پیش آمده که لوله‌ها دارای جنس خوب و بدون نشتی هستند و به دلیل اتصالات غلط و نامناسب خطوط لوله‌کشی دچار نشتی شده اند.

اتصالات کاروگیت بمنظور انشعاب گیری لوله‌های کاروگیت و یا اتصال لوله‌های تک جداره به دوجداره مورد استفاده قرار میگیرد. اتصالات کاروگیت دارای نصب آسان، مقاومت در برابر نیروهای فشاری و خوردگی، وزن سبک و کاهش هزینه‌های خرید و نصب می‌باشند.

این نوع از اتصالات بادوام و زمان کارکرد طولانی این نوع اتصالات باعث استقبال از این نوع اتصالات در پروژه‌های فاضلاب شده است، اتصالات همگن و متنوع سبب تضمین اجرای طرح با کیفیت را شامل میشود. تنوع اتصالات کاروگیت باعث تسریع در اجرای پروژه‌های فاضلاب و افزایش کیفیت اجرای آن شده است.

اتصالات لوله کاروگیت

انواع اتصالات کاروگیت شامل زانویی ۴۵ و ۹۰ درجه، زانو تبدیل (که به صورت دو و سه تکه تولید می‌شوند استفاده از تعداد برش بيشتر به منظور جلو گيري از سد نمودن ناگهاني حركت سيال مي باشد) سه راهی ۴۵ و ۹۰ درجه، سه راهی تبدیل، چهارراهی، بوشن، درپوش، که هرکدام ویژگیهای خاص و کابردهای منحصر به فرد خود را دارند.

اتصالات کاروگیت در برخی از سایزها به صورت قالبی و یک تکه تولید می‌گردند، که به روش تزریق انجام میشود. در بیشتر موارد اتصالات به روش جوش اکسترودری با استفاده از لوله‌های پیشتر تولید شده تولید و به یکدیگر متصل میگردد. کلیه استانداردها از لحاظ جوش و انحنا یا همان زاویه اتصال اعم از ۴۵ درجه و یا ۹۰ درجه در این روش تولید رعایت می‌گردد.

انواع اتصالات لوله کاروگیت

مزایای اتصالات لوله‌های دوجداره فاضلابی

 1. از آنجایی که این اتصالات از جنس پلی اتیلن است در نتیجه طول عمر نزدیک به ۵۰ سال دارند.
 2. بدلیل ساختار حلقه حلقه این اتصالات تحمل فشار بالا را دارند و اتصالات دو جداره در نقش جویهای زیر زمینی عمل میکنند.
 3. برای اتصال لوله‌های پلی اتیلن دو جداره نیاز به دانش فنی بالا و نیروی متخصص نیست و به آسانی نصب میشوند.
 4. بدلیل ساختار پلی اتیلن، لوله و اتصالات کاروگیت بهترین گزینه برای جابجایی مایعات اسیدی و بازی است.
 5. لوله کاروگیت و اتصالات پلی اتیلن دوجداره در برابر نور ماوراء بنفش مقاومت بالایی دارند.
رای کاربران
[امتیاز کلی: 77 میانگین: 4.9]
15 دیگاه
 1. avatar جبرئیلی

  لذت بردم. ممنون بابت این همه دیتای فنی . واقعا ۲ ساعت وقت گذاشتم همه رو خوندم الان فکر میکنم می تونم کارخانه تولید لوله کاروگیت بزنم. حیف که پول ندارم !!!!!

  • avatar ناب زیست.م

   ارادت قربان . انجام وظیفه کردیم .

 2. avatar حاجی پور

  تو یک تریلی ۱۲ متری عرض ۲٫۵ کانتینر دارد چقدر لوله ۲۰۰ میشه بار زد ؟ من برای بندر خمیر ۲۸۰۰ متر لوله ۲۰۰ با اتصالاتش می خاستم . زانو و سه راهی هم چند تا نیاز دارم .
  بیزحمت هزینه بار رو هم تا اینجا برام بفرستید . ممنونم .
  سوال آخر اینکه اینجا نماینده فروش لوله کاروگیت هم دارید من از اینجا تهیه کنم و نخام بیام تهران یا کارخانه؟

  • avatar ناب زیست.م

   سلام جناب حاجی پور ، یک تریلی کانتینردار ۱۵۰۰ متر لوله کاروگیت ۲۰۰ میشه زد ، زانو و سه راهی خیلی راحت میشه تولید و تقدیم نمود . هزینه هر تریلی از قزوین تا بندر خمیر ۳٫۵ میلیون تومان می باشد که این رو باربری عمار به من گفتن و میتونید خودتون باهاشون تماس بگیرید .
   نماینده فروش ما در بندر عباس و اون منطقه نداریم . متاسفانه بایستی تشریف بیارید تهران یا پیش فاکتور بگیرید و پول حواله بزنید تا بار براتون ارسال بشه .

 3. avatar هاشم زهی

  لوله ۱۸۰۰ تو هر تریلی چند متر میشه بار زد. هزینه هر سر جوش رو هم لطفا اعلام کنید. برای مناقصه میخام. انشالله اگر برنده شدم میرسم خدمت.

  • avatar ناب زیست.م

   سلام در هر تریلی ۲۴ متر لوله ۱۸۰۰ میشه بار زد البته تحت شرایط خاص که باید پایه درست کنیم براتون . قیمت هر مترش امروز ۳٫۲۰۰٫۰۰۰ تومان هستش . هر سر جوش هم ۵۰۰ هزار تومان برای شما هزینه خواهد داشت . چنانچه برنده شدید تشریف بیارید کارخانه باز هم ببنیم چه میشه کرد . هزینه هر تریلی از قزوین تا زاهدان حدودا ۷ میلیون تومان خواهد بود لطفا این رو حتما در قیمتی که پیشنهاد میدید لحاظ کنید تا خدای ناکرده متضرر نشید .

 4. avatar نادرعلی

  سلام.
  تفاوت sn4 با sn8 چیه؟
  واقعا تاثیر داره تو تحمل نیرو؟
  من برای استخر پرورش ماهی نیار دارم و نیاز هست هزینه منطقی باشه. لوله کاروگیت به کار من میاد بعنوان جوب آب استفاده کنم؟
  قیمت قطر ۵۰۰ رو برام بفرستید.

  • avatar ناب زیست.م

   سلام مهندس نادر علی عزیز .
   خیر. نمیشه sn4 با sn8 یکی باشه . مقاومت مکانیکی sn8 معادل ۳۱٫۵ کیلونیوتن بر متر مربع هستش و اون یکی ۱۶ .
   قیمت لوله ۵۰۰ کاروگیت هم امروز که مواد ۱۲٫۵ هستش از ۱۸۵ تومان شروع میشه تا ۲۴۸ هزار تومان برای هر متر .
   این قیمت با احتساب کوپلر و واشری هست که به خود لوله متصل شده و نیازی به نری و مادگی جدا نداره.
   پیش فاکتور مقاومت های مکانیکی مختلف براتون ارسال میشه و از چند جای دیگه هم استعلام قیمت کنید. اگر مناسب بود قیمت ها بازدید هم بکنید از کارخانه هاشون تا از کیفیت مطمئن بشید.
   نکته مهمی که شما باید دقت کنید اینه احتمالا چون شما اصلا این ها رو زیر خاک نمی ذارید نیازی به مقاومت های بالا نیست . از لوله های ارزون استفاده کنید هم مشکلی براتون پیش نمیاد.

 5. avatar نائبی

  سلام نائبی هستم دنبال کارخانه لوله کاروگیت اصفهان می گشتم سایت شما اومد ولی آدرس کارخانه رو زدید قزوین.
  میشه توضیح بدید چطور میشه برای من بار بدون هزینه حمل بفرستید تا اصفهان؟

  • avatar ناب زیست.م

   سلام با توجه به اینکه درخواست لوله کاروگیت در شهر اصفهان خیلی زیاده ما تصمیم گرفتیم انبار کنیم لوله ها رو تو اصفهان و چون بارگیری بصورت تلسکوپی انجام میشه و لوله ها داخل همدیگه میرن مثلا سایز ۲۵۰ داخل سایز ۳۱۵ میره و لوله سایز ۳۱۵ داخل لوله پلی اتیلن فاضلابی ۴۰۰ ، در نتیجه هزینه حمل خیلی کم میشه . لذا ما بجرات میتونیم بگیم تو اصفهان کارخانه لوله کاروگیت داریم چون هزینه حمل خیلی خیلی کم میشه تو این نوع بارگیری.

 6. avatar وحید بابائی

  سلام اطلاعاتتون به قدری کامل و جامع بود که واقعا لذت بردم و عرض خسته نباشید به تمام پرسنل شرکت ناب زیست

 7. avatar احمدپناه

  سلام
  قیمت لوله کاروگیت استاندارد ۱۲۵ و ۱۶۰میلیمتر امروز ۲۰ آبان چند است؟

  • avatar ناب زیست.م

   قیمت لوله ۵ اینچ کاروگیت امروز ۱۱۰هزار تومان و لوله ۱۶۰ میلیمتر ۱۱۹۰۰۰ تومان می باشد.

 8. avatar فراز آب

  تکنولوژی تولید تا چه اندازه در قیمت لوله کاروگیت تاثیرگذار است؟

  • avatar ناب زیست.م

   سلام. همواره و در همه صنایع تکنولوژی تولید قطعا تاثیر زیادی در وزن و کیفیت محصول نهایی دارد. در لوله های دوجداره فاضلابی هم همین منوال است. وزن لوله کاروگیت استاندارد یعنی مقاومت ۳۱٫۵ کیلونیوتن بر مترمربع سایز ۲۰۰ میلیمتر با تکنولوژی آلمانی ۲٫۴ کیلو و وزن همین لوله با تکنولوژی چینی ۲٫۵ کیلو می باشد. حال در لوله سایز ۸۰۰ این تفاوت وزن به بیش از ۲ کیلو می رسد.