تصفیه آب کارواش , قیمت دستگاه تصفیه فاضلاب کارواش

تصفیه آب کارواش

دستگاه تصفیه آب کارواش یک دستگاه مکانیکی است که به منظور باز چرخانی آب در کارواش ها استفاده می‎شود. اگر از مصرف بیش از حد آب در کارواش خود به ستوه آمده ‎اید، ما خرید پکیج تصفیه آب کارواش را به شما پیشنهاد می‏کنیم. به جرات می‌توان گفت که استفاده از تصفیه کارواش یکی از بهترین راه حل‌ هایی که برای کاهش مصرف آب در این صنعت ابداع شده است و خرید یکی از این دستگاه ها برای هر کسی که کارواش دارد ضروری است.

با استفاده از این ابزار کاربردی می‎توان آب حاصل از شستشوی خودروها را مجددا به چرخه برگردانده و برای شستشو استفاده کرد. اگر به فکر خرید تجهیزات کارواش هستید یا به تازگی با این دستگاه های دوست‌دار طبیعت آشنا شده اید و می‏خواهید اطلاعات بیشتری در مورد آن کسب کنید؛ مطالعه ادامه این مطلب برای شما مفید خواهد بود. تیم تحریریه ناب زیست در این مطلب قیمت دستگاه های تصفیه فاضلاب کارواش، کاربردها و نحوه کار آن را بررسی کرده است. 

نحوه عملکرد دستگاه تصفیه آب کارواش

شستشوی ماشین ها معمولا با آب شهری انجام می‎شود و آب حاصل از این فرآیند که وارد فاضلاب شهری می‌شود با آلاینده ها و روغن ها همراه است. بدین ترتیب آب زیادی مصرف می‌شود و به حجم فاضلاب نیز افزوده می‌شود. تصور کنید چه میزان آب سالانه به این شکل صرفا برای تمیز بودن ماشین ها صرف می‌شود.

تصفیه آب کارواش

اجازه دهید کمی این موضوع را برای روشن شدن نقش دستگاه تصفیه فاضلاب کارواش در کاهش مصرف آب شهری در این واحدهای خدماتی بشکافیم. در کشور ما، روزانه تقریبا 8 میلیون خودرو برای شستشو به کارواش ها می‌روند. میزان آب مصرفی برای شستشوی این تعداد خودرو با استفاده از واتر جت‎های فشار قوی 480 میلیون لیتر است که عدد بسیار بالایی است. حال اینکه آب حاصل از این پروسه وارد طبیعت هم می‌شود. اگر واحدهای ارائه دهنده خدمات شستشوی خودروها در سراسر کشور برای استفاده مجدد از پساب های واحد خود از پکیج تصفیه آب فاضلاب استفاده کنند این میزان به 1/10 تقلیل پیدا می‌کند. 

روش کار دستگاه تصفیه کارواش به این صورت است که با انجام فرآیند فیلتراسیون مواد جامد را از مایع جدا می‌کند و روغن ها و هیدروکربن‎های غیرامولوسیون شده را نیز با کمک یک فیلتر جاذب جدا کرده و به مخزن برمی‌گرداند. مخزن این پکیج به گونه ‎ای طراحی شده است که مایع شفاف عاری از هرگونه آلاینده را در خود جمع آوری می‌کند و زمانی که به یک حدنصاب مشخصی که رسید توسط یک شاتر اتوماتیک ورودی مخزن را مسدود می‌کند تا از ورود روغن ها و سایر مواد غیر مجاز جلوگیری کند. مرحله آخر تصفیه آب کارواش هوادهی است.

این فرآیند تصفیه فیزیکی یا بیولوژیکی است که مواد حلال مثل چربی ها و روغن های معدنی را فیلتر می‌کند. با استفاده از این دستگاه تا 85% آب به چرخه استفاده برمی‌گردد. برای مصرف آب تصفیه شده در این فرآیند، جای هیچگونه نگرانی نیست و با خیال راحت می‌توان از این آب برای شستشوی ماشین ها استفاده کرد. این آب از هرگونه مواد شیمیایی عالی و مضر عاری شده است. 

پکیج تصفیه فاضلاب کاروراش چه ویژگی هایی دارد؟

دستگاه تصفیه آب کارواش

شاید خرید و راه اندازی سیستم تصفیه آب فاضلاب کارواش در وهله اول هزینه‌بر به نظر برسد؛ اما در دراز مدت به عنوان یکی از بهترین راه‎کارهایی خواهد بود که مزیت های زیادی را به همراه دارد. مصرف آب شرب برای خدمات دهی هزینه ای است که تا زمانی که واحد خدماتی پابرجاست باید پرداخت شود؛ اما استفاده از دستگاه تصفیه فاضلاب برای کارواش یکبار هزینه می‌شود که در مدت کوتاهی با کاهش سایر هزینه های ناشی از مصرف بیش از حد آب جبران می‎شود. در ادامه ویژگی های پکیج تصفیه آب کارواش را برایتان ذکر کرده‌ایم. 

از این صفحه بازدید کنید : ازن ژنراتور

 • بازگرداندن آب به چرخه استفاده و کاهش هدر رفت آب
 • کاهش استفاده از مواد زائد و شیمیایی 
 • کاهش مصرف آب شهری
 • کمک به حفظ محیط زیست با جلوگیری از ورود پساب های آلوده 
 • نیاز به فضای کم برای نصب و راه اندازی 
 • سهولت در استفاده و مدیریت لجن 
 • هزینه نصب و راه اندازی پایین و اقتصادی 
 • عدم نیاز به اپراتور و مدیریت حرفه‌ای 

خرید دستگاه تصفیه آب کارواش چه مزیتی دارد؟

اگر اکنون در این صفحه هستید نشان دهنده این است که کاهش مصرف آب واحد خدماتی‌ که دارید برایتان به مساله جدی تبدیل شده است. ما نیز تلاشمان را کرده‌ایم تا اطلاعات کاملی را در اختیارتان قرار دهیم و قدمی در راستای کمک به بهبود مساله آب کشورمان کرده باشیم. استفاده از دستگاه های تصفیه فاضلاب کارواش ها راه مناسبی است که علاوه بر اینکه مصرف آب را از ده به یک کاهش می‌دهد مزیت های دیگری نیز دارد که در ادامه بررسی کرده‌ایم. 

خرید تصفیه فاضلاب کارواش
 • کاهش آلودگی آب های زیزمینی: یکی از دغدغه های امروزه اکوسیستم آلودگی آب های زیرزمینی به دلیل رهاسازی بدون نظارت پساب ها است. شاید فکر کنید که مگر پساب فاضلاب ها در مقایسه کارنجات و واحدهای صنعتی بزرگ چقدر است که باعث نگرانی شود. مصرف آب سالیانه کارواش ها به ازای هر ماشین 150 الی 250 لیتر است که مجموع آن چشمگیرتر است. به دلیل اینکه پساب های کارواش ها با مواد شیمیایی و روغن های و سایر مواد حلال همراه است به منابع زیرزمینی نفوذ کرده و باعث آلودگی آنها می‌شود. اگر همین میزان آب را تصفیه و چرخه برگردانیم؛ قطعا مدیریت لجن ها و مواد آلی راحت خواهد بود. 
 • بهبود آلودگی محیط زیست: فاضلاب واحدهای کارواش با موادی مانند گریس، روغن، دترجت‌ها و اسید هیدوفلوریک ها همراه است که موجب آلودگی محیط زیست می‌شود. با خرید دستگاه تصفیه آب کارواش و استفاده در همه واحدهای کارواش این موضوع را تا حد زیادی می‌توان کاهش داد. 
 • کاهش مشکلات بهداشتی: کارواش ها محیط‌هایی است که دائما در معرض آلودگی قرار دارد. فاضلاب مدیریت نشده ممکن عمال بروز بیماری هایی باشد که زندگی گیاهان، انسان ها و حتی آبزیان را با خطر مواجه سازد. با استفاده از سیستم مدیریت و تصفیه فاضلاب می توان از بروز چنین مشکلات بهداشتی به راحتی پیشگیری کرد. 

دستگاه تصفیه کارواش از اجزایی تشکیل شده است؟

با توجه به پساب های کارواش ها از چند روش مختلف برای تصفیه استفاده می‌شود که برای اجرای آن از قطعات گوناگونی بهره می‌توان برد. ما به طور کلی در این بخش قطعات اصلی را شرح داده‌ایم.

 1. پکیج تزریق مواد شیمیایی
 2. آشغال‌گیر یا فیلتر
 3. فیلتر شنی 
 4. دستگاه خنثی سازی
 5. واحد انعقاد مواد
 6. دستگاه گپ امولسیون
 7. تجهیزات تصفیه بیولوژیکی 

هرکدام از این قطعات نقش مهمی را در فرآیند تصفیه آب کارواش ایفا می کنند. با توجه به روشی که فیلتراسیون انجام می‌شود ممکن است برای ساخت پکیج تصفیه آب کارواش تعداد این قطعات بیشتر شود. اما کاربرد هر قطعه نقش تعیین کننده‌ای در تصفیه کارواش دارد. نقش بیوفیلترها در این پکیج ها جمع آوری ذرات جامد معلق است.

فیلتر کردن مواد جامد مانع انسداد مجاری دستگاه تصفیه فاضلاب کارواش می‌شود. پارچه فیلتر مورد استفاده از این پکیج پلی اتیلن است. قطعه فیلتر شنی نیز در بعد از واحد انعقاد الکتریکی قرار می‌گیرد. کار این قطعه جداسازی ذرات معلق در پساب های کارواش است و مرحله بعدی، خنثی سازی یون‎های موجود در فاضلاب است. همان‌طور که اشاره شد این قطعات بسته به دستگاه ها و پکیج های مختلف می‌تواند کم یا زیاد شود. 

آیا برای تصفیه آب کارواش پیش تصفیه نیاز است؟

قیمت دستگاه آب کارواش

مرحله پیش تصفیه در تصفیه پساب کارواش ها به منظور جلوگیری از ورود مواد معلق به داخل پکیج تصفیه آب کارواش انجام می‌شود. قبلا نیز اشاره کردیم که فاضلابی که در کارواش ها تولید می‌شود حاوی مقدار زیادی مواد معلق، گل و لای، شن، فلزهای سنگین و موادی دیگری از این قبیل است. ورود این مواد به دستگاه تصفیه فاضلاب کارواش باعث می‌شود که میزان استفاده مواد منعقدکننده و الکترود بالاتر برود.

پیشنهاد میکنیم از این صفحه هم بازدید کنید : پکیج تزریق مواد شیمیایی

فرآیند پیش تصفیه به این شکل است که یک حوضچه ته نشینی در محل ساخته می‌شود که به ایستگاه پمپاژ نیز نیاز دارد. از این حوض برای ته نشینی مواد جامد قبل از ورود به پکیج تصفیه فاضلاب کارواش استفاده می‌شود. انجام این فرآیند علاوه بر صرفه جویی در مصرف مواد اکترود و منعقدکننده به بهبود شفافیت آب تصفیه شده نیز کمک می‌کند. زمانی که پساب از این مرحله عبور کرد؛ فرآیند اصلی فیلتراسیون آغاز می‌شود. 

انواع روش های مختلف تصفیه آب کارواش

روش های تصفیه آب های کارواشی با استفاده پکیج تصفیه آب کارواش در مراحل مختلفی و به چند روش مختلف انجام می‌شود. پساب های تولید شده توسط کارواش ها در دسته فاضلاب‌ های صنعتی قرار می‌گیرد. این دست از پساب ها، سطح بالایی از آلودگی و تنوع مواد آلی را دارند. گریس، روغن و مواد شیمیایی مورد استفاده در خودروها باعث شده است که فاضلاب کاروش ها غلظت بالایی از مواد آلاینده و دترجت ها را داشته باشد.

به همین دلیل هم استفاده از روش تصفیه بیولوژیکی برای این پساب توصیه نمی‌شود. دو روش فزاینده‌های شیمیایی و روش انعقاد الکترونیکی مناسب ترین روش ها برای تصفیه کارواش است که توسط پکیج تصفیه آب کارواش قابل انجام است. برخی از رایج ترین روش های تصفیه فاضلاب کارواش ها به شرح زیر است.

 • فرآیند شیمیایی
 • ازن زنی 
 • اکسیداسیون شیمیایی 
 • فیلتراسیون شنی 
 • جذب سطحی 
 • روش فرآیند بیولوژیکی 
 • روش فرآیند غشایی 
 • روش الکتروشیمیایی

تصفیه آب کارواش به روش شیمیایی 

پکیج تصفیه فاضلاب کارواش

یکی از روش های توصیه شده با کمک دستگاه تصفیه آب کارواش همین روش است. در این روش با کمک مواد منعقد کننده خاصی فرآیند تصفیه کارواش انجام می‌شود. برای انجام این روش نیاز به آزمون جارتست است که میزان مواد منعقد کننده و دوز آن را تعیین کند. تصفیه فاضلاب کارواش به روش لخته سازی شیمیایی، پساب ها بعد از اینکه از واحد فیلتراسیون مواد جامد عبور کرد وارد مرحله تصفیه شیمیایی می‌شود. این فرآیند در سه مرحله انجام می شود که به ترتیب: اختلاط سریع، اختلاط کندوانعقاد و ته نشینی است. در مرحله اول ذرات کلوئیدی دچار ناپایداری بار می‌شوند  که در مرحله آزمون دوز آن مشخص شده است. 

فاضلاب کارواش بعد از گذر از مرحله ابتدایی وارد مرحله فلوکولاسیون شده و فرآیند انعقاد انجام می‌گیرد و در نهایت وارد حوضچه  ته نشینی می‌شود. پساب‌هایی که این مراحل را طی کرده‌اند برای انجام تصفیه نهایی راهی فیلتراسیون می‌شوند و در نهایت آب مصرفی قابل استفاده خواهد بود. توضیح این پروسه شاید فرآیند انجام آن را سخت جلوه دهد اما با خرید دستگاه تصفیه فضلاب کارواش، تمامی مراحل به صورت اتوماتیک انجام می‌شود و در مدت زمانی کوتاه آب به چرخه مصرف باز می‌گردد.

تصفیه فاضلاب کارواش به روش انعقاد الکتریکی ECF

یکی دیگر از روش هایی که برای تصفیه کارواش ها توصیه می‌شود؛ روش انعقاد الکتریکی است. روش ECF از موثرترین روش هایی است که می‌توان برای بازگرداندن پساب کارواش به چرخه مصرف به کار بست. از این روش برای حذف مواد معلق و مواد آلاینده استفاده می‌شود. روش کار پکیج تصفه آب فاضلاب با این روش به این صورت است که جریان الکتریکی با مواد معلق در پساب و مواد منعقد کننده فلزی با همدیگر  ترکیب شده و زمینه تشکیل فلوک‌ها را ایجاد می‌کنند. در مرحله فیلتراسیون این فلوک را می‌توان به راحتی جدا کرد. این فرآیند طی چند مرحله انجام می‌شود که در ادامه توضیح داده‌ایم. 

پیشنهاد میکنیم حتما از این صفحه بازدید کنید : پکیج تصفیه فاضلاب

مرحله اول: فیلتراسیون مواد جامد درشت است که اصطلاحا به آن مرحله آشغالگیری نیز گفته می‌شود. در این مرحله تمامی مواد جامد درشت مثل زباله های پلاستیکی، شن و سنگ ریزه ها گرفته می‌شود. 

مرحله دوم: تزریق مواد منعقد کننده در این مرحله انجام می‌شود تا مواد معلقی که در فاضلاب وجود دارد جدا شود. برای انعقاد از یک سری مواد شیمیایی مثل سولفات آهن یا آلومینیوم استفاده می‌شود. 

مرحله سوم: مرحله‌ای که مواد شیمیایی با مواد موجود در فاضلاب ترکیب می‌شود. در این مرحله از جریان الکتری به منظور شناورسازی کمک گرفته می‌شود. در واقع اصلی‎ترین مرحله فیلتراسیون، همین مرحله است. 

مرحله آخر: فلوک هایی که در مرحله قبلی شکل گرفتند؛ در این مرحله باید جدا شوند. برای جدا کردن فلوک از ابزارهای خاصی کمک گرفته می‌شوند. 

روش انعقاد الکترونیکی مزیت های بسیاری دارد به همین دلیل بهترین روش تصفیه آب کارواش شناخته شده است. مثلا، سرعت بالا در روند انجام تصفیه و کارایی فوق‌العاده ای که حذف مواد آلی دارد از جمله مزیت های این روش است. علاوه بر آن بک روش کم هزینه و به صرف نیز می‌باشد. اگر برای کارواش خود قصد خرید دستگاه تصفیه فاضلاب کارواش دارید؛ به این نکته توجه کنید که دستگاهی که می‌خرید حتما یکی از این دو روش را پشتیبانی کند. البته به دلیل موثر بودن دو روش شرح داده شده در بالا، پکیج تصفیه آب کارواش اغلب روش کارش به روش های ذکر شده است. 

عوامل موثر قیمت پکیج تصفیه آب کارواش 

تصفیه آب کارواش

قیمت دستگاه تصفیه فاضلاب کارواش به دلیل اینکه سفارشی است؛ یک قیمت واحد نیست و با توجه به متغیرهایی مانند ظرفیت تصفیه، مواد اولیه ای که در ساخت آن استفاده می‌شود و کیفیت تجهیزاتی که در پکیج مورد استفاده قرار می‌گیرد متفاوت است. البته در بیشتر موارد می‌توان قیمت را با بودجه مشتری انطباق داد و با توجه به این، هزینه تمام شده کمتر درمی‌آید. در ادامه ما جهت حصول اطمینان مشتریان عزیزمان از روند تعیین قیمت پکیج تصفیه آب کارواش ناب زیست موارد دخیل را تک به تک بررسی و توضیح داده‌ایم. 

روش تصفیه دستگاه تصفیه 

یکی از کلیدی‌ترین فاکتورها که در تعیین قیمت دستگاه تصفیه کارواش تاثیر بسزایی دارد، روش کار دستگاه است. ما بهترین روش‌های تصفیه فاضلاب کارواش را توضیح دادیم. انتخاب با شماست که با کدام روش می‌خواهید کار کنید. نحوه محاسبه هزینه هرکدام از روش های انتخابی متفاوت است. مثلا اگر شما روش eCF را انتخاب کنید، هزینه آن کمی بالاتر از سایر روش ها خواهد بود. البته باید بدانید که در جای درستی هزینه می‌کنید؛ زیرا این روش موثرترین روش حال حاضر است. روش های بیولوژیکی به نسبت هزینه پایین تری دارند. 

ظرفیت پکیج تصفیه پساب کارواش

از دیگر مواردی که نقش تعیین کننده ای در قیمت این پکیج ها دارد؛ ظرفیتی است که مشتری برای دستگاه خود در نظر دارد. البته این ظرفیت را باید با توجه به حجم فاضلابی که تولید می‎کنید انتخاب کنید. در اصل این ظرفیت باید برابر با حجم خروجی فاضلابی کارواش باشد تا بتواند کاهش چشمگیری در مصرف آب تجربه کند. در غیر اینصورت اثرگذاری محسوسی نخواهد داشت. مثلا کارواشی که 2000 متر مکعب فاضلاب تولید می‌کند با خرید پکیج 500 متر مکعبی نتیجه چندان اثرگذاری دریافت نخواهد کرد. ایده‌آل ترین حالت مساوی بودن ظرفیت دستگاه با حجم فاضلاب کارواش است. 

آب شیرین کن صنعتی

نحوه محاسبه فاضلاب تولیدی در کارواش ها

در صورتی که نحوه محاسبه ظرفیت پکیج تصفیه آب کارواش برای سفارش آن برایتان سوال شده است و نمی‌دانید میزان تولید فاضلاب در کارواش شما چقدر است از فرمول زیر استفاده کنید. 

حجم فاضلاب تولیدی در کارواش = تعداد کل ماشین های شسته شده در یک روز * مقدار آبی که برای شستشوی یک ماشین نیاز است. (این مقدار را به لیتر محاسبه کنید)

مثلا، اگر شما کارواشی دارید که روزانه 300 ماشین برای شستشو به شما مراجعه می‌کنند و به ازای هر ماشین شما 150 لیتر آب مصرف می‌کنید. 150 لیتر را در 300 ضرب کرده و حجم کل را بدست آورید. حال به حجم کل به دست آمده مقدار مواد شوینده ای که در طول یک روز استفاده می‎شود هم اضافه شود. این میزان برای هر کارواش با توجه به تعداد ماشین های شسته شده و فشار آب ممکن است متفاوت باشد. به همین دلیل هم توصیه می‌شود، حجم پساب تولیدی به صورت اختصاصی محاسبه شده و پکیج تصفیه مناسب تهیه شود.

کیفیت تجهیزات به کار رفته در ساخت دستگاه

اینکه چه تجهیزات و قطعاتی برای ساخت دستگاه استفاده شود، یکی از فاکتورهای دیگری است که در قیمت فروش پکیج تصفیه آب کارواش اثر می‌گذارد. هرچه تجهیزات مورد استفاده باکیفیت تر باشند؛ قیمت هم بالاتر خواهد رفت. متخصصان ما همواره سعی در استفاده از قطعات با کیفیت مناسب و اقتصادی در راستای کمک به مصرف کنندگان این محصولات دارند. در صورت نیاز می‌توانید در این مورد از کارشناسان فروش ما در ناب زیست مشاوره رایگان دریافت کنید. 

آیا به خدمات پس از فروش نیاز دارید؟

خدمات نصب و راه اندازی دستگاه تصفیه آب کارواش رایگان نیست و مبلغی بابت آن از سوی سازنده دریافت می‌شود. این مورد نیز توافقی است و در جریان سفارش دستگاه می‌توانید راجع به آن سوال کنید. خدمات پس از فروش شامل نصب و راه اندازی دستگاه، آموزش کار با دستگاه، آموزش اصول نگهداری و نظافت دستگاه و غیره است که توسط کارشناسان ارائه می‌شود. برای سفارش آنلاین دستگاه پکیج تصفیه فاضلاب به همراه خدمات نصب و راه اندازی با ما تماس بگیرید. 

رای کاربران
[امتیاز کلی: 0 میانگین: 0]
۰۲۱-۸۸۷۲۲۰۲۷ با یک کلیک تماس بگیرید