Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

مخزن جی آر پی GRP | مخزن اس ام سی SMC | مخزن اف آر پی FRP

مخزن جی آر پی

مخازنی از جنس کامپوزیت را می توان بر اساس تکنولوژی ساخت، مواد تشکیل دهنده و کاربرد آنها به دسته بندی های مختلف تقسیم کرد. اما در یک دسته بندی شناخته شده انواع این مخزن ها را می توان به سه دسته کلی تقسیم کرد. مخزن SMC ، مخزن GRP ، مخزن FRP.

مخزن های SMC ماژولار از پنل های پیش ساخته با ابعاد یک متر در یک متر تشکیل می شود. مزیت اصلی مخازن اس ام سی اجرای سریع و ابعاد بسیار بزرگ می باشد. از این مخزن ها بیشتر برای ذخیره سازی آب در احجام بالا استفاده میشود.

مخزن کامپوزیتی FRP که عمدتا برای ذخیره سازی سیالات خورنده شیمیایی در صنایع مورد استفاده قرار میگرد. تفاوت اصلی این نوع مخزن با سایر مخزن های مشابه استفاده از رزین های خاص با مقاومت شیمیایی بسیار بالا است. در نهایت مخزن GRP که اغلب موارد برای ذخیره سازی آب و سیالات کم خطر از آن استفاده میشود.

مخزن SMC

مخزن اس ام سی SMC  نوع جدیدی از مخزن است که از پانل های SMC با کیفیت بالا ساخته شده است. Sheet molding compound (SMC) نوعی پلاستیک تقویت شده با فایبرگلاس است که ترکیبی از رزین پلی استر اشباع نشده با مواد تقویت کننده آغشته ، مواد پر کننده و فیبر شیشه است. 

این مخزن ها بعنوان یکی از مستحکم ترین سازه از انواع مخزن فایبرگلاس امروزه مورد توجه بسیاری از دست اندکاران صنعت کشور می باشد. این منابع در انبارهای آب در ساختمانهای مسکونی ، مدارس هتل ها بسیار مورد استفاده قرار می گیرند. مخزن آب SMC علاوه بر مصارف خانگی در تمامی مصارفی که نیاز به نگهداری آب با کیفیت همچون صنایع داروسازی و .. داشته باشد مورد استفاده قرار می گیرد.

این مخزن ها از مواد غیر سمی تولید میشوند، در عین وزن کم دارای دوام بسیار بالایی هستند. در برابر خوردگی بر اثر مواد شیمیایی و عوامل محیطی مقاومت بسیار خوبی داشته و از لحاظ ظاهری نیز دارای منظر خوبی هستند.

مخزن SMC

 

کامپوزیت SMC یا ورق قالب سازی شده

 SMC (Sheet Molding Compound) کامپوزیتی است (یکی از انواع GRP) به شکل اولیه ورقه به منظور تولید قطعه ی مورد نظر درآمده سپس مقدار مشخصی از این ورقه را داخل قالبی با حرارت مشخص قرار داده و پس از اعمال فشار (بر اساس الگوی مشخص) به قالب در مدت زمان مشخصی این ورقه (تحت فشار و دمای مذکور) اصطلاحا پخته شده و قطعه ای از قالب خارج خواهد شد که دارای ترکیبی از خواص مواد اولیه تشکیل دهنده ی ورقه و شکل قالب خواهد بود.

در این کامپوزیت فاز تقویت کننده را غالبا الیاف شیشه یا کربن (فایبرگلاس) و فاز ماتریس را رزین دما سخت مانند پلی استر غیر اشباع، وینیل استر و اپوکسی تشکیل می دهد. این ورق ها در یک فرآیند همراستا (ردیفی) با پراکنده کردن رشته های بلند از الیاف شیشه خرد شده و یا الیاف کربن بر روی یک حمام از رزین تولید می شوند.

خاصیت اصلی SMC، افزایش قدرت ناشی از الیاف بلند آن است، در حالی که در مقایسه با ترکیبات molding (ریخته گری) حجیم، این مقاومت افزایش یافته است. همچنین، مقاوم در برابر خوردگی، مقرون به صرفه برای تولید است و برای انواعی از نیازهای فن آوری استفاده می شود. SMC در ابزارهای الکترونیکی و صنعت خودرو، کشتی های شخصی و دیگر تکنولوژی های حمل و نقل مورد استفاده قرار می گیرد.

مزایای مخازن اس ام سی

 • دوام عالی: تطابق مناسب مواد اطمینان می دهد که مخزن آب فایبرگلاس SMC ضد زنگ و بادوام است.
 • عدم نشت آب: واشرهای موجود بین پانل ها ، نفورناپذیری کامل آب را تضمین می کند.
 • طراحی ظرفیت منطقی: پنل های مختلف امکان طراحی مخازن را با توجه به نیازهای خاص مشتریان ما امکان پذیر می سازد.
 • نصب راحت و سریع: از قطعات استاندارد برای نصب در محل استفاده می شود. شما می توانید مخزن آب SMC را تحت راهنمایی ما نصب کنید.
 • ظاهر مرتب و زیبا : سطح مخزن آب ساخته شده با پنل های اس ام سی صاف و تمیز است. با مسدود کردن کامل نور خورشید ، از باکتری یا تشکیل و رشد میکروب جلوگیری می شود.
 • اطمینان از حفظ کیفیت آب دخیره شده: ایمن برای ذخیره آب آشامیدنی به عنوان مخازن از مواد تأیید شده FDA ساخته می شوند
 • ضد آب، ضد رطوبت و مقاوم در برابر باد.
 • افزایش یا کاهش اندازه آسان است.

مخزن اس ام سی

کاربرد مخزن های SMC

مخازن اس ام سی به طور گسترده در کاربردهای تجاری ، مسکونی ، صنعتی یا کشاورزی برای ذخیره سازی آب سرد یا گرم استفاده می شود. ذخیره آب برای مصارف آتشنشانی، ذخیره آب آشامیدنی، آبرسانی مدارس، ذخیره آب آبیاری باغات، سیستم گردش و تصفیه آب از کاربردهای این مخزن ها محسوب میشود.

شرکت مهندسی ناب در زمینه تولید ، تهیه ، عمده و خرده فروشی و تجارت مخازن SMC با کیفیت بالا تخصص کسب کرده است.

متخصصان این مخازن را با استفاده از متریال با کیفیت بالا و پیروی از دستورالعملهای تعیین شده در صنعت ، تولید می کنند. علاوه بر این ، ما اطمینان حاصل می کنیم که محموله ها با استفاده از روشهای پرداخت آسان و در مقصد مشتری به موقع تحویل داده می شوند.

مشخصات فنی مخزن ذخیره آب پانلی SMC

ساختار کلی: مخزن از نوع مخازن کامپوزیت مکعبی پنلی ماژولار (SMC) دارای قابلیت نصب سطحی و مسقف بوده و شامل بخشهای زیر می باشد.

1. فونداسیون بتنی :

1.1. فونداسیون بتنی به شکل بتن مگر مسطح دارای سطح صاف که نقشه آن توسط این شرکت در اختیار پیمانکار قرار خواهد گرفت.

2. فریم فولادی گالوانیزه گرم :

2.1. فریم فولادی ماژولار پیچ و مهره ای از نوع فولاد ساختمانی و با پوشش گالوانیزه گرم با تحمل 500 ساعت تست سالت اسپری.

.2.2 کلیه پیچ و مهره های فولادی استفاده شده در اتصالات اجزای فریم فولادی می بایست دارای گرید 8.8 و پوشش داکرومات با قابلیت پایداری 500 ساعت تست سالت اسپری باشند.

3. پنلهای کامپوزیت :

.3.1 پنلهای کامپوزیت تشکیل دهنده جداره مخزن اس ام سی الزاما می بایست از نوع پنلهای GRP مجهز به فلنج اتصال پیچ و مهره ای بوده و توسط روش قالب گیری تحت فشار SMC و به صورت کارخانه ای و تحت نیروی حداقل 80~100 Kg/cm2 و در دمای بالای 130 درجه سانتیگراد به صورت خود رنگ و به رنگ طوسی روشن با کد رنگ RAL7035 تولید شده باشند. همچنین جداره بیرونی آنها دارای پوشش پلیمری ثانویه به رنگ طوسی روشن با کد رنگ RAL7035 جهت محافظت در برابر اشعه UV باشد. همچنین پنلهای فوق الذکر می بایست دارای خواص مکانیکی زیر باشند:

واحدمقدارشرح
Mpa>100Tensile Strength
Mpa>165Flexural Strenght
Mpa>8000Flexural Modulus of Elastisity
gr/cm31.83Density
°C>200HDT
mg/1day<50Water Absorption

.3.2 پنلهای مخزن می بایست دارای تاییدیه مطابقت با استاندارد BS 6920 باشند.

.3.3 سطوح داخلی و بیرونی پنلهای جداره مخزن می بایست کاملا صیقلی و بدون خلل فرج قابل رؤیت باشد.

.3.4 کلیه پیچ و مهره های فولادی استفاده شده در اتصالات بیرونی پنلها می بایست دارای گرید 8.8 و پوشش داکرومات با قابلیت پایداری 500 ساعت تست سالت اسپری باشند.

.3.5 کلیه پیچ و مهره های استفاده شده در اتصالات داخلی پنلها می بایست از نوع استینلس استیل 304 با پوشش محافظ باشند.

.3.6 آب بندی پنلهای مخزن جی آر پی الزاما می بایست توسط عایق پلیمری EPDM یا PVC دارای تاییدیه مطابقت با استاندارد BS 6920 انجام شود.

قیمت مخزن آب SMC

4. روش مهاربندی

.4.1 مهاربندی مخزن SMC می بایست به صورت مهار دیواره های جانبی مخزن انجام شود.

.4.2 اجزای داخلی سامانه مهار بندی جداره های مخزن می بایست از نوع استینلس استیل 360 ماژولار با پوشش محافظ باشند.

.4.3 جداره سقف مخزن می بایست توسط ساپورتهای UPVC یا GRP بر اساس بار برف منطقه محل نصب مخزن مهار شوند.

مخزن GRP

GRP مخفف Glass Reinforced Plastic به معنای پلاستیک تقویت شده با شیشه میباشد. مخازن قطعه ای ساخته شده از پانل های GRP با قالب داغ و تقویت کننده های استیل که در ظرفیت ، ارتفاع و شکل های مختلف ارائه می شود. آنها میتوانند در هر فضایی برای کاربردهای مختلف از جمله در ساختمانهای مسکونی / تجاری ، تصفیه خانه ها، ، آتش نشانی ، آبیاری و غیره مورد استفاده قرار گیرد.

مخازن GRP از جنس کامپوزیت با ترکیب مدول بسیار بالای الیاف شیشه و خواص مقاوم به خوردگی و شرایط محیطی مختلف و رزین های پلیمری چندین سال است که وارد این صنعت شده است. هرچند که ممکن است به نظر برسد الیاف در جهت فشاری قوی عمل نمی کنند اما در واقع تناسب بسیار بلند الیاف موجب شده است که اینگونه به نظر برسد.

 این کامپوزیت ها به دلیل مزایای زیادی که دارند بسیار مورد استقبال قرار گرفته اند. استحکام بالا، وزن ویژه کم، طول عمر زیاد و نیاز به نگهداری و تعمیرات بسیار کم ،در ساخت مخازن نگهداری مایعات به ویژه مخزن نگهداری آب و مخازن سیالات خورنده بسیار مورد توجه قرار گرفته اند.

مخزن GRP

نحوه ساخت مخازن GRP

مخازن کامپوزیتی از پانل های کامپوزیتی GRP با بیش از 40 درصد الیاف شیشه و با استفاده از اتصالات پیچ و مهره‌ای به‌صورت مدولار ساخته می‌شود. برای ایجاد یک مخزن، ابتدا قطعات بدنه مخزن (پانل‌ها) به‌ صورت اجزای مدولار استاندارد و با روش قالب‌گیری پرسی از مواد کامپوزیتی GRP تولید می‌شود. سپس زیرسازی‌های مناسب انجام‌شده و فونداسیون بتونی برای نصب پانل‌ها ایجاد می‌شود.

در مرحله بعد یک سازه ساپورت فلزی یکپارچه ایجاد شده و پانل ها با استفاده از پیچ و مهره های فولاد ضد زنگ یا گالوانیزه و ساپورتهای فلزی به یکدیگر متصل می‌شوند و شکل یک مخزن را به خود می‌گیرد. این مخازن در دو نوع تقویت‌شده از داخل و تقویت‌شده از خارج ایجاد میشوند. این مخازن برای ذخیره‌سازی آب (شیرین، شور و دریا)، فاضلاب و دهها نوع ماده شیمیایی در داخل یک مخزن یکپارچه و با ظرفیت 30 مترمکعب تا 10.000 مترمکعب قابل‌ استفاده است.

معرفی پلاستیک یا پلیمر تقویت شده با شیشه (GRP)

پلاستیک تقویت شده با شیشه، که معمولا به عنوان فایبر گلاس شناخته می شود، پلیمر تقویت شده با الیاف شیشه ای (فیبر) در ساختار کامپوزیت است. پلیمر معمولا اپوکسی، پلی استر یا وینیل است. مواد فایبر گلاس معمولا در هواپیماهای تفریحی با عملکرد بالا و گلایدرها، قایق ها، اتومبیل ها، وان های حمام، مخزن آب فایبرگلاس، محصولات سقف، لوله ها، روکش ها، قالب ، تخته های موج سواری و پوست های خارجی درب استفاده می شود.

روشهای تولید مخازن جی آر پی

پر بازده ترین روش برای تولید مخزن GRP روش لایه گذاری دستی می باشند. این مخزن ها  با اینکه به نقشه و در اشکال مختلف قابلیت ایجاد را دارند. یکی دیگر از روش های ساخت مخزن GRP استفاده از فرایند رشته پیچی بر ردی قالب می باشد. رشته های الیاف درون رزین خیس شده و به دور قالب پیچیده میگردند. الیاف ها بسته به فشار کاری مخازن با پیچ خوردن به دور قالب فلزی به ضخامت مورد نظر نزدیک میشوند.

از دیگر روش های تولید مخازن GRP روش قالبگیری به روش گرم (مخازن SMC) میباشد. مخازن SMC به صورت پنل های پیش ساخته می باشد که در محل قابلیت نصب داشته و با استفاده از پیچ و مهره بر روی فریم و فوندانسیون نصب میگردد.

مخزن GRP در قطرهای بالا میتوانند با استفاده از ترکیبی از روش های متفاوت تولید شوند. این نوع منابع میتوانند به واسطه ی پوشش های فلئوروپلیمر یا پلی پروپیلن یا CPVC لاین گردند. این مخزن ها با استفاده از رزین های پلی استر با وینیل استر قابلیت تولید دارند. بسته به نوع سیال و درجه حرارت کارکردی رزین مورد استفاده و الیاف انتخاب میشود.

قیمت مخزن GRP

قیمت مخزن GRP بر اساس فاکتورهایی مانند نوع طراحی، درجه حرارت کارکردی، نوع سیال ، حجم، نوع مخزن و فشار کارکردی میتواند تغییر کند. این مخازن مانند نوع FRP به صورت کلی جهت ذخیره و یا انتقال آب/ آب نمک، سیالات خورنده و مشتقات نفتی مورد استفاده قرار می گیرند.

مخازن GRP بعد از انجام آنالیز های المان محدود طراحی و میزان حجم مواد مصرفی و نحوه فرایند تولید قیمت گذاری می شوند. همچنین با توجه به نوع فرایند تولیدی قیمت های آنها میتواند تغییر کند. مخازن GRP تولید شده با استفاده از فرایند رشته پیچی بالاترین قیمت را در مقایسه با استفاده از دیگر روشها (قالبگیری به روش گرم یا لایه گذاری دستی) دارا می باشند. مخزن های جی آر پی که با استفاده از قالبگیری گرم تولید میشوندبه مخزن SMC شهرت دارند که به صورت عمده جهت نگهداری و ذخیره آب شرب از آنها استفاده میشوند.

ترکیب روش های رشته پیچی و لایه گذاری دستی جهت ساخت مخازن نگهداری تا حجم حدود 60 متر مکعب استفاده میباشند. به صورت کلی با توجه به اینکه حمل و نقل مخازن با احجام بالاتر از 200 متر مکعب امکان پذیر نمیباشد، لذا این مخازن به صورت عمده در محل قابلیت ساخت را دارند.

 

مخزن جی آر پی GRP

مزایای استفاده از مخازن GRP

 1. ساخت آسان و سریع:
  پانل های استاندارد GRP و اعضای تقویت کننده ، بهره وری عملیاتی در حمل و نقل ، نصب و راه اندازی در محل را دارند.
 2. کیفیت قابل اعتماد در مقاومت و دوام:
  این برتری از طریق تفسیر پیچیده بهداشت ، دوام ، معیارهای طراحی دقیق ، مدیریت کیفیت و قدرت ساختار قابل اطمینان  توسط شرکت ناب کنترل می شود. اساس تجزیه و تحلیل ساختار طراحی در مخزن GRP، ضریب ایمنی را در محدوده تضمین می کند.
 3. خواص بهداشتی:
  کلیه مواد پانل های GRP ، اعضای تقویت کننده و درزگیر و غیره دارای کارآیی بهداشتی معادل مخزن استیل هستند. بنابراین برای آب آشامیدنی مناسب می باشند. همچنین مخزن GRP با انسداد نور خورشید از رشد جلبک ها ، قارچ ها و باکتری ها جلوگیری می کند.
 4. عدم نشت آب:
  اتصالات هر پانل کاملاً با نوار از جنس فوم کاملاً مهر و موم شده است. و از فرسایش در اثر هوا بخوبی مقاوم بوده و نسبت به نشت آب نفوذ ناپذیر می باشد.
 5. عایق حرارتی برجسته:
  پانل عایق حرارتی با ساختار 3 لایه (پانل GRP + فوم PU + پوشش پلاستیکی) تغییر دما را در آب ذخیره شده به حداقل می رساند و از تراکم شبنم جلوگیری می کند.

مخزن اف آر پی

اف آر پی (frp) یک نوع ماده کامپوزیتی می باشد که از الیاف تقویتی تشکیل شده و به وسیله یک ماتریس از جنس پلیمر احاطه شده است. مخزن اف آر پی یا مخزن FRP، از دو جداره درونی و بیرونی تشکیل شده است و بیشتر در صنعت تصفیه آب مورد استفاده قرار می گیرد. لایه و جداره درونی این مخزن از جنس پلی اتیلن می باشد و لایه و جداره بیرونی از جنس کامپوزیت است. پلی اتیلن در برابر مواد و عوامل خورنده مانند اسیدها و بازها مقاوم است و کاملا بهداشتی می باشد و کامپوزیت قادر است فشار بالا را تحمل کند. دور تا دور مخزن الیاف شیشه یا الیاف نانوکربن همراه با رزین اپوکسی یا پلی استر، تنیده می شود.

در گذشته مخزن های اف آر پی از فلز ساخته می شدند اما بعد از مدت کوتاهی دچار خوردگی شدید می شدند و عمر کوتاهی داشتند. از مخزن اف آر پی بیشتر و به طور عمده در ساخت و تولید مخزن فیلتر شنی، مخزن فیلتر کربنی و مخزن سختی گیر رزینی نیز استفاده می شود. مخزن های FRP در ابعاد و سایزهای مختلفی ساخته می شوند و دارای قطرها و ارتفاع های گوناگونی می باشند و تنوع بالایی دارند. کوچکترین سایز مخزن اف آر پی 8 در 44 می باشد و 63 در 83 است.

از مخزن اف آر پی در فیلتر شنی به منظور حذف ذرات معلق و ذرات اضافی موجود در آب استفاده می شود. آب از سیلیس یا شن، موجود در مخزن frp عبور می کند و طی چند مرحله، ذرات ناخالص آب حذف می شوند و گل و لای، رنگ، مواد آلی، چربی و روغن از بین می روند. فیلتر شنی باعث زلال شدن آب و خنک شدن برج های خنک کننده می شود.

از مخزن اف آر پی در فیلتر کربنی به منظور حذف طعم، رنگ و بوی بد آب استفاده می شود. آب از سطح کربن فعال موجود در مخزن frp عبور می کند و ذرات ناخالص و ذرات معلق درون آن، جذب کربن موجود در مخزن اف آر پی می شود. بعد از گذشت زمان، سطح کربن اشباع می شود و کربن موجود در مخزن اف آر پی باید احیا گردد.

از مخزن اف آر پی در سختی گیر رزینی به منظور حذف آلومینیوم، استرانسیم، منگنز، کلسیم، منیزیم، آهن و ذرات و موادی که باعث بالا رفتن سختی آب می شوند، استفاده می شود. این مواد و ذرات علاوه بر افزایش سختی آب، باعث خرابی و استهلاک سیستم های تاسیساتی و کاهش راندمان انتقال انرژی در دستگاه های حرارتی می شوند؛ همچنین به بدن انسان ضررهای زیادی می رسانند و باعث تشکیل سنگ کلیه، سنگ مثانه و سوء هاضمه می شوند. مخزن frp باعث می شود سختی آب کاهش پیدا کند و از صدمه ها و آسیب های جدی و زیان بار جلوگیری کند.

مزایای مخزن اف آر پی

مخزن اف آر پی مزایای زیادی دارد که در زیر به این مزیت ها و ویژگی ها اشاره کرده ایم.

– سبک است و وزن کمی دارد.

– از انعطاف پذیری بالایی برخوردار است.

– در برابر خوردگی، زنگ زدگی، فرسایش، سایش، نشتی، فشار و تغییرات ناگهانی آب و هوایی مقاومت بالایی دارد.

– برای نگهداری، ذخیره سازی و حمل اسیدها، قلیاها، نمک ها، روغن ها، انواع حلال ها و مواد شیمیایی مناسب است و مورد استفاده قرار می گیرد.

– کاملا یکپاچه و بدون درز ساخته می شود.

– به راحتی قابل تعمیر می باشد.

– عایق حرارتی و عایق الکتریکی نسبتا خوبی است.

– آب بندی آن بسیار آسان و راحت می باشد.

– دمای کاری تا 50 درجه سانتی گراد را تحمل می کند.

– فشار کاری استاندارد آن 150 PSI یا 10.5 بار می باشد.

– از چگالی نسبی کمتر و استحکام کششی بالاتری نسبت به فولاد کربن و فولاد آلیاژی برخوردار است.

– قیمت بالایی ندارد و گران قیمت نیست.

– گرید غذایی دارد.

– فضای کمی اشغال می کند.

– ظاهری مناسب و زیبا دارد.

– حمل و نقل و جا به جایی آن آسان است.

– با استانداردهای ASME، NSF و CE تولید می شود.

– دارای تکنولوژی های Hi-tech (برای اولین بار در خاورمیانه) و گارانتی پس از فروش می باشد.

– عمر مفید بالایی دارد.

– نیازی به جوشکاری قوس ندارد.

– فرآیند ساخت و مونتاژ آن بسیار پر سرعت و ساده می باشد.

– می توان شیرهای دستی و اتوماتیک روی آن نصب کرد.

– امکان طراحی پایه های مناسب برای نصب راحت تر آن وجود دارد.

کاربردهای مخزن اف آر پی

مخزن اف آر پی کاربردهای متنوعی دارد و در صنایع و زمینه های زیادی استفاده می شود. این کاربردها و موارد مصرف عبارتند از:

– صنعت تصفیه آب و فاضلاب

– تهیه آب شرب، بهداشتی و صنعتی

– تصفیه آب استخرها با هدف زلال سازی و جلوگیری از کدر شدن آن

– تصفیه آب رودخانه ها، دریاچه ها، چاه ها و آب سدها

– تصفیه پساب های حاصل از فاضلاب انسانی، صنعتی و حیوانی

– تصفیه آب برج خنک کن، چیلر، سیستم های حرارتی و برودتی

– سیستم های پمپاژ و مخازن ذخیره آب

– سیستم های اسمز معکوس

– دیگ های بخار فشار بالا

– مخازن پتروشیمی

– مخازن مواد شیمیایی

– صنایع نساجی و رنگرزی

– آب رسانی

– عایق کاری

برندهای موجود مخزن اف آر پی

در بازارهای ایران، 4 برند معروف برای این مخازن وجود دارد که عبارتند از:

مخزن frp هیدروتک (Hidrotek): شامل 5 مرحله فیلتر قدرتمند می باشد و کیفیت بالایی دارد. این مخزن از ظاهری زیبا برخوردار می باشد و از بهترین فیلترها و متریال برای ساخت آن استفاده شده است. مخزن frp هیدروتک دارای نمایشگر سختی آب، سنسور و نمایشگر نشتی یاب، سنسور و نمایشگر اعلام کم بودن فشار آب در ورودی، سنسور و نمایشگر تعویض لامپ UV و سیستم روز شمار جهت یادآوری تعویض فیلترها می باشد و به این سنسورها و نمایشگرها مجهز است.

مخزن frp مارتین (Martin): لایه داخلی آن از جنس پلی اتیلن یا فایبرگلاس می باشد و کیفیت و عملکرد بالایی دارد. این مخزن در برابر خورگی 100 درصد مقاوم است و دارای تنوع بالایی می باشد. از مخزن frp مارتین به طور گسترده ای در سیستم های سختی گیر و فیلتراسیون خانگی، نیمه صنعتی و صنعتی استفاده می شود.

مخزن frp جی ام (JM): طول عمر بالایی دارد و دارای مقاومت گرمایی و سرمایی می باشد. این مخزن استحکام و دوام بالایی دارد و تا 10 بار فشار را تحمل می کند.

مخزن frp ویو سایبر (Wave Cyber): بدنه ای از جنس کامپوزیت دارد و از کیفیت بالایی برخوردار می باشد. داخل این مخزن با لایه HDPE پوشانده شده است و پوشش خارجی آن از الیاف فایبرگلاس می باشد. مخزن frp ویو سایبر در برابر دما و فشار مقاومت و استحکام بالایی دارد و 100 درصد در مقابل زنگ زدگی و خوردگی مقاوم است.

قیمت مخزن اف آر پی

قیمت مخزن اف آر پی با توجه به سایز، ابعاد، فشار کاری مخزن، ظرفیت مخزن، فشار تست مخزن، دمای سیالی که قرار است درون آن ذخیره شود، تیراژ سفارش و برند آن تعیین می شود. به طور کلی قیمت مخزن frp تولید داخل پایین تر از نمونه های وارداتی است و کیفیت آن کاملا قابل رقابت با نمونه های خارجی می باشد. برای اطلاع دقیق از قیمت مخزن frp و ثبت سفارش، با کارشناسان ما در بخش فروش تماس بگیرید.

شاید برایتان جالب باشد که بدانید تا سال ها، ایران مخزن اف آر پی را از کشورهای خارجی مانند چین و استرالیا خریداری می کرد و وابسته به کشورهای خارجی بود اما امروزه این مخزن کاربردی و پرمصرف در داخل کشور تولید می شود و حتی به کشورهای خارجی صادر می گردد.

رای کاربران
[امتیاز کلی: 10 میانگین: 5]
0 دیگاه