دستگاه جوش پلی اتیلن

دستگاه جوش پلی اتیلن

دستگاه جوش پلی اتیلن که در میان اهالی صنعت با نام تجهیزات جوشکاری لوله پلی اتیلن نیز شناخته میشوند، کارایی ویژه‌ای در اتصال های لوله و اتصالات پلی‌اتیلنی دارد. بطوریکه برای پوششدهی عملیات جوشکاری لوله‌های PE از سایز 110 الی 2800 میلیمتر بکار گرفته میشوند. ضمن اینکه بسته به نیازهای صنعتی مختلف، انواع دستگاه جوش لوله پلی اتیلن در سه مدل کارکردی مختلف «بات فیوژن»، «الکتروفیوژن» و «اکسترودر جوش دستی»، قابلیت تأمین از 2 تا 40 Atmosphere فشار عملیاتی را دارند.

دراین میان، مدلهای دستگاه جوش بات فیوژن به دلیل انجام اتصال به شیوه جوشکاری لب به لب، از محبوبیت و تقاضای گسترده‌ای برخوردار هستند. مدلهای بات فیوژن هیدرولیک، دارای سیستم کارکردی خودکار و قابل تنظیم می‌باشند و به همین دلیل، منجر به کاهش خطاهای انسانی میشوند. قطعاَ در هنگام خرید این تجهیزات، به نمره بندی دستگاه‌های جوشکاری پلی‌اتیلن بر می‌خورید؛ که از 160 تا 1200 میلیمتر است و در ادامه به بررسی آنها نیز خواهیم پرداخت.

اهداف طراحی دستگاه جوش لوله پلی اتیلن

تولید کننده دستگاه جوش لوله پلی اتیلن

طراحی و تولید انواع دستگاه جوش لوله پلی اتیلن در سایزبندی های مختلف، بمنظور پوششدهی نیازهای متنوع صنعتی و عمرانی صورت می‌پذیرد:

 1. کاهش هزینه‌ها:

پیشتر از انواع فیتینگ‌های اورینگ و پیچی برای اتصال لوله های پلی‌اتیلنی استفاده میشد که میزان هزینه‌های پروژه‌ها را شدیداَ افزایش میداد. این درحالیست که به لطف بکارگیری انواع دستگاه جوش پلی اتیلن، میزان خرجکرد پروژه‌ها کاهش یافته است.

 1. استحکام بالای اتصال با دستگاه جوش پلی اتیلن:

درمقایسه با اتصالات اورینگ و مدلهای پیچی، میزان استحکام نهایی لوله‌ها با دستگاه‌های جوشکاری بالاتر است.

 1. ساخت تجهیزات صنعتی:

بخصوص در سایزهای بزرگ، اتصال پیکره انواع تجهیزات صنعتی ساخته‌شده از لوله کاروگیت و پلی‌اتیلنی (اعم از منهول پلی اتیلن، چربی گیر پلی اتیلن، سپتیک تانک PE و…) با دستگاه‌های جوش ایمن‌تر، راحت‌تر و مستحکم‌تر است.

 1. اتصال مناسب لوله‌های کاروگیت در سایزهای مختلف به یکدیگر. (اگرچه که برای اتصال سایزهای کمتر از 800 میلیمتر لوله‌های کاروگیتی، بکارگیری کوپلرها رایجتر است)
 2. نقش دستگاه جوش پلی اتیلن برای امور کشاورزی:

سیستمهای آبیاری تحت فشار کشاورزی و گلخانه‌ها، با بهره گیری از لوله‌های پلی‌اتیلنی تکمیل میگردند. غالباَ یکی از موارد استفاده از تجهیزات جوش لوله پلی اتیلن، برای اتصالات کاربری‌های زراعی/گلخانه‌ای می‌باشد.

 1. برنامه های کاربردی دفنی و غیر دفنی:

بسته به سایز و مدل نصب دفنی و غیردفنی لوله های پلی اتیلن، میتوان از انواع دستگاه جوش بات فیوژن و الکتروفیوژن بهره برد. (بخصوص برای موارد حساس نصب دفنی، سیستم‌های بات فیوژن کارایی‌های گسترده‌ای دارند)

 1. ایجاد پوشش هایی برای کابلها. (غلاف کشی کابلهای برق و مخابرات زیرزمینی)
 2. اتصال دهانه‌ها و کالورت‌ها به خطوط انتقال آب رودخانه‌ای.
 3. بکارگیری دستگاه جوش لوله پلی اتیلن برای خطوط آبرسانی:

خطوط انتقال آب آشامیدنی/و غیرشرب، غالباَ دارای متراژ طولانی بوده و از مسیرهای پرپیچ و خمی امتداد می‌یابند. بمنظور اتصال مناسب این لوله‌های سایز بزرگ، معمولاَ از انواع دستگاه جوش پلی اتیلن بات فیوژن و الکتروفیوژن استفاده میشود.

 1. خطوط فرعی و اصلی انتقال جریانات فاضلابی.

مزایای دستگاه جوش لوله پلی اتیلن

مزایای دستگاه جوش پلی اتیلن

کارفرمایان تیزهوش همواره با توجه به گستردگی مزایا و ویژگیهای کارکردی، به خرید انواع تجهیزات صنعتی از جمله دستگاه جوش لوله پلی اتیلن اقدام میکنند. دلیل محبوبیت ویژه مدلهای مختلف دستگاه جوش لوله پلی اتیلن نیز مزیت های گسترده آنهاست که در زیر، به برخی از این فاکتورهای ارزشمند اشاره شده است:

 • کارکرد آسان و بسیار ایمن
 • عملیات کم هزینه‌تر و مستحکم‌تر با استفاده از دستگاه های جوش لوله پلی اتیلن. (در قیاس با اورینگها و اتصالهای پیچی)
 • امکان پوششدهی نیازهای مختلف در زمینه اتصال لوله‌ها؛ از سایزهای دهانه کوچک تا بسیار بزرگ)
 • دقت بسیار بالا
 • ماندگاری طولانی
 • راه حل عالی برای اتصال لوله های پلی‌اتیلنی در ترانشه‌ها (نصب دفنی)
 • سرعت بسیار بالای عملیاتی
 • ترمیم و مستحکم سازی اتصالات قدیمی و فرسوده؛ با دستگاه جوش لوله پلی اتیلن
 • پوششدهی نیازهای اتصالاتی خطوط فاضلاب در انواع زوایای زانویی‌ها و سه‌راهی‌های 46، 60 و 90 درجه
 • تعبیه شرایط فیکس کردن مستحکم لوله‌ها در فرآیندهای جوشکاری پلی اتیلن
 • امکان میلیون‌ها بار باز و بسته‌شدن گیره‌ها و بهره‌گیری طولانی از رنده و صفحه داغ. (بدون ایجاد خرابی)

انواع دستگاه جوش پلی اتیلن

بسته به سایز لوله مورد نظر برای اتصال و نوع پروژه و جوشکاری متناسب با آن، میتوان از انواع دستگاهای جوش پلی اتیلن بهره گرفت. اصلی ترین مدلهای دستگاه جوش پلی اتیلن عبارتند از:

 1. اکسترودر دستی
 2. بات فیوژن نیمه هیدرولیک
 3. بات فیوژن تمام هیدرولیک
 4. الکتروفیوژن.

درادامه به معرفی هریک از سیستمهای فوق، خواهیم پرداخت.

دستگاه جوش دستی پلی اتیلن

دستگاه جوش پلی اتیلن دستی

اگر چه که انواع دستگاه جوش اکسترودر دستی، بمنظور چسباندن/اتصال لوله‌های PE به یکدیگر کاربردهای زیادی دارند. اما در واقع اصلی ترین هدف استفاده از مدلهای دستی، ترمیم اشکالات جوشهای لوله‌هاست. بدین معنی که ممکنست در فرآیند جوشکاری لوله‌های پلی اتیلنی، اشکالات کوچکی بوجود بیاید که نیازمند رفع و ترمیم باشند. در این مواقع، اکسترودر پلی اتیلن یا دستگاه‌های جوش دستی، گزینه‌ای مقرون بصرفه و راحت برای فعالیتهای ترمیمی محسوب میشوند. جالب است بدانید که ساختار نسبتاَ ساده‌ی سیستم جوشکاری دستی از:

 • 1 المنت،
 • دسته؛ و
 • راکتهای مخصوص

تشکیل یافته است. این سیستم‌ها غالباَ بمنظور جوشکاری لوله و اتصالات پلی اتیلن با سایزبندی از 50 تا 315 میلیمتر، مورد استفاده قرار میگیرند. همچنین باتوجه به کاربرد اصلی سیستم‌های جوشکاری دستی در زمینه‌ی ترمیم جوش های پلی اتیلن، فشار عملیاتی برای آنها تا حداکثر 16 اتمسفر تعبیه میشود.

مشخصات فنی دستگاه جوش دستی

انواع دستگاه های جوش پلی اتیلن دستی، در سایز بندی های مختلفی ساخته میشوند. بدین ترتیب آگاهی از مشخصات فنی هریک از این دستگاه‌ها الزامیست؛ تا مناسبترین گزینه برای پروژه‌های کارفرمایان گرامی، قابل انتخاب باشد. ذیلاَ جدول مشخصات فنی دستگاه‌های ‌جوش دستی قرار گرفته است:

سایز دستگاه جوش پلی اتیلن دستی

شعاع عملکردی برای سایز اتصال لولهتوان مصرفیابعاد (میلیمتر)وزن محصول با متعلقاتتوان هیتر برقیتوان رنده
دستی 110سایزهای 32 الی 110 میلیمتر1250 وات320*280*60036 کیلوگرم500 وات

750 وات

دستی 160

سایزهای 50 الی 160 میلیمتر1500 وات420*455*70052 کیلوگرم750 وات750 وات
دستی 200سایزهای 50 الی 200 میلیمتر2600 وات460*560*68072 کیلوگرم1500 وات

1100 وات

دستی 250

سایزهای 36 الی 250 میلیمتر2600 وات570*595*86084.5 کیلوگرم2500 وات1100 وات
دستی 315سایزهای 63 الی 280-300 میلیمتر4100 وات520*655*104060 کیلوگرم3000 وات

1100 وات

دستگاه جوش بات فیوژن

دستگاه جوش بات فیوژن

بوسیله‌ی دستگاه جوش پلی اتیلن بات فیوژن، انواع جوش لب به لب برای پروژه‌های مختلف عمرانی انجام میشود. جالب است بدانید که:

جوش لب به لب، رایجترین نوع اتصال برای لوله‌های پلی‌اتیلنی بشمار میرود. چنانچه عملیات جوش لب به لب توسط دستگاه جوش بات فیوژن مطابق با اصول استاندارد صورت پذیرد، شاهد باکیفیت‌ترین نوع اتصال خواهیم بود.

به‌همین دلیل است که در هنگام احداث و یا ترمیم خطوط انتقال آب و فاضلاب و دیگر لاین‌های انتقال سیالات و گازها، از دستگاه‌های جوش بات فیوژن استفاده میشود. البته فارغ از کیفیت دستگاه و انتخاب متناسب قطر لوله با سایز دستگاه بات فیوژن، میزان حرفه‌ای بودن جوشکار نیز در نتیجه نهایی شدیداَ تأثیرگذار خواهد بود. بطورکلی برای اتصال لوله‌های با سایز دهانه بزرگ تا 2500میلیمتر، دستگاه های جوش بات فیوژن بکار گرفته میشوند.

محصول صنعتی پرتقاضا: سپتیک تانک

نحوه انجام جوش لب به لب لوله پلی اتیلن

نحوه جوش لب به لب لوله پلی اتیلن

انجام فرآیند جوشکاری لب به لب توسط دستگاه جوش پلی اتیلن بات فیوژن، مطابق گام‌های عملیاتی زیر می‌باشد:

 1. در این تجهیزات، نوعی غلطک تعبیه شده است تا زاویه و جهت پایپ به خوبی در میان 2 فک دستگاه قابل کنترل باشد.
 2. همچنین بسته به سایز لوله، فلنج گیردهنده در مدلهای هیدرولیک به قرارگیری مستحکم لوله‌ها کمک میکند.
 3. پس از گیرکردن محکم لوله در فک‌ها، بوسیله‌ی رنده دستگاه جوش بات فویژن، سطح پایپ کاملاَ صیقلی میگردد. عملکرد رنده در دستگاه جوش پلی اتیلن هیدرولیکی، بصورت برقی می‌باشد. درواقع سطح لوله‌ها (هر 2 پایپ) صیقلی میشود تا جوشکاری لب به لب با بالاترین کیفیت انجام گیرد.
 4. در مرحله‌ی بعد توسط دستگاه جوش لوله پلی اتیلن، گرما و فشار قابل توجهی به 2 سر پایپ‌ها وارد میشود. گرمای لازم برای انجام این کار، توسط صفحه‌ی داغ یا هیتر برقی تأمین میشود که به 2 سر لوله‌ها القا میشود. بیاد داشته باشید که برای اطمینان از تأمین گرمای موردنیاز، باید منتظر بمانید که صفحه‌ی داغ به دمای 210 درجه سانتی‌گراد برسد. افزایش فشار نیز بصورت ناگهانی نبوده و بطور تدریجی افزایش می‌یابد. (تا به همدیگر اتصال یابند)
 5. گرمادهی با صفحه‌ی داغ تا جایی ادامه پیدا میکند که در نقطه‌ی اتصال 2 سر لوله‌های پلی اتیلن با صفحه داغ، نوعی برآمدگی دایره‌ای و همسان بوجود بیاید. حال بخش متحرک دستگاه جوش لوله پلی اتیلن، در حالت عقبگرد قرار میگیرد و صفحه‌ی داغ به آرامی از محل اتصال لوله‌ها جدا میشود. (بصورتیکه هیچ خرابی برای لوله‌های تازه اتصال یافته، بوجود نیاید)
 6. با به اتمام رسیدن مراحل جوشکاری، لوله پلی اتیلن طی زمان مشخصی بایستی به همان صورت ثابت بماند. بدین ترتیب به خوبی خنک میگردد و اتصال انجام‌شده، قوام بیشتری می‌یابد.

مدل‌های مختلف دستگاه جوش بات فیوژن

فارغ از دسته بندی ابتدایی انواع دستگاه جوش لوله پلی اتیلن، تجهیزات جوش بات فیوژن نیز خود به مدلهای زیرمجموعه‌ای زیر تقسیم میشوند:

 • سیستمهای جوش 2 فک و 4 فک دستی
 • مدلهای زاویه‌زنی
 • دستگاه جوش پلی اتیلن هیدرولیکی برقی؛ و
 • دستگاه‌های جوشکاری هیدرولیکی دستی/مکانیکی.

البته با ریزتر شدن بر روی بررسی انواع دستگاه جوش بات فیوژن، میتوان از مدلهای پرتقاضای نیمه هیدرولیک نیز نام برد.

دستگاه جوش الکتروفیوژن

دستگاه جوش الکتروفیوژن

انواع دستگاه جوش پلی اتیلن الکتروفیوژن، برای اتصال لوله‌هایی با قطر دهانه از 16 الی 800 میلیمتر مناسب می‌باشند. بخصوص مطابق دستورالعملهای بین المللی، بمنظور جوش لوله‌های پلی اتیلن خطوط انتقال/توزیع گاز بهترست از دستگاه‌های جوشکاری الکتروفیوژن بهره گرفته شود. نکته‌ی مورد اهمیت اینجاست که در لوله کشی‌های سطحی، معمولاَ اولویت با تجهیزات جوش الکتروفیوژن است؛ چراکه:

 • موجب یکپارچگی بیشتری برای اتصالات میشوند،
 • میتوان آنها را به دیگر ادوات الکتروفیوژنی و کامپیوترها متصل نمود،
 • لوله‌های خطوط سطحی کوچکتر از لوله‌های خطوط انتقال آب/فاضلاب/گاز دفنی هستند؛
 • و البته بواسطه فاکتورهای کنترل پذیری خودکار تعبیه‌شده بر روی این نوع دستگاه، کار با آنها بر روی سطح آسانتر خواهد بود.

لازم بذکر است که وزن دستگاه جوش پلی اتیلن الکتروفیوژن کم است و حمل و نقل راحت‌تری دارند. علاوه‌بر این ویژگی‌ها، توان ارائه اطلاعات مربوط به ولتاژ عملکردی و فرکانس الکتریکی ورودی به دستگاه را دارند. هنگام استفاده از دستگاه جوش الکتروفیوژن، توجه به 3 نکته الزامیست:

 1. منبع برق، کشش لازم را داشته باشد و دارای نوسانات الکتریکی نباشد. در غیر این صورت نتیجه نهایی جوشکاری میتواند نامطلوب گردد!!.
 2. مدلهای مختلف دستگاه جوش الکتروفیوژن، دارای ادوات و تجهیزات اختصاصی می‌باشند. فلذا از وجود تمامی این متعلقات، اطمینان حاصل نمایید.
 3. همچنین برای جوشکاری مناسب مناسب الکترو فیوژنی، برخی از متعلقات، حتماَ باید پیش از انجام کار به‌خوبی کالیبره شوند.

قطعات و اجزای دستگاه جوش پلی اتیلن

عمده‌ی دستگاه های جوش پلی اتیلن از اجزا و قطعات زیر تشکیل شده اند:

 • دسته و راکت‌ها. (مخصوص اکسترودرهای دستی)
 • بدنه دستگاه
 • شاسی فولادی دستگاه جوشکاری پلی اتیلن
 • هیتر برقی یا صفحه داغ
 • الکترموتور
 • Gearbox
 • گیره های آلومینیومی (یا فلنج گیر)
 • فک های نگهدارنده لوله
 • رویلر. (برای کنترل زاویه قرارگیری لوله‌ها)
 • رنده (با توان‌های کارکردی متفاوت)
 • قالب یونیت هیدرولیک
 • قطعات اتصالاتی دستگاه جوش لوله پلی اتیلن و کلمپ‌ها
 • پمپ هیدرولیکی
 • پمپ روغن
 • فشارسنج
 • آداپتور
 • باکس ساپورتر آداپتورها
 • جرثقیل ستونی. (مخصوص سیستم های هیدرولیک سایز 1000-1200)

سایزبندی دستگاه جوش لوله پلی اتیلن هیدرولیک

سایزبندی دستگاه‌های جوش لوله‌های پلی اتیلن

بلحاظ سایز لوله، انواع دستگاه جوش لوله پلی اتیلن را میتوان در دسته‌های کلی زیر تقسیم بندی نمود:

 • دستگاه جوش سایز 110. (بکارگیری موثر برای اتصال سایزهای 32 الی 110 میلیمتر)
 • 125 میلیمتر
 • سیستم جوش پلی اتیلن هیدرولیک سایز 160. (بمنظور جوشکاری لوله‌های با سایزبندی از 50 تا 160 میلیمتر)
 • دستگاه‌های جوش هیدرولیکی 200
 • دستگاه جوشکاری لوله‌های پلاستیکی سایز 63 تا 250 میلیمتر
 • دستگاه جوش لوله با سایزهای 90 تا 315 میلیمتر
 • دستگاه هیدرولیک 400. (بکارگیری موثر برای جوش لوله‌ها از سایز 160 تا 400)
 • (دستگاه جوش پایپ‌های سایز 250-500)
 • (دستگاه جوش لوله از سایز 315 الی 630 میلیمتر
 • سیستم جوشکاری پلی‌اتیلنی 800
 • تجهیزات جوش پلی اتیلن 1000
 • (دستگاه جوشکاری پلی‌اتیلن مناسب برای لوله‌های با دهانه 710 تا 1200 mm)

دستگاه جوش پلی اتیلن هیدرولیک 160

کوچکترین سایز مربوط به تجهیزات هیدرولیک جوشکاری PE، دستگاه جوش مدل 160 هیدرولیک می‌باشد. مکانیزم کاری سیستم های هیدرولیک در سایزهای مختلف، بر مبنای ایجاد جوش لب به لب است. اینگونه دستگاه ها دارای هیتر گرمادهنده‌ی الکتریکی هستند که قادر به تأمین حرارت در بازه‌ی دمایی 45-300 درجه سانتی گراد خواهند بود. معمولاَ این سیستم‌ها با متعلقات کامل به مشتریان تحویل داده میشوند.

نکته: تمامی تجهیزات قابل عرضه توسط گروه صنعتی ناب زیست، به همراه ضمانت نامه و خدمات پس از فروش به مشتریان گرامی ارائه خواهد شد.

سیستم‌های هیدرولیک جوش پلی‌اتیلن 200 و 250

انواع دستگاه جوش لوله پلی اتیلن هیدرولیک 200 و 250، بلحاظ کاری و پوشش‌دهی اندازه‌ای، شرایط نسبتاَ یکسانی دارند. بطوریکه در سیستم‌های جوشکاری هیدرولیک 200، گیره‌هایی وجود دارد که با تنظیم آنها برای هریک از پایپ‌های سایز 50، 90، 110، 125، 140، 160 و 200، میتوان به فعالیت جوشکاری لب به لب پلی اتیلن پرداخت. ضمن اینکه برای حمل و نقل راحت تمامی مدلهای هیدرولیک، چرخ‌هایی برای آنها تعبیه شده است.

جدول مشخصات فنی دستگاه‌های جوش لوله پلی اتیلن 200 و 250 ذیلاَ قرار گرفته است:

سایز دستگاه

برق موردنیاز دستگاه جوشتوان هیتر برقیابعاد باکس هیدرولیک (میلیمتر)

فشار کاری قابل تأمین (اتمسفر)

200

3500-3200 وات2500 وات450*500*560از 2 تا 12
2503500 وات2500 وات (8 کیلوگرمی)450*500*570

از 2 تا 12

تجهیزات جوشکاری پلی‌اتیلن سایز 315

طیف‌های مختلف دستگاه جوش پلی اتیلن 315، قادر به جوشکاری انواع لوله پلی اتیلن در شاخه‌های تولیدی شش و دوازده متر خواهند بود. با بهره گیری از فشارهای عملیاتی مختلف از 2 الی 16 اتمسفر، عملیات اتصال با قدرت بیشتری نسبت به مدلهای جوشکاری هیدرولیک 200 و 250 انجام می‌پذیرد.

ابعاد دستگاه جوش لوله پلی اتیلن هیدرولیک 315: 620*710*1125 میلیمتر؛ به وزن کلی: 205 KG.

دستگاه جوش سایزهای 400 و 500 و 630

دستگاه جوش پلی اتیلن هیدرولیک

هر سه سایز مورد نظر، از محبوبترین و پراستفاده‌ترین مدلهای دستگاه جوش لوله پلی اتیلن بشمار میروند که از تیغه‌های قدرتمندی بهره می‌برند. همچنین علاوه‌بر دربرگیری طیف بیشتری از سایزهای لوله قابل اتصال، هیچگونه محدودیتی در زمینه‌ی جوشکاری خطوط فاضلاب در زوایای 45 و 90 درجه ندارند. پیش از انتخاب هریک از این سیستم‌‌ها برای انجام عملیات جوش لب به لب، پیشنهاد میشود به بررسی مهمترین اطلاعات فنی دستگاه های جوش سایزهای 400، 500 و 630 بپردازید:

سایز دستگاه

برق موردنیاز دستگاه جوشتوان هیتر برقیابعاد باکس هیدرولیک (میلیمتر)ابعاد کلی دستگاه (میلیمتر)

فشار کاری قابل تأمین (اتمسفر)

400

5000-7000 وات3000 وات300*275*500700*730*1150

دارای وزن 297 کیلوگرمی

از 4 تا 16
5005000-7000 وات3000 وات450*500*570استعلام

از 2 تا 16

600

11000 وات5000 واتاستعلام975*1100*1260

از 4 الی 40

معرفی دستگاه جوش پلی اتیلن 800 و 1000

درواقع مهمترین تفاوت دستگاه های جوش لوله پلی اتیلن 800 و 1000 با سایزهای کوچکتر، طریقه‌ی راه اندازی آنها با برق 3فاز است. بطوریکه اگر منبع تغذیه مناسبی برای آنها انتخاب نشود، امکان ایجاد صدمات پر هزینه به:

 • موتور الکتریکی دستگاه جوش لوله پلی اتیلن؛ و
 • جعبه هیدرولیکی

وجود خواهد داشت. پیکره‌بندی این دستگاه‌ها به‌گونه ایست که تمامی اجزا و قطعات سیستم جوشکاری در جعبه هیدرولیک گنجانده شده‌اند. بنابراین برای به جریان انداختن عملیات جوشکاری، از یک شیر الکتریکی بهره گرفته میشود.

قیمت دستگاه جوش پلی اتیلن

قیمت دستگاه جوش پلی اتیلن

بمنظور دستیابی به قیمت نهایی انواع دستگاه جوش پلی اتیلن، شرکتهای سازنده یا واردکننده ضرایب تأثیرگذاری مختلفی را برای هریک از پارامترهای دستگاه قائل میشوند. ازهمین رو به برخی از فاکتورهای موثر بر تعیین قیمت دستگاه جوش لوله پلی اتیلن اشاره داشته‌ایم:

 • مدل دستگاه جوش پلی‌اتیلن. (بات فیوژن، دستی، الکتروفیوژن)
 • مکانیزم سیستم. (هیدرولیک، نیمه هیدرولیک)
 • نوع قرارگیری. (رومیزی، ایستا و…)
 • سایز کاربردی دستگاه. (هر سیستم با توجه به ابعاد خود و گیره‌های تعبیه شده برای آن، برای اتصال بازه سایزبندی خاصی از لوله‌های پلی اتیلن/کاروگیت مناسب می‌باشد)
 • وزن و ابعاد کلی
 • تعداد، جنس و کیفیت فک ها
 • پیچیدگی ساختاری دستگاه جوشکاری پلی اتیلن
 • میزان دقت عملکردی
 • تعبیه ابزارهای کنترلی و سنجشی. (شیر برقی، فشارسنج و…)
 • توان و مارک هیتر برقی. (مشخصاَ به هر میزان که توان هیتر برقی (بر حسب وات) بیشتر باشد، قیمت نهایی دستگاه جوشکاری پلی‌اتیلن نیز افزایش می‌یابد)
 • مکانیکی یا برقی بودن رنده دستگاه
 • توان رنده برقی
 • متریال ساخت کلمپ‌ها. (عمدتاَ از چدن)
 • جنس و گیره‌های نگهدارنده. (غالباَ از متریال آلومینیوم ساخته میشوند)

لازم بذکر است که دستگاه‌های جوشکاری گروه صنعتی ناب زیست با بهره‌گیری از استانداردهای ISO12176-1 ،DVS2201 و… تولید شده‌اند. نهایتاَ پیشنهاد میشود به منظور کسب اطلاع از آخرین شرایط خرید و دریافت قیمت بروز انواع تجهیزات جوش لوله پلی اتیلن، با مشاوران فنی گروه صنعتی ناب زیست تماس حاصل نمایید.

نکته: با استفاده از دستگاه جوش پلی اتیلن، میتوان عملیات اتصال لوله‌ها و انواع منهول پلی اتیلن و منهول کاروگیت ساخته‌شده از گریدهای مختلف PE63، پلی‌اتیلن 80 و PE100 را به خوبی انجام داد.

تفاوت دستگاه جوش پلی اتیلن هیدرولیک و نیمه‌هیدرولیک

بطور کلی نوع عملکرد دستگاه های جوش هیدرولیک و نیمه هیدرولیک در ایجاد یک اتصال لب به لب برای لوله‌های فشار قوی پلی‌اتیلنی، شبیه به همدیگر می‌باشد. اما دارای تفاوت های مهم زیر نیز می‌باشند:

 1. قدرت پاور هیدرولیک و میزان تنظیم پذیری دستگاه‌های هیدرولیک، بیشتر از مدلهای نیمه-هیدرولیک است. به‌همین خاطر میزان دقت کاری دستگاه جوش لوله پلی اتیلن هیدرولیک به مراتب بیشتر است.
 2. سیستمهای نیمه هیدرولیک، نهایتاَ تا سایز 800 میلیمتر را پوشش میدهند. اما دستگاه‌های جوشکاری PE هیدرولیک، برای سایز 800 الی 1200 میلیمتر نیز تولید میشوند.
 3. پایپ‌های بکاررفته در بسیاری از پروژه‌های با حساسیت کمتر (لوله‌های انتقال آب)، توسط سیستمهای جوش نیمه هیدرولیک اتصال می‌یابند.
رای کاربران
[امتیاز کلی: 1 میانگین: 5]
۰۲۱-۸۸۷۲۲۰۲۷ با یک کلیک تماس بگیرید