مخزن پلی پروپیلن

قیمت مخزن پلی پروپیلن

مخزن پلی پروپیلن یا PP یکی از پر کاربردترین انواع مخازن پلی اولفینی جهت ذخیره و نگهداری سیالات شیمیایی ، اسیدهای قوی و دارای دمای بالا و رقیبی جدی برای مخازن استیل می باشد. پلی پروپیلن یکی از انواع رزین پلیمری گرمانرم است که دارای فرمول شیمیایی به نام  است. از مزایای استفاده از این نوع پلاستیک این است که می تواند در کاربردهای بیشماری به عنوان پلاستیک های ساختمانی یا پلاستیک های فیبری مفید باشد. مخزن پلی پروپیلن در دو نوع هوموپلیمر (HP) و کوپلیمر (CP) بر حسب نوع استفاده‌ای که دارند طبقه بندی می‌شوند .

مخزن پلی پروپیلن

مخازن پلی پروپیلن نسبت به مخازنی که با مواد معمولی که قبلاً مورد استفاده قرار می گرفت دارای مزایای زیر است:

  1. مقاومت در برابر مواد شیمیایی با خوردگی بالا
  2. قایبلیت ماشینکاری و برش آسان
  3. وزن سبک و مقاوم
  4. قابلیت نگهداری و تمیز کردن آسان
  5. استحکام کششی بالا
  6. عایق حرارتی عالی
  7. مقاوم در برابر سایش
  8. خواص عالی دی الکتریک
  9. جذب رطوبت کم
  10. طول عمر طولانی

ویژگی‌های مخزن پلی پروپیلن

پلی پروپیلن نسبت به سایر مواد گرمانرم و پلی الفین ، کیفیت برتری را ارائه می دهد و مقرون به صرفه ترین پلاستیک است. از مقاومت خوبی در برابر ضربه برخوردار است و سختی سطحی ، پایداری ابعادی و مقاومت در برابر سایش بسیار خوبی دارد. پلی پروپیلن در برابر طیف گسترده ای از اسیدها ، قلیاها و محلول های حلال با محدوده دمایی تا 200 درجه فارنهایت مقاوم است.

سازنده مخازن پلی پروپیلن

رایج ترین رنگ های آن شامل رنگ های طبیعی ، سیاه و خاکستری است. رنگدانه های سیاه و خاکستری از کیفیت UV بهتری برخوردار بوده و یک لایه‌ی مقاوم در برابر اشعه UV نیز برای استفاده مخازن در فضای باز و زیر نور خورشید فراهم می‌کند.
پلی پروپیلن همچنین تا یک درجه حرارت مناسبی در برابر شعله مقاوم است. پلی پروپیلن یا pp آزمایشات USDA و مقررات FDA برای تماس با مواد غذایی را برآورده کرده است.

قیمت مخزن پلی پروپیلن

کاربردهای مخازن پلی پروپیلن

مخزن های پلی پروپیلن ناب زیست با قابلیت نصب انواع لول سنج ها می توانند سطح سیال محتوی داخل مخزن را بطور دقیق نمایش دهند.

تخلیه گازهای سمی منتشره از محلول های اسیدی از مخزن ذخیره آن ها یکی از دغدغه های بزرگ واحد های صنعتی است. برای حل این مساله می توان با نصب یک اسکرابر در کنار مخزن پلی پروپیلن ، گازهای منتشره از اسید را با ایمنی و اطمینان بیشتر از مخزن خارج نمود.

وجود واش لاین هایی که در داخل مخزن ها تعبیه شده اجازه ی تخلیه و شست و شوی کامل محفظه ی داخلی مخزن را می دهد، بدون اینکه نیاز به وارد شدن فرد به داخل آن باشد.

یکی از کاربردهای مهم مخازن پلی پروپیلن استفاده از آن برای ذخیره اسیدهای موردنیاز در صنعت نفت برای تحریک و اسیدشویی چاه نفت به منظور افزایش تولید نفت خام است. منبع پلی پروپیلن قابلیت ذخیره اسیدها در حجم های بسیاربالا را دارد. در عین حال نگرانی بابت خوردگی و مشکلات جانی و زیست محیطی ناشی نشت اسید وجود نخواهد داشت.

مزایای ماده پلی پروپیلن

در سال های اخیر پلی پروپیلن (Polypropylene (PP به دلیل مقاومت بالا در برابر ضربه و مقاومت حرارتی مناسب در شرایط دمایی گرم و سرد،  به طور فزاینده ای در سیستم های تصفیه فاضلاب ، مخازن نگهداری مواد شیمیایی و مخازن فرآیندی مورد استفاده قرار گرفته است . به لحاظ سختی پلی پروپیلن (PP) بالاتر از پلی اتیلن (PE) و پایین تر از پی وی سی (PVC) قرار دارد و وزن آن به مراتب کمتر از پلی اتیلن است.

تقریبا همه مواد با گذشت زمان تغییر می کنند که اصطلاحا به آن پیر شدگی (aging) می گویند. فلز دچار خوردگی می شود، سنگ دچار هوازدگی شده، و چوب هم پوسیده می شود. این فرایندهای پیری ناشی از تغییر در خصوصیات فیزیکی و شیمیایی مواد در طول زمان و ناشی از عوامل خارجی است. پلیمرها نیز از این مورد مستثنی نیستند و آنها هم دچار پیر شدگی می شوند. با گذشت زمان، پیوندهای بین زنجیره های پلیمری تخریب شده و باعث شکننده شدن، کاهش استحکام کششی و کاهش انعطاف پذیری می شوند.

تولید کننده مخزن پلی پروپیلن

پیری پلی پروپیلن به دما، تنش برشی و به میزان اکسیژن محیط عملیاتی بستگی دارد. در طول فرآیند تولید مخزن PP ناب زیست ، مواد افزودنی به آن اضافه می شود تا این روند کند شود. یکی از افزودنی های مهم آنتی اکسیدان است که از واکنش پلی پروپیلن با اکسیژن ممانعت بعمل می آورد و از این طریق از اکسیداسیون زنجیره های پلیمری جلوگیری می کند.

آزمایش مخزن های پلی پروپیلن (مخزن PP)

واحد کنترل کیفیت شرکت ناب زیست از این امر اطمینان می یابد که خصوصیات مکانیکی و شیمیایی محصولات پلاستیکی آن هم در طی فرآیند تولید (به عنوان مثال اکستروژن) و هم در طول عمر سیستم نصب شده حفظ می شود.

عمر طراحی یک مخزن پلی پروپیلن (که در اینجا منظور طول دوره بهره برداری از خدمات فنی مخزن است)  یعنی مدت زمانی که مخزن می تواند بدون هیچ نقصی تحت سرویس قرار گیرد. بعد از آن خواص مکانیکی مخزن بواسطه پیری تغییر می کند و دیگر معیارهای لازم را برای بهره بردای و ذخیره سازی از دست می دهد.

بدلیل خواص منحصربفرد پلی پروپیلن نسبت به سایر مواد اثرات فیزیکی و شیمیایی ناشی از فرآیند پیری بعد از مدت بسیار طولانی ( حداقل پنجاه سال) نمایان می شود. ناب زیست طول عمر خدمات فنی مخازن پلیمری خود را با استفاده از آزمایش های پیرسازی شتاب یافته در شرایط آزمایشگاهی کنترل شده مورد بررسی قرار داده و تعیین می نماید.

آزمایش خواص بلند مدت پلی پروپیلن | پیرسازی شتاب یافته (Accelerated aging)

پیرسازی شتاب یافته اثرات ناشی از  اکسیداسیون شیمیایی و دیگر پدیده های مخرب را برروی نمونه پلیمری در مدت زمان معین آشکار می کند.  در این آزمایش یک سری از نمونه های معرف محصول تولیدی در معرض شرایط دمایی و رطوبت بالا قرار داده می شوند.

در زمانی که نمونه های محصول مورد آزمایش (در اینجا مخزن پلی پروپیلن ) به مرحله ای می رسند که دیگر معیارهای مورد نیاز برای بهره برداری و ذخیره سازی را از دست می دهند، طول عمر مخزن محاسبه می شود. مطالعات نشان داده اند که سرعت پیر شدگی محصولات پلیمری با افزایش هر 10 درجه سانتیگراد در شرایط بهره برداری بطور تقریبی دوبرابر می شود.

مخزن پلی پروپیلن ناب زیست

ویژگیهای مخزن های پلی پروپیلن ناب زیست

مخازن پلی پروپیلنی شرکت ناب زیست بخاطر خواص مکانیکی و شیمیایی پلیمر پایه آن قابلیت ذخیره سازی تمام مواد شیمیایی ( تمام سیالات شیمیایی در بازه PH=0-14) تا دمای 98 درجه سلسیوس (این دما برای سیالات مختلف متفاوت است) را دارا می باشند.

طراحی و ساخت خلاقانه مخزن های پلی پروپیلن گروه صنعتی ناب زیست با بهره مندی از دیواره دوجداره سبب افزایش استانداردهای استاتیکی این مخازن در برابر تنش های هیدرواستاتیکی و کمانش ناشی از سیال ذخیره شده میشود. همچنین باعث افزایش پایداری در مقابل تنش های دینامیکی ناشی از نیروی باد و زلزله خواهدشد. به کمک مخازن دوجداره پلی پروپیلنی ناب زیست، ذخیره سازی ایمن سیالات شیمیایی خطرناک را که همیشه یکی از دغدغه های اصلی کارخانه ها و صنایع شیمیایی بوده براحتی امکان پذیر شده است.

تصاویر زیر نمونه ای از مخازن دوجداره پلی پروپیلنی ناب زیست با قابلیت نصب دفنی و غیر دفنی و بصورت افقی عمودی می باشند.

مخزن پلی پروپیلنی افقی

مخزن pp عمودی

 

محصولات مرتبط:

مخزن پلی اتیلن

مخزن فایبرگلاس

رای کاربران
[امتیاز کلی: 3 میانگین: 5]