درب منهول کامپوزیت

منهول بمعنی آدم رو برای انشعابات فاضلابی و مخابراتی استفاده میگردد از جنس بتنی یا پلی اتیلنی و کاربرد فراوانی در سیستم های شهری و روستایی دارد .دریچه منهول جهت استفاده بر روی منهول هایی که سیستم فاضلاب ، سیستم آبرسانی و کابل کشی و… مورد استفاده قرار می گیرد ، برای دسترسی به این سیستم ها در سطح زمین از دریچه های منهول که از جنس بتن، چدن ،چدن بتن، پلی اتیلن و کامپوزیت وکامپوزیت بتن می باشد مورد استفاده قرار می گیرد .
از سایرکاربرد های دریچه منهول می توان به انتقال آب باران و سطوح معابر به سیستم فاضلاب اشاره نمود .
انواع ابعاد دریچه منهول که در شرکت ناب زیست تولید می گردد با توجه به درخواست مشتریان قابل تولید می باشد که این ابعاد از قطر۲۰سانتی متر شروع شده و تا یک مترادامه دارد؛ برحسب نوع پروژه و شکل منهول میتواند مربع ؛ دایره یا مستطیل باشد؛ دریچه منهول برحسب محل مورد استفاده کلاس بندی میگردد که برای پیاده روها محل عبور دوچرخه و عابر پیاده کلاس A15 تحمل بار ۱.۵ تن؛ حاشیه خیابانها محل عبور موتور و عابر پیاده کلاس B125 تحمل بار ۱۲.۵ تن؛ خیابان شهری محل عبور ماشین های سبک سواری وحاشیه جاده ها کلاس C250 تحمل بار ۲۵ تن؛ جاده ها محل عبور وسائط سنگین کلاس D400 تحمل بار ۴۰ تن ؛ باند فرودگاه و اسکله ها کلاس F600 تحمل بار ۶۰ تن میباشد.

درب منهول کامپوزیت

از کاربرد های دیگر دریچه منهول جدا از ایجاد قابلیت دسترسی به منهول، جمع آوری آب های سطح زمین و انتقال این آب ها به سیستم های فاضلابی شهری می باشد . این نوع دریچه های منهول را بیشتر شهرداری ها مورد استفاده قرار می دهند و یا زمانی در محیط های غیر صنعتی و خیابان استفاده می شود که از سیستم های چاه فاضلاب و یا سیستم سپتیک تانک بخواهند استفاده نمایند.
جنس دریچه های منهول معمولا از جنس چدن استفاده می کردند اما به دلیل این که در سال های اخیر با بالا رفتن قیمت چدن و فرآورده های فلزی بالا رفته است بیشترین گزارشات سرقت این نوع از اتصالات گزارش می شود. برای حل این مشکل از دریچه های منهول بتنی و کامپوزیتی و بتن کامپوزیتی استفاده می شود . اما این نوع دریچه ها نیز بدون اشکال نیستند واز مهمترین اشکالی که این نوع دریچه ها دارند وزن زیاد در دریچه های بتنی و عدم مقاومت کافی بتن در شرایط کاری خاص می باشند ولی دریچه های کامپوزیت این نقیصه را جبران کرده و با وزن کم خود و استحکام بالا و غیرقابل بازیافت بودن ؛ این امکان را میدهد که در انواع کلاسها در همه زمینه ها استفاده نمود.

درب منهول کامپوزیت

قیمت دریچه منهول تولیدی شرکت ناب زیست براساس نوع عنصر بکاررفته در آن (چدن، کامپوزیت، بتن کامپوزیت) و کلاس آن، متغییر میباشد که با بهترین کیفیت و استانداردهای موجود در سطح جهانی با مناسب ترین قیمت عرضه میگردد.