فیلتر پرس ، قیمت فیلترپرس ، فیلتر پرس ممبران

یک فیلترپرس صنعتی دستگاهی است که در فرآیند تصفیه و جداسازی مواد جامد و مایعات استفاده می شود . فرایند جداسازی و تصفیه در دستگاه فیلترپرس با استفاده از فشاری که توسط پمپ فیلتر پرس بر صفحات فیلترپرس وارد می شود ، انجام میشود . جهت اطلاع از قیمت قیلتر پرس با کارشناسان تماس بگیرید . قیمت فیلترپرس به عوامل زیادی بستگی دارد .  دستگاه فیلترپرس درصنایع غذایی برای تولید محصوالت غذایی و نوشیدنی جهت تصفیه و پاکسازی و فیلتراسیون بعنوان مثال درتولیدات شکر ، روغن های خوراکی ، آرد برنج ، آب میوه ، نشاسته ، گلوکز ، مخمر و … کاربرد دارد ، در صنعت داروسازی برای داشتن فرایند های کنترل شده و دقیق و محیط های تمیز مورد استفاده واقع می شود، مهم ترین موارد کاربردی دستگاه فیلتر پرس تصفیه فاضالب برای جداسازی و تصفیه لجن ها از آب است ، در صنعت پاالیش و پتروشیمی برای تولید مواد با کیفیت به فیلتر پرس هایی با حجم و فشار باال و مکانیسم اتوماتیک نیاز هست در صنایع معدنی و سرامیک به فیلتر پرس هایی عظیم مدرن نیاز هست و از میان استفاد های دیگر فیلتر پرس به آبکاری و متالوژی و نساجی و کارخانه های سنگ مرمر به منظور جدا کردن آب از گل برای استفاده مجدد از آب در طول روند برش سنگ مرمر می توان اشاره کرد. موارد کاربردی دستگاه فیلتر پرس

انواع فیلتر پرس

سه نوع اصلی از فیلتر پرس وجود دارد : فیلترپرس دستی ، فیلتر پرس اتوماتیک ، فیلتر پرس هیدرولیک

دستگاه فیلتر پرس دستی

ارزانترین دستگاه فیلتر پرس می باشد که در آن حرکات صفحات فیلترپرس و تخلیه کیک و فیلتراسیون به صورت دستی انجام می شود و بیشتر برای کاربردهای محدودی از جمله تصفیه و فرآوری در حجم های کم استفاده می شود. جنس شاسی این دستگاه ها اغلب از آهن ، چدن ، یا استیل میباشد .

فیلتر پرس دستی

دستگاه فیلتر پرس اتوماتیک

دستگاه های فیلترپرس اتوماتیک در دو نوع چمبر و ممبران می باشد ، که تفاوات آنها در انواع صفحات و عمل فشرده سازی سوسپانسیون ها و نحوه قرار گیری صفحات در دستگاه فیلتر پرس هست .

فیلتر پرس اتوماتیک

فیلتر پرس ممبران

دستگاه فیلتر پرس ممبران معروف به فیلتر با حجم متغییر هستند که به دلیل اعمال فشار هوا یا آب مضاعف از درصد خشک کنندگی باالیی نسبت به دستگاه فیلتر چمبر برخوردار هست و بیشتر در تصفیه فاضالب کاربرد دارد در این روش درصد باالی آبگیری در بهترین حالت ممکن حدود 90 %هست. دراین دستگاه ها حرکات صفحات فیلترپرس و پاالیش و تخلیه کیک به صورت کامال اتوماتیک با سیستم کنترل plc انجام می شود و اگر احیانا کیکی مانده باشد در مرحله لرزش صفحات فیلتراز بین می رود. در دستگاه فیلترپرس تمام اتومات بخاطر کاهش زمان بین مراحل فیلتراسیون ، زمان فیلتراسیون و همچنین نیروی انسانی مورد نیز کاهش می یابد و ظرفیت فیلتراسیون و حجم ماده فیلتر شده افزایش می یابد.

فیلتر پرس چمبر

دستگاه های چمبر که به دستگاه فیلتر با حجم ثابت نیز شناخته می شود شناخته شده تر هستند و اغلب در صنایع غذایی و دارویی کاربرد دارد ، در روش چمبر آبگیری در بهترین حالت ممکن تا حدود 60 %می باشد

مزایای استفاده از دستگاه فیلترپرس اتوماتیک

به دلیل داشتن سیستم کنترل اتوماتیک نیاز به نیروی انسانی را کمتر می کند و عمل فیلتراسیون را به صورت دقیق در حجم باال و فضای کوچک انجام می شود و همچنین با تولید کیک با در صد رطوبت پایین تر مانع از به هدر رفتن مواد می شود .

فیلتر پرس

دستگاه فیلتر پرس هیدرولیک

در دستگاه های فیلتر پرس هیدرولیک حرکات صفحات فیلترپرس به صورت هیدرولیک انجام می گیرد و در صنعت های مختلفی مورد استفاده واقع می شود. در این دستگاه ها بخش های کنترل الکتریکی اضافه می شود وهمچنین به دلیل فشار یکنواختی و باالتری که بین صفحات ایجاد می شود رطوبت کیک تخلیه شده خیلی کم و ظرفیت تصفیه بیشتر خواهد بود.

اجزای اصلی دستگاه فیلتر پرس

شاسی دستگاه که در نگه داشتن و کنار هم قرار دادن و محافظت از فشار وارده به صفحات فیلترپرس استفاده دارد جک و یونیت هیدورلیک که در دو نوع دستی و هیدرولیک بر روی دستگاه می تواند مونتاژ شود پمپ فیلتر پرس از اصلی ترین قسمت های دستگاه فیلترپرس هست که در 4 نوع پمپ های دیافراگمی ، پمپ های سانتریفیوژ ، پمپ های دنده ای ، منو پمپ در بازار عرضه می گردد. صفحات فیلترپرس در ابعاد مختلف از 10×10 سانتی متر تا 250×250 سانتی متر و اغلب از جنس پلی پرولین موجود می باشد. پارچه های فیلتر پرس از جنس پلی آمید ، پلی پرولین PP ، پلی استر ، پنبه ، کتان می باشد که مرغوبترین نوع آن به دلیل کیفیت باالتر pp میباشد ، یک نکته ای که اینجا می خواهم اشاره کنم زمان تعویض پارچه های فیلتر پرس می باشد در صورت پارگی ، خوردگی ، فرسایش یا سوراخ باید پارچه فیلترپرس تعویض شوند در غیر اینصورت کیک بدست آمده ناخالص و کثیف و دارای رطوبت خواهد بود که منجر به تولید مواد با کیفیت پایین تر می باشد. سیستم تخلیه کیک که در سه نوع دستی ، صفحه بازکن زنجیری ، صفحه باز کن رباتیک و اتومات می باشد و سیستم شستشو در فیلتر پرس و مخزن جهت تخلیه کیک در دستگاه فیلتر پرس .

مشکالت موجود در فیلتر پرس

مشکلاتی که ممکن هست در دستگاه فیلترپرس بوجود بیاد عبارتند از تولید کیک نامناسب یعنی کیک دارای رطوبت باشد و جامد نباشد که ناشی از کثیف بودن یا گرفتگی پارچه یا پمپ فیلترپرس درست کار نمی کند که بایستی پارچه تمیز یا تعویض شود و پمپ را هم سرویس نمائید. ذرات جامد در مایع تصفیه شده که ناشی از وجود سوراخ یا پارگی در پارچه یا بیرون رفتگی پارچه از درز صفحات که با تعویض پارچه می توان مشکل را رفع کرد . پاشیده شدن مواد از میان صفحات زمانیکه موارد به دیتگاه فیلتر پرس تزریق می شود که به دلیل وجود مشکل در آب بندی صفحات که باید قسمت های آب بند را سرویس و تعمیر یا تعویض نمود . یا انباشته شدن ذرات جامد در قسمت آب بندی که با کاردک پالسیتک برای جداسازی مواد استفاده می شود یا فشار هیدرولیک ، فشار مواد ورودی ، سوراخ در پارچه های فیلتر پرس از مشکالت دیگر می توان به چکیدن روغن هیدرولیک باید مخزن را اندکی خالی کنید. جهت اطالع از قیمت فیلتر پرس و اجزای فیلترپرس می توانید با کارشناسان و متخصصین فروش ارتباط برقرار کرده و از مشاوره ی رایگان آنها بهره بگیرید تا بهترین نتیجه ی ممکن را از انتخاب محصول کسب کنید. باید در نظر داشته باشید ابعاد صفحات و ظرفیت ورودی و نوع جک دستگاه و سیستم کنترل کننده و جنس پارچه های دستگاه و … بستگی دارد . برای پایین آوردن هزینه ها ما به شما فیلتر پرس دست دوم هم را هم پیشنهاد می کنیم نکاتی که باید در استفاده از دستگاه فیلتر پرس بایستی رعایت شود این هست که هر بار پس از استفاده باید از لحاظ نشستی و قطعات معیوب چک شود و روغنکاری دستگاه توسط تکنسین از موارد الزامی نگه داری این دستگاه هست.

کارشناسان ما اماده پاسخگویی به شما هستند هم چنین جهت کسب اطلاعات بیشتر و استعلام جدول لیست قیمت دستگاه فیلتر پرس تماس حاصل فرمایید. با تشکر