سختی گیر مغناطیسی

سختی گیر مغناطیسی

سختی گیر مغناطیسی یک دیگر از محصولاتی است که برای گرفتن سختی آب بکار میرود. آب سخت دارای ماده معدنی بالایی است ، که معمولاً از کلسیم و منیزیم تشکیل شده است. در حقیقت ، اندازه گیری سختی آب در واحدهای مختلف بیان شده است که بیانگر میزان کربنات کلسیم در حجم معینی از آب است. واحدها شامل ppm (parts per million) ، gpg  (grains per gallon) یا mg / L است.

آب سخت لزوما بد نیست ، اما می تواند مشکلاتی را برای لوله کشی ایجاد کند. این ماده می تواند رسوب سختی از کلسیم به نام scale را تشکیل دهد و بر روی شیرهای آب ، سرهای حمام ، ماشینهای ظرفشویی و عناصر گرمایش بخاری تأثیر بگذارد. این امر می تواند باعث کاهش جریان آب ، راندمان گرمایش و لکه ها روی ظروف شود. تاثیر آب سخت را میتوان در تصویر زیر مشاهده کرد.

سختی گیر مغناطیسی آب

آب مغناطیسی (Magnetic water) آبی است که از یک میدان مغناطیسی عبور کرده است. دستگاه های تصفیه آب مغناطیسی یا سختی گیر مغناطیسی سازگار با محیط زیست هستند و هزینه نصب کم دارند و هیچگونه نیازی به انرژی ندارند.

سختی گیر مغناطیسی ، آب را برای عبور از یک میدان مغناطیسی قوی هدایت می کند. با قرار دادن دو آهنربا نئودیمیوم قوی در هر طرف لوله ورودی ، تمام آب از یک میدان مغناطیسی قوی و یکنواخت عبور می کند.

 از MW می توان برای مصارف کشاورزی جهت افزایش عملکرد محصول ، القاء جوانه زنی بذر و مصارف خانگی جهت شرب و شست و شو، دامداری به نفع سلامت دام و …. استفاده کرد . مواد شوینده هنگام ترکیب با آب مغناطیسی از افزایش اثربخشی برخوردار هستند و می توان میزان تمیز کننده مورد استفاده را با یک سوم تا یک چهارم کاهش داد.

سختی گیر مغناطیسی

سختی گیر مغناطیسی آب یک سیستم تصفیه آب است که با عبور از یک میدان مغناطیسی سختی آب را کاهش می دهد. این سیستم با استفاده از یک آهنربای قدرتمند در قسمت بیرونی لوله خود ، یون های موجود در آب را قبل از ورود به سیستم لوله کشی تغییر می دهد. سختیگیرهای مغناطیسی برای نرم شدن آب از نمک استفاده نمی کنند.

با عبور آب از میدان مغناطیسی خاص، یون های کلسیم و منیزیم از نظر تئوری تغییر کرده و دیگر قادر به ایجاد رسوب نیستند. گرچه ، سختیگیرهای مغناطیسی کلسیم و منیزیم، که عناصر سختی آب هستند و در لوله ها و اجزای دستگاه رسوب تشکیل می دهند، را حذف نمی کند.

سختی گیر مغناطیسی آب

مزایای انتخاب سختیگیر مغناطیسی

  • سختی گیر مغناطیسی یک گزینه کم مصرف برای نرم کردن آب هستند
  • سختی گیرمغناطیسی نسبت به برخی از گزینه های دیگر موجود در بازار از جمله سختیگیرهای مبتنی بر نمک، از نظر اقتصادی مقرون بصرفه تر میباشند
  • ماندگاری طولانی دارند – در واقع ، بستر فیلتراسیون یک سیستم مغناطیسی با کیفیت، ممکن است تا 40 سال دوام آورد.
  • از آنجا که آنها از نمک استفاده نمی کنند ، هیچ سدیمی به آب شرب شما اضافه نمی کند و آب برای نوشیدن و استفاده از آن برای آب دادن به گیاهان بی خطر می باشند.
  • بسته به سختی آب ، یک سختی گیر مغناطیسی برای نیازهای خانگی کافی باشد.
  • به دلیل عدم وجود قطعات متحرک ، نیازی به نگهداری ندارند.
  • مواد معدنی ضروری در آب باقی می مانند.
  • نیازی به نمک نیست و از این رو نمکی اضافی در آب تصفیه شده وجود ندارد.
  • جلوگیری و از بین بردن رسوبات در لوله ها و سازه های حاوی آب.

محصولات مرتبط:

tds مخفف چیست؟

اسمز معکوس چیست

الکترودیالیز چیست

رزین سختی گیر

سختی آب مناطق مختلف کشور

رای کاربران
[امتیاز کلی: 5 میانگین: 5]
۰۲۱-۸۸۷۲۲۰۲۷ با یک کلیک تماس بگیرید