Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

ژئوممبران – قیمت ژئوممبران – کارخانه تولید ورق ژئوممبران

ورق ژئوممبران

ژئوممبران یا عایق ژئوممبران ورق هایی هستند که برای عایق کاری مورد استفاده قرار می گیرند. بر روی سطح خاکی نصب می شود که معمولا به نام ورق استخر معروف هستند. جنس این ورقه ها از مواد پلیمری پلی اتیلن یا پی وی سی هست که بعنوان عایق نیازی به زیرساخت ندارند.

این عایق ها در برابر اشعه ی فرابنفش خورشید به اصطلاح uv بسیار مقاوم می باشند . همچنین ژئوممبران پلی اتلین در برابر رشد گیاه و … نیز از استحکام بسیار بالایی برخوردار می باشد . همین دلایل باعث میشود که تقریبا 99 درصد افراد برای عایق سازی ذخایر آب خود از ورق های ژئوممبران استفاده می کنند .

ژئوممبران

همانطور که گفته شد این عایقها در برابر خورشید مقاوم هست و در سرما و گرما بسیار مقاوم تر از بتن بوده و از عمر بالاتری نسبت به بتن برخودار هستند. عایق بندی با این ورقها قوی بوده و نفوذ ناپذیری عایق ژئوممبران تقریبا 100 درصد می باشد، در حالیکه بتن و سنگ و سیمان نفوذ ناپذیری اندکی دارند.

کارخانه تولید ورق ژئوممبران

ناب زیست یکی از مجهز ترین کارخانه های تولید ورق ژئوممبران در ایران و خاورمیانه می باشد که با دارا بودن خط تولید ورق ژئوممبران با عرض های 2 متر ، 5 متر و 7 متر و با ضخامت های 1 ، 1.5 و 2 میلیمتر در راستای تولید با کیفیت ترین ورقهای ژئوممبران فعالیت میکند . ناب زیست کارخانه تولید ژئوممبران با استاندارد GM13 می باشد که این استاندارد بین اللملی می باشد و تضمین کیفیت ورق های ژئوممبران را میکند . با خیال راحت از کارخانه تولید ژئوممبران ناب زیست خرید کنید . 

کاربرد ژئوممبران

ذخیره سازی آب امروزه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. ژئوممبران یک نوع عایق برای نگهداری آب می باشد. البته از این عایقها برای کاربردهای دیگه مثل ایزولاسیون فونداسیون ، تونل ، معدن و … نیز استفاده میشود. اما عمده کاربرد ژئوممبران در استخرهای کشاورزی می باشد.

کشاورزان برای ذخیره ی آب نیاز به یک استخر برای ذخیره سازی دارند که بایستی این استخر عایق کاری شده باشد . استفاده از ژئوممبران به جای روشهای سنتی مثل بتن سیمان و… مزایای بسیار زیادی دارد . نکته ی اول عمر مفید ژئوممبران ها می باشد. این عایق ها به دلیل استفاده از مواد پلی اتیلن و درصد ناچیزی مستربچ از کیفیت بسیار بالایی برخوردارند. آنها در حدود 50 سال عمر مفید دارند که البته بستگی به کیفیت تولید این ورق ها نیز دارد.

ورق ژئوممبران | عایق ژئوممبران

گاهی اوقات برای اینکه قیمت تمام شده ی ورق های ژئوممبران کاهش پیدا کند برخی اقدام به استفاده ی بیش از اندازه استاندارد از مستربچ و کربن بلک می کنند. این موضوع باعث میشود کیفیت و دوام ژئوممبران تولیدی نیز افت پیدا بکند.
کارخانه ناب زیست تولید کننده باکیفیت ترین ژئوممبران با مواد اولیه درجه ی پلی اتیلن می باشد .

انواع ورق ژئوممبران

ژئوممبران سنگین hdpe برای ساخت استخرهای ذخیره آب به کار می رود و نسبت به عایق های ژئوممبران دیگر انعطاف پذیری بالایی دارد. این ورقه های سبک برای ایزوالسیون فونداسیون ، ایزوالسیون بام سبز ، ایزوالسیون تونل به کار می رود و از انعطاف نسبتا خوبی برخودار هستند.

عایق ژئو ممبران

میزان انعطاف پذیری ژئوممبران pvc مابین نوع سبک و سنگین است. به همین دلیل علاوه بر کاربردهای انواع  سبک و سنگین بیشترین کاربرد آن در معدن میباشد. عایق های ژئوممبران vldpe جدیدترین نوع این ورق ها است که از ترکیب وینیل و ژئوممبران سنگین ساخته شده است و به تازگی به بازار عرضه شده است.

این عایقها همچنین در دو نوع مختلف صاف و مضرس و در رنگهای متفاوت و در ضخامت های 5.0 الی 2 میلیمتر تولید می شود. ورق ژئوممبران hdpe شامل 97 %پلی اتیلن ، 5.2 % کربن سیاه و 5.0 % آنتی اکسیدان هست.

کاربردهای عایق ژئوممبران

ژئوممبران به دلیل کیفیت مناسب و اقتصادی و مقرون صرفه بودن استفاده از آن روز به روز در حال افزایش هست . در عایق بندی انواع استخرهای بزرگ خاکی و سیمانی ، مخازن ذخیره آب و مواد شیمیایی و سدسازی از این ورق استفاده می شود.  همچنین این عایقها نفوذ ناپذیر در ایزوالسیون جایگزین روش های قدیمی مانند سنگ و سیمان و بتن می باشد.

شرح بعضی از کاربردهای عایق ژئوممبران بصورت ذیل می باشد :

 1. در صنعت کشاورزی و دامپروری معمولا از ورق ژئوممبران hdpe استفاده می شود. این ورقه ها در عایق بندی استخرهای خاکی جهت ذخیره کردن آب برای مصارف کشاورزی و دام و طیور بسیار زیاد کاربرد دارد .
 2. ورق ژئوممبران به ترکیبات شیمیایی که در ساخت آن بکار رفته ماده ای خنثی هست که با هیچ ماده ای ترکیب نمی شود و هیچ ماده ای به آن نمی چسبد. به همین جهت از آن برای عایق بندی استخرهای پرورش ماهی و میگو و سایر آبزیان هست که هیچ خزه ای به آن نمی چسبد.
 3. در ساخت حوضچه های ذخیره اسید و هیپ لیچ می توان از این عایقها که به دلیل وجود آنتی اکسیدان در آن که موجب می شود با اسید واکنش ندهد، استفاده کرد.
 4. در ایزوالسیون فونداسیون ، نوع سنگین این اوراق به دلیل اینکه از انعطاف پذیری بالایی برخوردار هست و راحت نصب می شود جایگزین بتن می باشد.کاربرد ورق ژئو ممبران
 5. در ایزوالسیون بام ها ، ورق ژئوممبران سنگین و pvc ، vlpde به دلیل سبکی و مقرون به صرفه بودن در هزینه ها جایگزین ایزوگام می باشد.
 6. ایزوالسیون معدن و تونل که باز به دلیل سبکی و انعطاف پذیر بودن این محصول بهترین گزینه برای استفاده میباشد.
 7. ایزوله سازی سازه های زیرزمینی در برابر نفوذ آبهای سطحی و زیرزمینی مانند ایزوله دیوارهای متروهای شهری.
 8. برای حفظ محیط زیست ، نگهداری مواد آلاینده برای جلوگیری از آلودگی آب های زیرزمینی و همچنین جلوگیری از ورود آب های ناشی از باران به سایت دفن زباله ، حبس گازهای حاصل از تجزیه زباله ها برای تولید انرژی و کاهش گازهای گلخانه ای.
 9. موارد دیگری از قبیل عایق بندی تالاب ها وحوضچه ها ، دریاچه های مصنوعی ، کانال انتقال آب ، فاضلاب و زه آب ، مخازن آب روستایی ، مخازن آب شرب ، آب انبار مرغداری و غیره که استفاده از عایق ژئوممبران باعث افزایش راندمان می شود.

قیمت ژئوممبران

قیمت ورق ژئوممبران بر اساس متر مربع قیمت گذاری می شود . قیمت هر متر مربع این ورقها با ضخامت 1 میلی متر با توجه به حجم مورد نیاز که به کاخانه سفارش داده می شود تعیین می شود. چون ورقهایی با این ضخامت معمولا کاربرد زیادی ندارند پر مصرف ترین و پرکاربردترین نوع این عایق با ضخامت 5.1 میلیمتر است. که باز هم بسته به نوع موادی که در ساخت ورق استفاده شده و کیفیت و دوامی که تولید می شود قیمت های متفاوتی دارد. با ارجاع به عرضه کننده می توانید اطلاعات کامل را در رابطه با قیمت آن کسب نمائید.

قیمت عایق ژئو ممبران

به این نکته توجه داشته باشید یکی از دلایل اصلی ثابت نبودن قیمت ژئوممبران ، نوسانات قیمت مواد پلی اتیلنی میباشد که در ساخت آن به کار برده میشود. قیمت این ورقه ها با ضخامت 2 میلی متر که کاربردهای تخصصی دارند و معمولا در استخرهای با عمق بیش از 15 متر استفاده می شوند ، سفارشی می باشد و بروز قیمت دهی می شود.

مزایای استفاده از عایقهای ژئوممبران

ژئوممبران ها دارای مزایای بسیار بالایی دارند از جمله انها به موارد زیر اشاره می کنیم :

 1. بسیار مقاوم در برابر خوردگی و سایش
 2. در برابر ضربه ، فشار آب ، پارگی ، لنگرگاه ، ترک خوردگی و…. بسیار مستحکم و مقاوم عمل میکند .
 3. عایق ژئوممبران نسبت به سایر روش ها بسیار سریع نصب و راه اندازی میشوند.
 4. استفاده از این عایق هزینه ها را نسبت به سایر روش ها بسیار پایین می آورد .
 5. این ورق ها توسط جوندگان موذی به هیچ عنوان آسیب نمی بیند .
 6. نصب سریع و آسان ژئوممبران ها که موجب صرفه جویی در زمان اجرای پروژه می گردد.
 7. به مقرون به صرفه بودن در هزینه ها در مقایسه با بتن و سنگ و سیمان می شود ، که بصورت تقریبی هزینه ها یک چهارم کاهش می یابد.
 8. عمر طولانی که به بیش از 50 سال میرسد.مزایای ژئو ممبران
 9. مقاومت در برابر حرارت ، یخ زدگی و سایر عوامل محیطی و بیولوژیکی .
 10. مقاومت در برابر فشار آب.
 11. خنثی بودن عایق ژئوممبران در برابر آلودگی ها و مواد افزودنی.
 12. عدم چسبیدن خزه و جلبک و باکتری به دیواره و کف استخر.
 13. مقاوم در برابر سوراخ شدگی ناشی از حمله جوندگان.
 14. نفوذ ناپذیری بسیار بالای با عایق بندی تقریبی 100 درصد.
 15. مقاوم در برابر زلزله بخاطر خاصیت ارتجاعی ورق ژئوممبران.

خرید ژئوممبران

با توجه به نوسانات زیاد قیمت ها در اصناف مختلف، این محصول نیز از این قاعده مستثنی نمیباشد. همچنین با توجه به جنس های مختلف و ابعاد این عایق ها ارائه لیست قیمت ثابت امکان پذیر نمیباشد.

برای خرید ژئوممبران می توانید هم اکنون با کارشناسان فنی ما در خصوص پروژه خود صحبت نمایید. تا شما را برای یک خرید مطمئن و راحت راهنمایی کنند .

رای کاربران
[امتیاز کلی: 5 میانگین: 5]