Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

سپتیک تانک بتنی

سپتیک تانک بتنی

سپتیک تانک بتنی آماده یا پیش ساخته نیز از انواع مختلف سپتیک تانک ها می باشد. البته بدلیل برخی مشکلات امروزه کمتر مورد استفاده قرار می گیرد. اما بدلیل هزینه پایین و قیمت تمام شده کم همچنان در برخی از کشور ها همچون افغانستان و پاکستان و برخی نقاط ایران در حال استفاده است.

انواع سپتیک تانک بتنی

سپتیک تانک بتنی به دو صورت “درجا ” و ” آماده” قابل تولید است. سپتیک تانک بتنی درجا به سپتیکی گفته می شود که با مصالح بنایی طبق نقشه ای که ذیلا آورده خواهد شد توسط کارگر و بنا ساخته می شود. آجر ، سیمان تیپ 5 یعنی سیمان ضد سولفات و ایزوگام در این نوع مورد استفاده قرار میگیرند. استفاده یا عدم استفاده از میلگرد بستگی به حجم سپتیک بتنی درجا دارد.

سازنده سپتیک تانک پیش ساخته بتنی

اگر حجم سپتیک مورد نیاز کمتر از 10 مترمکعب و بعضا 20 مترمکعب باشد قاعدتا با دیوارچینی آجری و ماله کشی سیمانی و نهایتا ایزوگام از داخل مخزن می توان یک دستگاه سپتیک بتنی درجا ساخت . ولی چنانچه حجم مخزن مورد نیاز بیش از 20 مترمکعب باشد حتما می باید از طریق بستن قالب و میلگرد و سیمان تیپ 5 یعنی سیمان ضد سولفات و ایزوگام به ساخت سپتیک بتنی درجا البته طبق نقشه شماتیک زیر ممارست ورزید .

نقشه گند انبار پیش ساخته بتنی

قیمت سپتیک تانک بتنی پیش ساخته

محاسبه قیمت سپتیک تانک بتنی درجا از طریق جدول آنالیز قیمتی شبیه تصویر زیر قابل استخراج است که در آن ، با محاسبه احجام مصرفی بتن و میلگرد و … و ضرب قیمت ارائه شده در فهرست بهای سازمان مدیریت و برنامه ریزی در این احجام منتج به استخراج قیمت این محصول می گردد.

برای مشاهده ی همه روی عکس زیر کلیک کنید (فایل pdf)

آنالیز قیمت سپتیک تانک بتنی

بمنظور تسهیل کار شما مراجعه کننده گرامی به این سایت ذیلا فایل اکسل محاسبه قیمت سپتیک تانک بتنی درجا بر اساس قیمت های فهرست بها آپلود گردیده است . با توجه به تغییر قیمت های فهرست بهای مورد تائید سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور بمنظور استخراج قیمت سپتیک های درجا و پیش ساخته و یا حتی سپتیک تانک پلی اتیلن کافی است نسبت به جایگزینی قیمت ها طبق فهرست بهای جدید اقدام نمائید .

دانلود فایل اکسل محاسبه قیمت بر اساس قیمت های فهرست بها

 

ایمهاف تانک بتنی پیش ساخته

سپتیک تانک بتنی آماده

سپتیک تانک بتنی پیش ساخته بصورت استوانه عمودی تولید می گردد . حجم مخازن پیش ساخته بدلیل بسیار سنگین بودن نهایتا تا 15 مترمکعب قابل تولید در کارخانه است . برای حجم سپتیک تانک 50 مترمکعبی بتنی می بایست 3 دستگاه سپتیک تانک بتنی 15 مترمکعب در کنار 1 دستگاه سپتیک پیش ساخته قرار گیرد و به هم پارالل گردد. قطر سپتیک بتنی پیش ساخته از 1.2 متر آغاز و تا 2 متر ادامه دارد. ارتفاع مدل پیش ساخته از 1.5 متر آغاز و تا نهایتا 5 متر ادامه خواهد داشت .

همین محدودیت های بسیار زیاد و متاسفانه خوردگی بتن حتی تیپ 5 در مقابل فاضلاب اسیدی باعث شده است امروزه کسی از سپتیک بتنی چه بصورت درجا و چه بصورت اماده استقبال نکند .

مزایای سپتیک تانک بتنی آماده

شاید بتوان بزرگترین مزیت سپتیک تانک بتنی پیش ساخته را قیمت مناسب آن و بزرگ ترین عیب آن را همین موضوع خوردگی مخزن و نفوذ فاضلاب به درون خاک اطراف نام برد.

ساخت سپتیک بتنی

تولید کننده انباره تعفن بتنی

نقشه مخزن سپتیک بتنی پیش ساخته

بدلیل زمان بر بودن ساخت مخزن بتنی درجا در کل جهان منجمله ایران پیمانکاران و کارفرمایان به استفاده از مخزن سپتیک بتنی پیش ساخته روی آورده اند . ما نیز در ادامه ضمن ارائه نقشه ساخت مدل بتنی آماده و عکس و فیلم از مراحل تولید مخزن بتنی آماده به تشریح آن می پردازیم .

نقشه سپتیک بتنی آماده

گندانبار بتنی پیش ساخته

مطالب مرتبط:
محاسبه حجم سپتیک تانک
قیمت سپتیک تانک

رای کاربران
[امتیاز کلی: 5 میانگین: 5]