لوله کاروگیت 315 میلیمتر

لوله کاروگیت 315

لوله کاروگیت 315 یکی از انواع لوله‌هایی است که بیشتر برای انتقال آب و فاضلاب در ابعاد کم، مانند ساختمان‌های مسکونی یا صنایع کوچک مورد استفاده قرار می‌گیرد. لوله پلی اتیلن فاضلابی 12 اینچ که از جنس پلی‌اتیلن بصورت دوجداره تولید شده باشد نه‌تنها در برابر انواع فشارها مقاوم هستند؛ بلکه به دلیل واکنش‌ناپذیری با مواد شیمیایی نیز عمر بسیار زیادی دارند.

برای اینکه بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید و در ضمن آن را متناسب با نیاز خود تأمین کنید، بهتر است با افراد کاربلد و حرفه‌ای مشورت کنید. مجموعه کارخانجات ناب ‌زیست می‌تواند در این زمینه در کنار شما باشد و به شما کمک کند تا از طراحی تا اجرا به‌سهولت امور مربوط به جمع آوری و انتقال آب و فاضلاب را پشت سر بگذارید. این مطلب را بخوانید و سپس با مشاوران این مجموعه برای کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

معرفی لوله کاروگیت 315 میلیمتر

قبل از اینکه با لوله کاروگیت 315 میلیمتر آشنا شوید باید بدانید منظور از لوله کاروگیت دقیقاً چیست و چه ویژگی‌هایی دارد. این لوله‌های خرطومی که اغلب در صنعت آب و فاضلاب مورد استفاده قرار می‌گیرند از پلی‌اتیلن ساخته می‌شوند. اگر تابه‌حال نام لوله پلی‌اتیلن فاضلابی به گوشتان خورده باشد باید بدانید منظور همین لوله‌هایی هستند که به کاروگیت معروف بوده و در اندازه‌های مختلفی تولید می‌شود.

کاربردهای لوله کاروگیت 315

این لوله‌ها از دو لایه تشکیل می‌شوند که جداره درونی اغلب به رنگ زرد بوده و کاملاً یکدست و صیقلی هستند. علاوه بر این باید بدانید که اسامی آن‌ها متناسب با قطر داخلی لوله نام‌گذاری می‌شود. این بدان معنا است که قطر دهانه داخلی لوله کاروگیت سایز 315، 12 اینچ است. از نظر طول نیز اغلب بیش از 12 متر درازا ندارند.

انواع لوله فاضلابی پلی اتیلن 12 اینچ

لوله کاروگیت 315 میلیمتر همچون سایر سایزهای این مدل لوله‌ها تنوع بسیار زیادی دارند و هر کدام از این نمونه‌ها برای موارد و کاربری‌های ویژه‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرند. به صورت کلی می‌توان گفت که این لوله‌ها در سه نوع تولید شده و در بازار در دسترس مشتریان قرار می‌گیرند که عبارت هستند از:

 • لوله‌ 315 نوع c: لوله‌های نوع سی مقطعی دایره‌ای شکل دارند و سطح آن‌ها چه در داخل و چه در خارج لوله شیاردار یا به اصطلاح دارای راه‌های موازی است.
 • لوله 12 اینچ مدل s: این لوله‌ها نیز مانند نمونه قبلی استوانه‌ای هستند و تفاوت آن‌ها در این است که از دو لایه تشکیل شده‌اند. لایه بیرونی دارای خطوط موازی و لایه درونی کاملاً صاف و مسطح است.
 • نوع D: این لوله دارای مقطعی به شکل دایره است. تنها یک جداره دارد که آن نیز کاملاً صاف است و هیچ خطی ندارد.

لوله کاروگیت 315 چه ویژگی‌هایی دارد؟

لوله کاروگیت 12 اینچ

همان‌طور که پیش از این نیز ذکر کردیم لوله کاروگیت 12 اینچ را با متریال پلی‌اتیلن تولید می‌کنند؛ در نتیجه این لوله نیز تمام خواص و ویژگی‌های پلی‌اتیلن را با خود به همراه دارد. نه تنها آب بدون اینکه فاسد و خراب شود می‌تواند در این لوله جریان داشته باشد؛ بلکه در مقابل نشتی نیز مقاومت بسیار فراوانی دارد. ازآنجاکه این لوله‌ها به دلیل استفاده در صنعت آب و فاضلاب در زمین مدفون می‌شوند باید تاب‌آوری بالایی داشته باشند که پلی‌اتیلن با استقامت در برابر انواع مشکلات مانند پساب‌ها یا تغییرات جوی و کودهای موجود در خاک توانسته این نیاز را رفع کند.

با این‌حال باید بدانید که لوله کاروگیت 315 به دلیل قطر کمی که در قسمت دهانه دارد، برای صنایع بزرگ مورد استفاده قرار نمی‌گیرد و بیشتر مناسب استفاده در مصارف خانگی یا صنایع بسیار محدود است. از نظر ابعاد می‌توان گفت که کوچک‌ترین لوله‌ای که در صنعت آب و فاضلاب مورد استفاده قرار می‌گیرد همین لوله 315 کاروگیت است. برای نصب این لوله نیز مانند سایر لوله‌های پلی اتین فاضلابی از ابزاری مانند کوپلر و رینگ، واشر و در صورت نیاز دستگاه جوش اکسترودر استفاده می‌شود.

کاربرد‌های لوله دوجداره فاضلابی 315

درست است که پیش از این متذکر شدیم این لوله بیشتر برای پساب‌های خانگی مورد استفاده قرار می‌گیرد و نهایتاً به دلیل قطر کمی که در قسمت مقطع دارد می‌تواند فاضلاب صنایع کوچک را هدایت کند؛ اما به صورت کلی مصارف دیگری نیز می‌توان برای آن‌ها برشمرد. به‌عنوان‌مثال می‌تواند در مزارع برای کاور رایزر از این لوله استفاده کرد یا اگر آب با دبی کمی در جریان باشد لوله کاروگیت 315 بهترین گزینه به عنوان خط انتقال محسوب می‌شود.

در روستاها نیز برای انتقال آب و فاضلاب از لوله 12 اینچ دوجداره پلی اتیلن استفاده می‌کنند. همچنین جمع‌آوری آب‌های سطحی با لوله کاروگیت 12 اینچ انجام می‌شود. فاضلاب‌های خیابان‌ها یا شهرک‌هایی که مجموعه‌ای از چند ویلا هستند، بیمارستان‌هایی با تعداد تخت‌های زیاد یا انتقال و پمپاژ آب از محل کوچکی مانند رودخانه نیز می‌توانند از جمله استفاده‌های لوله 315 کاروگیت به‌حساب آیند. فراموش نکنید همه این انتقال‌ها به شرطی انجام می‌شود که فشار آب زیر نیم بار باشد.

قیمت لوله کاروگیت 315

قیمت لوله کاروگیت 315

نمی‌توان قیمت دقیقی را به عنوان نرخ خرید و فروش لوله کاروگیت 315 اعلام کرد. این قیمت تحت تأثیر عوامل بسیار زیادی قرار می‌گیرد که می‌تواند در قیمت نهایی لوله تأثیر مستقیم گذاشته و مبلغ را بیش از عددی کند که شما انتظار داشتید. قیمت این لوله از چه عواملی متأثر هستند؟

 • وزن لوله: یکی از عواملی که می‌تواند در این نرخ مؤثر باشد، وزن لوله است. لوله‌های سنگین‌تر قیمت بیشتری دارند.
 • متراژ لوله: لوله‌های کاروگیت 300 به صورت طول استاندارد بین 6 الی 12 سانتی‌متر در دسترس مشتریان قرار می‌گیرند. اینکه شما چه هزینه‌ای باید بپردازید به طول لوله نیز بستگی دارد.
 • گرید لوله: گریدی که برای لوله کاروگیت 12 اینچ در نظر گرفته شده PE100 یا PE80 است که گرید 100 به دلیل وزن کمتر، قیمت پایین‌تری نیز دارد.
 • مقاومت الکتریکی: هر چه مقاومت الکتریکی بیشتر باشد، به تبع باید مبلغ بیشتری نیز بپردازید.
 • خلوص پلی‌اتیلن: اگر خلوص پلی‌اتیلن بالاتر باشد، کیفیت لوله‌ای که دریافت می‌کنید بیشتر بوده و در نتیجه مزایای بیشتری نیز دارد. پس خلوص بیشتر نیازمند پرداخت هزینه بالاتری است.

مزایای لوله 315 کاروگیت

علاوه بر ویژگی‌هایی که ذکر شد، این لوله‌ها مزایای بسیار زیادی نیز دارند که هرکدام می‌توانند شما را به هدفی که برای خرید این لوله دارید نزدیک‌تر کنند. ما در اینجا تنها چند مزیت اصلی لوله کاروگیت 315 را نام می‌بریم تا بتوانید برای خرید، بهترین تصمیم را اتخاذ کنید:

 • لوله پلی اتیلن در برابر اشعه خورشید مقاومت بالایی دارد؛ در نتیجه این لوله‌ها نیز این ویژگی را دارند.
 • این لوله‌ها با اسیدها، بازها و نمک‌ها واکنش شیمیایی نشان نداده و در نتیجه دچار خوردگی نمی‌شوند.
 • می‌توانند تا 50 درجه سانتیگراد در برابر ذوب شدن تاب بیاورند.
 • لوله کاروگیت 12 اینچ نسبت به لوله پلیکا سایز 315 میلیمتر وزن بسیار کمتری دارند.
 • بین 75 الی 100 سال عمر می‌کنند و اگر شرایط بهتری داشته باشند این عمر می‌تواند بیشتر باشد.
 • نصب آن‌ها آسان است و به کوپلر و رینگ نیاز دارد.
 • به دلیل وزن کمی که دارند حمل‌ونقل آن‌ها به سهولت انجام می‌شود.
 • علاوه بر گرما می‌توانند در مقابل سرما نیز مقاومت کنند.
 • در برابر حمله جوندگان مقاوم هستند.
 • باعث کاهش هزینه در لوله‌کشی می‌شوند.
خرید لوله کاروگیت 12 اینچ

نصب لوله پلی اتیلن فاضلابی 12 اینچ

علاوه بر اینکه لوله 315 کاروگیت مزایای زیادی دارند و نصب آن‌ها به سرعت و با سهولت انجام می‌شوند؛ اما لازم است شما نیز هنگام نصب این لوله‌ها برخی موارد را رعایت کنید تا هم عمر لوله‌ها کاهش پیدا نکند و هم به خوبی به هدف خود دست پیدا کنید. این موارد عبارت هستند از:

 • دقت کنید که این لوله‌ها را نمی‌توانید در متراژهای بسیار پایین و عمیق نصب کنید. بیشترین عمقی که لوله 12 اینچ کاروگیت می‌توانند تحمل کنند 7 متر است. پس در صورتی که عمق برآورد شده بیش از این میزان بوده بهتر است به سراغ لوله‌های کاروگیت با تحمل فشار بیشتر بروید.
 • حتماً قبل از نصب باید دقت کنید که در زیر لوله خاک باشد و عمق آن در کمترین میزان باید به 1 متر و 10 سانتی‌متر برسد. در صورتی که این حجم از خاک را ندارید بهتر است خودتان خاکریزی مناسب انجام دهید. از طرفی عرضی که لوله کاروگیت 315 در آن قرار می‌گیرد نیز باید 750 میلیمتر باشد. ترانشه خود را با این ابعاد آماده سازی کنید تا عمر مفید لوله افزایش پیدا کند.
 • دقت کنید قبل از اینکه لوله را در ترانشه جای‌گذاری کنید حتماً خاک را با کمک کف کوبی استوار و محکم کنید. خاکی که استحکام کافی ندارد باعث آسیب‌ رساندن به لوله 12 اینچ فاضلابی می‌شود. در صورت نیاز حتماً خاک را تعویض کنید و سپس لوله را در جای خود قرار دهید.

خرید لوله 315 کاروگیت

برای صنایع آب و فاضلاب لازم است تا حتماً از لوله‌های مقاومی استفاده کرد که توانایی انواع فشارها و تغییرات جوی را در زیر زمین داشته باشند. این لوله‌ها باید بتوانند پساب‌ها را انتقال داده و بدون هیچ واکنشی آن‌ها را به نقطه‌ای که مورد نیاز است برسانند. در ضمن باید ابعاد آن‌ها نیز متناسب با مورد استفاده باشد.

لوله کاروگیت 315 بهترین لوله برای انتقال آب و فاضلاب با حجم و فشار بسیار کم است که می‌تواند نزدیک به 75 تا 100 سال عمر مفید داشته باشد. اگر به دنبال خرید چنین محصولاتی هستید بهتر است حتماً با مشاوران مجموعه کارخانجات ناب ‌زیست تماس بگیرید و از آن‌ها بخواهید تا از زمان طراحی تا اجرای پروژه در کنار شما باشند. همین الان تماس بگیرید.

وزن این سایز از 5 کیلو در هر متر با کوپلر و واشر آغاز و تا 5.9 کیلو در هر متر ادامه دارد. نرو مادگی یکی از اجزای چسبیده به این لوله‌های می‌باشد لذا دقت کنید به هیچ عنوان بابت خرید کوپلر و واشر بصورت مجزا فروشنده از شما پول اضافی دریافت ننماید.

بیشترین مصرف این سایز در جمع آوری و انتقال فاضلاب در خیابانهای با عرض 20 متر می‌باشد. در صورت تولید این لوله در شرایط استاندارد بدون نگرانی میتوان آنها را تا عمق 7 متر دفن نمود. در صورت نیاز به دفن لوله در عمقی بیشتر از 7 متر و یا استفاده بصورت زهکش بدلیل پایین آمدن مقاومت مکانیکی باید لوله با مقاومت 64 کیلو نیوتن بر متر مربع تولید و در اختیار خریدار قرار داد.

مقدار لوله 315 کاروگیتی که در هر تریلی حداکثر میتوان بارگیری نمود 504 متر می‌باشد که بدین منظور نیاز به پایه‌های مخصوصی است که در برخی از کارخانه‌ها این شرایط فراهم می‌باشد.

دانلود مشخصات فنی لوله کاروگیت 315

توصیه میکنیم از مطالب زیر بازدید کنید :

کارخانه تولید لوله کاروگیت

منهول کاروگیت

رای کاربران
[امتیاز کلی: 2 میانگین: 5]
۰۲۱-۸۸۷۲۲۰۲۷ با یک کلیک تماس بگیرید