آشنایی با عملکرد دیزل ژنراتورها

آشنایی با عملکرد دیزل ژنراتورها

دیزل ژنراتورها معمولاً در اتاق های موتور به صورت جفت قرار می گیرند ، این اطمینان حاصل میکند در صورت عدم موفقیت یک مؤلفه یا سیستم، دیزل ژنراتور قابل استفاده باشد. در صورت استفاده از سیستم های رایج ، دستگاه استندبای و لوله کشی کافی و شیرآلات کافی برای اطمینان از وجود مسیرهای عرضه جایگزین برای هر دیزل ژنراتوری فراهم شده است. خدمات منحصر به فرد به هر دیزل ژنراتور از هم متفاوت هستند ، اما در صورت لزوم اجرای سیستم ها، باید از سیستم حفاظت کافی برای جلوگیری از خرابی های رایج استفاده شود.

از دیزل ژنراتورها به دلیل ویژگی های زیر می توان به عنوان واحدهای مستقل ، اضطراری ، پرایم و دایم و … استفاده کرد:

 • در دسترس بودن
 • راه اندازی سریع
 • قابلیت اطمینان
 • رمپ آپ سریع
 • دوام بالا

طول عمر ژنراتورهای دیزلی براساس شیوه مناسب O&M و شرایط جوی محیط در محدوده 15000 تا 30،000 ساعت است. دیزل ژنراتور به گونه ای طراحی شده است که می تواند 30٪ – 80٪ از قدرت اسمی خود را که توسط OEM ها مشخص شده است ، کار کند. دیزل ژنراتور كه ​​از واحد كنترل الكترونیكی (ECU) بهره می برد ، بیشتر توسط كاركنان استفاده می شود. ECU وسیله ای است برای ایجاد تغییرات در تقاضای بار که وارد دیزل ژنراتور می شود و با تنظیمات، سوخت رسانی به موتور دیزل را جبران می کند. با این وجود عوامل مختلفی در طول مراحل ساخت و طراحی سیستم برق وجود دارد که برای استفاده از یک دیزل ژنراتور طراحی شده است. این عوامل شامل موارد زیر است که باید هنگام انتخاب موتور دیزل برای یک برنامه کاربردی خاص در نظر گرفته شود:

 • سیستم خنک کننده
 • تجهیزات استارت
 • تعمیر و نگهداری
 • ارتفاع از سطح دریا
 • سیستم کنترل
 • شرایط غیر طبیعی محیطی
 • کیفیت سوخت
 • سرعت عمل
 • نوع درایو و دمای محیط
 • راندمان

با این حال ، بازده دیزل ژنراتور به فاکتور بار ، ظرفیت ، طراحی موتور ، شرایط محیط ، کنترل سوخت ، سیستم خنک کننده و سرعت کار بستگی دارد. عملکرد موفقیت آمیز یک دیزل ژنراتور به عملکرد اجزای تشکیل دهنده سیستم بستگی دارد.


هزینه سوخت ژنراتور دیزل

هزینه سوخت دیزل ژنراتور تابعی از ظرفیت بار ، نوع دیزل ژنراتور ، رتبه بندی دیزل ژنراتور ، کیفیت سوخت ، دمای محیط و رطوبت است. رابطه بین مصرف و قدرت تولید شده توسط دیزل ژنراتور در شکل ذیل نشان داده شده است. هزینه سوخت دیزل ژنراتور به شرح زیر بیان می شود.

ضرایب ، ai ، bi و ci ضرایب تولید کننده دیزل هستند ، FCi تولید سوخت دیزل ژنراتور است ، و Pgen قدرت تولید شده توسط دیزل ژنراتور است.

توان تولید شده توسط دیزل ژنراتور را می توان در معادله ذیل بیان کرد:

که Ngen تعداد دیزل ژنراتورها است ، Pgen قدرت تولید شده بر حسب کیلو وات است ، Pn قدرت اسمی تولید شده توسط دیزل ژنراتور بر حسب کیلو وات است ، و ngen بازده دیزل ژنراتور است.

قدرت تولید شده توسط دیزل ژنراتور به گونه ای طراحی شده است که در حداکثر و حداقل ظرفیت دارای توان مشخص شده توسط تولید کنندگان مطابق با رابطه ذیل ارائه شود.

بهره وری دیزل ژنراتور

راندمان دیزل ژنراتور ترکیبی از راندمان موتور دیزل و آلترناتیو است. بازده دیزل ژنراتور مبتنی بر ترکیب اجزای اصلی بین 30 تا 55 درصد متغیر است ، در حالی که بازده مستقل موتور دیزل و آلترناتور به ترتیب بین 35 تا 60 درصد و 85 درصد و 95 درصد متغیر است. راندمان دیزل ژنراتور به طراحی ، اندازه یا ظرفیت ، مکانیسم کنترل سوخت ، سرعت کار ، نوع مکانیزم خنک کننده و غیره بستگی دارد. با این حال ، بهره وری از یک دیزل ژنراتور در طول عملیات به دلیل شرایط بار ، شرایط محیط و روش های O&M از مقدار طراحی منحرف می شود. الگوهای بهره وری بر اساس اندازه دیزل ژنراتور نشان می دهد که کارایی با اندازه ژنراتور افزایش می یابد ، همانطور که در شکل ذیل نشان داده شده است.

مزایا و معایب ژنراتور دیزل

دیزل ژنراتور به طور گسترده در زمینه هایی مانند بخش برق ، معادن ، راه آهن ، کارخانه ها ، شرکت ها و بیمارستان ها برای راه حل های برق و گرما استفاده می شود. مزایا و مضرات در جدول ذیل ارائه شده است.

مزایامعایب
کارامدی بالا با توجه به انعطاف پذیری عملکرد بار و در دسترس بودن تجاریعموماً گرانتر است
هیچ گونه خطر محیطی برای ذخیره سوخت آنها وجود نداردآلودگی صوتی
راندمان بالا ، راه اندازی سریع و بهره برداری با خطر احتراق کمتر.ژنراتورهای دیزل قطعات بیشتری دارند که می تواند منجر به هزینه بالاتر شود
هزینه نگهداری دیزل ژنراتور بسیار کمتر از ژنراتورهای گاز است. ژنراتورهای دیزل سازگار با محیط زیست نیستند
ژنراتورهای دیزل ارزان تر از سایر ژنراتورها هستند و می توانند بارهای سنگین را تحمل کنند.خدمات و تعمیرات در مقایسه با سایر DER ها گران تر هستند
 ژنراتورهای دیزل می توانند برای مدت طولانی و با دوام بیشتری کار کنند.هزینه اولیه دیزل ژنراتور گران است
ژنراتورهای دیزلی نسبت به ژنراتورهای بنزینی نسبت به سوخت کارایی بیشتری دارند.

ژنراتورهای دیزلی نسبت به ژنراتورهای بنزینی ارزانتر هستند.

 شروع دیزل ژنراتورها می تواند یک مشکل جدی در فصل زمستان و باران باشد

کاربرد دیزل ژنراتورها

ژنراتورهای دیزلی با استفاده از یک موتور احتراق داخلی و سپس با استفاده از یک ژنراتور برقی ، انرژی سوخت (دیزل یا بیودیزل) را به انرژی مکانیکی تبدیل می کنند.  با توجه به اندازه و سایز مخزن سوخت آن، استفاده از توان تولیدی ممکن است در هر زمان در دسترس باشد. یک دیزل ژنراتور کوپله شده با هدف ایجاد جبران برق پس از هرگونه کمبود در تولید برق یا از کار افتادن برق ناشی از هرگونه مشکل فنی می باشد. ژنراتورهای دیزلی به دلیل اندازه (از 1 کیلو ولت تا بیش از 1000 کیلو ولت) ، هزینه اولیه ، سادگی و همچنین سوخت معمولی که در آنها می توان به راحتی استفاده کرد از متداول ترین مولدهای برق مورد استفاده می باشد.

ویژگی های دیزل ژنراتور

یک دیزل ژنراتور عمدتاً از یک موتور احتراق داخلی ، یک ژنراتور برقی، اتصال مکانیکی، یک تنظیم کننده ولتاژ اتوماتیک، یک تنظیم کننده سرعت، یک شاسی پشتیبانی، یک باتری برای شروع موتور تشکیل شده است که اجازه راه اندازی دیزل ژنراتور را می دهد، یک مخزن سوخت و یک کنترل پنل تشکیل شده است.

دیزل ژنراتور مورد استفاده ممکن است به عنوان یک ژنراتور مداوم یا اصلی کار کند و باید به اندازه و توانی طراحی شود تا برای مدت زمان قابل توجهی در بار متغیر فعالیت کند. در مقایسه با سایر ژنراتورهای مبتنی بر موتور احتراق داخلی که ممکن است حداکثر 2 دقیقه برای شروع کار نیاز باشد ، زمان پاسخ دیزل ژنراتور ، بارگیری در 10 ثانیه می باشد. با توجه به قابلیت اطمینان و شرایط ، یک دیزل ژنراتور قادر است در یک بازه زمانی مهم ، انرژی را به سرعت و به طور مداوم تأمین کند. علاوه بر این ، با تولید دیزل ژنراتور های با کیفیت بالا ، دوام ممکن است به ده ها هزار ساعت قبل از اولین تعمیرات اساسی آنها برسد. علاوه بر این ، دیزل ژنراتورها برای پیاده سازی و بهره برداری ساده تلقی می شوند.

عملکرد یک دیزل ژنراتور

اصل عملکرد دیزل ژنراتور تقریباً مشابه با میکروتوربین است(به جز استفاده از هوا) ، بنابراین هیچ کمپرسور وجود ندارد. یک دیزل ژنراتور به دو مبدل حرارتی با هدف انتقال حرارتی از گازهای خروجی و سیستم خنک کننده نیاز دارد. استفاده اصلی از دیزل ژنراتور برای تأمین نیازهای متعادل کننده برق در شبکه برق عمومی یا میکروگرید (توان تغذیه چه در دوره های اوج و یا کمبود ژنراتورهای برق اصلی) و تأمین برنامه برق اضطراری است. در حالت کار عادی ، دیزل ژنراتور ممکن است در حالت “استندبای” باشد و برای جبران پیک های مصرف انرژی وارد فعالیت شوند. این تکنیک عمدتاً زمانی استفاده می شود که منبع اصلی برای تأمین بار غیرقابل استفاده یا کافی نباشد. بنابراین ، یک ژنراتور دیزلی اغلب به عنوان منبع پشتیبان مورد استفاده قرار می گیرد تا از هزینه اضافی قابل توجه تعرفه انرژی در طی مدت زمانی محدود جلوگیری شود یا با سایر دستگاه های تولید کننده با هدف کیفیت انرژی بالا همراه باشد (یعنی بدون نوسانات). بنابراین ، برای حالت عامل خارج از شبکه یا در دسترس بودن شبکه عمومی محدود ، با تنظیم توان دیزل ژنراتور و یا ذخیره سازی برای تثبیت ولتاژ ، می توان تعادل برق را انجام داد.

تجزیه و تحلیل هزینه عملیاتی ژنراتور دیزل

برای افزایش قابلیت اطمینان در منبع تغذیه برای کاربران نهایی ، دیزل ژنراتورها به طور معمول اندازه ای دارند که در ساعت های اوج مصرف ، حداکثر میزان تقاضای اوج را برآورده کنند ، اما آنها باید در ساعات مصرف خارج از پیک ، با قدرت بسیار کم کار کنند. این حالت کار کم مصرف منجر به راندمان سوخت ضعیف و افزایش نگهداری می شود.  برای غلبه بر این مسئله ، یک راه حل اجرای دو دیزل ژنراتور است – یکی برای قدرت بالا و دیگری برای قدرت کم. با این حال ، در این حالت هزینه بسیار زیاد خواهد بود و اندازه دیزل ژنراتور پیچیده تر می شود و نیاز به دانش خوبی در مورد تقاضای توان بار دارد. علاوه بر این ، هنگامی که خروجی یک دیزل ژنراتور از قدرت کمی برخوردار است ، بسیار سرد است. بنابراین احتراق ناکارآمد است.

بنابراین ، برای همه این مشکلات بیان شده، تنها یک ژنراتور دیزل در عملکرد میکروگرید DC، که در این مطالعه شرح داده شده است ، مورد توجه قرار می گیرد. کنترل می شود که به طور مداوم توان نامی را در طی یک چرخه حداقل کار ، افزایش می دهد ، بنابراین باعث افزایش راندمان سوخت و در نتیجه ماندگاری موتور می شود. با این حال ، انتشار آلاینده ها با مصرف دیزل توسط حالت عملیاتی انتخابی متناسب است. برای کاهش قابل ملاحظه میزان انتشار دیزل ژنراتور ، می توان از مخلوط های بیودیزل یا سوخت های زیستی در کاربردهای انرژی اولیه استفاده کرد. علاوه بر این ، استفاده از یک دیزل ژنراتور در میکروگرید با توجه به هزینه تأسیسات و نگهداری از آن ، زیان آور است است.

بنابراین ، در این مطالعه در مورد میکروگرید DC شهری ، ژنراتور دیزل فقط برای حالت عملکرد خارج از شبکه در نظر گرفته شده است که برای مدت زمان محدود به عنوان تهیه برق پشتیبان استفاده می کند. به طور خلاصه ، دیزل ژنراتور دستگاهی بسیار غیرخطی است.  کنترل این ارائه خرابی و تاخیر، و رفتار غیر خطی آن در یک حالت کارآمد بسیار دشوار است. در واقع ، برای مطالعه پویایی کامل چنین سیستمی ، به یک مدل مرتب نیاز است که چندین هدف گاه متناقض را برای بهینه سازی در نظر می گیرد. اما ، با دانستن اینکه مطالعه میکروگیدر DC شهری بر تعادل برق و برقراری ارتباط شبکه هوشمند متمرکز است ، این مدل برای مطالعه پاسخ سیستم لازم نیست.

در واقع ، برای مطالعه پویایی کامل چنین سیستمی ، به یک مدل مرتب نیاز است که چندین هدف گاه متناقض را برای بهینه سازی در نظر می گیرد. اما ، با دانستن اینکه مطالعه میکروگیدر DC شهری بر تعادل برق و برقراری ارتباط شبکه هوشمند متمرکز است ، این مدل برای مطالعه پاسخ سیستم لازم نیست.

 مدل سازی و کنترل میکروگرید جریان مستقیم برق

  مدل سازی حالت عمل دیزل ژنراتور

دیزل ژنراتور به عنوان منبع پشتیبان فقط در حالت خارج از شبکه میکروگرید DC استفاده می شود. توجه داشته باشید که جنبه تولید ژنراتور دیزل در این مطالعه در نظر گرفته نشده است. در مورد کلیه ژنراتورهای سوختی مبتنی بر دستگاه حرارتی ، به دلیل پاسخ پویای کم ، چرخه های مکرر استارت و قدرت کم مصرف ، بازده دیزل ژنراتور کاهش می یابد و هزینه اضافی نیز معرفی می شود. برای غلبه بر این مسائل ، در این مطالعه ژنراتور دیزلی با دو حالت عملیاتی اختصاص داده شده است. توان آف و خروجی از رابطه ذیل:

که در آن PDG_P قدرت دیزل ژنراتور است. با در نظر گرفتن یک زمان گسسته ، از t0 اولیه تا tF نهایی ، با فاصله زمانی Δt ، یک چرخه کار کنترل ژنراتور دیزل مانند رابطه زیر انجام میشود.

dtDG مدت زمان چرخه کار دیزل ژنراتور و و Rem تابعی است که قسمت باقیمانده از بخش را برمی گرداند. از آنجا که دیزل ژنراتور در چرخه کار می کند ، این مورد را معرفی می کند که ذخیره سازی با قدرت PVA به همراه توان تولید کننده دیزل شارژ می شود. بنابراین قدرت ذخیره سازی pS همانطور که در رابطه زیر آورده شده، محدود می باشد.

از این رو، دو حالت عمل، به دیزل ژنراتور اختصاص داده می شود:

 • حالت خاموش: PDG = 0 . اگر قدرت در دسترس كافی وجود داشته باشد ، یا توسط PVA تولید شده باشد و یا توسط ذخیره سازی تأمین شده باشد ، یا قدرت مورد نیاز بار وجود نداشته باشد ، نباید دیزل ژنراتور استارت شود. بنابراین PDG = 0  در غیر این صورت ، هنگام تولید دیزل ژنراتور ، پس از مدت زمان چرخه کار dtDG یا PS ≥ PS_max باید خاموش شود. بنابراین در هر دو مورد PDG = 0.
 • حالت در توان: PDG = PDG_P . اگر به اندازه کافی توان برای تأمین بار در دسترس نباشد ، آنگاه ژنراتور دیزل روشن می شود. بنابراین برای PPV + PS <PpL ، ژنراتور دیزل قرار است در زمان کار حداقل یک چرخه کاری dtDG قدرت نامی خود را تولید کند.

مدل PN از حالت عملیاتی دیزل ژنراتور در شکل زیر با تعاریف مندرج در جدول نشان داده شده است.

 

 

تجزیه و تحلیل لرزش سیستم شفتینگ برای یک دیزل ژنراتور دریایی از جمله خصوصیات دینامیکی بین پوسته و محفظه یاتاقان ژنراتور

مجموعه های دیزل ژنراتور به دلیل تراکم بالای انرژی و پایداری پویا ، در صنعت مدرن به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرند. مجموعه دیزل ژنراتور دریایی در شکل ذیل نشان داده شده است.

سالهاست که از تکنولوژی طراحی مجموعه های دیزل ژنراتور برای دستیابی به راندمان بالای انرژی و عملکرد محیطی استفاده می شود. از آنجا که فناوری طراحی فشرده توسعه یافته است ، مجموعه های دیزل ژنراتور در معرض مشکلات سر و صدا و لرزش قرار گرفته اند. این اساس ، مطالعات بسیاری در مورد سر و صدای کم و لرزش انجام شده است. به عنوان مثال ، طراحی بهینه جذب کننده لرزش بر روی ساختار پایه ، سعی در کاهش لرزش ساختاری مجموعه دیزل ژنراتور داشت. برای کاهش لرزش سیستم روتور ، که عمدتا توسط میل لنگ انجام می شود ، روش های پیش بینی تئوری با تمرکز بر لرزش پیچشی و محوری میل لنگ انجام شده است.

با این حال ، روش های پیش بینی موجود از یک سیستم میل لنگ به منظور افزایش ویژگی های ارتعاش یک دیزل ژنراتور دشوار است زیرا سیستم های میل لنگ دارای لرزش کوپل شده سه بعدی پیچیده تحت شرایط عملیاتی ، از جمله ارتعاشات پیچشی ، محوری و جانبی هستند. نیاز مشتریان ،به دلیل اهمیت لرزش روتور و ساختار ژنراتور ناشی از یک قطعه موتور با لرزش کم، در حال افزایش است. مدل تحلیلی کل سیستم روتور شامل یک میل لنگ ، میلگرد و روتور ژنراتور هنوز کاملاً توسعه نیافته است.

در این مقاله ، یک مدل آنالیز روتوردینامیکی از یک مجموعه دیزل ژنراتور دریایی از جمله روتور ژنراتور و یاطاقان تهیه شده است. میل لنگ موتور توسط عناصر میله Timoshenko با اینرسی چرخشی و یاطاقانهای اصلی موتور خطی ایده آل شد. دمپر و چرخ چرخشی با مجموعه ای از توده ها و لحظه های بی تحرکی ایده آل می شوند. مدل Timoshenko از روتور ژنراتور از طریق مدل اتصال پلاستیک ورق ورقه شده در مدل میل لنگ اضافه می شود. برای مدل سازی دقیق محاسباتی ، خصوصیات دینامیکی اتصال صفحه ورقه ورقه شده توسط تست ضربه استخراج می شوند. با محاسبه کل سیستم روتور ، ارتعاشات شافت روتور ژنراتور تحت نیروهای سوخت سیلندر ارزیابی می شود. برای اعتبارسنجی نتایج محاسبه شده ، لرزش شافت ژنراتور اندازه گیری شد. داده های مقایسه برای ارزیابی قابلیت اطمینان مدل توسعه یافته ارائه شده است. این نتایج ممکن است برای بهبود ویژگی های لرزش یک مجموعه دیزل ژنراتور دریایی مورد استفاده قرار گیرد.

توان تولید شده توسط دیزل ژنراتور

دیزل ژنراتورها فن آوری ای هستند که در میکروگریدها مورد استفاده قرار می گیرد و این مزیت را دارد که یک منبع دیسپاچینگ باشند. هدف اصلی این فناوری استفاده از آن در ساعت برق شلوغ است ، به منظور کاهش اوج تقاضای شبکه و جلوگیری از مصرف انرژی در این دوره. هزینه سوخت یک سیستم انرژی را می توان به طور عمده به عنوان تابعی از قدرت واقعی آن بیان کرد و می تواند توسط یک چند جملهای درجه دوم مدل شود ، که در معادله ذیل شرح داده شده است.

همگام سازی دیزل ژنراتور

ژنراتورهای دیزلی تحت نظارت یک سیستم کنترل توالی اتوماتیک کار می کنند و به کار می روند. همگام ساز اتوماتیک به صورت دستی یا اتوماتیک به عنوان بخشی از توالی کنترلی روشن می شود ، با سرعتی که در آن هماهنگ كننده می تواند كنترل ولتاژ و سرعت را به دست بگیرد و هماهنگ سازی فوق العاده همزمان را در محدوده عملیاتی زیر به دست آورد:

کنترل سرعت پس از دستیابی به تطبیق ولتاژ آغاز می شود. ولتاژ با تنظیم رگولاتور ولتاژ اتوماتیک برای دیزل ژنراتورهای اضطراری تنظیم می شود تا اینکه اختلاف ولتاژ بین ولتاژ ورودی و در حال کار در تنظیم خطای ولتاژ 4٪ باشد. از سرعت اولیه بین 46.5 هرتز (7٪-) و 51.5 هرتز (3٪ +) ، نقطه تعیین شده گاورنر تنظیم شده است تا باعث شود واحد از یک سرعت بالاتر به سرعت همزمانی نزدیک شود. این عمل ادامه می یابد ، در صورت لزوم ، تنظیمات بیشتری بر روی ولتاژ انجام می شود ، تا زمانی که سرعت دقیقاً زیر تنظیم حداکثر لغزش 0.2٪ کاهش یابد. با افت 4٪ سرعت ، این مربوط به بارگیری در 5٪ از بار کامل است. مشروط بر اینکه این شرایط تغییر نکنند ، عناصر سنجش زاویه فاز در اولین فرصت شروع به بستن سوئیچ در یک نقطه می کنند که منجر به بسته شدن برخوردهای اصلی با خطای فاز 8 درجه (elec ) خواهد شد.

در مورد توربین های گازی ، تغییرات ذاتی در مشخصات گاورنر موتور که می تواند باعث ایجاد برخی از تغییر لغزش در نقطه هماهنگ سازی و تغییر در ولتاژ تأمین انرژی کمکی DC شود در نظر گرفته شود که می تواند منجر به تغییر در زمان بسته شدن سوئیچ معمولی شود ، حداکثر خطای فاز 16 درجه (elec) مجاز است.

ژنراتورهای دیزل همچنین می توانند گزینه ای برای تأمین برق در روش مینی شبکه برای پاسخگویی به تقاضای مناطق روستایی باشند، خصوصاً به این دلیل که هزینه سرمایه گذاری چنین ژنراتورها نسبت به سایر فن آوری های انرژی پایین تر است. ما همچنین به منظور مقایسه هزینه، گزینه برق رسانی را با یک دیزل ژنراتور در روستا بررسی کرده ایم. برای تجزیه و تحلیل هزینه از یک ژنراتور دیزلی brushless ، سه فاز ، 400 ولت با ضریب قدرت 0.8 با میدان گردشی و کوپله مستقیم استفاده شد. برای برطرف کردن نیاز روشنایی خانه ها و سایر نیازهای لوازم خانگی، به علاوه سایر موارد مصرف در روستا، به ژنراتور حداقل kW 15 کیلو وات نیاز است. اطلاعات فنی و هزینه مجموعه دیزل ژنراتور در جدول ذیل آمده است.

برآورد LCOE از مجموعه دیزل ژنراتور در این روستا 0.869 دلار در کیلووات ساعت است. هنگام تخمین LCOE ، یک عامل تورم قیمت سوخت 4٪ در نظر گرفته شده است. با این حال ، هزینه سوخت فسیلی در بازار بین المللی بی ثبات است و این نیز بر قیمت دیزل در بازار محلی تأثیر می گذارد. بنابراین ، برای درک حساسیت هزینه تراز شده با ضریب افزایش قیمت سوخت ، آنالیز حساسیت انجام شده است. این تأثیر قابل توجهی در هزینه تراز شده دارد ، که در شکل نشان داده شده است. با وجود ضریب سوخت 15٪ ، LCOE را می توان 40٪ افزایش داد

گاورنر

دیزل ژنراتورها از استانداردهای سرعت متغیر استفاده می کنند که با سرعت از پیش تعیین شده کار می کنند. انتخاب گاورنر به موارد زیذ ارتباط دارد:

 • نوع موتور و کاربرد آن: به عنوان مثال: عملیات مستقل با بار ایزوله و یا عملیات موازی با ژنراتورهای مشابه یا با منبع تغذیه
 • استاندارد مورد نیاز گاورنر ، یعنی تعیین محدودیت های تنظیم سرعت (افت سرعت) ، پایداری حالت پایدار و رفتار پویا.
 • اثر ثابت یا چرخنده ترکیب موتور و ژنراتور.

گاورنرها با انواع مختلف مکانیکی (مکانیکی – هیدرولیک و الکترو هیدرولیک) تا انواع الکتریکی یا الکترونیکی متفاوت هستند. انواع مکانیکی برای اندازه گیری سرعت موتور از وزنه های چرخشی استفاده می کنند. وزنه ها به صورت شعاعی حرکت می کنند و موقعیتی را که مربوط به سرعت موتور است ، به خود میگیرند.

 

رای کاربران
[امتیاز کلی: 3 میانگین: 5]