فیلم نحوه کارکرد برج خنک کننده

همانطور که در صفحه برج خنک کننده برایتان توضیح دادیم یکی از مهمترین پارامترها برای محاسبه ظرفیت کولینگ تاورها، آگاهی از مکانیزم عملکرد این تجهیزات پرکاربرد در تهویه مطبوع و خنک کاری سیستمهای صنعتی است.

در ادامه ضمن پخش فیلمی از بررسی نحوه عملکرد برجهای خنک کننده، سعی خواهیم نمود در حد ابتدایی به شما کمک کنیم تا خودتان بعنوان بتوانید محاسبه ظرفیت کولینگ تار مورد نیاز کارخانه یا واحد مسکونی را انجام دهید. حتی در صورت خراب شدن برج خنک کن بتوانید حدس بزنید دستگاه خنک کاری که در بالای پشت بامتان نصب کرده اید احتمالا دارای چه ایرادی می تواند باشد.

همزمان با نمایش ویدئوی تشریح نحوه عملکرد برج خنک کننده پیشنهاد می کنیم مطلب زیر را مطالعه کنید تا اگر ابهامی بر روی فیلم دارید بصورت کامل برطرف شود.

امروز می‌خواهیم نحوه‌ی کار برج خنک کننده را بررسی کنیم بدون فوت وقت می‌رویم سر اصل مطلب. در ابتدا آب گرم که از طریق تجهیزات درون مجموعه‌ی شما گرم شده است وارد برج خنک کن میشود یعنی از طریق لوله شماره یک علامت زده شده درون فیلم.

همانطور که در ویدئو مشاهده می کنید در مرحله بعد آب گرم شده از طریق نازل‌های برج خنک‌کننده که به عنوان شماره دو شماره‌گذاری شده اند به صورت قطره‌های بسیار ریز روی پکینگ مدیا پخش می‌شود. پکینگ مدیا جهت افزایش سطح تماس آب و هوا هستند که البته نکات خیلی ریزی هم دارند که می‌توانید در به صفحه مختصی معرفی انواع کولینگ تاور سایت مراجعه نمائید و نسبت به انها اشراف پیدا کنید.

پس از اینکه آب روی پکینگ مدیا پاشیده شد هوا از سمت پایین برج خنک کن یعنی جایی که با شماره چهار علامت گذاشته ایم وارد سیستم توزیع و پاشش دستگاه می شود، البته این برجی که ما مورد بررسی قرار می‌دهیم نحوه برخورد آب گرم با هوای خنکآن از نوع جریان متقاطع مکانیکی است.

جریان متقاطع به این دلیل گفته میشود که هوا از شماره چهار وارد سیستم میشود در خلاف جهت پاشش نازل‌ها یعنی شماره دو حرکت می‌کند و سپس از طریق فن که به عنوان شماره پنج شماره گذاری شد به هوای محیط وارد میشود. یعنی در واقع هوای گرم شده به هوای محیط وارد میشود.

وجود فن نیز باعث نامگذاری برج خنک کن مکانیکی این کولینگ تاور می شود.

همانطور که در ادامه ویدئو مشاهده میکنید پس از اینکه آب بهنگام عبور از قسمت شماره‌ سه گرمای خودش را به هوا تحویل داد و خنک شد، در قسمت پایینی یعنی حوضچه یا تشتک نمایشه داده شده با شماره‌ی شش جمع میشود.

آبی که در قسمت پایین وجود دارد در واقع آب خنک شده، در ادامه فرآیند به عنوان آب خنک از طریق لوله نمایش داده شده با شماره هفت (لوله‌ی خروجی) به سمت تجهیزات در حال کار شما برمیگردد.

البته برج خنک کننده دارای نکات بسیار ریز دیگری هم هست که باید برای مطالعه آنها به صفحه مقالات سایت ناب زیست مرتبط مراجعه کنید.

برای مثال ما در اینجا نحوه‌ی کار برج خنک کننده را توضیح داده ایم ولی نکاتی مثل نحوه‌ی سرویس، مدت زمانی که نیاز شما این کار را انجام بدهید، یا نحوه‌ی قرارگیری برج بر روی ساختمان، کدام نوع برج خنک‌کننده برای مجموعه‌ شما مناسب است و کلی مطالب دیگر حتما مطالب درج شد هدر صفحه معرفی انواع کولینگ تاور و مقالات را مطالعه بفرمایید. ممنون که تا انتهای ویدئو ما را همراهی کردید.

در انتها پیشنهاد می نمائیم فیلم نحوه عملکرد ازن ژنراتور را نیز مطالعه فرمائید.

رای کاربران
[امتیاز کلی: 1 میانگین: 5]